Постанова № 25871314, 27.06.2012, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.06.2012
Номер справи
0870/3663/12
Номер документу
25871314
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2012 року 12:07 Справа № 0870/3663/12

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Авдєєва М.П.,

при секретарі судового засідання Ширшові А.А,

за участю представників:

позивача - не з'явився;

відповідача - Чирки С.В. (довіреність №8/10/10-19 від 30.03.2012);

- Волошиної Т.І. (довіреність №1/10/10-19 від 30.03.2012),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Токмацький гранітний кар'єр»

до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції у Запорізькій області Державної податкової служби

про скасування податкових повідомлень-рішень №00005511601-4077, №0000521601-4078 від 21.12.2011,

ВСТАНОВИВ:

20.04.2012 Товариство з обмеженою відповідальністю «Токмацький гранітний кар'єр» звернулося до суду із адміністративним позовом до Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції у Запорізькій області Державної податкової служби, в якому просить скасувати податкові повідомлення-рішення Токмацької об'єднаної державної податкової інспекції у Запорізькій області №00005511601-4077 та №0000521601-4078 від 21.12.2011.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що згідно з рішенням Токмацького районного суду Запорізької області від 03.11.2011 у справі №1-292/2011 цивільний позов Токмацької ОДПІ задоволено у повному обсязі. Стягнуто солідарно з підсудних заподіяну шкоду Державі в розмірі 2083986,33 грн., але при винесенні податкових повідомлень-рішень №0000511601-4077 та №0000521601-4078 від 21.12.2011 даний борг був знову враховано ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» по основному боргу по ПДВ в розмірі 1177195,33 грн. та податку на прибуток за основним платежем в розмірі 906791 грн. Токмацька ОДПІ збільшила і врахувала податок з ПДВ за січень - травень 2008 року та податок на прибуток за 2 квартал 2008 року, що не можливо, враховуючи п.102.2 ст.102 Податкового кодексу України, за закінченням строку - 1095 днів. Позивач вказує, що відповідно до п.12.2 розділу 12 Статуту «Облік і звітність» ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр», відповідальність за організацію, стан і вірогідність бухгалтерського обліку в Товаристві, своєчасне представлення щорічної та іншої фінансової звітності у відповідні органи, а також інформації про діяльність товариства, що надаються учасниками, кредиторами, несуть директор та головний бухгалтер Товариства, відповідно до правових актів України і Статуту та, відповідно до трудового контракту. Трудовий контракт з колишнім директором ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» ОСОБА_3 було складено 06.12.2006, де в п. 4.3 розділу 4 «Відповідальність сторін» вказано, що працівник несе повну матеріальну відповідальність, як за прямий збиток, безпосередньо заподіяний ним Товариству, так і за збиток, що виник у роботодавця в результаті відшкодування збитку іншим особам. Так, згідно з вироком Токмацького районного суду Запорізької області від 03.11.2011 у справі №1-292/2011 за цивільним позовом Токмацької ОДПІ винесено рішення про стягнення з колишнього директора ОСОБА_3 та колишнього головного бухгалтера ОСОБА_4 збитку у сумі 2083986,33 грн. за період з 01.01.2008 по 31.12.2009. Тобто суми збільшених зобов'язань за платежем податок на додану вартість в розмірі 1177195,33 грн., згідно з ППР №0000511601-4077 та за платежем податок на прибуток в розмірі 906791 грн., згідно з ППР №0000521601-4078 присуджено стягнути з посадових осіб ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» в листопаді 2011 року, майже за два місяця раніше ніж зроблено донарахування Токмацькою ОДПІ, тобто виникає подвійне стягнення вказаних сум. В рішенні про результати розгляду скарги ДПС України на 2 аркуші підтверджено, щодо Токмацької ОДПІ вирок Токмацького районного суду Запорізької області від 03.11.2011 у справі №1-292/2011 (набрав законної сили 21.11.2011) про визнання винними посадових осіб ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» гр. ОСОБА_3 та гр. ОСОБА_4 у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.212, ч.2 ст.366 та ч.3 ст.358 КК України та виконавчі листи на зазначених громадян надійшли 07.12.2011 (вх. №5574/10, №5575/10), тобто при винесенні податкових повідомлень-рішень від 21.12.2011 Токмацькій ОДПІ про рішення суду було відомо. Позивач зазначає, що відповідно до п.56.21 статті 56 податкового кодексу України, у разі, коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акту, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Ухвалою судді від 23.04.2012 відкрито провадження у справі №0870/3663/12, закінчено підготовче провадження та справа призначена до розгляду на 16.05.2012.

Провадження у справі зупинялося до 11.06.2012 та 27.06.2012.

Відповідачем подані до суду письмові заперечення на позов, відповідно до яких спірні податкові повідомлення-рішення не приймалися відповідно до п.86.9 ст.86 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI. 28.07.2011 відділом податкової міліції Мелітопольської ОДПІ порушена кримінальна справа відносно посадових осіб ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр». Матеріали справи відділом податкової міліції листом від 26.09.2011 №25916/26-09 передані до Мелітопольської прокуратури для підпису обвинувального висновку та передачі до суду. Згідно з вироком Токмацького районного суду від 03.11.2011 по кримінальній справі №1-292/2011 «Всі операції ТОВ «ТПК «Металстройінвест» по здійсненню послуг на користь ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» мали нереальний характер, фактично здійснювалися працівниками ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» та оформлялися лише на папері. Підприємство акумулювало на собі зобов'язання по сплаті податків, які ніколи не будуть сплачені до бюджету, при цьому ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» є вигодонабувачем, тобто діяльність ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» була направлена на здійснення операцій, пов'язаних з отриманням податкової вигоди, з метою мінімізації та ухилення від сплати податків, шляхом псевдопридбання послуг від ТОВ «ТПК «Металстройінвест», що суперечить інтересам держави та суспільства. Перерахування ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» безготівкових коштів на користь ТОВ «ТПК «Металстройінвест» можна охарактеризувати як переказ грошових коштів в тіньовий сектор економіки.».

Кримінальна справа була порушена за скоєння злочинів, передбачених в тому числі ч.3 ст.212 КК України. Таким чином, податкові повідомлення-рішення в даному випадку приймаються до юридичної особи, згідно з вимогами п.58.4 ст.58 ПК України, повинні бути сплачені платником податків до державного бюджету та ніякого відношення щодо стягнення з винних осіб ОСОБА_3 та ОСОБА_4 2083986,33 грн. не мають, оскільки, відповідно до вироку суду, з винних осіб ОСОБА_3 та ОСОБА_4 стягуються завдані збитки державі в сумі 2083986,33 грн., яких вони завдали своїми злочинними діями, та які не зараховуються в рахунок погашення донарахованих юридичній особі податків та застосованих штрафних санкцій відповідно до прийнятих ППР.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Про причини неявку суд не повідомив.

Представники відповідача проти позову заперечували з підстав, викладених у наданих письмових запереченнях. Просили у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

У судовому засіданні, відповідно до ст.160 КАС України, сторонам проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Розглянувши подані документи, заслухавши пояснення сторін, судом встановлене наступне.

На підставі постанови старшого слідчого СВ ПМ СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові Токмацькою об'єднаною державною податковою інспекцією у Запорізькій області Державної податкової служби проведена документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» з питань взаємовідносин з підприємствами: ТОВ «ТПК «Металбудінвест», ТОВ ТПК «Буд-Універсал» за період з 01.01.2008 по 31.12.2010.

За результатами перевірки складений Акт №174/23/32196083 від 12.05.2011.

Актом перевірки встановлено порушення ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр»:

1. П.п. 7.4.1, пп.7.4.5 р.7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 №168/94-ВР - занижено податкові зобов'язання на загальну суму 1177195 грн., в т.ч. за січень 2008 року - 56323 грн., травень 2008 року - 103333,33 грн., червень 2008 року - 122500 грн., серпень 2008 року - 149666,67 грн., вересень 2008 року - 80433,33 грн., жовтень 2008 року - 67939 грн., листопад 2008 року - 140000 грн., квітень 2009 року - 40000 грн., травень 2009 року - 75000 грн., червень 2009 року - 60000 грн., серпень 2009 року - 127000 грн., вересень 2009 року - 60000 грн., жовтень 2009 року - 58000 грн., листопад 2009 року - 16000 грн., грудень 2009 року - 21000 грн.;

2. п.п. 5.3.9 п.5.3 ст.5, п.п. 8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 №334/94-ВР - занижено суму податку на прибуток підприємств на загальну суму 906791 грн., у тому числі за ІІ квартал 2008 року в сумі 7040 грн., за ІІІ квартал 2008 року в сумі 34566 грн., за IV квартал 2008 року в сумі 59871 грн., за І квартал 2009 року в сумі 79877 грн., в тому числі: за ІІ квартал 2009 року в сумі 166139 грн., за ІІІ квартал 2009 року в сумі 155200 грн., за IV квартал 2009 року в сумі 108105 грн., за І квартал 2010 року в сумі 86070 грн., за ІІ квартал 2010 року в сумі 77462 грн., за ІІІ квартал 2010 року в сумі 69716 грн., за IV квартал 2010 року в сумі 62745 грн.

На підставі акту перевірки Токмацькою об'єднаною державною податковою інспекцією у Запорізькій області Державної податкової служби винесені податкові повідомлення - рішення від 21.12.2011 №0000511601-4077, яким визначена сума за грошовим зобов'язанням за платежем податок на додану вартість у сумі 1177195,33 грн. та застосовані штрафні санкції у розмірі 294298,75 грн., №0000521601-4078, яким визначена сума за грошовим зобов'язанням за платежем податок на прибуток у сумі 906791 грн. та застосовані штрафні санкції у розмірі 226700 грн.

Не погодившись з висновками Токмацької ОДПІ у Запорізькій області Державної податкової служби ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» 03.01.2012 звернулося зі скаргою №1 до Державної податкової адміністрації в Запорізькій області на зазначені податкові повідомлення-рішення.

За результатами розгляду первинної скарги Державна податкова служба у Запорізький області прийняла рішення №493/10/10-420 від 02.03.2012, яким залишені без змін податкові повідомлення-рішення Токмацької ОДПІ у Запорізький області від 21.12.2011 №0000511601-4077, №0000521601-4078, а скарга ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» - без задоволення.

Не погодившись з висновком Державної податкової адміністрації в Запорізькій області ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» 12.03.2012 звернулося зі скаргою до Державної податкової адміністрації України.

За результатами розгляду скарги Державна податкова служба України 05.04.2012 прийняла рішення №6073/6/10-245, яким залишені без змін податкові повідомлення-рішення Токмацької ОДПІ у Запорізький області від 21.12.2011 №0000511601-4077, №0000521601-4078 та рішення, прийняте за результатами розгляду первинної скарги, а скарга - без задоволення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у т.ч. на виконання делегованих повноважень.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Позивач - ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» зареєстровано 27.09.2002 за №0010232 Токмацькою районною державною адміністрацією, свідоцтво про державну реєстрацію Серії АОО від 27.09.2002 №670760, Свідоцтво платника ПДВ №11344642 від 16.01.2004, ІПН 004180508195.

Вироком Токмацького районного суду від 03.11.2011 року посадові особи підприємства ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» - директор підприємства ОСОБА_3 та головний бухгалтер ОСОБА_4 визнані винними у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст.212, ч.2 ст.366, ч.3 ст.358 КК України.

У ході судового розгляду кримінальної справи було встановлено, що всі операції ТОВ «ТПК «Металстройінвест» по здійсненню послуг на користь ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» мали нереальний характер, фактично здійснювалися працівниками ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» та оформлялися лише на папері. Підприємство акумулювало на собі зобов'язання по сплаті податків, які ніколи не будуть сплачені до бюджету, при цьому ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» є вигодонабувачем, тобто діяльність ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» була направлена на здійснення операцій, пов'язаних з отриманням податкової вигоди, з метою мінімізації та ухилення від сплати податків, шляхом псевдопридбання послуг від ТОВ «ТПК «Металстройінвест», що суперечить інтересам держави та суспільства. Перерахування ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» безготівкових коштів на користь ТОВ «ТПК «Металстройінвест» можна охарактеризувати як переказ грошових коштів в тіньовий сектор економіки.

При вирішенні справи суд звертає увагу на наступне.

Статус Державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначені положеннями Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та Податковим кодексом України.

Відповідно до п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», однією з функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції є звернення до судів з позовами до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до пункту 20.1.18 та підпункту 20.1.28 статті 29 Податкового кодексу України, податковим органам надано право звернення до суду із позовами щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно з пунктом 14.1.175 статті 14 Податкового кодексу України податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Грошовим зобов'язанням платника податків є сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Як вбачається з матеріалів справи, вирок Токмацького районного суду винесений 03.11.2011. На цей час вже був чинним Податковий кодекс України, який визначає компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю.

Відповідно до п.58.4 ст.58 Податкового кодексу України, у разі коли судом за результатами розгляду кримінальної справи про злочини, предметом якої є податки, збори, винесено обвинувальний вирок, що набрав законної сили, або винесено рішення про закриття кримінальної справи за нереабілітуючими підставами, відповідний контролюючий орган зобов'язаний визначити податкові зобов'язання платника податків за податками та зборами, несплата податкових зобов'язань за якими встановлена рішенням суду, та прийняти податкове повідомлення-рішення про нарахування платнику таких податкових зобов'язань і застосування стосовно нього штрафних (фінансових) санкцій у розмірах, визначених цим Кодексом.

Складання та надсилання платнику податків податкового повідомлення-рішення за податковими зобов'язаннями платника податків за податками та зборами, несплата податкових зобов'язань за якими встановлена рішенням суду, забороняється до набрання законної сили рішенням суду у справі або винесення постанови про закриття такої кримінальної справи за нереабілітуючими підставами.

Як вбачається з матеріалів справи, вирок Токмацького районного суду винесений 03.11.2011 набрав законної сили 21.11.2011.

Спірні податкові повідомлення-рішення отримані ТОВ «Токмацький гранітний кар'єр» 24.12.2011.

Відповідно до пп.14.1.157 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Відповідачем у порядку, передбаченому п.58.4. ст.58 Податкового кодексу України були прийняті податкові повідомлення-рішення про нарахування платнику таких податкових зобов'язань і застосування стосовно нього штрафних (фінансових) санкцій на суми податків, які він вважає несплаченими до бюджету.

Згідно зі статтею 28 Кримінально-процесуального кодексу України особа, яка зазнала матеріальної шкоди від злочину, вправі при провадженні в кримінальній справі пред'явити до обвинуваченого або до осіб, що несуть матеріальну відповідальність за дії обвинуваченого, цивільний позов, який розглядається судом разом з кримінальною справою. Особа, яка не пред'явила цивільного позову в кримінальній справі, а також особа, цивільний позов якої залишився без розгляду, має право пред'явити його в порядку цивільного судочинства.

Як вбачається з вироку Токмацького районного суду від 03.11.2011 цивільний позов податкового органу задоволений у повному обсязі. З винних осіб стягнуто солідарно на користь державного бюджету у рахунок відшкодування заподіяних державі збитків 2083986,33 грн.

Суд не бере до уваги довід позивача про порушення податковим органом пп.102.1 ст.102 Податкового кодексу України щодо визначення суми грошового застосування протягом 1095 днів.

Згідно з п.102.2 ст.102 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання може бути нараховане або провадження у справі про стягнення такого податку може бути розпочате без дотримання строку давності, визначеного у частині першій цієї статті, якщо (згідно п.п.102.2.2) посадову особу платника податків (фізичну особу) засуджено за ухилення від сплати зазначеного грошового зобов'язання або у кримінальній справі винесено рішення про її закриття з нереабілітуючих підстав, яке набрало законної сили.

Відповідно до п.113.3 Кодексу штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених Кодексом та іншими законами України.

Застосування за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, штрафних санкцій, не передбачених Кодексом та іншими законами України, не дозволяється.

Законом України від 07.07.2011 №3609-VІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» (набрав чинності 06.08.2011) підрозділ 10 розділу ХХ Кодексу доповнено пунктом 11, відповідно до якого штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм п.7 цього підрозділу).

Відповідно до пп. 54.3.2, пп. 54.3.4 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених Податковим кодексом України або іншим законодавством, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках; рішенням суду, що набрало законної сили, особу визнано винною в ухиленні від сплати податків.

Відповідно до вимог п. 86.9 ст. 86 ПКУ у разі якщо грошове зобов'язання розраховується органом державної податкової служби за результатами перевірки, призначеної відповідно до кримінально-процесуального закону або закону про оперативно-розшукову діяльність, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки не приймається до дня набрання законної сили відповідним рішенням суду. Матеріали перевірки разом з висновками органу державної податкової служби передаються правоохоронному органу, що призначив перевірку. Статус таких матеріалів перевірки та висновків органу державної податкової служби визначається кримінально-процесуальним законом або законом про оперативно-розшукову діяльність.

Таким чином, за результатами перевірок платників податків, призначених в рамках порушеної кримінальної справи про злочини, предметом якої є податки, збори (ст. 212 Кримінального кодексу України), контролюючий орган визначає суми грошових зобов'язань, але податкове повідомлення-рішення не приймає. В інших випадках (за результатами перевірок платників податків відносно яких та/або їх посадових осіб кримінальну справу не порушено або порушено кримінальну справу, предметом якої не є податки, збори) грошові зобов'язання визначаються та, відповідно, приймається податкове повідомлення-рішення щодо платників податків в загальновстановленому порядку (п. 58.1 ст. 58 ПКУ).

Суд не бере до уваги й довід позовної заяви щодо подвійного стягнення грошового зобов'язання.

Як вбачається з матеріалів справи, кримінальна справа була порушена за скоєння злочинів, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України, які скоєні конкретно колишнім директором підприємства ОСОБА_3 та колишнім головним бухгалтером ОСОБА_4

Таким чином, податкові повідомлення-рішення в даному випадку прийняті до юридичної особи згідно з вимогами п. 58.4 ст. 58 Податкового кодексу України та повинні бути сплачені платником податків до державного бюджету та ніякого відношення щодо стягнення з винних осіб ОСОБА_3 та ОСОБА_4 2083986,33 грн. не мають, оскільки, відповідно до вироку суду, з винних осіб ОСОБА_3 та ОСОБА_4 стягуються завдані збитки державі в сумі 2083986,33 грн., яких вони завдали своїми злочинними діями, та які не зараховуються в рахунок погашення донарахованих юридичній особі податків та застосованих штрафних санкцій відповідно до прийнятих податкових повідомлень-рішень.

Щодо посилання позивача на невірне визначення податковим органом штрафних санкцій у розмірі 25% слід зазначити наступне.

Відповідно до п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України, у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Судом досліджений розрахунок штрафних санкцій за порушення податкового законодавства до акту перевірки, з якого вбачається неможливість чіткого визначення арифметичного розрахунку по штрафним сумам, тому він підлягав заокругленню.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2, 4 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі викладеного вище, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги не є обґрунтованими та є такими, що не підлягають задоволенню, а Токмацька об'єднана державна податкова інспекція у Запорізькій області Державної податкової служби діяла в межах своїх повноважень та у спосіб, передбачений діючим законодавством.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя М.П. Авдєєв