Постанова № 25821757, 21.08.2012, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.08.2012
Номер справи
2а-3660/12/1470
Номер документу
25821757
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

21.08.2012 р. Справа № 2а-3660/12/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом

Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції Миколаївської області ДПС,

вул. Торгова, 63-А, м. Миколаїв, 54050

до

Снігурівської районної організації соціалістичної партії України, вул. Котовського, 51, м. Снігурівка,

Снігурівський район, Миколаївська область, 57300

про

припинення юридичної особи,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом про припинення юридичної особи відповідача.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що відповідач не подає до державних податкових органів звітність з моменту реєстрації, про що свідчить акт № 473/15-23406093 від 09.10.2008 р. (а. с. 5).

Позивач надав клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду попереджений належним чином.

Повістка, направлена на адресу відповідача, повернулась до суду з відміткою поштової організації "За зазначеною адресою не проживає" (а. с. 109-111).

Згідно витягу з ЄДРПОУ, адреса відповідача: вул. Котовського, 51, м. Снігурівка, Миколаївська область, 57300 (а. с. 20-21).

Згідно ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення з повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні. Суд вважає, що в адміністративній справі достатньо матеріалів для її розгляду в письмовому провадженні.

Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Відповідач як юридична особа зареєстрований Снігурівським районним управлінням юстиції 10.09.1999 р. за № 7 та перебуває на обліку в ДПІ з 28.02.2007 р. (а. с. 6, 8). Вид об’єднання –районна політична організація.

Згідно із ст. 38 ч. 2 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (далі –Закон № 755), підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до Закону.

Відповідно до ст. 33 ч. 1 Закону № 755, юридична особа припиняється в результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення або в результаті ліквідації за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Проте, діяльність політичних партій регулюється спеціальним законодавством, а саме Законом України "Про політичні партії в Україні" (далі –Закон № 2365).

Так, політична партія –це зареєстроване згідно з законом добровільне об’єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.

Відповідно до згаданого Закону, політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному законом порядку. Втручання з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування або їх посадових осіб у створення і внутрішню діяльність політичних партій та їх місцевих осередків забороняється, за винятком випадків, передбачених законом.

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 19 Закону № 2365, у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності; заборона політичної партії.

Згідно ст. 23 Закону № 2365, політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва в порядку, встановленому цим та іншими законами України.

Як передбачено ст. 24 Закону № 2365, у разі невиконання політичною партією вимоги ч. 6 ст. 11 цього Закону, виявлення протягом трьох років з дня реєстрації політичної партії недостовірних відомостей у поданих на реєстрацію документах, не висування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом десяти років орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до Верховного Суду України з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва. Інші підстави для анулювання реєстраційного свідоцтва не допускаються. Рішення Верховного Суду України про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших статутних утворень політичної партії, припинення членства в політичній партії.

Як вбачається з вищенаведеної норми, законом не передбачено такої підстави для припинення юридичної особи –політичної партії, як неподання податкової звітності протягом року.

Зазначена правова позиція має місце і в судовій практиці (ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду від 15.05.2012 р. по справі № 2а-2774/11/1570).

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що правові підстави для припинення юридичної особи відповідача відсутні.

Керуючись статтями 158, 160-163 КАС України, адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства Україні, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Постанова прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та виконується негайно.

Суддя А. О. Мороз