Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 серпня 2012 р. Справа № 2а/0570/10620/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Михайлик А.С.
при секретарі Мороз Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за поданням Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Альтком»
про підтвердження обґрунтованості рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна
за участю:
від заявника: Полякова О.Г. (дов. № 3941/10/10-013 віж 7 квітня 2012 року)
від відповідача: не з'явився
Державна податкова інспекція у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Альтком» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків, застосованого рішенням від 14 серпня 2012 року.
В обґрунтування обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків заявник зазначив, що відповідне рішення було прийнято на підставі підпункту 94.2.3 статті 94 податкового кодексу України через відмову представника відповідача від проведення перевірки за наявності законних підстав для її проведення.
В судовому засіданні представник заявника в повному обсязі підтримав викладені у поданні вимоги.
Представник відповідача надав через канцелярію суду заперечення, в яких в обґрунтування незгоди з поданням зазначив, що на теперішній час в підприємства відсутня можливість надати необхідні до перевірки документи, що стосуються господарських відносин підприємства відповідача із ТОВ «Укртехномас-Сервіс», оскільки директор підприємства знаходиться у відпустці, бухгалтер на підприємстві відсутній.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представника заявника, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Альтком» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України за кодом 32628342, що підтверджується спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (арк. справи 29-31). Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків № 0608-12 від 6 серпня 2012 року як платник податків відповідач зареєстрований та обліковується в Державній податковій інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби (арк. справи 25).
13 серпня 2012 року керівником Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області державної податкової служби прийнятий наказ № 489 "Про організацію та проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Торговий дім «Альтком» (арк. справи 12). Цим наказом призначено проведення документальної позапланової виїзної перевірки відповідача на підставі підпункту 20.1.4. статті 20, підпункту 78.1.11 статті 78, пункту 82.2. статті 82 Податкового кодексу України у зв'язку із отриманням податковою інспекцією постанови старшого слідчого управління Головного слідчого управління Служби безпеки України від 20 червня 2012 року Черняк І.Р. від 20 червня 2012 року про призначення документальної позапланової виїзної перевірки фінансово-господарської діяльності товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Альтком» за період з 14 червня 2010 року по 10 травня 2011 року
14 серпня 2012 року на підставі зазначеного наказу та направлення на перевірку №548 від 13 серпня 2012 року (арк. справи 13) фахівцем податкової інспекції був здійснений вихід на перевірку за фактичною адресою ТОВ «Торговий дім «Альтком»: м. Донецьк, пр-т 25 річчя РСЧА,1 в. Втім, представник товариства після ознайомлення з наказом та направленнями повідомила фахівців податкової інспекції про неможливість проведення перевірки, оскільки в неї відсутня можливість надати документи, що підтверджують господарські відносини між товариством відповідача та ТОВ «Укртехномас-Сервіс», оскільки директор підприємства перебуває у відпустці. Відмову представника товариства від проведення перевірки (ненадання документів до перевірки) зафіксовано посадовими особами заявника 14 серпня 2012 року в акті відмови від проведення документальної перевірки № 159/22-2/32628342.
14 серпня 2012 року на підставі зазначених документів та підпункту 94.2.3. статті 94 Податкового кодексу України керівником податкової інспекції прийнято рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна платник податків, що перебуває (розміщене, зберігається) за адресою: 83001, м. Донецьк, пр-т 25 річчя РСЧА, 1в.
Відповідно до пункту 94.1 статті 94 Податкового кодексу України адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Відповідно до пункту 94.3. арешт майна полягає у забороні платнику податків вчиняти щодо свого майна, яке підлягає арешту, дії, зазначені у пункті 94.5 цієї статті.
Арешт може бути накладено органом державної податкової служби на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків, що передбачено пунктом 94.4 Податкового кодексу України.
Згідно пункту 94.5. арешт майна може бути повним або умовним.
Умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника відповідного органу державної податкової служби на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном. Зазначений дозвіл може бути виданий керівником органу державної податкової служби, якщо за висновком податкового керуючого здійснення платником податків окремої операції не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.
Приписами п.94.6. ст. 94 Податкового кодексу України передбачено, що керівник органу державної податкової служби (його заступник) за наявності однієї з обставин, визначених у пункті 94.2 цієї статті, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків.
Арешт майна може бути застосовано, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби (пп. 94.2.3. п. 94.2. ст. 94 Податкового кодексу України).
Положення аналогічного змісту містять пункти 3.1.3 Розділу 3 та 4.1. Розділу 4 Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків, затверджений Наказом Міністерства фінансів України № 1398 від 7 листопада 2011 року (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 4 січня 2012 року за № 9/20322).
Пунктом 94.10 статті94 Податкового кодексу України визначено, що обґрунтованість рішення керівника органу державної податкової служби (його заступника) про накладення арешту на майно має бути перевірена судом протягом 96 годин.
Враховуючи підтвердження наявними в матеріалах справи доказами ненадання представником відповідача до перевірки документів, що стосуються взаємовідносин товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Альтком» із товариством з обмеженою відповідальністю «Укртехномас-Сервіс» за період з 14 червня 2010 року по 10 травня 2011 року, що обумовило неможливість її проведення, суд дійшов висновку про наявність передбачених статтею 94 Податкового кодексу України підстав для прийняття податковою інспекцією рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків. Суд не приймає до уваги посилання відповідача на неможливість надати документи до перевірки, оскільки перебування директора товариства відповідача у відпустці не може свідчити про вмотивованість відмови у наданні документів до перевірки.
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в поданні доводи заявника є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
З огляду на зазначене, на підставі положень ст. 94 Податкового кодексу України, положеннями Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 1398 від 7 листопада 2011 року, Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 - 163, 183-3, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Вимоги подання Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Альтком» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків задовольнити.
Визнати обґрунтованим рішення Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби про застосування умовного адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Альтком» (код ЄДРПОУ 32628342), що перебуває (розміщене, зберігається) за адресою 83001, м. Донецьк, пр-т 25 річчя РСЧА, 16.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
В судовому засіданні 17 серпня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 20 серпня 2012 року.
Суддя Михайлик А.С.