ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 липня 2012 року 15:50 справа № 2а-7326/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., при секретарі судового засідання Крушеніцькому В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Підприємства «Барекс ЛТД»до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києвапро скасування податкового повідомлення-рішення № 0000190701 від 09.02.2012
за участю представників:
позивача- Шибінського Р.М., Коновала С.В.
відповідача -Сперкач С.В.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Підприємство «Барекс ЛТД»(далі -позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва (далі -податковий орган, відповідач) про скасування податкового повідомлення-рішення від 09.02.2012, яким позивачеві зменшено суму бюджетного відшкодування ПДВ та нараховано штрафні санкції, оскільки податковим органом здійснено висновок, що позивачем повторно задекларовано суму до бюджетного відшкодування у зменшення податкового зобов'язання з ПДВ.
В позовній заяві позивач просить суд скасувати оскаржуване податкове повідомлення-рішення.
В судовому засіданні представниками поповича позов підтримано у повному обсязі.
Представником відповідача позов не визнано з підстав, зазначених в письмових запереченнях на позовну заяву.
Розглянувши подані сторонами документи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружним адміністративним судом міста Києва встановлено.
Податковим органом проведено камеральну перевірки Підприємства «Барекс ЛТД»з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів за липень 2011 року, про що складено акт № 227/07-01/20070451 від 27.12.2011, яким встановлено порушення позивачем вимог п. 200.1, п.200.3, п. 200.4 ст. 200 Податкового Кодексу України (далі -ПК України), а саме встановлено завищення заявленої до бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів (уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ вх.. № 9011862290 від 28.11.2011) за липень 2011 року на суму ПДВ у розмірі 37 120,0 грн.
Позивачем подано до податкового органу заперечення вказаний акт перевірки, проте за результатами розгляду, висновки податкового органу в акті перевірки № 227/07-01/20070451 від 27.12.2011 залишено без змін.
На підставі акту перевірки № 227/07-01/20070451 від 27.12.2011 податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0000190701 від 09.02.2012, яким позивачеві зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ на суму 37 120,0 грн та визначено штрафні санкції у розмірі 9 280,0 грн.
Позивачем оскаржено вищезазначене податкове повідомлення-рішення в адміністративному порядку, проте за результатами розгляду скарг, оскаржуване рішення залишено без змін.
Як вбачається з наявного в матеріалах справи акту перевірки, висновки податкового органу щодо порушення позивачем вимог ПК України ґрунтуються на тому, що позивачем в розділі ІІІ «Розрахунки з бюджетом» уточнюючого розрахунку з ПДВ за липень 2011 року повторно задекларовано суму до бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів у розмірі 37 120,0 грн.
Судом встановлено, що позивачем в електронній формі подано до податкового органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації з ПДВ за липень 2011 року, яким задекларовано суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ в наступних звітних періодах у розмірі 37 120,0 грн (квитанція № 2 від 25.11.2011 реєстраційний номер 9011859336) . При цьому, самостійними електронними повідомленнями на адресу податкового органу позивачем скеровано відповідні додатки уточнюючого розрахунку, а саме додаток № 2 Довідка про залишок суми від'ємного значення попереднього податкового періоду, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування , отриманого у звітному податковому періоді та підлягає включенню до податкового кредиту наступного податкового періоду (Д2) -реєстраційний номер 9011862444 та додаток № 3 Розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3) -реєстраційний номер 9011862443.
Відповідно до пункту 200.1 статті 200 ПК України, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Пунктом 200.3 статті 200 ПК України встановлено, що при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Згідно з пунктом 200.4 статті 200 ПК України якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то: бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг; залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.Відповідно до розділу ІV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 41 від 25.01.2011 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.02.2011 за № 197/18935 (далі -Порядок), у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 розділу II Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку.
Внесення змін до податкової звітності за результатами самостійного виявлення помилок здійснюється у порядку, визначеному статтею 50 розділу II Кодексу.
Відповідно до п. 3 розділу IV зазначеного Порядку, у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку чи декларації, до якої включені уточнені показники, повинні бути подані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.
Як вбачається з матеріалів справи 28.11.2011 позивачем направлено податковому органу в електрону вигляді уточнюючий розрахунок з ПДВ в наступних документах:
1. Уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ -реєстраційний номер документа 9011862290;
2. Додаток 2 Довідку щодо залишку від'ємного значення попереднього періоду -реєстраційний номер документа 9011862444;
3. Додаток 3 Розрахунок суми бюджетного відшкодування - реєстраційний номер документа 9011862443.
При цьому, з матеріалів справи вбачається, що квитанцією № 1 підтверджується факт неприйняття скерованих позивачем документів до податкового органу внаслідок відсутності зареєстрованих серверів позначки часу, а тому вищезазначені документи скеровані позивачем на адресу податкового органу двічі та окремо однин від одного.
Позивачем надано суду копії документів, скерованих електронним зв'язком на адресу податкового органу, я яких вбачається, що позивачем повторно не декларувалася сума бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ в наступних податкових періодах, а, відповідно до положень п. 3 розділу IV Порядку, скеровувались усі необхідні документи.
Таким чином, судом встановлено, що висновки податкового органу щодо повторного декларування позивачем суми бюджетного відшкодування з ПДВ є хибними.
Відповідно до пункту 200.14 ст. 200 ПК України якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки орган державної податкової служби виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування.
Враховуючи вищезазначене суд дійшов висновків, що оскільки позивачем повторно не декларувалася сума бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ, підстав до застосування до нього штрафних санкцій у податкового органу не було.
Таким чином, оскаржуване податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд дійшов висновку про необґрунтованість заперечень податкового органу.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 -163, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Скасувати прийняте Державною податковою інспекцією у Печерському районі міста Києва податкове повідомлення-рішення від 09.02.2012 № 0000190701 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 9 280,0 грн.
Постанова набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Н.М. Клименчук