Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 серпня 2012 р. справа № 2a-1870/6403/12
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О. розглянувши в приміщенні суду в м. Суми в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Сумського транспортного прокурора, який діє в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Сумський транспортний прокурор, який діє в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700грн. Свої вимоги мотивує тим, що за результатами перевірки транспортного засобу ФОП ОСОБА_1 виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, про що складений акт. Постановою про застосування фінансових санкцій на відповідача накладений штраф в розмірі 1700грн., який не був сплачений відповідачем у встановлений законом строк.
Відповідач належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження (а.с.11) заперечення проти позову або заяви про визнання позову у встановлений строк до суду не подав.
Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 25.04.2012року посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області проведено перевірку ФОП ОСОБА_1 з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складений акт (а.с.4).
Перевіркою встановлено надання послуг з перевезення вантажу без оформлених документів, перелік яких визначений ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт" та не заперечується водієм (а.с.4).
Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Згідно ст.48 вказаного Закону автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Відповідно до п.25 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Згідно п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Як вбачається із матеріалів справи, начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області прийнято постанову про застосування фінансових санкцій від 11.06.2012року №145003 (а.с.5), якою до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні санкції в розмірі 1700грн. (а.с.5).
Копія постанови була отримана відповідачем, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.6).
Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась, сума фінансової санкції в розмірі 1700грн. у встановлений законом строк відповідачем сплачена не була.
Враховуючи те, що на момент розгляду справи відповідачем сума штрафної санкції в розмірі 1700грн. не була сплачена у встановлений строк, відповідачем не подано доказів скасування постанови про застосування штрафних санкцій, вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.256 КАС України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження підлягають виконанню негайно.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 183-2, 186, 254, 256 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського транспортного прокурора, який діє в інтересах держави в особі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету України (р/р 31118106700002 УДК у м. Суми, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ 37970593, МФО 837013 ГДКУ у Сумській області) фінансову санкцію в розмірі 1700грн. (одна тисяча сімсот грн.).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар