П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
"04" вересня 2012 р. Справа № 2-а-6589/12/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду, Супрун Ю.О., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державна податкова інспекція в Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби (надалі за текстом -ДПІ в Київському районі м. Харкова Харківської області ДПІ, позивач), звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (надалі за текстом -ФОП ОСОБА_2, відповідач), в якому просить суд стягнути з ФОП ОСОБА_3 заборгованість з єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб в розмірі 1531,23 грн..
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідач перебуває на обліку в ДПІ в Київському районі м. Харкова Харківської області ДПІ та не сплачуючи до бюджету єдиний податок, порушує вимоги Указу Президента України від 03.07.1998 р. №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», має заборгованість перед бюджетом по сплаті єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб в сумі 1531,23 грн..
Представник позивача та відповідач про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені судом належним чином та вчасно, однак в судове засідання не з'явились, причини неявки суду не повідомили, заяв про відкладення розгляду справи або розгляд справи за їх відсутності суду на час розгляду справи не подавали.
Заперечень на позов на час розгляду справи до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду від відповідача не надходило.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно п.10 ч.1 ст.3 КАС України розгляд і вирішення адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів.
Згідно до ч.1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин суд вважає, що адміністративна справа повинна бути розглянута в порядку письмового провадження, на основі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав та мотивів.
Судом встановлені такі факти та відповідні ним правовідносини.
ФОП ОСОБА_2 зареєстрований Виконавчим комітетом Харківської міської ради 16.02.2009 року, ідентифікаційний № НОМЕР_2, що підтверджується відповідним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 04.09.2012 року, та як платника податків взято на облік в ДПІ в Київському районі м. Харкова з 17.02.2009 року за № 15897.
ФОП ОСОБА_2 15.12.2009 року подано до ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС письмову заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме: облікової картки платника податків станом на 17.05.2012 року, ФОП ОСОБА_2 має заборгованість перед бюджетом по сплаті єдиного податку в сумі 1531,23 грн..
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-XII (надалі за текстом - Закон України № 509-ХІІ) органи державної податкової служби уповноважені державою здійснювати контроль за дотриманням податкового законодавства, правильності нарахування, повнотою і своєчасністю сплати у бюджет податків, зборів і інших платежів.
Згідно п. 3 ч. 1, 4 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 року № 1251-ХІІ (чинний на момент виникнення податкового боргу) платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлений законом термін і це зобов'язання припиняється їх сплатою.
Відповідно до п. 2 Указу Президента від 03.07.1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі Указ Президента № 727/98) суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Відповідач знаходиться на спрощеній системі оподаткування і є платником єдиного податку, що підтверджується матеріалами справи.
У відповідності до самостійно узгодженого податкового зобов'язання, зазначеного у розрахунку № 481332 від 19.01.2010 року, позивачем нараховано ФОП ОСОБА_2 податковий борг у розмірі 1531,23 грн. за період з 20.05.2010 року по 22.11.2010 року.
Згідно п. 2 Указу Президента № 727/98 суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно облікової картки ФОП ОСОБА_2 має заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 1531,23 грн..
Наявність заборгованості підтверджена відомостями карток особових рахунків відповідача.
У встановлені строки ФОП ОСОБА_2 не сплачено у повному обсязі суму податкового зобов'язання, внаслідок чого виникла заборгованість перед бюджетом в розмірі 1531,23 грн..
У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України № 509-XII (в редакції, що діяла на час виникнення правовідносин з приводу оплати суми заборгованості), органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно з ч. 2 п. 5 Указу Президента № 727/98 суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Відповідно до п.п. 3.1.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі - Закон України № 2181-ІІІ) (чинний на момент виникнення податкового боргу) активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Начальником ДПІ у Київському районі м. Харкова прийнято рішення № 264 від 07.07.2010 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків, а саме: ФОП ОСОБА_2, в рахунок погашення його податкового боргу, та внесено відповідні відомості до Держаного реєстру обтяжень рухомого майна, що підтверджується наявними у справі матеріалами.
У відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків. У разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги у відповідності до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вказаного Закону.
При цьому, відповідно до п.п.6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону України №2181-III визначено, що податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
ДПІ у Київському районі м. Харкова Харківської області ДПС були винесені ФОП ОСОБА_2 перша податкова вимога № 1/1010 від 26.04.2010 року, яка адресату не вручена у зв'язку з відмовою її отримання, про що складено відповідний акт № 499 від 30.04.2010 року, та друга податкова вимога № 2/1530 від 01.06.2010 року, яка також не була вручена адресату у зв'язку з відмовою посадової особи від її отримання, про що складено відповідний акт № 1171 від 07.06.2010 року.
Відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181 податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Зазначені податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень, що підтверджується службовими записками № 374/24-028 від 30.04.2010 року та № 546/24-028 від 07.06.2010 року.
Суд зазначає, що з 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п. п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 якого, органи державної податкової служби мають право, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до положень п. 95.1 ст. 95 Кодексу, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Оцінивши належність та допустимість наданих суду доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність заявлених вимог та задовольняє позов у повному обсязі, оскільки судом встановлено, що ФОП ОСОБА_2 порушено норми діючого законодавства, що підтверджується матеріалами справи та встановленими судом під час розгляду справи обставинами.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Київському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (код НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 61070) на користь Державного бюджету України ( одержувач УДКСУ у Київському районі м. Харкова, ЄДРПОУ 37999675, бак одержувача ГУ ДКСУ в Харківській області, МФО 851011, р/р 34217379700004) суму податкового боргу в розмірі 1531 (одна тисяча п'ятсот тридцять одна) гривня 23 копійки.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Ю.О.Супрун