Ухвала суду № 25791924, 22.08.2012, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.08.2012
Номер справи
2-а-3288/11/2170
Номер документу
25791924
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 серпня 2012 р.Справа № 2-а-3288/11/2170

Категорія:9.2.1Головуючий в 1 інстанції: Кравченко К.В.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого -судді Романішина В.Л.,

суддів Бойка А.В., Яковлєва О.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м.Одесі апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 14 вересня 2011 року у справі за позовом Цюрупинської районної спілки споживчих товариств до Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

В червні 2011 року Цюрупинська районна спілка споживчих товариств звернулася до Херсонського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просила скасувати податкові повідомлення-рішення від 12.05.2011р. №0000252308 та №0000262308. Позов обґрунтовує тим, що порушення, які стали підставою для винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень позивач не допускав, а висновки перевіряючих є надуманими та не відповідають фактичним обставинам справи.

ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби проти позову заперечила, зазначивши, що під час проведення перевірки Цюрупинської районної спілки споживчих товариств було встановлено порушення п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та п.2.6 ст.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні і, як наслідок прийнято спірні податкові повідомлення-рішення. Факт порушення позивачем вказаних норм повністю підтверджено матеріалами перевірки, а тому підстави для скасування оскаржуваних рішень відсутні.

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 14.09.2011р. позов задоволено.

Не погоджуючись із зазначеною постановою, ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції як таке, що прийняте із порушенням норм матеріального права, без повного з'ясування обставин справи та прийняти нову постанову, якою позов Цюрупинської районної спілки споживчих товариств залишити без задоволення.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Як вбачається з матеріалів справи, 20.04.2011р. посадовими особами ДПА в Херсонській області було проведено фактичну перевірку господарської одиниці -каси, відділу роздрібної торгівлі, які розташовані за адресою: Херсонська область, м.Цюрупинськ, вул.Гвардійська, 4, вул.Комунарів, 40 та належать суб'єкту господарської діяльності - Цюрупинська районна спілка споживчих товариств, за результатами якої складено акт перевірки від 20.04.2011р. №160/21/22/23/01770668.

В акті перевірки вказується на порушення позивачем п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та п.2.6 ст.2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затв. постановою правління НБУ №637 від 15.12.2004р.

На підставі Акту перевірки ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області прийнято податкові повідомлення-рішення №0000252308 від 12.05.2011р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій до Цюрупинської районної спілки споживчих товариств в сумі 1020 грн. за порушення п. 9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та №0000262308 від 12.05.2011р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій до Цюрупинської районної спілки споживчих товариств в сумі 1910 грн. за порушення п.2.6 ст.2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затв. постановою правління НБУ №637 від 15.12.2004р.

Задовольняючи позов Цюрупинської районної спілки споживчих товариств про скасування зазначених податкових повідомлень-рішень суд першої інстанції прийшов до висновку, що відповідачем не доведено факти порушення позивачем вказаних нормативних актів і, як наслідок, оскаржувані рішення є не законними. Колегія суддів погоджується з таким висновком Херсонського окружного адміністративного суду з огляду на наступне.

Відповідно до п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та (або) в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язанні щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

За наявність порушення п.9 ст.3 Закону, що виявилось у незабезпеченні зберігання щоденних фіскальних звітних чеків в КОРО №2120001578/І (у кількості 2 шт. - №133 та №271) та КОРО №2120001068/ІІ (у кількості І шт. - №776) ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області наклала на позивача штрафні санкції в сумі 1020 грн. Колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, який прийшов до висновку про не правомірність нарахування штрафних санкцій, оскільки факт друкування та зберігання позивачем вказаних фіскальних звітних чеків підтверджено дослідженими судом першої інстанції оригіналами КОРО №2120001578/І та КОРО №2120001068/ІІ. Доводів протилежного апелянтом не вказано, а тому підстав для скасування постанови суду в цій частині не вбачається.

Пунктом 2.6 ст.2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затв. постановою правління НБУ №637 від 15.12.2004р., передбачено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими орденами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 3 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО.

З акту перевірки вбачається, що проведеною перевіркою виявлено факт не оприбуткування позивачем готівкових коштів у сумі 382 грн. на підставі фіскального звітного чеку №776 за 12.07.2010р. в КОРО №2120001068. Колегія суддів вважає такі висновки податкової інспекції помилковими, оскільки надані позивачем та досліджені судом касова книга та прибуткові касові ордери підтверджують факт надходження суми 382 грн. до каси підприємства, а також факт повного та своєчасного відображення цієї суми в касових документах. Більше того, факт відображення суми 382 грн. за 12.07.2010р. в обліку підтверджується звітом позивача за липень 2010р. форми №ЗВР-1, відповідно до якого обсяг розрахунків за липень 2010р. по КОРО №2120001068 склав 12368,15 грн., що відповідає загальній сумі розрахунків, відображеній позивачем у розділі 2 КОРО за цей місяць. (а.с. 43-48).

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судова колегія приходить до висновку, що ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби не доведено правомірність податкових повідомлень-рішень від 12.05.2011р. №0000252308 та №0000262308, а тому вони підлягають скасуванню.

При розгляді справи судом першої інстанції правильно застосовано норми матеріального та процесуального права, вірно встановлено фактичні обставини справи та дана відповідна правова оцінка. Постанова суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні норми законів України та відповідають чинному законодавству.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, підстав для скасування рішення суду та задоволення апеляційної скарги не вбачається.

В силу ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 185, 195, 197, 199 ч.1 п.1, 200, 205 ч.1 п.1, 206 КАС України, суд

УХВАЛИВ :

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 14 вересня 2011 року -без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.

Головуючий суддя Романішин В.Л.

Судді Бойко А.В.

Яковлєв О.В.