Постанова № 25628199, 01.08.2012, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.08.2012
Номер справи
2а/1770/2466/2012
Номер документу
25628199
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/2466/2012

01 серпня 2012 року

16год. 40хв.

м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д. П. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Державної фінансової інспекції у Рівненській області

до

Рівненської обласної дитячої лікарні

про стягнення зайво одержаних коштів,

ВСТАНОВИВ :

Позивач - Державна фінансова інспекція у Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Рівненської обласної дитячої лікарні про стягнення зайво отриманих коштів.

До початку судового розгляду справи позивач подав заяву, в якій просив розглянути справу без участі його представника.

Відповідач до початку розгляду справи по суті подав заяву, в якій вказав, що позовні вимоги визнає повністю, справу просив розглянути без участі представника позивача. Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду справи судом повідомлявся належним чином.

Судом не визнавалася обов’язковою участь сторін в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.

Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки в судове засідання не з'явились всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, то суд розглядає справу в письмовому провадженні.

Розглянувши в порядку письмового провадження позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх дослідженими доказами, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що відповідно до п. 1.2.2.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Рівненській області на I квартал 2012 року з 21.02.2012 року по 02.04.2012 року проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Рівненської обласної дитячої лікарні за період з 01.02.2009 року по 01.03.2012 року (акт ревізії № 17-04-06/23 від 02.04.2012 року).

Ревізією повноти та своєчасності розрахунків з оренди та комунальних послуг, спожитих орендарями, встановлено, що протягом 2011 року Рівненською обласною дитячою лікарнею отримано плату за оренду на суму 239 391, 41 грн.

Відповідно до вимог ст. 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" від 10.04.1992 року № 2269-ХІІ, п. 14 Положення про оренду майна, яке належить до спільної власності територіальних громад області, затвердженого рішенням Рівненської обласної ради від 05.12.2008 року № 1045, із змінами, орендна плата за нерухоме майно, орендодавцем якого є обласні комунальні бюджетні установи, організації, спрямовується в пропорції: 50 % орендної плати - до обласного бюджету, 50 % орендної плати - установі, організації.

В порушення зазначених вимог, відповідачем до обласного бюджету фактично було перераховано коштів в сумі 40338, 40 грн., що менше на 79357, 31 грн.

Вказане порушення призвело до недоотримання обласним бюджетом доходів в сумі 79357, 31 грн. та порушення вимоги п. 14 Положення про оренду майна, яке належить до спільної власності територіальних громад області, затвердженого рішенням Рівненської обласної ради від 05.12.2008 року № 1045, із змінами, ч. 1 ст. 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 року № 996-ХІV.

Згідно п. 7 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" від 26.01.1993 року № 2939-ХІІ, п. 46 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами" від 20.04.2006 року № 550, Рівненській обласній дитячій лікарні листом від 11.04.2012 року № 17-04-17/2722 пред'явлено вимогу про усунення виявлених порушень, яка відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону є обов'язковою для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Відповідно до п. 2 вказаних вимог, відповідача зобов'язано перерахувати до обласного бюджету кошти в сумі 79357, 31 грн., що надійшли від сплати орендної плати за 2011 рік.

На даний час вимога Державної фінансової інспекції в Рівненській області є чинною та підконтрольною установою - Рівненською обласною дитячою лікарнею залишається не виконаною, порушення не усунуті, кошти до обласного бюджету не перераховані та заборгованість не погашена, що, відповідно, завдає шкоди інтересам держави.

Відповідно до п. 7 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", контрольно-ревізійним управлінням в області надано право звертатись до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів, або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

На виконання покладених законодавством на державну контрольно-ревізійну службу функцій та обов’язків, Державна фінансова інспекція в Рівненській області в межах повноважень, на підставі чинного законодавства та з врахуванням фактичних обставин, звернулася до суду з позовом про стягнення з відповідача коштів в сумі 79357, 31 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку, що такі вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Рівненської обласної дитячої лікарні (33027, вул. Київська, 60, м. Рівне, Рівненська область, код ЄДРПОУ 03067009) кошти в сумі 79357 (сімдесят дев'ять тисяч триста п'ятдесят сім) грн. 31 коп. до Рівненського обласного бюджету (одержувач ГУ ДКС України в Рівненській області, МФО 833017, рахунок № 33210870700002).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Зозуля Д. П.