Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 серпня 2012 р. Справа № 2а/0570/9460/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11:40
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Хохленкова О. В.
при секретарі Проніні Д. С.
за участю
прокурора: Новосельцевої О.М.
представника позивача: не з'явився,
представника відповідача: не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Арена-Транс" про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Донецько-Ясинуватський транспортний прокурор (далі -"прокурор") звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області (далі - "позивач" або "Інспекція") до Товариства з обмеженою відповідальністю "Арена-Транс" (далі -"відповідач" або "Арена-Транс") про стягнення фінансових санкцій. Позов обґрунтований тим, що позивачем при проведенні перевірок ТОВ "Арена-Транс" встановлені факти порушень Закону України "Про автомобільний транспорт" при здійсненні діяльності з надання послуг з пасажирських перевезень. За наслідками перевірки Інспекцією був складений акт та винесена постанова про застосування до ТОВ "Арена-Транс" фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень. До теперішнього часу сума штрафних санкцій не сплачена, тому прокурор просив стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України фінансові санкції у розмірі 1700, 00 гривень.
В судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги, просив суд задовольнити позов в повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання не з'явився. Був повідомлений про дату, час там місце судового розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Оскільки належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не прибув і не повідомив про причини неприбуття, суд визнав за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Арена-Транс" зареєстровано в якості юридичної особи 09.06.2011 року за кодом ЄДРПОУ 37719769.
19.12.2011 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області за адресою м. Красноармійськ, р-н Автошкола було проведено перевірку транспортного засобу Mersedes, номерній знак НОМЕР_1, що належить ТОВ "Арена-Транс", про що складено акт від 19.12.2011, яким встановлені порушення, допущені відповідачем: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачений статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме ліцензійної картки на транспортній засіб, страхові поліси обов'язкового страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті та паспорту маршруту.
23.01.2012 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області винесена постанова № 143435, якою на підставі абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до ТОВ "Арена-Транс" застосовані фінансові санкції у сумі 1700,00 гривень.
При прийнятті постанови суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На підставі пункту 2 статті 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено функції представництва інтересів держави у суді.
Відповідно до частини 2 статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру"підставою представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або державою.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про автомобільний транспорт"від 05.04.2001 №2344-ІІІ, в редакції Закону України від 5 липня 2011 року №3565-VI (далі -Закон № 2344-ІІІ), центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Частиною 4 статті 60 Закону №2344-ІІІ передбачено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Пунктами 3,4 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року №1567 (далі -Порядок № 1567) визначено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Згідно пункту 15 Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону №2344-ІІІ документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Відповідно до вимог статті 39 Закону №2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;.
Згідно абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону №2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовуються санкції у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 21 Порядку №1567 встановлено, що у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.
При перевірки транспортного засобу Mersedes номерний знак НОМЕР_1, який належить підприємству - відповідачу були встановлені порушення, відповідальність за які передбачена ст..60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Ці порушення були відображені в акті № 045760 від 19.12.2012 року, а саме ліцензійної картки на транспортній засіб, страхові поліси обов'язкового страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті та паспорту маршруту (а.с.7).
Повідомлення про дату, час та місце розгляду справи про порушення вимог законодавства про транспорт, встановлені вищезазначеним актом було направлено відповідачу (а.с.6).
Відповідно до абзацу 2 пункту 27 Порядку №1567 за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
23.01.2012 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області винесена постанова № 143435, якою на підставі абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до ТОВ "Арена-Транс" застосовані фінансові санкції у сумі 1700,00 гривень (а.с.5).
Копія даної постанови була спрямована відповідачу (а.с.5).
Вищевказану постанову відповідач не оскаржив в установленому законом порядку.
З урахуванням встановлених у справі обставин суд приходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання розподілу судових витрат слід вирішити у відповідності до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 2, 8-11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-164, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Арена-Транс" про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Арена-Транс" (83069, М. Донецьк, вул. Коленова, 52, ідентифікаційний код 37719769) на користь Державного бюджету України фінансові санкції у сумі 1700,00 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
Постанова прийнята в нарадчій кімнаті та її проголошено в судовому засіданні в присутності прокурора 15 серпня 2012 року.
Постанова набирає законної сили за привалами, встановленими статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Хохленков О.В.