ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"27" серпня 2012 р. Справа № 7/045-12
Господарський суд Київської області у складі судді Антонової В.М., розглянувши справу
за позовомПилиповицької сільської ради Бородянського району Київської областідоТовариства з обмеженою відповідальністю «Термінал «Автологістика»пропро внесення змін до договору
за участю представників сторін: від позивача:Губиш О.О. -Пилиповицький сільський голова, рішення б/н від 16.11.2010 р.;від відповідача:Купер І.О., представник за довіреністю б/н від 01.02.2012 р.секретар судового засідання: Мельничук Л.В.
Обставини справи:
У червні 2012 року на розгляд Господарського суду Київської області передано позовні вимоги Пилиповицької сільської ради Бородянського району Київської області про внесення до Договору довгострокової оренди земельної ділянки загальною площею 18,9760 га (кадастровий номер 3221087501:00:001:0038) від 09.09.2005 р., укладеного між Пилиповицькою сільською радою та ТОВ «Термінал «Автологістика»та посвідченого державним нотаріусом Бородянської районної державної нотаріальної контори Рибалкіною Г.Г., що зареєстрований Бородянським районним відділом Київської регіональної філії №8 Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру»за №040532400005 (далі -«Договір»), наступних змін:
(1) пункт 3 Договору викласти в наступній редакції:
«3. Нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 20 062 294 (двадцять мільйонів шістдесят дві тисячі двісті дев'яносто чотири) гривні 33 копійки»;
(2) пункт 7 Договору викласти в наступній редакції:
«7. Річна орендна плата вноситься «Орендарем» виключно в грошовій формі у розмірі 3 (три) відсотки від нормативної грошової оцінки землі (на підставі Витягу з технічної документації по грошовій оцінці земель населеного пункту Пилиповичі, проведеної в 2010 році, виготовленого управлінням Деркомзему у Бородянському районі Київської області), на період до 10.09.2016 р., та 5 (п'ять) відсотків від нормативної грошової оцінки земель (на підставі Витягу (або Довідки) з технічної документації по грошовій оцінці земель населеного пункту Пилиповичі, що діятиме на той час), на період з 11.09.2016 р. по 09.09.2020 р. Орендна плата вноситься на рахунок Управління Державного казначейства у Бородянському районі №33219812700147 Київської області, МФО 821018, код бюджетної класифікації 13050200, ЄДРПОУ 23569872 «Місцевий бюджет», щомісячно протягом 30-ти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового місяця) з коригуванням коефіцієнту інфляції за кожен рік»;
(3) пункт 9 Договору -виключити.
Крім того, позивач просив Господарський суд Київської області у винесеному за результатом вирішення даного спору рішенні суду встановити, що зміни до Договору набирають чинності з 15.05.2011 р.
В обґрунтування позовних вимог Пилиповицька сільська рада посилається на неправомірне, всупереч ст.ст. 15, 21 Закону України «Про оренду землі», ст. 288 Податкового кодексу України, п. 10 Договору ухилення відповідача -ТОВ «Термінал «Автологістика»від внесення змін до Договору в частині положень щодо нової нормативної грошової оцінки орендованої відповідачем земельної ділянки, яка була затверджена рішенням Пилиповицької сільської ради від 27.01.2011 р., а також стосовно нових ставок орендної плати, визначених рішенням Пилиповицької сільської ради від 12.04.2011 р.
Відповідач -ТОВ «Термінал «Автологістика» проти позову заперечує, у поданому 08.08.2012 р. відзиві на позов посилається на безпідставність вимог про перегляд розміру орендної плати з огляду на відсутність зворотної сили норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України»від 02.12.2010 р. №2756-VI, за яким граничні розміри річної орендної плати мають визначатись відповідно до Податкового кодексу України. Крім того, відповідач зазначає про відсутність у Договорі та законодавстві такої підстави для перегляду орендної плати як законодавча зміна її граничних розмірів. Зазначає, що лист від 01.03.2011 р. №01-19/78 з вимогою позивача про внесення змін до Договору був вручений не уповноваженій особі та без додатків до Договору.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 11.06.2012 р. прийнято позовну заяву Пилиповицької сільської ради та порушено провадження у справі №7/045-12, розгляд справи призначався на 11 год. 40 хв. 05.07.2012 р.
У зв'язку з перебуванням судді Антонової В.М. у відрядженні судове засідання 05.07.2012 р. не відбулось.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 06.07.2012 р. за заявою позивача строк вирішення спору у справі №7/045-12 в порядку ст. 69 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) продовжено на п'ятнадцять днів з 13.08.2012 р. по 27.08.2012 р. Розгляд справи призначався на 11 год. 00 хв. 16.08.2012.
Враховуючи необхідність витребування нових доказів, ухвалою Господарського суду Київської області від 16.08.2012 р. в порядку приписів п. 3 ч. 1 ст. 77 ГПК України розгляд справи відкладався на 11 год. 20 хв. 23.08.2012 р.
У судовому засіданні 23.08.2012 р. оголошувалась перерва до 12 год. 00 хв. 27.08.2012 р.
Господарським судом у судовому засіданні 27.08.2012 року на підставі ст. 85 ГПК України було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення і доводи представників сторін, дослідивши та оцінивши наявні докази в їх сукупності, господарський суд, встановив:
09.09.2005 р. між Пилиповицькою сільською радою (орендодавець) та ТОВ «Термінал «Автологістика»(орендар) було укладено Договір довгострокової оренди земельної ділянки, посвідчений державним нотаріусом Бородянської районної державної нотаріальної контори Рибалкіною Г.Г. 09.09.2005 р. за №1-3902, та зареєстрований 09.09.2005 р. Бородянським районним відділом Київської регіональної філії №8 Центр державного кадастру за №040532400005.
Згідно з Договором позивач передав ТОВ «Термінал «Автологістика»у орендне користування строком на 15 років земельну ділянку загальною площею 18,9760 га (кадастровий номер 3221087501:00:001:0038) для будівництва виробничої бази, яка знаходиться на території Пилиповицької сільської ради у с. Пилиповичі Бородянського району Київської області.
Пунктом 3 Договору передбачено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 2 165 161,60 грн.
Відповідно до пункту 7 Договору орендна плата нараховувалась відповідно до Закону України «Про оренду землі»в розмірах:
- 5% від нормативно грошової оцінки, тобто 108 258,12 грн. на рік -у період до 09.09.2006 р.;
- 1% від нормативної грошової оцінки -на період з 10.09.2006 р. по 10.09.2016;
- 5% від нормативної грошової оцінки -на період з 11.09.2016 р. по 09.09.2020.
Передбачено, що орендна плата вноситься відповідачем щомісячно до 15 числа наступного місяця виключно у грошовій формі в розмірі 9021,51 грн. на розрахунковий рахунок Пилиповецької сільської ради з коригуванням коефіцієнту інфляції за кожен рік.
Підстави перегляду розміру орендної плати сторони Договору визначили у пункті 10 Договору, зокрема, розмір орендної плати переглядається у випадках:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку;
- підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що документально підтверджено;
- в інших випадках, визначених законом.
Згідно з пунктом 30 Договору зміна його умов здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни договору спір розв'язується у судовому порядку.
09.09.2005 р. вказана земельна ділянка була передана відповідачу в орендне користування за Актом приймання-передачі об'єкту оренди.
Судом встановлено, що у січні 2010 р. Державним підприємством «Київський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»на замовлення Пилиповицької сільської ради (договір №99 від 18.01.2010 р. та рішення Пилиповицької сілької ради від 03.11.2009 р.) було розроблено Технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель села Пилиповичі Бородянського району Київської області, яка отримала позитивний Висновок державної експертизи землевпорядної документації від 20.12.2010 р. №1331-05НО.
Відповідно до Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель села Пилиповичі Бородянського району Київської області, Висновку державної експертизи землевпорядної документації від 20.12.2010 р. №1331-05НО базова вартість одного квадратного метра земель села Пилиповичі на 01.01.2010 р. становить 68,90 грн.
Рішенням Пилиповицької сільської ради від 27.01.2011 р. затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель села Пилиповичі Бородянського району Київської області, якою визначено базову вартість одного квадратного метра -68,90 грн. без урахування щорічного коефіцієнта індексації. Передбачено, що при визначенні нормативної грошової оцінки врахуванню підлягає щорічна індексація відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 р. за №783 «Про проведення індексації грошової оцінки земель». Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель села Пилиповичі введена в дію з 28.01.2011 р.
Виданим Управлінням Держкомзему у Бородянському районі Київської області Витягом від 17.01.2012 р. №14/1 з технічної документації по грошовій оцінці земель населеного пункту Пилиповичі, проведеної в 2010 році, з урахуванням коефіцієнтів зональних та локальних коефіцієнтів (Км2), (КМ3) та функціонального коефіцієнту (Кф) нормативну грошову оцінку земельної ділянки ТОВ «Термінал «Автологістика»під забудовою визначено розмірі 20 062 294,33 грн.
Листом від 01.03.2011 р. №01-19/78 Пилиповицька сільська рада повідомила відповідача про те, що з 28.01.2011 р. вступила в дію нова нормативна грошова оцінка земель с. Пилиповичі з базовою вартістю 1 кв.м. 68,90 грн. Запропоновано відповідачу звернутися до Управління Держкомзему в Бородянському районі для отримання нової довідки про розмір нормативної грошової оцінки земельних ділянок площею 18,9760 га та 4,5880 га, орендованих ТОВ «Термінал «Автологістика», а також до Пилиповицької сільської ради для переукладення договорів оренди.
Рішенням Пилиповицької сільської ради від 12.04.2011 р. встановлено орендарю -ТОВ «Термінал «Автологістика»орендну плату за земельну ділянку площею 18,9760 га в с. Пилиповичі по вул. Привокзальній, 15, з 12.04.2011 р. по 10.09.2016 р. в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земель на рік, з 11.09.2016 по 09.09.2020 р. в розмірі 5% від нормативної грошової оцінки земель. Визнано таким, що втратили чинність пункти 3, 7 Договору.
З підпису на рішенні Пилиповицької сільської ради від 12.04.2011 р. вбачається, що його було отримано гр. Рудницьким Р.М. 15.04.2011 р.
Листом від 12.08.2012 р. №130 ТОВ «Термінал «Автологістика»повідомило Пилиповицьку сільську голову Губиш О.О. про перебування орендаря в процесі реорганізації та необхідність відкладення процесу переукладення договорів оренди земельних ділянок.
Рішенням Пилиповицької сільської ради від 20.09.2011 р. №136-8-VI зобов'язано ТОВ «Термінал «Автологістика»надати нотаріально завірені документи, що підтверджують процес приєднання ТОВ «Термінал «Автологістика»до ТОВ «Автологістика».
30.12.2011 р. листом за №01-19/602 Пилиповицька сільська рада повторно зобов'язала відповідача терміново привести договори оренди земельних ділянок у відповідність до чинного законодавства.
Судом встановлено, що 27.01.2012 р. директором ТОВ «Термінал «Автологістика»Рудницьким Р.М. було отримано пропозицію Пилиповицької сільської ради від 27.01.2012 р. №01-19/33 про зміну договорів від 09.09.2005 р. та від 24.01.2007 р. оренди земельних ділянок площами 18,9760 га та 4,5880 га у зв'язку з затвердженням нової нормативної грошової оцінки земель с. Пилиповичі.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному і об'єктивному дослідженні в судовому засіданні з урахуванням всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи їх взаємний зв'язок, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову Пилиповицької сільської ради Бородянського району Київської області. При цьому господарський суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оренду землі», ст. 93 ЗК України оренда землі -це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Як встановлено підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності -це обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, у якому і визначаються розмір та умови внесення орендної плати (ст. 288 Податкового кодексу України).
Однією з істотних умов договору оренди є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату (ст. 15 Закону України «Про оренду землі»).
Статтею 21 Закону України «Про оренду землі»передбачено, що розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Правовідносини оренди землі є одним з видів цивільних правовідносин.
Згідно із ст. 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, установлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Отже, чинним законодавством передбачено можливість зміни умов договору оренди землі за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом.
Як зазначалось, пунктом 10 Договору сторони встановили, що розмір орендної плати переглядається у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку; підвищення цін, тарифів, у т.ч. внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Пунктом 7 Договору передбачене нарахування орендної плати у відсотковому розмірі від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
В силу приписів ст. 18 Закону України «Про оцінку земель»нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5 -7 років.
Відповідно до ст.ст. 1, 5 Закону України «Про оцінку земель», ст. 201 ЗК України нормативна грошова оцінка земельних ділянок як капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами, використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Річна сума орендної плати не може бути меншою трикратного розміру земельного податку (за винятком земель сільськогосподарського призначення) та перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки (за винятком земель, на яких розміщуються, будуються, обслуговуються та експлуатуються об'єкти енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, та земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності, що надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів) (п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України).
Таким чином, оскільки сторонами в Договорі встановлено відсотковий розмір орендної плати від нормативної грошової оцінки, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то зміна нормативної грошової оцінки є підставою для перегляду розміру орендної плати в межах, встановлених п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України.
Згідно з ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Статтею 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»передбачено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
Таким чином, у разі прийняття відповідним органом рішення про зміну нормативної грошової оцінки землі, внесення змін щодо ставок орендної плати за земельні ділянки та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Доказів скасування чи визнання нечинними рішення Пилиповицької сільської ради від 27.01.2011 р. «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель села Пилиповичі Бородянського району Київської області»матеріали справи не містять.
Органи місцевого самоврядування, вирішуючи питання місцевого значення, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово, а ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію (рішення Конституційного Суду України від 16.04.2009 р. (у справі №1-9/2009 про скасування актів органів місцевого самоврядування)).
Рішення Пилиповицької сільської ради від 27.01.2011 р. «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель села Пилиповичі Бородянського району Київської області», яким встановлено базову вартість одного квадратного метра 68,90 грн., є за своїм змістом нормативним актом, який підлягає неодноразовому застосуванню серед невизначеного кола осіб -суб'єктів земельних відносин щодо земельних ділянок, розташованих у с. Пилиповичі, та розповсюджується на власників земельних ділянок, сторін договорів міни, дарування, оренди земельних ділянок державної та комунальної власності, спадкоємців земельних ділянок, а також при визначенні втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва тощо.
Водночас, згідно з частиною 5 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.
Відповідно до ч. 5 ст. 12 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, офіційно оприлюднюються в друкованих засобах масової інформації відповідних рад, а у разі їх відсутності - у місцевих друкованих засобах масової інформації, визначених цими органами та посадовими особами, не пізніш як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання.
Статтею 23 Закону України «Про оцінку земель»визначено, що рішення рад про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів набирають чинності у строки, встановлені відповідно до пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України.
Згідно з п. 271.2 ст. 271 Податкового кодексу України рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Статтею 22 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»визначено, що рішення органів місцевого самоврядування, інші нормативно-правові акти публікуються в офіційних виданнях (відомостях, бюлетенях, збірниках, інформаційних листках тощо) та друкованих засобах масової інформації відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Позивачем не надано доказів офіційного оприлюднення рішення Пилиповицької сільської ради Бородянського району Київської області від 27.01.2011 р. «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель села Пилиповичі Бородянського району Київської області».
Інформаційне оголошення, опубліковане Виконавчим комітетом Пилиповицької сільської ради 12.03.2011 р. у Бородянській районній газеті «Вперед», про вступ з 28.01.2011 р. в дію нової нормативно-грошової оцінки земель с. Пилиповичі Бородянського району Київської області не є за своїм змістом офіційним оприлюдненням повного тексту рішення Пилиповицької сільської ради Бородянського району Київської області від 27.01.2011 р. «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель села Пилиповичі Бородянського району Київської області».
За таких обставин підстави для внесення змін до Договору відповідно до нової нормативної грошової оцінки земель, затвердженої рішенням Пилиповицької сільської ради від 27.01.2011 р., яке не набрало чинності, у суду відсутні.
Відповідно до пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для інших, окрім сільськогосподарських, категорій земель, -трикратного розміру земельного податку, що визначається згідно з розділом XIII цього Кодексу, та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Статтею 274 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження), встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 цього Кодексу.
В силу ст. 14 ЦК України цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.
Проте, позивач всупереч вимогам ухвали Господарського суду Київської області від 16.08.2012 р. не надав нормативно-правового обґрунтування покладення на відповідача обов'язку сплачувати орендну в розмірі 5% від нової нормативної грошової оцінки землі у період з 11.09.2016 р. по 09.09.2020 р. (Аналогічної позиції дотримується Верховний Суд України у постанові від 25.07.2006 р. у справі №3-2682к06).
Згідно з частиною 3 статті 653 ЦК України якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Враховуючи, що розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди, а у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку (ст.ст. 21, 30 Закону України «Про оренду землі»), суд приходить до висновку про неправомірність позовних вимог Пилиповицької сільської ради щодо встановлення судом положення Договору про набрання чинності запропонованих позивачем змін з 15.05.2011 р.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень (ст. 33 ГПК України).
Приймаючи до уваги те, що позивач не довів факту опублікування у встановлені законодавством строки та порядку рішення Пилиповицької сільської ради від 27.01.2011 р., не підтвердив факту набрання чинності даним рішенням (ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»), а також нормативно не обґрунтував обов'язку відповідача сплачувати орендну плату в розмірі 5% від нормативної грошової оцінки з 11.09.2016 по 09.09.2016 р. та сплачувати орендну плату за новою нормативної грошовою оцінкою до набрання чинності рішенням суду про внесення змін до Договору, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог Пилиповицької сільської ради.
Витрати по сплаті судового збору відповідно до статті 49 ГПК України, покладаються на позивача.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 33, 49, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд
вирішив:
В задоволенні позовних вимог Пилиповицької сільської ради Бородянського району Київської області відмовити повністю.
Рішення господарського суду Київської області набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання та може бути оскаржено в апеляційному порядку.
Суддя В.М. Антонова
Повне рішення складено 04.09.2012 р.