Постанова № 25926522, 19.07.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
19.07.2012
Номер справи
2а-3050/12/0170/14
Номер документу
25926522
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 липня 2012 р. 16:05 Справа №2а-3050/12/0170/14

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря Щепанської А.В.

за участю представників сторін:

від позивача - Рудько Р.І., довіреність від 13.12.2010 року;

від відповідача - не з'явився;

від третьої особи - не з'явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Крымстройиндустрия"

до Державного комітету по земельних ресурсах Управління держкомзему у м. Сімферополі АР Крим,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Сімферопольська міська рада Автономної Республіки Крим,про визнання дій протиправними та спонукання до виконання певних дій,

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Крымстройиндустрия» (далі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовною заявою до Державного комітету по земельних ресурсах Управління держкомзему у м. Сімферополі АР Крим про визнання протиправними дій Управління Державного комітету по земельних ресурсах в м. Сімферополі АР Крим по застосуванню до земельної ділянки площею 4,4519 га, що використовується для реконструкції викуплених приміщень та будівництва виробничо-адміністративного комплексу в м. Сімферополі, пос. Грєс, вул. Монтажна, 10Г ТОВ «Крымстройиндустрия» згідно Договору оренди земельної ділянки № 1851 від 09.09.09 з Сімферопольською міською радою коефіцієнту функціонального використання до введення виробничо-адміністративного комплексу в експлуатацію -2,5, зобов'язати Управління Державного комітету по земельних ресурсах в м. Сімферополі АР Крим внести зміни до нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 4,4519 га, розташованою в м. Сімферополі, пос. Грєс, вул. Монтажна, 10Г, кадастровий номер 01 101 000 00:06:001:0511, встановивши коефіцієнт функціонального використання на період до введення виробничо - адміністративного комплексу в експлуатацію 0,5, видавши витяг із технічної документації.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 23.03.12 відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 26.04.12 до участі у справі було залучено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Сімферопольську міську раду Автономної Республіки Крим.

05 липня 2012 року у судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про зміну позовних вимог, а саме: просив суд визнати протиправними дії Державного комітету по земельних ресурсах в м. Сімферополі АР Крим щодо застосування до земельної ділянки площею 4,4519 га, що використовується для реконструкції викуплених приміщень та будівництва виробничо-адміністративного комплексу в м. Сімферополі, пос. Грєс, вул. Монтажна, 10Г ТОВ «Крымстройиндустрия» згідно Договору оренди земельної ділянки № 1851 від 09.09.09 з Сімферопольською міською радою коефіцієнту функціонального використання до введення виробничо-адміністративного комплексу в експлуатацію - 1,2, зобов'язати Державний комітет по земельних ресурсах в м. Сімферополі АР Крим починаючи з 01 січня 2012 року внести зміни до нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 4,4519 га, розташованою в м. Сімферополі, пос. Грєс, вул. Монтажна, 10Г, кадастровий номер 01 101 000 00:06:001:0511, застосувавши коефіцієнт функціонального використання - 0,5. Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 05.07.2012 року поновлено Товариству з обмеженою відповідальністю «Крымстройиндустрия» строк звернення до суду з адміністративним позовом до Державного комітету по земельних ресурсах Управління держкомзему у м. Сімферополі АР Крим.

Представник позивача у судовому засіданні 19.07.2012 року позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання 19.07.2012 року не з'явився, надіслав на адресу суду заперечення на адміністративну позовну заяву, згідно яких, проти позову заперечував в повному обсязі.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача у судове засідання не з'явився, про день, час та місце проведення судового засідання був сповіщений належним чином.

Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу у відсутність представників відповідача та третьої особи.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 ч.1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до Положення про Державний комітет України із земельних ресурсів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 224 від 19.03.2008 року (яке було чинним на час виникнення спірних правовідносин), Державний комітет із земельних ресурсів (Держкомзем) є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Судом встановлено, що Відділ Держкомзему у м. Сімферополі АР Крим є органом виконавчої влади АРК, який входить до єдиної системи державних органів земельних ресурсів.

Оскільки Відділ Держкомзему у м. Сімферополі АР Крим є територіальним органом Державного комітету земельних ресурсів, підзвітний і підконтрольний Державному комітету земельних ресурсів України, здійснюючи свої завдання та функції у правовідносинах з фізичними та юридичними особами, він є суб'єктом владних повноважень.

Отже, суд приходить до висновку, що зазначений спір має ознаки публічно-правового та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства Окружним адміністративним судом АР Крим.

Вирішуючи справу стосовно позовних вимог позивача щодо законності дій відповідача, зобов'язання його вчинити певні дії, який є суб'єктом владних повноважень, суд зобов'язаний перевірити, чи здійснено такі дії на підставі закону, в межах повноважень, безсторонньо та добросовісно.

Відповідно до частин 1 та 2 ст. 116 Земельного Кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Повноваження в даній частині розмежовані п.12 розділу X Земельного Кодексу України, в якому вказано, що до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

За ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Крымстройиндустрия» є юридичною особою (ЄДРПОУ 32100553), яка зареєстрована виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради 08.08.2002 року, місцезнаходження юридичної особи: 95493, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Монтажна, б. 10-г, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 436569.

Судом встановлено, що 25 серпня 2009 року між Сімферопольською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Крымстройиндустрия» було укладено Договір оренди земельної ділянки площею 4,4519 га, яка призначена для реконструкції викуплених приміщень та будівництва виробничо-адміністративного комплексу, розташованої за адресою: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Монтажна, 10-г, де у позивача знаходяться власні нежитлові приміщення загальною площею 13 345,3 кв.м., які були отримані відповідно до рішення Кримського третейського суду 29.08.2005 року, кадастровий номер 01 101 000 00:06:001:0511.

Вказаний Договір було зареєстровано в комітеті по управлінню земельними ресурсами 09.09.2009 року під № 1581.

Відповідно до п. 2.2. вказаного Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки склала 1 557 459,65 грн.

Відповідно до п. 3.1 договору земельна ділянка передається у оренду строком на 5 років, а саме: до 23 травня 2014 року.

Згідно з п. 4.1 договору орендна плата встановлюється в розмірі 62 476,95 грн. в рік і вноситься Орендарем у грошовій формі наступним чином: щомісячно до 30 числа, наступного за розрахунковим місяцем - 5 206,41 грн. Індексація орендної плати проводиться, пеня нараховується згідно до чинного законодавства.

31 січня 2011 року між позивачем та Сімферопольською міською радою було підписано Додаткову угоду к Договору оренди земельної ділянки, відповідно до якої, орендна плата встановлюється у розмірі 70 902,80 грн., та вноситься Орендарем у грошовій формі наступним чином: щомісячно до 30 числа, наступного за розрахунковим місяцем - 5 908,57 грн.

Відповідно до додаткової угоди до Договору оренди земельної ділянки № 1851 від 09.09.2009 року орендна плата з 2012 року становить 365 793,43 грн. Ця суму складається з нормативної грошової оцінки 1 м2 земельної ділянки під забудовою у розмірі 153,73 грн. за 1 кв.м. з урахуванням коефіцієнту функціонального використання - 1,2.

Не погодившись з діями відповідача, щодо застосування коефіцієнту функціонального використання - 1,2 до земельної ділянки площею 4,4519 га, що використовується ТОВ «Крымстройиндустрия» для реконструкції викуплених приміщень та будівництва виробничо-адміністративного комплексу, кадастровий номер 01 101 000 00:06:001:0511, згідно Договору оренди земельної ділянки № 1851 від 09.09.2009 року, позивач оскаржив їх до суду.

За статтею 201 ЗК України грошова оцінка земельних ділянок визначається на рентній основі. Залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо. Експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок. Грошова оцінка земельних ділянок проводиться за методикою, яка затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Закону України "Про оцінку земель" № 1378-IV від 11.12.2003 року нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель (стаття 5 Закону України "Про оцінку земель").

Відповідно до статті 13 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі: визначення розміру земельного податку; визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться:

- розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років;

- розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою ( стаття 18 Закону України "Про оцінку земель").

Суд зазначає, що земельна ділянка, розташована за адресою: АРК, м. Сімферополь, пос. Грес, вул. Монтажна, 10Г знаходиться в межах м. Сімферополя.

За таких обставин, суд вважає правильним застосування при визначенні грошової нормативної оцінки зазначеної земельної ділянки Механізму нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів встановлений Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006 р. N 18/15/21/11, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2006 р. за N 388/12262.

У розділі 3 Порядку закріплена нормативна грошова оцінка земель населених пунктів. В основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель. Населені пункти включають землі всіх категорій за основним цільовим призначенням, які розташовуються в їх адміністративних межах. Нормативна грошова оцінка населених пунктів для всіх категорій земель та земельних ділянок (за винятком сільськогосподарських угідь) визначається згідно з формулою.

Згідно з п. 3.3 Порядку в цій формулі використовується коефіцієнт, який враховує функціональне використання земельної ділянки (Кф), табл. 1.1 (додаток 1 до Порядку).

Відповідно до п.3.5 Порядку коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.

Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.98 N 377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.1998 року за N 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.

Коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою.

Таблиця 1.1 визначає коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки, за якою категорії земель за функцією використання розподілено на 10 видів.

Відповідно до таблиці 1.1 додатку 1 до Порядку для земель комерційного використання приймається коефіцієнт функціонального використання 2,5, для земель промисловості приймається коефіцієнт функціонального використання 1,2.

При цьому, таблиця 1.1. містить таку категорію земель за функцією використання як землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво із зазначенням коефіцієнту 0,5.

Згідно матеріалів справи одним з видів діяльності позивача за КВЕД є будівництво будівель.

Також, доказами цієї обставини є наступні матеріали та висновки суду.

Суд зазначає, що відповідно до ст.93 ЗК України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Закон України "Про плату за землю" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оренду землі" (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Частиною 1 статті 2 Закону України "Про оренду землі" (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про оренду землі" (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.

Статтею 13 Закону України "Про оренду землі" (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до ст.15 Закону України "Про оренду землі" невід'ємною частиною договору оренди землі є:

- план або схема земельної ділянки, яка передається в оренду;

- кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів;

- акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

- акт приймання-передачі об'єкта оренди;

- проект відведення земельної ділянки у разі його розроблення згідно із законом.

Згідно зі ст.17 Закону України "Про оренду землі" передача об'єкта оренди орендарю здійснюється орендодавцем у строки та на умовах, що визначені у договорі оренди землі, за актом приймання-передачі. Частиною 2 статті 21 Закону України "Про оренду землі" розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Відповідно до ст.20 Закону України "Про оренду землі" укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації. Право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Проаналізувавши вищевикладене, суд зазначає, що право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до укладеного договору оренди земельної ділянки. Однак, передача об'єкта оренди орендарю здійснюється орендодавцем за актом приймання-передачі, який є невід'ємною частиною договору оренди землі, та підтверджує наявність законодавчо встановлених підстав для початку фактичного користування такою земельною ділянкою.

Суд зазначає, що орендар має можливість користуватися орендованою земельною ділянкою після реєстрації укладеного договору оренди земельної ділянки та передачі орендодавцем земельної ділянки на підставі акту приймання - передачі. Саме акт приймання - передачі посвідчує з якого моменту орендодавець передав, а орендар прийняв у користування земельну ділянку.

Як встановлено вище, позивачем та Сімферопольською міською радою 09.09.2009 року укладено договір оренди земельної ділянки № 1851, відповідно до п.1.1 якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: АРК, м. Сімферополь, вул.. Монтажна ,10-г, кадастровий номер 01 101 000 00:06:001:0511.

Суд також зазначає, що відповідно до договору оренди землі від 09.09.2009 року земельна ділянка надається позивачу для реконструкції викуплених приміщень та будівництва виробничо-адміністративного комплексу, розташованої за адресою: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Монтажна, 10Г, де у позивача знаходяться власні нежитлові приміщення загальною площею 13 345,3 кв.м., які були отримані відповідно до рішення Кримського третейського суду 29.08.2005 року.

Згідно заяви позивача про уточнення позовних вимог від 05.07.2012 року та довідки Товариства з обмеженою відповідальністю «Крымстройиндустрия» № 152 від 05.07.2012 року будівництво виробничо-адміністративного комплексу за адресою: м. Сімферополь, пос. Грес, вул. Монтажна, б. 10Г, знаходиться на стадії розробки робочого проекту, що здійснюється власними силами ТОВ «Крымстройиндустрия» відповідно до виду статутної діяльності.

Враховуючи викладене, суд вважає, що земельна ділянка, яка є предметом оренди, підпадає під склад категорії земель - «зайнята поточним та відведена під майбутнє будівництво», що, в свою чергу, передбачає використання коефіцієнту 0,5.

Приймаючи до уваги вищевстановлені факти, враховуючи, що вказана земельна ділянка за функцією використання відноситься до категорії земель - «землі, зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво», суд зазначає, що при визначенні нормативної грошової оцінки земельної ділянки за договором оренди, відповідачем мав бути застосований коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) - 0,5.

Суд також враховує, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відділ Держкомзему у м. Сімферополі АР Крим є органом державної влади і, відповідно, його діяльність має підпорядковуватись вимогам наведеної норми Конституції України та інших нормативно-правових актів.

Суд враховує, що рішення, дії суб'єкта владних повноважень не можуть бути упередженими, тобто здійснюватися дискримінаційно через власний, у тому числі фінансовий, корпоративний інтерес. Приймаючи рішення по справі або вчинюючи дію, суб'єкт владних повноважень не може ставати на сторону будь-якої з осіб та не може проявляти себе заінтересованою стороною у справі, виходячи з будь-якого нелегітимного інтересу, тобто інтересу, який не випливає із завдань цього суб'єкта, визначених законом.

Таким чином, суд вважає необхідним визнати протиправними дії Державного комітету по земельних ресурсах в м. Сімферополі АР Крим щодо застосування до земельної ділянки площею 4,4519 га, що використовується для реконструкції викуплених приміщень та будівництва виробничо-адміністративного комплексу в м. Сімферополі, пос. Грєс, вул. Монтажна, 10Г ТОВ «Крымстройиндустрия» згідно Договору оренди земельної ділянки № 1851 від 09.09.09 з Сімферопольською міською радою коефіцієнту функціонального використання до введення виробничо-адміністративного комплексу в експлуатацію - 1,2, зобов'язати Державний комітет по земельних ресурсах в м. Сімферополі АР Крим починаючи з 01 січня 2012 року внести зміни до нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 4,4519 га, розташованої в м. Сімферополі, пос. Грєс, вул. Монтажна, 10Г, кадастровий номер 01 101 000 00:06:001:0511, застосувавши коефіцієнт функціонального використання - 0,5.

Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Судом 19.07.2012 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, згідно ст. 163 КАС України постанова складена у повному обсязі 23.07.2012 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94,160-163,167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправними дії Державного комітету по земельних ресурсах в м. Сімферополі АР Крим щодо застосування до земельної ділянки площею 4,4519 га, що використовується для реконструкції викуплених приміщень та будівництва виробничо-адміністративного комплексу в м. Сімферополі, пос. Грєс, вул. Монтажна, 10Г ТОВ «Крымстройиндустрия» згідно Договору оренди земельної ділянки № 1851 від 09.09.2009 року з Сімферопольською міською радою коефіцієнту функціонального використання до введення виробничо-адміністративного комплексу в експлуатацію - 1,2.

3. Зобов'язати Державний комітет по земельних ресурсах в м. Сімферополі АР Крим внести зміни до нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 4,4519 га, розташованої в м. Сімферополі, пос. Грєс, вул. Монтажна, 10Г, кадастровий номер 01 101 000 00:06:001:0511, застосувавши коефіцієнт функціонального використання - 0,5 з 01.01.2012 року.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Крымстройиндустрия» (ЄДРПОУ 32100553) судовий збір - 32,19 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кірєєв Д.В.