Постанова № 25740689, 14.08.2012, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.08.2012
Номер справи
2а-3525/12/1070
Номер документу
25740689
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 серпня 2012 року місто Київ № 2а-3525/12/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого -судді Шевченко А.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області Державної податкової службидоДержавного підприємства «Управління капітального будівництва Києво-Святошинського району»простягнення податкової заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна податкова інспекція у Києво-Святошинському районі Київської області Державної податкової служби, звернувся до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Управління капітального будівництва Києво-Святошинського району»про стягнення податкової заборгованості в сумі 31 914, 94 гривень.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що згідно з даними податкового обліку у відповідача утворилася заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість, з транспортного збору та з оренди за землю.

Відповідачу за адресою його місцезнаходження (08154, Київська область, місто Боярка, вулиця Київська, будинок 26), відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, направлялася копія ухвали про відкриття скороченого провадження (копія позовної заяви з доданими до неї матеріалами відповідачу направлялася позивачем, що підтверджується відповідними доказами в матеріалах справи). Однак до суду повернувся конверт з позначкою про те, що адреса за зазначеною адресою не проживає.

Згідно зі статтею 18 Закону №755-IV, якщо відомості, які підлягають внесенню до

Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними, а в силу частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.

Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо: стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Всебічно та об'єктивно дослідивши матеріали справи, та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідач, Державне підприємство «Управління капітального будівництва Києво-Святошинського району»є юридичною особою, зареєстроване Києво-Святошинською РДА Київської області 01.09.1999 року, ідентифікаційний код: 24885090.

З матеріалів справи вбачається, що за результатами фінансово-господарської діяльності, відповідачем до бюджету не сплачено податкову заборгованість в розмірі 31 914, 94 гривень, яка складається з наступного.

Заборгованість відповідача з ПДВ становить 16 738, 71 гривень та складається з наступного:

- 30.12.2009 року нараховано по декларації № 124431 від 16.12.2009 року -1748, 00 гривень;

- 01.02.2010 року нараховано по декларації № 142603 від 20.01.2010 року -468, 00 гривень;

- 07.06.2010 року донараховано штрафних санкцій на суму 798, 22 гривень згідно податкового повідомлення-рішення № 0001711502 від 26.01.2010 року;

- 07.06.2010 року донараховано штрафних санкцій на суму 89, 48 гривень згідно податкового повідомлення-рішення № 0001711502 від 26.01.2010 року;

- 30.09.2010 року нараховано по декларації № 91488 від 16.09.2010 року -3531, 00 гривень;

- 01.11.2010 року нараховано по декларації № 107845 від 18.10.2010 року -1466, 00 гривень;

- 30.11.2010 року нараховано по декларації № 125509 від 19.11.2010 року -6, 00 гривень;

- 03.02.2012 року донараховано штрафних санкцій на суму 9520, 00 гривень згідно податкового повідомлення-рішення № 0019981502 від 15.12.2011 року.

Переплата по ПДВ становила в сумі 902, 93 гривень.

З матеріалів справи встановлено, що позивачем проведено перевірку відповідача, за результатами якої складено акт тематичної перевірки по питанню своєчасності сплати до бюджету ПДВ від 26.01.2010 року № 76, згідно якого за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкового зобов'язання нараховано штрафні санкції на загальну суму 887, 70 гривень, у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу за перевіряємий період з 30.10.2009 року по 27.11.2009 року.

Відповідачу було виставлене податкове повідомлення-рішення № 0001711502 від 26.01.2010 року.

Також, позивачем була проведена перевірка відповідача, за результатами якої складено акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ від 15.12.2011 року № 742/1502/24885090, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення № 0019981502 від 15.12.2011 року на суму грошового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 9520, 00 гривень.

Податкова заборгованість відповідача по транспортному збору складає 668, 87 гривень (основний платіж -664, 24 гривень та пеня -4, 63 гривень) та складається з наступного:

- 14.07.2010 року нараховано по розрахунку № 3316 від 09.02.2010 року -194, 00 гривень;

- 06.09.2010 року донараховано штрафних санкцій на суму 51, 54 гривень згідно податкового повідомлення-рішення № 0246621703 від 28.07.2010 року;

- 14.10.2010 року нараховано по розрахунку № 3316 від 09.02.2010 року -194, 00 гривень;

- 15.10.2010 року донараховано штрафних санкцій на суму 10, 30 гривень згідно податкового повідомлення-рішення № 0259601703 від 07.09.2010 року;

- 15.10.2010 року донараховано штрафних санкцій на суму 19, 40 гривень згідно податкового повідомлення-рішення № 0259601703 від 07.09.2010 року;

- 14.01.2011 року нараховано по розрахунку № 3316 від 09.02.2010 року -195, 00 гривень.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем проведено перевірку відповідача, за результатами якої складено акт документальної невиїзної перевірки по питанню своєчасної сплати до бюджету податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 432/173/24885090 від 28.07.2010 року, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення № 0246621703 від 28.07.2010 року на суму 51, 54 гривень.

07.09.2010 року проведено перевірку відповідача, за результатами якої складено акт документальної невиїзної перевірки по питанню своєчасної сплати до бюджету податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів № 489/173/24885090, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення № 0259601703 від 07.09.2010 року на суму 29, 7 гривень.

Заборгованість відповідача по оренді за землю складає 14 507, 36 гривень, та складається з наступного:

- 30.11.2009 року нараховано по декларації № 1009 від 28.01.2009 року -2334, 21 гривень;

- 30.11.2009 року нараховано по декларації № 29142 від 30.04.2009 року -2949, 97 гривень;

- 30.12.2009 року нараховано по декларації № 1009 від 28.01.2009 року -2334, 21 гривень;

- 30.12.2009 року нараховано по декларації № 29142 від 30.04.2009 року -2949, 97 гривень;

- 01.02.2010 року нараховано по декларації № 1009 від 28.01.2009 року -2334, 21 гривень;

- 01.02.2010 року нараховано по декларації № 29142 від 30.04.2009 року -2949, 97 гривень.

По податку на додану вартість існувала переплата в сумі 1089, 70 гривень та сплачено 264, 38 гривень.

З матеріалів справи встановлено, що між Боярською міською радою та ДП «Управління капітального будівництва Києво-Святошинського району»27.03.2009 року був укладений договір оренди землі № 006/1, предметом якого є платне строкове користування земельною ділянкою під розташування виробничої бази, яка знаходиться в місті Боярка по вулиці Київській, 26. загальна площа земельної ділянки згідно вказаного договору складає 0, 024 га. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 31 725, 46 гривень. Вказаний договір укладений строком на один рік. Орендна плата орендарем вноситься у формі та в розмірі, який складає 264, 38 гривень на місяць.

У зв'язку з непогашенням відповідачем податкової заборгованості в добровільному порядку, позивачем була виставлена перша податкова вимога форми «Ю1»№ 1/7 від 13.01.2010 року на суму 10083, 19 гривень, яка отримана останнім 09.02.2010 року, про що свідчить підпис про одержання, та друга податкова вимога форми «Ю2» № 2/671 від 24.03.2010 року на суму 15938, 44 гривень, яка отримана останнім 20.04.2010 року, про що свідчить підпис про одержання.

Рішенням про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу від 27.05.2010 року № 11, позивачем вирішено здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності відповідача, а також тих активів, право власності на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.

Податкова заборгованість відповідача перед Державним бюджетом України складає 31 914, 94 гривень.

Отже, на день судового розгляду заборгованість відповідачем до Державного бюджету України не сплачено.

Надаючи правової оцінки відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до статті 75 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.

Згідно з підпунктом 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Порядок проведення камеральної перевірки визначений статтею 76 Податкового кодексу України.

Згідно з пунктом 76.1 статті 76 Податкового кодексу України, камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Відповідно до пункту 86.2 статті 86 Податкового кодексу України, за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 86.8 статті 86 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Відповідно до пункту 58.2 статті 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг -сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України, платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пункт 203.1 статті 203 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Згідно з пунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 11 статті 10 Закону України від 04.12.1990 року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»передбачено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують такі функції, а саме: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках -коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідач неодноразово повідомлявся позивачем про виникнення у нього заборгованості, але належним чином не відреагував, тому позивач змушений був звернутися до суду з даним позовом.

На день розгляду справи заборгованість відповідачем перед Державним бюджетом України не погашена та складає 31 914, 94 гривень.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Статтею 11 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно зі статтею 71 цього Кодексу, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім розгляду справ про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкту владних повноважень.

Суб'єкт владних повноважень повинен надати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин на які вона посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Відповідач на пропозицію суду надати заперечення проти позову та докази, що їх підтверджують, викладену в ухвалі про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, жодних заперечень проти позову або доказів, що спростовують твердження позивача не надав.

За наведених обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Управління капітального будівництва Києво-Святошинського району» на користь Державного бюджету України заборгованість в загальній сумі 31 914 (тридцять одна тисяча дев'ятсот чотирнадцять) гривень 94 копійки, яка складається з наступного:

- податок на додану вартість в розмірі 16 738 (шістнадцять тисяч сімсот тридцять вісім) гривень 87 копійок на р/р № 31118029700356, одержувач УДКСУ у Києво-Святошинському районі, код 38010937, банк одержувача: ГУДКСУ в Київській області МФО 821018, код платежу 14010100;

- податок з власників транспортних засобів в розмірі 668 (шістсот шістдесят вісім) гривень 87 копійок на р/р № 33217807700358, одержувач УДКСУ у Києво-Святошинському районі, код 38010937, банк одержувача: ГУДКСУ в Київській області МФО 821018, код платежу 12020158;

- орендна плата за землю в розмірі 14 507 (чотирнадцять тисяч п'ятсот сім) гривень 36 копійок на р/р № 33214812700357, одержувач УДКСУ у Києво-Святошинському районі, код 38010937, банк одержувача: ГУДКСУ в Київській області МФО 821018, код платежу 13050257.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Шевченко А.В.