Ухвала суду № 25862385, 30.08.2012, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.08.2012
Номер справи
2а/1270/4108/2012
Номер документу
25862385
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Твердохліб Р.С.

Суддя-доповідач - Сіваченко І.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2012 року справа №2а/1270/4108/2012 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

головуючого Сіваченка І.В.

суддів Дяченко С.П., Шишова О.О.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську Луганської області Державної податкової служби на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 18 червня 2012 року у справі № 2а/1270/4108/2012 за позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську Луганської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Луганськенерголюкс», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради про визнання недійсними установчих документів з моменту реєстрації та припинення юридичної особи, -

ВСТАНОВИВ:

У травні 2012 року позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому позивач просив:

- визнати недійсними установчі документи приватного підприємства «Луганськенерголюкс» (код ЄДРПОУ 34791182) з моменту державної реєстрації, а саме з 5 грудня 2006 року;

- припинити юридичну особу приватного підприємства «Луганськенерголюкс» (код ЄДРПОУ 34791182).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що приватне підприємство «Луганськенерголюкс» зареєстровано як суб'єкт господарювання виконавчим комітетом Луганської міської ради, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію від 05 грудня 2006 року реєстраційний № 13821020000011708 та взято на податковий облік в Ленінській міжрайонній державній податковій інспекції у м. Луганську.

Згідно ч. 4 ст. 87 Цивільного кодексу України, юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації, та відповідно до ч. 1 ст. 87 Цивільного кодексу України, для створення юридичної особи її засновники розробляють установчі документи.

Установчими документами суб'єкта господарювання є рішення про його створення або статут суб'єкта господарювання (ч. 1 ст. 57 ГК України). В установчих документах повинні бути вказані найменування та місцезнаходження суб'єкта господарювання (ч.2 ст. 57 ГК України).

Згідно установчих документів приватного підприємства «Луганськенерголюкс», його місцезнаходження: 91000, м. Луганськ, вул.. Совєтська, буд.62. Засновником та керівником підприємства станом на 18 травня 2012 року є ОСОБА_2, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1. Керівником приватного підприємства «Луганськенерголюкс» в період з 05 грудня 2006 року по 05 травня 2011 був ОСОБА_3.

Відповідно до вимог ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», для проведення державної реєстрації засновник або уповноважена ним особа повинна особисто подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи, копію рішення про створення юридичної особи, два примірника установчих документів.

Вироком Брянківського міського суду Луганської області від 21 жовтня 2011 року у справі №1-291/11 ОСОБА_4 та ОСОБА_5 визнані винними у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 396, ч. 1 ст. 205 Кримінального кодексу України, фіктивне підприємництво, тобто створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона.

Відповідно до п. 1 ст. 55-1 Господарського кодексу України (із змінами та доповненнями) однією із ознак фіктивності, що дають підстави для звернення до суду про припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичною особою підприємцем, в тому числі визнання реєстраційних документів недійсними, є той факт, що підприємство зареєстровано (перереєстровано) у органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею права (оформленням) у володіння чи управління підставним неіснуючим), померлим, безвісти зниклим особам або таким особам, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження.

Вироком Брянківського міського суду Луганської області від 21 жовтня 2011 року у справі №1-291/11 встановлено, що в січні 2010 року ОСОБА_4 та ОСОБА_5 придбали у ОСОБА_3 зареєстроване в установленому законодавством порядку приватне підприємство «Луганськенерголюкс» (код ЄДРПОУ 34791182). ОСОБА_3 передав вказаним особам печатку, штамп та установчі документи, а також документи про відкриті поточні рахунки підприємства. В період з січня 2010 року по 25 лютого 2011 року вся діяльність приватного підприємства «Луганськенерголюкс» зводилась членами злочинної групи до фіктивного підприємництва.

Таким чином, позивач зазначає, що у даному випадку неможливо говорити про свободу підприємницької діяльності приватного підприємства «Луганськелектролюкс», оскільки від імені засновника та керівника цього підприємства діють невідомі особи, а не особисто ОСОБА_2.

Відповідно до ст. ст. 22, 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», суд може постановити рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи.

Підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, передбачені ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», зокрема, однією з таких підстав є визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути, а також інші випадки, встановлені законом.

Згідно з ч. 1 ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Згідно з п. п. 20.1.12 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 18 червня 2012 року в цій справі у задоволенні позову було відмовлено у повному обсязі.

Не погодившись з таким рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду скасувати та постановити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.

Всі особи, які беруть участь у справі, до апеляційного суду не прибули, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, тому згідно пункту 2 частини першої статті 197 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

Відповідно до п. 20.1.12. ст. 20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Таким чином, позивач скористався правом на звернення до суду і його право не може бути обмежене, а заявлена позивачем вимога повинна бути розглянута судом по суті.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

У відповідності зі ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Відповідно до п. 8 ст. 19 Господарського кодексу України усі суб'єкти господарювання зобов'язанні здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Відповідно до ст. 57 Господарського кодексу України установчими документами суб'єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб'єкта господарювання.

Згідно п. п. 1, 2 ст. 65 Господарського кодексу України управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації (перереєстрації), крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Порядок державної реєстрації юридичної особи та її припинення регулюються Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Відповідно до ч.1 ст.24 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (в редакції, що діяла на момент проведення державної реєстрації юридичної особи приватного підприємства «Луганськенерголюкс») для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи:

- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи;

- примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;

- два примірники установчих документів;

- документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи.

Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - сьомою цієї статті.

Якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються засновником юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являється його паспорт.

Якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються особою, уповноваженою засновником (засновниками) юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являється її паспорт та надається документ, що засвідчує її повноваження.

Документи, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається рекомендованим листом) засновнику або уповноваженій ним особі з відміткою про дату надходження документів.

Дата надходження документів для проведення державної реєстрації юридичної особи вноситься до журналу обліку реєстраційних дій.

Державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, якщо:

- документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації;

- документи не відповідають вимогам, які встановлені частинами першою, другою, четвертою - сьомою статті 8 та частиною п'ятою статті 10 цього Закону;

- до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій;

- документи подані не в повному обсязі;

- документи подано особою, яка не має на це повноважень.

Відповідно до ст. 27 Закону України № 755-IV від 15 травня 2003 року «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», підставами для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи є:

- невідповідність відомостей, які вказані в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи, відомостям, які зазначені в документах, що подані для проведення державної реєстрації юридичної особи;

- невідповідність установчих документів вимогам частини третьої статті 8 цього Закону; - порушення порядку створення юридичної особи, який встановлено законом, зокрема:

- наявність обмежень на зайняття відповідних посад, встановлених законом щодо осіб, які зазначені як посадові особи органу управління юридичної особи;

- невідповідність відомостей про засновників (учасників) юридичної особи відомостям щодо них, які містяться в Єдиному державному реєстрі;

- наявність обмежень щодо вчинення засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженою ними особою юридичних дій, які встановлені абзацом четвертим частини другої статті 35 цього Закону;

- наявність в Єдиному державному реєстрі найменування, яке тотожне найменуванню юридичної особи, яка має намір зареєструватися;

- використання у найменуванні юридичної особи приватного права повного чи скороченого найменування органу державної влади або органу місцевого самоврядування, або похідних від цих найменувань, або історичного державного найменування, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;

- невідповідність найменування юридичної особи вимогам закону щодо найменування окремих видів юридичних осіб (банк, кредитна спілка, недержавний пенсійний фонд тощо);

- встановлена іншими законами заборона використання у найменуванні юридичної особи певних термінів, абревіатур, похідних термінів.

Відмова у проведенні державної реєстрації юридичної особи з інших підстав не допускається.

Відповідно до ст. 55-1 Господарського кодексу України визначено ознаки фіктивності, що дають підстави для звернення до суду про припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичною особою-підприємцем, в тому числі визнання реєстраційних документів недійсними:

- зареєстровано (перереєстровано) на недійсні (втрачені, загублені) та підроблені документи;

- не зареєстровано у державних органах, якщо обов'язок реєстрації передбачено законодавством;

- зареєстровано (перереєстровано) у органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління підставним (неіснуючим), померлим, безвісти зниклим особам або таким особам, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження;

- зареєстровано (перереєстровано) та впроваджено фінансово-господарську діяльність без відома та згоди його засновників та призначених у законному порядку керівників.

Виходячи з системного аналізу наведених правових норм, суд приходить до висновку, що перелік підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи є вичерпним, розширеному тлумаченню не підлягає та будь-якого обов'язку державного реєстратора засвідчуватися у справжності наміру засновників займатися підприємницькою діяльністю та сплачувати податки не містить. Запис про проведення державної реєстрації юридичної особи може бути визнаний недійсним у випадках наступного з'ясування обставин, що згідно зі ст. 27 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» були підставою для відмови у державній реєстрації, тобто підстави, які унеможливлюють засвідчення факту створення юридичної особи.

Предметом дослідження у такій справі є, зокрема, відповідність установчих документів вимогам чинного законодавства.

Судом встановлено, що виконавчим комітетом Луганської міської ради 05 грудня 2006 року зареєстровано приватне підприємство «Луганськенерголюкс» (ідентифікаційний код 34791182) за № 13821020000011708, у якості юридичної особи, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А01 №017015 (а.с.26).

Згідно поданих реєстраційних документів місцезнаходженням приватного підприємства «Луганськенерголюкс» було визнано адресу: 91055, м. Луганськ, вул.. Совєтська, буд.40, кім.201. Керівник ОСОБА_3, засновник: ОСОБА_3.

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» державному реєстратору для проведення державної реєстрації були надані наступні документи: заповнена реєстраційна картка на проведення державної реєстрації юридичної особи; оригінал рішення засновників про створення юридичної особи (рішення засновника ПП «Луганськенерголюкс» від 29 листопада 2006 року); два примірника статуту; документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи (квитанція №00900 від 30 листопада 2006 року); довіреність від 29 листопада 2006 року № 4340. Статут приватного підприємства «Луганськенерголюкс» був затверджений засновником, а саме ОСОБА_3 і ним підписаний. Справжність підпису засвідчена приватним нотаріусом Луганського міського нотаріального округу Луганської області ОСОБА_6 Документи подавались державному реєстратору уповноваженою особою ОСОБА_10 на підставі довіреності від 29 листопада 2006 року № 4340, посвідченої приватним нотаріусом Луганського міського нотаріального округу Луганської області ОСОБА_6 (а.с.49-64).

Таким чином, судом встановлено, що за наявністю необхідного пакету документів у державного реєстратора не було підстав для відмови у державній реєстрації юридичної особи приватного підприємства «Луганськенерголюкс».

Приватне підприємство «Луганськенерголюкс» перебуває на податковому обліку в Ленінській міжрайонній державній податковій інспекції у м. Луганську з 05 грудня 2006 року за № 1888, що підтверджується довідкою від 05 грудня 2006 року № 559 (а.с.26 зворотній бік).

Крім того, 16 травня 2011 року, уповноваженою особою ОСОБА_8, було надано документи, відповідно до яких державним реєстратором було проведено державну реєстрацію змін до установчих документів приватного підприємства «Луганськенерголюкс», у зв'язку зі міною складу засновників юридичної особи та зміною місцезнаходження. Засновником приватного підприємства «Луганськенерголюкс» став ОСОБА_2. Нове місцезнаходження: 91055, АДРЕСА_1.

Також державним реєстратором були внесені зміни до відомостей про юридичну особу приватного підприємства «Луганськенерголюкс», що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, пов'язані із зміною керівника, відповідно до яких, новим керівником юридичної особи став ОСОБА_2 (а.с.103-122).

У зв'язку із зміною засновника приватного підприємства «Луганськенерголюкс» Ленінською міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Луганську було видано довідку про взяття на облік платника податків від 19 травня 2011 року № 672 (а.с.26 зворотній бік).

Також судом встановлено, що вироком Брянківського міського суду Луганської області від 21 жовтня 2011 року у справі №1-291/11 ОСОБА_4 та ОСОБА_5 визнано винними у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 1 ст. 396 Кримінального кодексу України.

Зазначені обставини підтверджуються копією вироку Брянківського міського суду Луганської області від 21 жовтня 2011 року у справі №1-291/11 (а.с.7-25;73-99).

Разом із цим, суд не бере до уваги доводи позивача стосовно того, що вирок Брянківського міського суду Луганської області від 21 жовтня 2011 року у справі №1-291/11, яким ОСОБА_4 та ОСОБА_5 визнано винними у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 1 ст. 396 Кримінального кодексу України є підставою для визнання установчих документів приватного підприємства «Луганськенерголюкс» недійсними у відповідності до вимог ч.1 ст. 55-1 Господарського кодексу України, з огляду на таке.

З копії статуту приватного підприємства «Луганськенерголюкс» вбачається, що станом на момент реєстрації - 29 листопада 2006 року засновником підприємства є ОСОБА_3 (а.с.53-61).

Відповідно до копії статуту приватного підприємства «Луганськенерголюкс», станом на 16 травня 2011 року вбачається, що з 16 травня 2011 року до часу розгляду даної справи засновником підприємства є ОСОБА_2 (а.с.106-117).

Зазначені обставини підтверджуються також спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 29 травня 2012 року, відповідно до якого з 06 травня 2011 року керівником приватного підприємства «Луганськенерголюкс» є ОСОБА_2. Підприємство зареєстровано за адресою: 91055, АДРЕСА_1 (а.с.36-38).

Як зазначалось судом, вироком Брянківського міського суду Луганської області від 21 жовтня 2011 року у справі №1-291/11 ОСОБА_4 та ОСОБА_5 визнано винними у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 1 ст. 396 Кримінального кодексу України.

В силу частини 4 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України вирок суду в кримінальній справі, який набрав законної сили, є обов'язковим для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою.

Частиною 1 ст. 55-1 Господарського кодексу України визначено ознаки фіктивності, що дають підстави для звернення до суду про припинення юридичної особи, в тому числі визнання реєстраційних документів недійсними, серед яких зокрема є реєстрація підприємства у органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління підставним особам.

Статтею 104 Цивільного кодексу України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам-правонаступникам або в результаті ліквідації.

Юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням суду про визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом (п. 2 ч. 1 ст.110 ЦК України).

Зазначена норма кореспондується з приписами ч. 2 ст. ст.38 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» відповідно до якої, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом.

В процесі розгляду справи судом не було встановлено, що державна реєстрація приватного підприємства «Луганськенерголюкс» була проведена з порушенням вимог Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

В матеріалах справи відсутні докази порушення закону реєструючим органом під час державної реєстрації відповідача та докази, що діяльність саме засновників відповідача визнавалась фіктивною.

Згідно частини 2 статті 110 ЦК України вимога про ліквідацію юридичної особи на підставі визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути, може бути пред'явлена до суду органом, що здійснює державну реєстрацію, а також учасником юридичної особи.

Згідно з частиною 1 ст. 33 Закону №755-IV юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Враховуючи, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5, у відношенні яких було постановлено вирок Брянківського міського суду Луганської області від 21 жовтня 2011 року у справі №1-291/11 ніколи не були ані засновниками, ані керівниками приватного підприємства «Луганськенерголюкс» та ніякого відношення до створення та управління зазначеним підприємством не мали, суд приходить до висновку, що посилання позивача на вказаний вирок, як на підставу щодо визнання недійсними установчих документів відповідача та припинення юридичної особи є помилковими та такими, що не беруться до уваги. Доказів притягнення до кримінальної відповідальності засновників приватного підприємства «Луганськенерголюкс» за скоєння злочинів у сфері оподаткування в судовому засіданні не надано. Інших підстав щодо обґрунтування позовних вимог позивачем не наведено.

Крім того, доводи позивача спростовуються вироком Брянківського міського суду Луганської області від 21 жовтня 2011 року у справі №1-291/11 у відношенні ОСОБА_4 та ОСОБА_5, відповідно до якого вказані особи не були засновниками чи посадовими особами, зокрема, приватного підприємства «Луганськенерголюкс», ніяких самостійних рішень щодо діяльності приватного підприємства «Луганськенерголюкс» не приймали (а.с.25).

З показань засновника приватного підприємства «Луганськенерголюкс» ОСОБА_3, наданих ним під час розгляду кримінальної справи та які містяться у вироку Брянківського міського суду Луганської області від 21 жовтня 2011 року у справі №1-291/11 у відношенні ОСОБА_4 та ОСОБА_5 вбачається, що печатку та оригінали установчих документів приватного підприємства «Луганськенерголюкс» він ОСОБА_4 не передавав.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.

З приписів ст.ст.71, 86 КАС України вбачається, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Частиною 2 статті 71 КАС України, встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач як суб'єкт владних повноважень, на якого частиною 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов'язок щодо доказування правомірності своїх дій та рішень, не довів суду правомірність позовних вимог, що є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову.

Колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими, постанова місцевого суду ухвалена з додержанням норм матеріального та процесуального права, зміні або скасуванню не підлягає, а апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст. 195-196, п. 1 ч.1 ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст. 206, ст. 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську Луганської області Державної податкової служби - залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 18 червня 2012 року у справі № 2а/1270/4108/2012 за позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську Луганської області Державної податкової служби до приватного підприємства «Луганськенерголюкс», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради про визнання недійсними установчих документів з моменту реєстрації та припинення юридичної особи, - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь в справі, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: І.В.Сіваченко

Судді: С.П.Дяченко

О.О.Шишов