Постанова № 25627825, 02.08.2012, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.08.2012
Номер справи
1170/2а-1655/12
Номер документу
25627825
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 серпня 2012 року Справа № 1170/2а-1655/12

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі: головуючого -судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова лінія" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з ТОВ "Нова лінія" адміністративно-господарські санкції у розмірі 6081,25 грн. та пеню у розмірі 34,16 грн..

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідачем своєчасно подано звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2011 рік, але, в порушення Закону Укра їни „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", самостійно не сплачено, у встановлений законодавством строк, адміністративно-господарські санкції. У зв'язку з чим за останнім рахується заборгованість по сплаті адміністративно-господарських санкцій у розмірі 6081,25 грн. та пені у розмірі 34,16 грн..

Представник позивача в судове засідання не з'явилася, подавши заяву про розгляд справи без її участі, та зазначила, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі. (а.с.32)

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, станом на 04.07.2012р., ТОВ "Нова лінія" значиться в ЄДР та зареєстровано за адресою: вул.Леніна, 94, кім.216, м.Світловодськ, Кіровоградська область, 27500 (а.с.25-26).

Судом, на зазначену адресу, рекомендованими листами із зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення, неодноразово направлялись повістки про виклик до суду відповідача, які повертались до суду з відміткою „за закінченням терміну зберігання", одна отримана представником відповідача. (а.с.23, 29, 31)

Відповідно до ч.ч.8, 11 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Таким чином, відповідач вважається повідомленим належним чином.

Враховуючи те, що представник позивача в судове засідання не з'явилася, подавши заяву про розгляд справи за її відсутності, а також неявку представника відповідача в судове засідання, хоча про розгляд справи був повідомлений належним чином, суд вважає можливим здійснення розгляду справи, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, у порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач перебуває на обліку в Кіровоградському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів, яке в своїй діяльності використовує найману працю.

Відповідно до ст.19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991, №875-XII (далі за текстом -Закон №875-XII) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості (ч.1 ст.18 Закону №875-XII).

Згідно ч.3 ст.18 Закону №875-XII підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 20 Закону №875-XII передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Судом встановлено, що середньорічна заробітна плата штатного працівника на підприємстві в 2011 році складала 12162,5 грн. (97300 грн. (фонд оплати праці) / 8 (середньооблікова кількість штатних працівників)) = 12162,5 грн., що самостійно визначено відповідачем у звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2011 рік, поданому останнім до Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (а.с.5).

Відповідно до п.3.3 Інструкції щодо заповнення форми № 10-ПІ „Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів", затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політи ки України від 29.12.2004р. №338, у рядку 03 звіту відображається кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених підпри ємством, відповідно до нормативу робочих місць для забез печення працевлаштування інвалідів, установленого статтею 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

Згідно даних, наданих відповідачем у звіті за 2011 рік, форма № 10-ПІ вбачається, що при середньообліковій чисельності працюючих на підприємстві в 2011 році - 8 осіб та виходячи з нормативу, передбаченого ч.1 ст.19 Закону №875-XII, у відповідача мало бути працевлаштовано одного інваліда.

При цьому, відповідно до розділу 2 зазначеного звіту на підприємстві протягом 2011 року інваліди не працювали.

Доказів подання відповідачем до компетентного органу -центру зайнятості звітності щодо наявності вакансій для працевлаштування інвалідів у відповідності до ст.20 Закону України „Про зайнятість населення", ст.3 Інструкції щодо заповнення форми звітності № 3-ПН „Звіт про наявність вакансій", затвердженої Наказом міністерства праці та соціальної політики України №420 від 19.12.2005р., протягом 2011 року суду не надано.

Будь-які фактичні дані, які б свідчили про створення відповідачем протягом 2011 року робочого місця для працевлаштування інваліда, відповідно до вимог ч.3 ст.18 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", відсутні.

Згідно п.2 Подяку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №70 від 31.01.2007р. (далі за текстом Порядок) роботодавці сплачують суму адміністративно-господарських санкцій відділенням Фонду соціального захисту інвалідів за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з порядком заповнення звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженим Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про правомірність нарахування Кіровоградським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, у зв'язку з порушенням відповідачем ст.19 Закону №875-XII, адміністративно-господарських санкцій в розмірі 6081,25 грн.

Відповідно до ч.2 ст.20 Закону №875-XII порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Механізм нарахування пені встановлено Порядком нарахування пені та її сплати.

Згідно Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Міністерством праці та соціальної політики України від 15.05.2007р. №223, порушення строку сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, розмір якої обчислюється виходячи зі 120 відсотків річних облікової ставки Національного Банку України, що діє на момент подання позовної заяви, за кожний календарний день прострочення.

Сума пені, що виникла у зв'язку з порушенням відповідачем термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, становить 34,16 грн..

Зважаючи на викладене, сума заборгованості ТОВ "Нова лінія" по сплаті адміністративно-господарських санкцій становить 6081,25 грн. та пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 34,16 грн..

Доказів сплати відповідачем даної заборгованості суду не надано.

На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають обставинам та матеріалам справи, підтверджені належними та допустимими доказами, та підлягають задоволенню.

Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем-фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Зважаючи на викладене, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова лінія" (код ЄДРПОУ: 32816917) на користь Державного бюджету України, в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (код ЄДРПОУ:22217312) адміністративно-господарські санкції у розмірі 6081 (шість тисяч вісімдесят одна) грн. 25 коп. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 34 (тридцять чотири) грн. 16 коп..

Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України -протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя підпис

З оригіналом згідно:

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Т.М. Кармазина