ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 липня 2012 р. (09:55) Справа №2а-6939/12/0170/26
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Петренко В.В., за участю секретаря Асєєвої Л.О., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом
Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення,
за участю сторін:
представник позивача -не з'явився;
відповідач -не з'явився.
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 401,82 грн. Заборгованості, з них зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 3-4 квартал 2010 року у сумі 231,82 грн. та штрафних санкцій за не надання відомостей до системи персоніфікованого обліку за 2010 рік у розмірі 170,00 грн..
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.07.2012 року відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.07.2012 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, повідомлений належним чином, про що свідчить звіт електронної відправки, надав клопотання про розгляд справи без участі представника.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення, клопотань, заперечень на позов не надав, про поважність причин неприбуття у судове засідання суду не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представників позивача та відповідача.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 зареєстрована в якості фізичної особи - підприємця Джанкойською районною державною адміністрацією АР Крим 06.07.2010р., про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 5).
Відповідач зареєстрований як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим за реєстраційним номером 21-1870.
З вступом в законну силу у липні 2010 року Закону України від 08.07.2010 р. № 2461-VI "Про несення змін до законів України "Про державний бюджет на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (17.07.2010 р.) підприємці, які працюють по спрощеній системі оподаткування та члени їх сімей, які беруть участь в здійсненні підприємницької діяльності та не заходжуючись з ними у трудових відносинах, зобов'язані сплачувати до Пенсійного фонду страхові внески у розмірі не менш мінімального страхового внеску у місяць, обчислюваного з розрахунку встановленого законодавством мінімальної заробітної плати, помноженої на тариф відрахувань до Пенсійного фонду (33,2 %)
При цьому, громадяни-підприємці мають право самостійно визначати ля себе розмір страхового внеску у рамках мінімального та максимального розміру, обчислюваного виходячи з максимальної величини фактичних затрат на плату праці найманих працівників, з якої сплачуються страхові внески.
Сума страхових внесків: розраховується як різниця між розміром страхового внеску, визначеного платником, та частиною єдиного(42%) та фіксованого по датку (10%), який надходить до бюджету Пенсійного фонду від органів Державного казначейства.
Ч. З ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058 від 09.07.2003 р. передбачає, що обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, яка подається страхователем, бухгалтерських та інших документів, підтверджуючих суму заробітної плати (доходу), на яку згідно з діючим Законом нараховуються страхові внески.
Згідно з повідомленням-розрахунком № 113 від 26.10.2011 року за 3-4 квартал донараховано страхових внесків на загальну суму - 231,82 грн.(а.с.7).
Згідно ч. З розділу VIII прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про сбір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464 - VI, з дня набрання чинності цього закону платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування вважаються платниками єдиного внеску.
Згідно розділу 8 (порядок стягнення заборгованості з страхователів) "Інструкції про порядок обчислення та сплати страхователям та застрахованими особами внесків на загальгообов`язкове пенсійне страхування у Пенсійний фонд України"затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 р. № 64/8663 Органи Пенсійного фонду направляють страхователям вимогу про сплату боргу у випадку, якщо данні документальних перевірок результатів діяльності страхователя свідчать про донарахування сум страхових внесків (акт управління про донарахування), то у таких випадках вимога направляється з актом документальної перевірки (копія повідомлення про надходження вимоги та акта перевірки додається. Такі вимоги направляються кожного місяця управлінням страхователя, якщо застрахована особа на кінець звітного базового періоду має недоїмку по сплаті страхових внесків.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
На виконання зазначеної норми позивачем на адресу відповідача було направлено вимогу про сплату боргу № 1524 від 18.11.2010 року на суму заборгованості у розмірі 231,82 грн. (а.с. 9), яка були отримані відповідачем 23.11.2011 року, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні (а.с.9 зворотній бік).
Таким чином, за відповідачем склалася заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 3-4 квартал 2010 року у сумі 231,82 грн, яка до теперішнього часу заборгованість відповідачем не сплачена.
Відповідно до ст. 1 Закону № 1058 персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначено як організацію та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що використовуються у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування в порядку, визначеному Законом № 1058.
У відповідності до ч. 1 ст. 21 Закону № 1058 органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках.
Підставою для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку серед інших є і відомості, що надходять від роботодавців (ч. 2 ст. 21 Закону № 1058).
Отже відповідач в розумінні Закону № 1058 є роботодавцем, який повинний надавати відомості до системи персоніфікованого обліку.
Згідно з пп. 1 п. 1.3. Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 10.06.2004 № 7-6 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2004 р. за № 1000/9599 (далі - Порядок) страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
Згідно п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 за ненадання, невчасне надання, надання не по встановленій формі або представлення недостовірних відомостей, використовуваних в системі персоніфікованого обліку і іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 % суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожен повний або неповний місяць затримки представлення відомостей, звітності, але не менше десяти не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, а у разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 % вказаних сум і не менше 20 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Як зазначає позивач, у порушення вимог законодавства відповідачем не надані до системи персоніфікованого обліку у строки, встановлені законодавством, відомості за 2010 рік, про що було складено Акт № 145 від 26.10.2011 року (а.с.6).
На підставі п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до відповідача були застосовані фінансові санкції за рішенням № 2188 від 18.11.2011 року, яке протягом десяти робочих днів з дня отримання рішення підлягають сплаті у сумі 170,00грн. (а.с.8).
Згідно частини 14 статті 106 Закону України № 1058, рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу є виконавчим документом. У разі незгоди з рішенням про нарахування пені та накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.
Рішення Управління ПФУ в Джанкойському районі АР Крим № 2188 від 18.11.2011 року про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штрафних санкції в сумі 170,00 грн. отримано відповідачем 23.11.2011 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення (зворотній бік а.с.8).
Рішення Управління ПФУ в Джанкойському районі АР Крим № 2188 від 18.11.2011 року відповідачем оскаржено не було та набрало законної сили.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним заборгованості зі страхових внесків за 3-4 квартал 2010 року у сумі 231,82 грн., та сплати штрафних санкцій згідно рішення № 2188 від 18.11.2011 року у сумі 170,00 грн., загальна сума заборгованості складає 401,82 грн.
Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги належить задовольнити.
Згідно із ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст. ст. 71, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
(ІНН НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 96186) на користь Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим (96100, м. Джанкой, вул.. Леніна, 8, р/р 25601010045001 в КРУ «Державний ощадбанк України», МФО 324805, ЄДРПОУ 20727218) заборгованість у сумі 401,82 грн., з яких зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне за 3-4 квартал 2010 року у сумі 231,82 грн. та штрафні санкції за рішенням № 2188 від 18.11.2011 року у сумі 170,00 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Петренко В.В.