ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 серпня 2012 р. Справа №2а-7923/12/0170/10
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М.,
при секретарі судового засідання - Ждані В.Є.,
за участю представників сторін:
від позивача - не з'явився,
від відповідача - не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості в розмірі 1123,50 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Кримське республіканське відділення Фонду соціального захисту інвалідів - звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 із вимогами про стягнення пені в розмірі 1123,50 гривень за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій за 2008 рік. Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідач в порушення вимог Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" своєчасно не сплатив адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році, тому йому була нарахована пеня, яка відповідачем у добровільному порядку не сплачена, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.07.2012 року відкрито провадження по справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду, про що сторони повідомлені належним чином та завчасно.
В судове засідання позивач та відповідач, будучи належним чином та завчасно повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, явку представників не забезпечили, про причини неявки суд не повідомили, заяв щодо неможливості розгляду справи за їх відсутності не надавали.
Позивач надав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, зазначивши, що заборгованість на час розгляду справи відповідачем не сплачена.
Суд, враховуючи клопотання позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем клопотання про відкладення розгляду справи, доказів неможливості явки представника у судове засідання з поважних причин, керуючись ч.4 ст. 122, ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних в ній матеріалів.
Дослідивши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради 29.10.1996 року у якості фізичної особи - підприємця (а.с. 18).
Порядок, підстави та умови участі суб'єктів господарювання в реалізації державний гарантій для забезпечення інвалідів рівними правами з іншими громадянами регулюється Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 року № 875.
Відповідно до статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 року № 875 (далі - Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону. Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Відповідно до частини 9 статті 19 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Відповідно до ст. 20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. У разі несплати адміністративно-господарських санкцій або пені чи неможливості їх сплати за рішенням господарського суду їх стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, в порядку, передбаченому законом.
Судом встановлено, що згідно Акту перевірки від 03.09.2009 року, відповідач повинен був забезпечити у 2008 році працевлаштування інвалідів на 1 робочому місці, фактично працевлаштовані 0 осіб. Таким чином, невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 1 робоче місце.
Судом також встановлено, що позивачем було розраховано та застосовано до відповідача адміністративно-господарські санкції за невиконання відповідачем нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році, сума яких становить 563,00 грн. Сума адміністративно-господарських санкцій відповідачем в добровільному порядку до Державного бюджету сплачена 29.02.2012 року, тобто з простроченням у загальної кількості 1050 календарних днів.
За порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій Кримським республіканським відділенням Фонду соціального захисту інвалідів відповідачу нарахована пеня в розмірі 1123,50 гривень.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача по пені, що підлягає стягненню в дохід Державного бюджету, становить 1123,50 гривень.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати пені у сумі 1123,50 гривень.
На підставі викладеного суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 зареєстрованого виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради 29.10.1996 року, (адреса: 95000, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1), заборгованість зі сплати пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій за 2008 рік на загальну суму 1123 (одна тисяча сто двадцять три) гривні 50 копійок на рахунок № 31215230700002, банк одержувача - УДК в АРК, МФО 824026, код ЄДРПОУ 38040558, одержувач - держбюджет м. Сімферополь 50070000, призначення платежу - 50070000;01; пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій за 2008 рік.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кудряшова А.М.