ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 серпня 2012 р.Справа № 2а/1570/5144/2011
Категорія: 8.2.13Головуючий в 1 інстанції: Цховребова М.Г.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді -Яковлева Ю.В.
судді -Жука С.І.
судді -Запорожана Д.В.
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 24 січня 2012 року по адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ЛІДЕР»до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень частково,
встановила:
Позивач ТОВ «ЕКО-ЛІДЕР»11.07.2011 року звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про визнання частково недійсними податкових повідомлень-рішень відповідача про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 30.06.2011 року: № 0001471703 на суму 861,86 гривня та № 0001461703 на суму 14233,03 гривні, визначивши відповідну суму, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 1 гривні.
В судовому засіданні представник позивача підтримав адміністративний позов, просив суд задовольнити його в повному обсязі.
Представник відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, заперечували проти позову з підстав, викладених у письмових запереченнях (а.с.28, 34-36, 51-52).
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 24 січня 2012 року адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ЛІДЕР»було задоволено повністю.
Визнано недійсними та скасовано податкові повідомлення-рішення державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси від 30 червня 2011 року: № 0001461703 та № 0001471703, в частині визначення розміру штрафу, визначивши суму штрафу за кожним рішенням у розмірі 1 гривні.
В апеляційній скарзі ДПІ у Київському районі м. Одеси з посиланням на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду 1-ї інстанції скасувати та прийняти нову постанову, якою у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом 1-ї інстанції встановлено, що 11.11.2009 року ТОВ «ЕКО-ЛІДЕР»зареєстроване виконавчим комітетом Одеської міської ради, як юридична особа, ідентифікаційний код: 36796670, місцезнаходження: 65089, м. Одеса, вул. Ак. Вілямса, 74, корп. 1, кв. 100. (а.с. 4, 31-33).
З матеріалів справи вбачається, що 12.11.2009 року позивач узятий на облік в органах державної податкової служби за № 7318 та станом на момент розгляду і вирішення справи перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Київському районі м. Одеси (а.с. 5).
Як вбачається з матеріалів справи, 21 червня 2011 року службовою особою ДПІ у Київському районі м. Одеси на підставі п. 75.1 ст. 75 та ст. 76 Розділу ІІ ПК України від 02.12.2010 року №2755-VI, складено акт «Про результати документальної перевірки щодо своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань до бюджету»на предмет своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання збору за першу реєстрацію транспортного засобу ТОВ «ЕКО-ЛІДЕР», код ЄДРПОУ 36796670 (а.с. 6-7).
Так, в акті було зазначено, що перевірку проведено на підставі наступних документів: Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів вх. № 9001587174 від 23.03.2011 року (а.с. 29) та платіжних доручень за 2011 рік.
У висновку даного акта зазначено: «За порушення ст. 239 Розділу VII ПК України від 02.12.2010 року № 2755-VI відповідно до ст. 126 розділу ІІ ПК України від 02.12.2010 року № 2755-VI, платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу від 2790 гривень 31 копійки, 5343 гривень 26 копійок та 485 гривень 26 копійок відповідно;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу від 389 гривень 07 копійок та 70776 гривень 06 копійок відповідно.
Відповідно до змісту зазначеного акта, перевіркою було встановлено, що фактично збір за першу реєстрацію транспортного засобу ТОВ «ЕКО-ЛІДЕР»перерахувало на розрахунковий рахунок 33217807700005 в УДК у м. Одесі (податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів) (а.с. 54). Станом на 15.03.2011 року (на дату сплати збору за першу реєстрації транспортного засобу) для оплати збору існує розрахунковий рахунок 33211881700005 в УДК у м. Одесі. Згідно п. 239.2 ст. 239 Розділу VII ПК України від 02.12.2010 року №2755-VI «Збір за першу реєстрацію транспортного засобу»ТОВ «ЕКО-ЛІДЕР»засобами електронного зв'язку (Інтернет) надало до ДПІ у Київському районі м. Одеси розрахунок суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів вх.№9001587174 від 23.03.2011 року. У зв'язку з несплатою суми самостійно визначеного платником податкового зобов'язання збору за першу реєстрацію транспортного засобу з 23.03.2011 року виник податковий борг у розмірі 79784 гривні 00 копійки. Фактично суму податкового боргу у розмірі 79784 гривні 00 копійки підприємством було погашено частками 15.04.2011 року, 19.04.2011 року, 22.04.2011 року, 27.04.2011 року, 28.04.2011 року. Затримка склала 23, 27, 30, 35 та 36 календарних днів відповідно.
З матеріалів справи вбачається, що податковим повідомленням-рішенням від 30 червня 2011 року №0001471703 (а.с. 8) позивача було повідомлено, що відповідно до акта перевірки № 1456/1703/36796670/30 від 21.06.2011 року встановлено порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання: Збір за першу реєстрацію колісних транспортних засобів (юр. осіб), передбаченого п. 239.1 та п. 239.3 ст. 239 Розділу VІII ПК України від 02.12.2010 року №2755-VI «Збір за першу реєстрацію транспортного засобу»та на підставі п. 126.1 ст. 126 Розділу II ПК України від 02.12.2010 року №2755-VI за затримку на 30 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 8618,87 гривень позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 861гривня 89 копійок за платежем: збір за першу реєстрацію колісних транспортних засобів (юр. осіб).
Податковим повідомленням-рішенням від 30 червня 2011 року №0001461703 (а.с. 9) позивача повідомлено, що відповідно до акта перевірки № 1456/1703/36796670/30 від 21.06.2011 року встановлено порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання: Збір за першу реєстрацію колісних транспортних засобів (юр. осіб), передбаченого п. 239.1 та п. 239.3 ст. 239 Розділу VІII ПК України від 02.12.2010 року №2755-VI «Збір за першу реєстрацію транспортного засобу»та на підставі п. 126.1 ст. 126 Розділу II ПК України від 02.12.2010 року №2755-VI за затримку на 36 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 71165,13 гривень позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 14233гривні 02 копійки за платежем: збір за першу реєстрацію колісних транспортних засобів (юр. осіб).
Не погоджуючись із податковими повідомленнями-рішеннями відповідача від 30 червня 2011 року № 0001461703 та № 0001471703 в частині визначення розміру штрафу, позивач оскаржив їх у судовому порядку.
Судом 1-ї інстанції було вірно встановлено, що 01 квітня 2011 року позивач звернувся з заявою до відповідача (а.с.71), у якій просив суму 79784,00 гривні, сплачену згідно квитанції від 15.03.2011 року на р/р 33217807700005 (КБК 12020100) податок з власників транспортних засобів, перерахувати на р/р 33211881700005 (КБК 12030100) збір за першу реєстрацію колісних транспортних засобів (юридичних осіб).
Відповідно до висновку ДПІ у Київському районі м. Одеси №270 від 12.04.2011 року (а.с. 72), за даними особового рахунку платника податків ТОВ «ЕКО-ЛІДЕР»станом на 12.04.2011 року обліковується помилково сплачений податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (юридичних осіб), КБК 12020100 у сумі 79784,00 гривні, який утворився з 21 березня 2011 року та зарахований на рахунок №33217807700005. Зазначена сума підлягає перерахуванню на рахунок 33211881700005 до місцевого бюджету до УДК у м. Одесі ГУДКУ в Одеській області, код 23862106, банк ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011 для погашення податкового зобов'язання із збору за першу реєстрацію колісних транспортних засобів (юридичних осіб), КБК 12030100.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно з виписками по рахунку на рахунок відповідача №33211881700005 надійшло (а.с. 56-60):
- 15.04.2011 року 2790 гривень 31 копійка;
- 19.04.2011 року 5343 гривні 30 копійок:
- 22.04.2011 року 485 гривень 26 копійок;
- 27.04.2011 року 389 гривень 07 копійок;
- 28.04.2011 року 70776 гривень 06 копійок.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 4.12.1990 року № 509-ХІІ органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
Відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно з п. 75.1 ст. 75 ПК України, на який посилається відповідач у спірному акті перевірки, як на законодавчу підставу її проведення, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до п. 76.1 ст. 76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Пунктом 231.1 статті 231 ПК України передбачено, що платниками збору за першу реєстрацію транспортного засобу є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, що відповідно до статті 232 цього Кодексу є об'єктами оподаткування.
Згідно з п. 239.2 ст. 239 ПК України юридичні особи в десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів подають відповідному органу державної податкової служби за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу. До розрахунку обов'язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.
Пунктом 239.3 статті 239 ПК України передбачено, що платники збору зобов'язані при першій реєстрації в Україні пред'являти квитанції або платіжні доручення про сплату збору з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення, а платники, звільнені від сплати збору, - відповідний документ, що дає право на користування такими пільгами.
Відповідно до пункту 5 підрозділу 10 Прикінцевих положень ПК України, у зв'язку з набранням чинності цим Кодексом штрафні санкції, які можуть бути накладені на платників податків за порушення нормативних актів Кабінету Міністрів України, центрального податкового органу, положень, прямо передбачених цим Кодексом, починають застосовуватися до таких платників податків за наслідками податкового періоду, наступного за податковим періодом, протягом якого такі акти були введені в дію.
Пунктом 7 підрозділу 10 Прикінцевих положень ПК України передбачено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Виходячи з вищевикладеного, суд 1-ї інстанції дійшов до обґрунтованих висновків про те, що за порушення податкового законодавства податковими повідомленнями-рішеннями від 30 червня 2011 року № 0001461703 та № 0001471703 відповідачем безпідставно були застосовані до позивача штрафні санкції у розмірі більше 1 гривні за кожне порушення. При цьому посилання представників відповідача на обґрунтування правомірності позиції відповідача на лист ДПА України від 21.03.2011 року № 7781/7/16-1517-16 (а.с. 53) навпаки спростовує правомірність позиції відповідача зі спірних питань. Тому, зазначені податкові повідомлення-рішення в частині визначення розміру штрафу є недійсними та підлягають скасуванню з визначенням суми штрафу за кожним рішенням 1 грн.
З огляду на вищевказане колегія суддів вважає, що суд 1-ї інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив зазначену постанову з додержанням норм матеріального та процесуального права. Підстав для скасування або зміни вказаної постанови колегія суддів не вбачає, а доводи апеляційної скарги суттєвими не являються та висновків суду 1-ї інстанції не спростовують.
Керуючись ч. 1 ст. 195, п.1 ч.1 ст.198, ст. 200 та п.1 ч.1 ст. 205 КАС України, колегія суддів -
ухвалила:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси -залишити без задоволення.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 24 січня 2012 року по адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ЕКО-ЛІДЕР»до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень частково -залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через 5-ть днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, однак може бути оскаржена в касаційному порядку у відповідності до положень діючого законодавства до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: Ю.В. ЯковлевСуддя: Д.В. Запорожан Суддя: С.І. Жук