ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
07 вересня 2012 року № 2а-8814/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Григоровича П.О., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Київського міського центру зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості в сумі 11 888,77грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Київський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 11 888,77грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03.07.2012 відкрито скорочене провадження у справі. Ухвалою суду від 25.07.2012 справу №2а-8814/12/2670 призначено до розгляду в судовому засіданні на 20.08.2011 у зв'язку із запереченнями відповідача на даний адміністративний позов.
Як вбачається з адміністративного позову та документів, зібраних в ході розгляду справи, Позивач підтримує заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просить суд стягнути з відповідача 11 888,77грн.
Відповідач проти позову не заперечувала, про що подала Клопотання про часткове визнання позову, в якому просила суд прийняти справедливе та обґрунтоване рішення по суті заявлених позовних вимог.
Справа розглянута в порядку письмового провадження, відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України за відсутності представників сторін та відсутності необхідності заслуховувати свідка чи експерта.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєструвалась 15.11.2011р. в Солом'янському районному центрі зайнятості Київського міського центру зайнятості, як особа, яка шукає роботу.
22.11.2011р. Відповідачем була написана заява з проханням надати їй статус безробітної, в якій ОСОБА_1, у тому числі, підтверджує, що не зареєстрована як фізична особа - підприємець.
Як зазначає Позивач та не заперечується Відповідачем, Наказом Солом'янського районного центру зайнятості №НТ111123 від 23.11.2011р., на підставі Заяви ОСОБА_1 був наданий статус безробітної та призначена допомога по безробіттю з 23.11.2011р. у відповідності зі ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення»та ст.ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
В подальшому, 26.01.2012р. ОСОБА_1 до Позивача надано заяву з проханням направити її на курси НПУ ім. Драгоманова за спеціальністю «Іноземна мова англійська», в результаті чого між робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, в особі Захарчук Л.М., та ОСОБА_1 був заключний договір №026912031400011 від 14.03.2012р. про направлення на підвищення кваліфікації в НПУ ім. М.П. Драгоманова за навчальною програмою «Переклад, Діяльність готелів та ресторанів, іноземна мова англійська», зі строком навчання з 15.03.2012р. по 14.06.2012р.
Однак, 08.05.2012р. Солом'янським РЦЗ була отримана довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, в якій міститься запис за №3 від 03.01.2011 про взяття на облік ОСОБА_1 в якості підприємця.
Відповідно до п. "б" ч. 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення», громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, належать до зайнятого населення.
Статтею 25 Закону України «Про зайнятість населення»передбачено, що лише незайняті громадяни мають право на виплату в установленому порядку допомоги по безробіттю.
Згідно з ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Враховуючи зазначене, суд погоджується з твердженнями Позивача з приводу того, що фізичні особи - підприємці є самозайнятими особами, а отже не можуть бути визнані безробітними і отримувати допомогу по безробіттю.
Крім того, згідно ч. 3 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця.
Проте, суд вважає за необхідне зазначити, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб -підприємців, як станом на дату реєстрації ОСОБА_1 в Київському міському центрі зайнятості, так і станом на час розгляду даної справи в суді, відсутній запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ОСОБА_1
Судом не сприймаються доводи Відповідача з приводу того, що Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.04.2010 №574/10/2670 припинено підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, адже, як вже зазначалось, безумовною обставиною позбавлення статусу підприємця є внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця, а Відповідач, станом на дату звернення до Київського міського центру зайнятості була зареєстрована як фізична особа-підприємець, що підтверджується копією витягу з ЄДР, наявною в матеріалах справи.
Отже, суд вбачає за можливе погодитись з тим, що перебуваючи на обліку в центрі зайнятості та отримуючи допомогу по безробіттю, ОСОБА_1 не повідомила про свій статус суб'єкта підприємницької діяльності та отримувала грошову допомогу по безробіттю, чим порушила норми ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Згідно з ч. 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечень та надання соціальних послуг.
Позивач в силу положень ст.11, ч.1 ст.71 КАС України довів обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва вважає, що позовні вимоги, в даному випадку, підлягають задоволенню повністю.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 69, 71, 72, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Київського міського центру зайнятості задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) суму в розмірі 11 888 (одинадцять тисяч вісімсот вісімдесят вісім) грн. 77 коп. на користь Київського міського центру зайнятості на р/р 37179301900001 у ГУ ДКУ м. Києва, МФО 820019, код 03491091.
Стягувач: Київський міський центр зайнятості адреса: м. Київ, вулиця Жилянська, 47-Б.
Суддя П.О. Григорович
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови.