КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-18582/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції:
Суддя-доповідач: Грибан І.О.
У Х В А Л А
Іменем України
"23" серпня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючий-суддя Грибан І.О.
судді Беспалов О.О., Парінов А.Б.
за участі :
секретар с/з Печенюк Р.В.
пр-к апелянта Шуневич В.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державн?ої податкової інспекції у Гол?осіївському районі м.Києва на? постанову Окружного адмініс?тративного суду м.Києва від 01 лютого 2012 року у справі за позовом Державного підприємства «На?ціональний центр ім.Олександ?ра Довженка»до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м.Києва про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.10.2011 року № 0029851510 -
ВСТАНОВИВ:
ДП «Національний центр ім. Олександра Довженка»звернувся в суд з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.10.2011 року № 0029851510.
Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 01 лю?того 2012 року позовні вимоги задоволено в повному обсязі.
Відповідач, не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій вказує на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права та просить оскаржувану постанову скасувати, ухвалити нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника апелянта, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що а?пеляційна скарга не підлягає до задоволення.
Згідно зі п. 1 ч. 1 ст.ст. 199, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу с?уду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, оскаржуване податкове повідомлення-рішення № 0029851510 від 14 жовтня 2011 року винесено відповідачем за результатами камеральної перевірки з питань дотримання ДП "Національний центр ім. Олександра Довженка" вимог податкового законодавства за 2010 рік, проведеної 04 липня 2011 року .
Згідно акту камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток № 1765/15-113/22928085 від 04.07.2011 р. встановлено порушення позивачем граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з «3021010100 Частина прибутку (доходу) господарських організацій (державних, казенних підприємств та їх об'єднань), що вилучаються до бюджету», визначеного п. 57.1 ст. 57 ПК України та на підставі абзацу 1 п. 126.1 ст. 126 ПК України, а саме за затримку на 1 календарний день сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 132 904,4 грн.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що позивач ще у 2010р. сплатив на рахунки державного бюджету грошові кошти в більшому розмірі від зобов'язань. У визначеному законом порядку звертався неодноразово до відповідача про зарахування надмірно сплачених коштів в якості частини прибутку, що вилучається до державного бюджету. Однак відповідач, як контролюючий орган, із? відповідним зверненням звер?нувся до Державної податково?ї адміністрації в м. Києві щодо погодження перекиду грошових коштів лише 12.03.2011 р., а тому позивач не несе відповідальність за? несвоєчасність передачі Дер?жавному казначейству Україн?и для виконання висновку про п?овернення відповідних сум ко?штів з відповідного бюджету.
Колегія суддів не може не погодитися з таким висновком суду першої інстанції враховуючи наступне.
Згідно пункту 13 частини 2 статті 29 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду Державного бюджету України належить частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучає?ться до державного бюджету ві?дповідно до закону, та дивіден?ди (дохід), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність.
Відповідно до частини 1 статті 11-1 Закону України «Про управління обєктами державної власності»№ 185-V державні унітарні підприємства та їх об'єднання зобов'язані спрямувати частину чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно приписів підпункту 17.1.10 пункту 17.1 статті 17 Податкового кодексу України платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до пункту 87.1 статті 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
При цьому, частиною 2 пункту 87.1 статті 87 ПК України закріплено, що сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Відповідно до пункту 6 Порядку взаємодії органів державної податкової служби, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, який затверджено Наказом Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України № 974/1597/499 від 21.12.2010 (далі Порядок № 974), платником податку до органу державної податкової служби за місцем перебування на податковому обліку подається заява в довільній формі.
Обов'язковим реквізитом заяви є визначення платником податку напрямів перерахування коштів, що повертаються як помилково та/або надміру сплачені:
- на поточний рахунок платника податку в банку;
- на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи державної податкової служби, незалежно від виду бюджету;
- готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.
Згідно пункту 7 Порядку № 974 за платежами, належними державному бюджету, орган державної податкової служби в строк не пізніше ніж за п'ять робоч?их днів до закінчення двадцят?иденного строку з дня подання? платником податків заяви гот?ує та передає висновки згідно? з Реєстром висновків за плате?жами, належними державному бю?джету, для виконання відповід?ному територіальному органу? Державного казначейства Укр?аїни.
Місцевий фінансовий? орган у строк не пізніше ніж протягом двох робочих днів здійснює погодження отриманих висновків шляхом завірення підписом керівника місцевого фінансового органу, засвідченим печаткою, та повертає їх згі?дно з Реєстром висновків за пл?атежами, належними місцевим б?юджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, відповідному органу державної податкової служби.
Орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня від дати отримання висновку, погодженого місцевим фінансовим органом, передає його згідно з Реєс?тром висновків за платежами, н?алежними місцевим бюджетам, т?а платежами, які підлягають ро?зподілу між державним та місц?евими бюджетами, територіаль?ному органу Державного казна?чейства України.
Відповідно до пункту 10 Порядку № 974 на підставі отриманих висновків органи Державного казначейства України здійснюють повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань відповідно до Порядку повернення коштів, помилково або надмірно зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 10.12.2002 № 226 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.12.2002 за № 1000/7288 (в редакції? наказу Державного казначейства України від 29.05.2008 № 181).
Пунктом 43.5 статті? 43 ПК України передбачено, що контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих дн?ів до закінчення двадцятиден?ного строку з дня подання плат?ником податків заяви готує ви?сновок про проведення відпов?ідних сум коштів з відповідно?го бюджету та подає його для виконання відповідному органові Державного казначейства України.
На підставі отриманого висновку орган Державного казначейства України протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому Державним казначейством України.
Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі Державному казначейству України для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.
Судом першої інстанції достовірно встановлено, що ДП "Національний цен?тр ім. Олександра Довженка" є державним унітарним підприємством, яким до бюджету б?уло надміру сплачено грошові? кошти у розмірі 141 346,55 грн., що зараховані на рахунок 31112002700002 (податок на прибуток).
15 лютого 2011 року позивач надіслав до ДПІ у Голосіївському р-ні м. Києва лист № 87 від 15.02.2011 р. з про?ханням перерахувати суму 141346,55 гр?н. з рахунку 31112002700002 податку на прибуток на рахунок № 31117074700002 частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучається до бю?джету.
Відповідач не надав відповіді на вищевказаний л?ист позивача та з порушенням визначених законодавчими актами строків звернувся до від?повідному територіальному о?ргану Державного казначейст?ва України щодо погоджен?ня перекиду грошових коштів.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до переконання, що висновки суду першої інстанції є обґрунтованими, а доводи апеляційної скарги відповідача не спростовують висновки суду першої інстанції.
Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції з дотриманням норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в справі, підтверджених доказами, колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м.Києва - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 01 лютого 2012 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Грибан І.О.
Судді: Беспалов О.О.
Парінов А.Б.