№ 2-а-2878/08
П О С Т А Н О В А
Іменем України
м. Харків 11 вересня 2008 року
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Зінченко А. В.
при секретарях судового засідання - Ус Л.М., Король Д.О., Набока О.О.
за участю:
представників позивача – Тетеріної І.В., Заікіної Т.Ю.
представника відповідача – Вегери В.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області до Токарівського житлово-комунального підприємства про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державна інспекція з контролю за цінами Харківської області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Токарівського житлово – комунального підприємства кошти у сумі 2363,35 грн. згідно з рішенням Держінспекції цін № 80 від 24 грудня 2008 р. „Про затвердження тарифів на водопостачання та водовідведення Токарівського ЖКП”.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 11.12.2007 року по 17.12.2007 року у Токарівському житлово-комунальному підприємстві була проведена перевірка, в ході якої були виявленні порушення вимог рішення Токарівської сільської ради від 08.08.2006 № 47 “Про затвердження тарифів на водопостачання та водовідведення Токарівського ЖКП”, яким затверджені тарифи на водопостачання у розмірі 2,83 грн/1м3 та водовідведення у розмірі 50% від вартості води, тобто 1,42 грн/1м3, про що складено акт № 20383 від 17.12.2008 року, внаслідок чого за період з 01.01.2007 року по 27.12.2007 Токарівське ЖКП необґрунтовано одержало 787,76 грн. За наслідками перевірки Держінспекцією цін було прийняте рішення №80 від 24.12.2007 про застосування до Токарівського ЖКП економічних санкцій на суму 2363,28 грн. у відповідності до ст. 14 Закону України “Про ціни та ціноутворення” та п.1.4 Інструкції про порядок застосування відповідних санкцій органами державного контролю за цінами”, яка затверджена наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України від 03.12.2001р. №298/519 .
Самостійно відповідач у встановлений законом строк санкцію не сплатив, а тому позивач просить суд примусово стягнути з Токарівського ЖКП кошти в сумі 2363,28, згідно з рішенням Держінспекції цін № 80 від 24 грудня 2007 року.
В ході судового розгляду позивачем було надано письмове уточнення до позовної заяви, в якому позивач просить стягнути з Токарівського ЖКП кошти у сумі 2363,28 грн. в доход Державного бюджету України код бюджетної класифікації 21081100, сим. Звітності 106, на р/р Управління державного казначейства у Дергачівському районі Харківської області №31113106700200 в Головному управлінні державного казначейства України у Харківській області, код 24134314, МФО 851011, згідно з рішенням Держінспекції цін № 80 від 24 грудня 2007 року.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали, пославшись на обставини викладені в позовній заяві, прохали суд їх задовольнити.
Представник відповідача, в судовому засіданні з позовними вимогами не визнав та просив у задоволенні позову відмовити, пояснивши при цьому, що відповідно до п.2 ст.28 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” рішенням виконавчого комітету Токарівської сільської ради № 47 від 08.08.2006 року “Про затвердження тарифів на водопостачання та водовідведення Токарівського ЖКП” було затверджено тарифи на водопостачання та водовідведення Токарівського ЖКП , згідно додатку 1 тарифи на водопостачання та водовідведення Токарівського ЖКП для Токарівської сільської ради та школи (УВК): водопостачання - 3,40 грн. за 1м3, водовідведення – 1,70 грн. за 1м3 ; для населення: водопостачання – 2,83 грн. за м3 ,водовідведення – 1,42 за 1м3 .
Суд заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, встановив наступні обставини.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про ціни та ціноутворення» контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України. Вказані органи здійснюють контроль у взаємодії з профспілками, спілками споживачів та іншими громадськими організаціями.
Згідно з Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 N 298/519, прийняття рішень про застосування економічних або фінансових (штрафних) за фактами порушення державної дисципліни цін покладено на Держцінінспекцію та відповідні державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
При розгляді справи судом було встановлено, що з 11.12.2007 р. по 17.12.2007 р., на підставі посвідчення, виданого Державною інспекцією з контролю за цінами в Харківської області № 1485 від 10.12.2007 р. провідним державним інспектором Ткач О.А., проведена перевірка Токарівського житлово-комунального підприємства з питань правильності встановлення, формування та застосування тарифів на послуги за період з 11.12.2006 р. по 11.12.2007 р.
В ході перевірки встановлено порушення вимог рішення Токарівської сільської ради від 08.08.2006 № 47 “Про затвердження тарифів на водопостачання та водовідведення Токарівського ЖКП ”. За результатами перевірки складено акт № 20383 від 17.12.2007 р.
Матеріалами справи підтверджено, що на підставі акту№ 20383 від 17.12.2007 р. Начальником Державної інспекції з контролю за цінами Харківської області 24.12.2007 р. було прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 80 про застосування до Токарівського житлово-комунального підприємства економічних санкцій в розмірі 2363,28 грн., з яких необґрунтована виручка - 787,76 грн., та штраф в розмірі 1575,52 грн.
Порядок застосування відповідних санкцій за порушення законодавства про ціноутворення передбачено Інструкцією «Про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», яка затверджена Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України від 03.12.2001 р. № 298/519, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 р. № 1047/6238.
Згідно з п. 1.4 вищезазначеної Інструкції підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб’єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті включення у вартість продукції та послуг, тарифи на які регулюються, фактично не виконаних або виконаних не в повному обсязі послуг (робіт).
На підставі п. 1.6. Інструкції необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, внаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.
Дана сума підлягає перерахуванню самостійно підприємством до Державного бюджету в 10-денний термін, однак відповідачем не було добровільно сплачено економічні санкції в сумі 2363,28 грн.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Відповідач своїм правом оскаржити оспорюване ним рішення позивача не скористався, а тому воно на даний час є чинним і підлягає застосуванню, але ж санкцію в розмірі 2363,28 грн. до бюджету не сплатив.
При зазначених обставинах, вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі, санкція накладена позивачем підлягає примусовому стягненню, а заперечення відповідача суд визнає як безпідставні і такі, що суперечать діючому законодавству та фактичним обставинам справи.
Відповідно ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області до Токарівського житлово-комунального підприємства про стягнення коштів задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Токарівського житлово-комунального підприємства (код 30957424, вул. Шкільна, 7, с.Токарівка, Дергачівський район, Харківська обл., 62313) кошти у розмірі 2363 (дві тисячі триста шістдесят три) грн. 28 коп., застосовані рішенням про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 80 від 24.12.07, в дохід Державного бюджету України (р/р 31113106700200 в ГУДК у Харківській області, код бюджетної класифікації 21081100, код 24134314, МФО 851011).
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова в повному обсязі виготовлена 12 вересня 2008 року.
Суддя А.В. Зінченко