Ухвала суду № 25609725, 08.08.2012, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.08.2012
Номер справи
2а/3500/10/2470
Номер документу
25609725
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а/3500/10/2470

Головуючий у 1-й інстанції: Дембіцький П.Д.

Суддя-доповідач: Драчук Т. О.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2012 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді: Драчук Т. О.

суддів: Сушко О.О. Полотнянко Ю.П.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління економіки Путильської районної державної адміністрації Чернівецької області на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 14 березня 2012 року у справі за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області до Управління економіки Путильської районної державної адміністрації Чернівецької області про забезпечення виконання вимог , -

В С Т А Н О В И В :

Контрольно ревізійне управління в Чернівецькій області (далі-Державна фінансова інспекція в Чернівецькій області) звернулося до суду з позовом про зобов'язання Управління економіки Путильської райдержадміністрації Чернівецької області виконати вимоги КРВ в Путильському районі Чернівецької області від 15.04.2010 року № 24-28-14/229 шляхом проведення донарахування та виплати працівникам заробітної плати в сумі 37728,99 грн. та стягнути зайво виплачені виплати (надбавки за високі досягнення у праці, посадові оклади, премії, матеріальні допомоги) з осіб, які їх безпідставно отримали в сумі 5624,10 та перерахувати ці кошти в дохід державного бюджету, а також забезпечити відкоригування незаконно нарахованих та перерахованих внесків до Державних цільових фондів на суму 1905,82 грн.

Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 14.03.2012 року вказаний позов задоволено повністю. Зобов'язано Управління економіки Путильської районної державної адміністрації виконати вимоги КРВ в Путильському районі Чернівецької області від 15 квітня 2010 року № 24-28-14/229 шляхом проведення донарахування та виплати працівникам заробітної плати в сумі 37728,99 грн. та стягнути зайво виплачені виплати ( надбавки за високі досягнення у праці, посадові оклади, премії, матеріальні допомоги) з осіб, які їх безпідставно отримали в сумі 5624,10 та перерахувати ці кошти в дохід державного бюджету по коду доходів 24060300 "Інші надходження" на рахунок 31111115700189, ід.код 23246040, МФО 856135 ГУДК в Путильському районі Чернівецької області, забезпечити від коригування незаконно нарахованих та перерахованих внесків до Державних цільових фондів на суму 1905,82 грн.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу з підстав невідповідності висновків суду обставинам справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим, апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити позивачу в задоволенні позову.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилися.

08.08.2012 року на адресу суду апеляційної інстанції від представника управління економіки Путильської районної державної адміністрації надійшло клопотання про здійснення апеляційного розгляду справи без його участі, в порядку письмового провадження.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч.4 ст.196 КАС України, визнала можливим проводити розгляд апеляційної скарги за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.

Як свідчать матеріали справи та вірно встановлено судом першої інстанції, в період з 10.03.2010 по 07.04.2010 року контролерами-ревізорами КРВ в Путильському районі Чернівецькій області, відповідно до плану роботи на підставі направлень № 35,36,37 від 10.03.2010 року, проведено ревізію фінансово-господарської діяльності управління економіки Путильської райдержадміністрації Чернівецької області за період із 01.01.2004 року по 28.02.2010 року.

За результатами перевірки складено акт №24-28-45/30 від 07.04.2010 року, згідно висновків якого встановлено фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів на загальну суму 45258,91 грн., з них недоотримані грошові кошти фізичними особами на суму 37728,99 грн., незаконно нараховано та виплачено заробітної плати на суму 5624,10 грн., та незаконно нараховано та перераховано внесків до Державних цільових фондів на суму 1905,82 грн.

Зокрема, ревізією виявлено, що при нарахуванні та виплаті працівникам сум посадових окладів, надбавок та доплат у порушення п.2.1.3 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" (далі - Постанова №268) та ст.9 Закон України від 16.09.1996 року. № 96-ХІУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі -Закон 996) працівникам управління економіки неправильно нараховано та виплачено надбавку за високі досягнення у праці протягом травня 2005 р., грудня 2007 року, квітня-травня 2008 року на загальну суму 2336,22 грн.

Крім того у ході перевірки дотримання порядку проведення індексації грошових доходів працівників за 2007-2009 роки встановлено, що протягом 2007-2009 років індексація грошових доходів працівників управління економіки нараховувалася з порушенням вимог ст.2 та 4 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 06.02.2003 року № 491, вимог ст. 33 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.95р. №108/95ВР та вимог п.2 "Порядку проведення індексації грошових доходів населення", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, що призвело до недоотримання заробітної плати - доходів працівниками управління економіки протягом 2007-2009 років на суму 19195,66 грн.

Таким чином, внаслідок виявлених порушень вимог Законів, нормативних документів працівниками управління економіки, зайво отримано заробітної плати в сумі 5624,10 грн. та недоотримано заробітної плати на суму 37728,99 грн.

На підставі зазначеного Акту № 24-28-45/30 від 07.04.2010 року, відповідачеві 15.04.2010 року за № 24-28-14/229 направлено вимогу про усунення фінансових порушень та недоліків виявлених ревізією, встановлено строк усунення недоліків до 05 червня 2010 р.

Також, 19.04.2010 року КРВ у Путильському районі на адресу прокурора Путильського району Чернівецької області направило інформацію про наслідки ревізії та факти виявлених порушень законів, для відповідного реагування.

13.05.2010 року за № 350 вих.-10 прокурором Путильського району Чернівецької області на начальника управління економіки Путильської РДА винесено припис про усунення порушень закону, щодо негайного вжиття заходів по усуненню виявлених порушень законів.

13.05 2010 року за № 350 вих.-10 прокурором Путильського району Чернівецької області на ім'я начальника управління економіки Путильської РДА направлено подання про усунення порушень чинного законодавства про оплату праці, причин й умов, що їм сприяють.

Згідно наказу начальника управління економіки Путильської РДА від 18.05.2010 року №8-ОС головного спеціаліста відділу підприємництва Путильської РДА Троєцьку Н.Д. притягнуто до дисциплінарної відповідальності за неналежне виконання службових обов'язків у вигляді затримки до трьох місяців присвоєння чергового рангу.

Колегією суддів встановлено, що на час звернення позивача до суду та розгляду справи в суді, посадовими особами управління економіки Путильської РДА ніяких дій щодо виконання вимог КРВ в Путильському районі Чернівецької області від 15.04.2010 року № 24-28-14/229, а також припису та подання прокурора Путильського району не виконано. Вищевказані вимоги відповідачем не виконані та не оскаржені.

Зважаючи на вище вказане, суд першої інстанції прийшов до висновку про необхідність зобов'язання відповідача виконати вимогу КРВ в Путильському районі від 15.04.2010 року №24-28-14/229, яка на думку суду є правомірної, виставленою за результатами виявлених під час ревізії порушень законодавства.

Проаналізувавши норми чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, перевіривши відповідність Закону дій позивача щодо проведення ревізії, дослідивши обставини справи та беручи до уваги доводи апеляційної скарги, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо наявності підстав для задоволення вимог позивача.

Доводи апеляційної скарги не спростовують вищевикладеного і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанцій при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Згідно з п.1 ч.1 ст.198, ч.1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи зазначене, суд апеляційної інстанції прийшов до висновку про те, що постанова Чернівецького окружного адміністративного суду від 14.03.2012 року скасуванню не підлягає, як така, що прийнята за вичерпних юридичних висновків при правильному застосуванні норми матеріального та процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу управління економіки Путильської районної державної адміністрації залишити без задоволення, а постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 14 березня 2012 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.

Головуючий Драчук Т. О.

Судді Сушко О.О.

Полотнянко Ю.П.