Постанова № 25927861, 11.09.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.09.2012
Номер справи
2а-10086/12/2670
Номер документу
25927861
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 вересня 2012 року № 2а-10086/12/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:

Судді Добрянської Я.І.

відповідно до вимог ст.183-2 КАС України, без виклику сторін, розглянув в порядку скороченого провадження справу:

За позовом Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у м. Києві

до Суб'єкта господарювання Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1

про стягнення фінансових санкцій у сумі 5 100,00 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у м. Києві до Суб'єкта господарювання Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 5 100,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.07.2012 р., відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України, було відкрито скорочене провадження у справі № 2a-10086/12/2670 та запропоновано відповідачу у строк до 13.08.2012 р., або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі № 2a-10086/12/2670 була отримана відповідачем 02.08.2012 р., підтвердженням чого є повідомлення про вручення поштового відправлення, що наявне в матеріалах справи.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Однак, ні станом на 13.08.2012 р., ні станом на час розгляду даної справи по суті 11.09.2012 р. заперечення на позовну заяву, чи будь-яких заяв або клопотань по даній справі від відповідача до суду не надходило.

Згідно вимог ч.4 ст.183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Посадовими особами Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у м. Києві, відповідно до покладених обов'язків, було здійснено фактичну перевірку на підставі наказу про проведення фактичної перевірки від 03.02.2012 року № 50 та направлення на проведення фактичної перевірки від 03.02.2012 р. № 32-131/0030 кафе, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, що використовується ФОП ОСОБА_1 код ДРФО НОМЕР_1.

В ході перевірки встановлено, що в кафе відсутня наочна інформація, яка складається із слів: «Куріння заборонено!»та графічного знаку про заборону куріння.

Також в ході перевірки встановлено, знаходження алкогольних напоїв з метою подальшої реалізації, які описані в додатку № 1 до акту перевірки, марковані марками акцизного податку, що виникають сумніви, щодо легальності їх походження.

Відповідно до ст. 152 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(далі - Закон № 481), у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розмішена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!».

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!».

Ст. 1 Закону № 481 визначено місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів - без обмеження площі, для алкогольних напоїв - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або де є товарно-касові книги (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

У відповідності до ст. 17 Закону № 481 передбачено відповідальність до суб'єкта господарювання у разі необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону -3 400 гривень.

Зазначений вище факт підтверджується також поясненнями продавця кафе ОСОБА_2 та ОСОБА_1, а саме - у приміщенні відсутня наочна інформація про заборону куріння.

Відповідно до ст. 11 Закону № 481, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до п.9 ст. 226 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, вважаються такими, що немарковані:

- алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку;

- алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції;

- алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.

Відповідно до п. 19, 20 Постанови кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. № 1251 «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів», наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати акцизного податку та легальності ввезення товарів.

У разі виявлення фактів ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування та продажу на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка контролюючі органи вилучають такі товари з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).

Вважаються такими, що немарковані:

- алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками;

- алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції;

- алкогольні напої з марками, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.

Службовою запискою № 4/21-331 від 12.03.2012 р. встановлено, що марки акцизного податку Регіональним управлінням Департаменту САТ ДПС України у Чернівецькій області не отримувалися та підприємствам-виробникам не видавались.

У відповідності до ст. 17 Закону № 481 передбачено відповідальність до суб'єкта господарювання у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка, або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

За результатами перевірки відповідача складено Акт від 08.02.2012 р. № 0024/01/НОМЕР_1.

За вказані порушення керівником позивача прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 14.03.2012 р. № 260271/21-129/0158 на суму 3 400,00 грн., № 260270/21-129/0159 на суму 1 700,00 грн.

Вказані рішення направлені відповідачу 16.03.2012 р. та отримані ним 20.03.2012 р. особисто.

Станом на час розгляду справи, суми штрафних (фінансових) санкцій, визначені вказаними рішеннями, відповідачем не оскаржувалися, а отже є узгодженими.

Суб'єкти господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні дотримуватися законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення нести відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

Відповідно до ст. 17 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Згідно вимог п.4 ч.1 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які він посилається.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач жодних заперечень щодо правомірності стягнення з нього фінансових санкцій у сумі 5 100,00 грн. суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.69-71, 158-163, ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Суб'єкта господарювання Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1, адреса: 02222, АДРЕСА_1) фінансові санкції в сумі 5 100,00 грн. до Державного бюджету на: код платежу 21081100, назва одержувача: УДКСУ у м. Києві, р/р 31113106700004, МФО 820019, Отримувач: УДКСУ у Деснянському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 37984978.

Стягувач - Регіональне управління Департаменту САТ ДПС України у м. Києві (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 40/85, код ЄДРПОУ 35001207).

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Я.І. Добрянська