копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 серпня 2012 р. Справа № 2a-1870/5510/12
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шаповал М.М.
за участю секретаря судового засідання - Вольської А.Г.,
представника позивача - Харченка М.А.,
представника відповідача - Лясковської К.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного військового комісаріату до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області про скасування постанови,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Сумський обласний військовий комісаріат (далі по тексту - позивач, Сумський обласний військовий комісаріат), звернувся до суду з позовною заявою з уточненням позовних вимог, просить скасувати постанову відповідача про арешт коштів від 21 червня 2012 року, що містяться на рахунках відкритих у ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837012, які належать Сумському обласному військовому комісаріату.
Свої вимоги мотивує тим, що в провадженні відділу примусового виконання рішень УДВС Головного управління юстиції у Сумській області перебуває зведене виконавче провадження № ЗВП 32322214 про стягнення з Сумського обласного військового комісаріату (згідно облікової картки на зведене виконавче провадження від 03.05.2012 р.) 138 029,92 грн.
21.06.2012 року старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області Твердохліб М.В. була винесена постанова про арешт коштів боржника на суму 113 563, 12 грн., яка в свою чергу скасувала постанову про арешт коштів боржника від 24.04.2012 року.
Позивач зазаначає, що арешт на розрахункові рахунки Сумського обласного військового комісаріату накладено було ще 24.04.2012 року і по теперішній час, що веде до незворотних і негативних наслідків для боржника - бюджетної установи, а саме:
1) зриву проведення весняно-осіннього призову, бо є неможливим здійснення оплати послуг ТОВ «Сумиоблавтотранс» за перевезення призовників;
2) розриву договорів з ВДСО при УМВС в Сумській області за послуги пожежно-охоронної сигналізації будівель міських та районних військових комісаріатів області. В результаті чого будівлі Білопільського РВК, Буринського, Путивльського ОРВК, Лебединсько-Липоводолинського ОМВК, Охтирського, Великописарівського ОМВК, Глухівсько-Ямпільського ОМВК, Тростянецького, Краснопільського ОМВК, Кролевецького РВК залишаться без охорони, що є неприпустимим, адже в них знаходяться майно, що належить Міністерству оборони України, зберігаються документи, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави та ін.;
3) подальшим пред'явленням позовів ТОВ «Укртелеком» в особі Сумської філії за несвоєчасність проведення розрахунків за надані послуги зв'язку, що також призведе до безпідставних витрат бюджетних коштів на погашення пені, штрафів та інших негативних наслідків.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд їх задовольнити.
Відповідач надав суду письмовий відгук на адміністративний позов в якому зазначив, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області перебуває зведене виконавче провадження з примусового виконання виконавчих документів про стягнення з Сумського обласного військового комісаріату на користь фізичних, юридичних осіб та держави заборгованості. У зведеному виконавчому провадженні перебуває 13 виконавчих документів на загальну суму 138 029,92. Так 21.04.2012 державним виконавцем з метою виконання рішень суду була винесена постанови про арешт коштів боржника, що містяться на рахунках відкритих у ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837012. Таким чином, при винесенні оскаржуваної постанови державний виконавець діяв відповідно до наданих йому повноважень в порядку, що визначений законом для виконання даної категорії рішень судів. Всі дії державного виконавця проведено згідно Закону України «Про виконавче провадження», Інструкції про проведення виконавчих дій. Виконавчі провадження, які входили до складу зведеного виконавчого провадження, у відповідності до облікової картки на ЗВП № 32322214 завершені па підставі вимог п. 2 ст. 47 та п. 8 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження».
Станом на 01.08.2012 виконавчі провадження щодо стягнення заборгованості з Сумського обласного військового комісаріату у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області відсутні.
В судовому засіданні представник відповідача щодо заявлених позовних вимог покладався на розсуд суду.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, дослідивши докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області перебувало зведене виконавче провадження № ЗПВ 32322214 з примусового стягнення боргів з Сумського обласного військового комісаріату. Відповідно до вимог ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» у разі якщо в органі державної виконавчої служби відкрито кілька виконавчих проваджень про стягнення коштів з одного боржника, вони об'єднуються у зведене виконавче провадження і на майно боржника накладається арешт у межах загальної суми стягнення, виконавчого збору і можливих витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій (а.с.25-35).
21.04.2012 старшим державним виконавцем Твердохліб М,В. з метою виконання рішень суду була винесена постанова про арешт коштів боржника, що містяться на рахунках відкритих у ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837012 на загальну суму стягнення в розмірі 113 563,12 грн (а.с.5).
Частина 1 статті 11 Закону України "Про виконавче провадження" визначає обов'язок державного виконавця вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 52 Закону України "Про виконавче провадження", звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні та примусовій реалізації. На кошти та інші цінності боржника, що знаходяться на рахунках, вкладах та на зберіганні у банках чи інших фінансових установах, накладається арешт. Арешт поширюється також на кошти на рахунках, які будуть відкриті після винесення постанови про накладення арешту.
Частиною 2 статті 57 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що арешт на майно боржника може накладатися державним виконавцем шляхом винесення постанови про арешт коштів та інших цінностей боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах.
Як вбачається з матеріалів справи виконавчі провадження, які входили до складу зведеного виконавчого провадження, у відповідності до облікової картки на ЗВП № 32322214 завершені па підставі вимог п. 2 ст. 47 та п. 8 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження»(а.с.43-72). Станом на 01.08.2012 виконавчі провадження щодо стягнення заборгованості з Сумського обласного військового комісаріату у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області відсутні.
Відповідно до ч.1 ст. 50 Закону України "Про виконавче провадження" у разі закінчення виконавчого провадження (крім направлення виконавчого документа за належністю іншому органу державної виконавчої служби, закінчення виконавчого провадження за рішенням суду, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій), повернення виконавчого документа до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав, арешт, накладений на майно боржника, знімається, скасовуються інші вжиті державним виконавцем заходи примусового виконання рішення, а також провадяться інші дії, необхідні у зв'язку із завершенням виконавчого провадження. Завершене виконавче провадження не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом.
З огляду на зазначене та враховуючи, що виконавчі провадження, які входили до складу зведеного виконавчого провадження, у відповідності до облікової картки на ЗВП № 32322214 завершені на підставі вимог п. 2 ст. 47 та п. 8 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження», тому суд вважає за необхідне скасувати постанову від 21.04.2012 року про арешт коштів Сумського обласного військового комісаріату, що містяться на рахунках відкритих у ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837012 на загальну суму стягнення в розмірі 113 563,12 грн.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного військового комісаріату до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області про скасування постанови - задовольнити в повному обсязі.
Скасувати постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Сумській області про арешт коштів від 21 червня 2012 року, що містяться на рахунках відкритих у ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837012, які належать Сумському обласному військовому комісаріату (код 08269552).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) М.М. Шаповал
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Шаповал
Повний текст постанови складено 15 серпня 2012 року.