Постанова № 25908941, 06.09.2012, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.09.2012
Номер справи
1170/2а-2753/12
Номер документу
25908941
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(в порядку скороченого провадження)

06 вересня 2012 року Справа № 1170/2а-2753/12

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Петренко О.С., розглянувши о 09.00 год. у порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом: прокурора Червонозаводського району м. Харкова, який діє в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні»

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД Україна Промресурс»

про стягнення суми штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Червонозаводського району м. Харкова, який діє в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні»звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ТД Україна Промресурс»про стягнення штрафу в сумі 17000 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач в добровільному порядку штраф не сплатив.

Згідно із п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається за місцем знаходження відповідача.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі -прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем ухвалу про відкриття скороченого провадження було отримано особисто 21.08.2012 року /а.с. 50/, станом на 06 вересня 2012 року - заперечення на позовну заяву чи заяву про визнання позову до суду відповідачем подано не було.

За таких обставин суд дійшов висновку, що було здійснено всі заходи для реалізації відповідачем права судового захисту своїх прав та інтересів.

Згідно зі ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою для представництва у суді інтересів держави є наявність порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вичиняються у відносинах між ними або з державою. При цьому представництво інтересів держави здійснюється шляхом звернення прокурора до суду з заявою (позовом) в інтересах органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.

Відповідно до ст.5 Закону України «Про електроенергетику»однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст. 9 зазначеного закону та п.1 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії», затвердженого постановою КМУ від 07.08.1996р. №929 державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, та його територіальних структурних підрозділів.

Згідно з Указом Президента України «Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади»від 15.12.1999р. №1573/99 Міністерство палива та енергетики України входить до складу органів виконавчої влади України.

Відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України №422 від 3 листопада 2006 р. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 № 929, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (НЕК "Укренерго"). Особа в інтересах якої заявлено позов щодо стягнення штрафних санкцій є суб'єктом владних повноважень в розумінні ст. 3 КАС України, оскільки здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

Правовідносини сторін є публічними, стосуються стягнення санкцій за порушення встановленого державою порядку у енергетичних відносинах (адміністративно-господарські санкції).

ДП «НЕК «Укренерго»у спірних правовідносинах виступає не як господарюючий суб'єкт, а як особа, до складу якої входить Держенергонагляд, що здійснює контролюючі функції. Суду до позову були надані документи (Статут, Положення) підтверджуючи наявність у складі позивача підрозділу Держенергонагляду.

Таким чином, позивач є суб'єктом, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства і є суб'єктом владних повноважень.

30.03.2012 року Державною інспекцією з енергонагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Полтавській області видано Наказ №07/21-01-0663 про організацію виконання заходу з державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах ТОВ «ТД Україна Промресурс»/а.с. 9/.

На виконання наказу видано направлення на проведення заходу №07/21-01-0663 від 30.03.2012 року /а.с.10/.

06.04.2012 року здійснено спробу виконання факсограми Міністерства енергетики і інспектор Корогод М.В прибув на об'єкт ТОВ «ТД Україна Промресурс», що знаходиться за адресою -Полтавська область, м. Кременчук, вул. Мічуріна, 90. Однак, інспектора не було допущено до перевірки, про що складено Акт про порушення порядку допуску №07/21-02-0663 від 06.04.2012 року.

За результатами обстеження відповідачеві видано обов'язковий до виконання припис №07/21-02-0663 від 06.04.2012 року про забезпечення безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок відповідача, який було надіслано через поштове відділення і отримано відповідачем 13.04.2012 року.

20.04.2012 року інспектор повторно прибув на підприємство і повторно не був допущений до перевірки, про що складений Акт про порушення порядку допуску №07/21-02-0677 і Акт перевірки (протокол) №07-21-02-0677, яким встановлено невиконання припису №07/21-02-0663. Дані документи направлені через пошту і отримані відповідачем 24.04.2012 року /а.с.17-20/.

Старшим державним інспектором винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику №07/20-01-26 від 11.05.2012 року на суму 17000 грн. /а.с. 21-23/.

Відповідно до ст.ст. 9,26,27 Закону України «Про електроенергетику»державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення. Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку пошкодження приладів обліку; розкомплектування та пошкодження об'єктів електроенергетики, розкрадання майна цих об'єктів; створення перешкод у здійсненні державного енергетичного нагляду та у виконанні робіт, пов'язаних з обслуговуванням об'єктів електроенергетики, порушення правил охорони електричних мереж; порушення правил користування енергією. Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України. Громадяни та службові особи несуть адміністративну відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в порядку, встановленому законом.

Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку.

Судом встановлено, що на відповідача було накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику згідно постанови, яка відповідачем не оскаржувалася, отже є чинною, але штраф згідно даної постанови ним сплачено не було.

До теперішнього часу штраф до бюджету відповідачем не перераховано.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 17000,00 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 159 -163, 167, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД Україна Промресурс»(р/р №260010164675 ФАТ «Укрексімбанк»(відділення в м.Кременчук), МФО-331649, код ЄДРПОУ-37074036 в дохід державного бюджету України штраф в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн. на наступний рахунок: одержувач-р/р №31119106700008 відкритий на Кременчуцьке УДКСУ, банк одержувача -ГУДКСУ України в Полтавській області, м. Полтава, МФО -831019, код ЄДРПОУ -37965850, код платежу -21081100.

Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.

Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду підпис О.С. Петренко

Згідно з оригіналом