Ухвала суду № 25585030, 02.08.2012, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.08.2012
Номер справи
2а-11289/11/2670
Номер документу
25585030
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-11289/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Костенко Д.А.

Суддя-доповідач: Ганечко О.М.

У Х В А Л А

Іменем України

"02" серпня 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Ганечко О.М.,

суддів: Коротких А.Ю., Хрімлі О.Г.,

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Дочірньої компанії «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 жовтня 2011 року у справі за адміністративним позовом Дочірньої компанії «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»до Державної податкової інспекції у Мостиському районі Львівської області про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення -рішення ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Дочірня компанія «Укргазвидобування»Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Мостиському районі Львівської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення -рішення №0001561700\0 від 03.06.2011 р.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 жовтня 2011 року в задоволенні позову Дочірньої компанії «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»відмовлено в повному обсязі.

Не погоджуючись з зазначеним рішенням суду першої інстанції, позивач -Дочірня компанія «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 жовтня 2011 року та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити в повному обсязі, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, без належної оцінки доказів та у супереч обставинам справи.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні -не обов'язкова, колегія суддів відповідно до ч.4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції, 03.06.2011 р. ДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0001561700/0, яким філії ДК "Укргазвидобування" Газопромисловому управлінню "Львівгазвидобування" збільшено грошове зобов'язання з по датку з власників транспортних засобів у сумі 670,50 грн. (538 грн. основний платіж, 134,50 грн. штраф).

Дане рішення винесено відповідачем на підставі складеного Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Львові акта від 06.05.2011 р. №439/23-2/25560533 планової виїзної перевірки ГПУ "Львівгазвидобування" ДК "Укргазвидобування" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2009 р. по 31.12.2010 р., яким встановлено, зокрема, порушення ст. 3, ст. 6 Закону України від 11.12.1991р. №1963-ХІІ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохід них машин і механізмів" .

Згідно з актом, перевіркою встановлено невірне віднесення автомобіля ГАЗ 53-12 (цистерна) до товарної позиції 8705 "Моторні транспортні засоби спеціального призначення" (код за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД)) та застосування ставки податку з власників т/з 5грн./100 куб.см., у той час, як даний автомобіль має відноситися до товарної позиції 8704 "Автомобілі вантажні" із застосування ставки податку 15 грн./100 куб.см., внаслідок цього занижено податкове зобов'язання у сумі 538 грн., у т.ч.: 107,50 грн. за 4 квартал 2009 р., 430 грн. за 2010 р.

Також, у акті міститься запис про те, що згідно з наказом ДК "Укргазвидобування" від 01.02.2011 р. №30 "Про реорганізацію філії" реорганізовано з 01.04.2011 р. ГПУ "Львівгазвидобування" ДК "Укргазвидобування" шляхом перетворення у Львівське відділення з видобутку нафти, газу та газового конденсату філії ДК "Укргазвидобування" ГПУ "Полтавагазвидобування". Головного інженера ДК "Укргазвидобування" Яремійчук Я.С. призначено головою комісії з реорганізації ГПУ "Львівгазвидо бування" ДК "Укргазвидобу вання", передачі його майна, інших активів і зобов'язань до ГПУ "Полтавагазвидобування".

Позивачем надано витяг від 07.06.2011р. №21-10/2688-3, згідно з яким станом на 15.05.2011 р. ГПУ "Львівгазвидобування" ДК "Укргазвидобування" вилучено з ЄДРПОУ.

Спірні правовідносини стосуються правомірності донарахування відповідачем податкового зобов'язання з податку з власників т/з і застосування штрафних санкцій та пов'язані з правильністю віднесення т/з до відповідної товарної позиції.

Згідно із ст. 1 Закону №1963 платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до ст. 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Об'єктами оподаткування відповідно до ст. 2 цього Закону є зокрема:

- автомобілі вантажні код 8704;

- автомобілі спеціального призначення, крім тих, що використовуються для перевезення пасажирів і вантажів, код 8705 (крім пожежних автомобілів і автомобілів швидкої допомоги).

Згідно із ч. 3 ст. 3 Закону №1963 податок з визначених цим Законом власників наземних транспортних засобів сплачується юридичними та фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів та зараховується до місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України.

Згідно ТН ЗЕД та УКТЗЕД, що ґрунтуються на Гармонізованій системі опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації, до групи 87 "Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного складу та їх час тин і обладнання" залежно від технічної характеристики та призначення, до товарної позиції "Автомобілі вантажні" код 8704 включаються звичайні вантажівки і фургони та інші машини, а до "Автомобілів спеціального призначення, крім таких, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів" код 8705 автомобілі спеціального призначення, крім призначених головним чином для перевезення людей або вантажів (наприклад автомобілі вантажні для аварійного ремонту, автокрани, автомобілі пожежні, автобетономішалки, машини прибиральні, машини дорожні, автомобілі-майстерні, радіологічні автомобілі, автокрани, вишки, розвідувальні та бурові на автомобілях, машини, оснащені бетононасосом, автомобілі спеціального призначення для пересувних телевізійних і звукових станцій, автомобілі з розпилюючими пристроями, автомобілі з рентгенівськими установками.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 05.04.2001 р. №2344-IIІ "Про автомобільний транспорт" автомобіль вантажний - автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів.

Статтею 19 цього Закону передбачено, що транспортні засоби за своїм призначенням поділяються на: т/з загального призначення; т/з спеціалізованого призначення; т/з спеціального призначення.

Статтею 1 зазначеного Закону №2344 визначено, що т/з загального призначення -т/з, не обладнаний спеціальним устаткуванням і призначений для перевезення пасажирів або вантажів (автобус, легковий автомобіль, вантажний автомобіль, причіп, напівпричіп з бортовою платформою відкритого або закритого типу);

т/з спеціалізованого призначення - т/з, який призначений для перевезення певних категорій пасажирів чи вантажів (автобус для перевезення дітей, інвалідів, пасажирів певних професій, самоскид, цистерна, сідельний тягач, фургон, швидка медична допомога, авто мобіль інкасації, ритуальний автомобіль тощо) та має спеціальне обладнання (таксі, броньо ваний, обладнаний спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями тощо);

т/з спеціального призначення - т/з, призначений для виконання спеціальних робочих функцій (для аварійного ремонту, автокран, пожежний, автобетономішалка, вишка розвіду вальна чи бурова на автомобілі, для транспортування сміття та інших відходів, технічна допомога, автомобіль прибиральний, автомобіль-майстерня, радіологічна майстерня, автомобіль для пересувних телевізійних і звукових станцій тощо).

Отже, оскільки автомобіль ГАЗ 53-12 (цистерна) призначений для перевезення рідких вантажів, у т.ч. паливно-мастильних матеріалів, тобто головною його метою є перевезення вантажів, то даний т/з повинен відноситися саме до товарної позиції "Автомобілі вантажні" код 8704 із застосуванням відповідної ставки податку.

Також, зважаючи на положення глави 53 Митного кодексу України, суд вважає вірним застосування листа Держмитслужби України від 11.04.2000 р. №11/3-3273, в якому вказується, що згідно вимогами ТН ЗЕД автомобілі-цистерни (незалежно від того, обладнані вони насосами чи ні) включаються до товарної позиції 8704 "Автомобілі вантажні".

Таким чином, встановлене під час перевірки порушення правил оподаткування знайшло своє підтвердження в суді першої інстанції.

Окрім цього, колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції, що

реорганізація ГПУ "Львівгазвидобування" ДК "Укргазвидобування" і закриття зазначеного відокремленого підрозділу не може бути підставою для визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення.

Так, як вбачається з матеріалів справи, станом на момент складання Акта перевірки та винесення спірного повідомлення-рішення філія ДК «Укргазвидобування» ГПУ «Львівгазвидобування»не була платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, оскільки на час винесення оскаржуваного повідомлення-рішенні філію ДК «Укргазвидобування» ГПУ «Львівгазвидобування» було вилучено з Єдиного державного реєстру.

Таким чином, рішення суду першої інстанції прийняте з порушенням норм процесуального та матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а тому підлягає скасуванню із прийняттям нового рішення про задоволення позовних вимог.

Відповідно до ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції має право скасувати постанову та прийняти нову постанову суду.

Керуючись ст. ст. 41, 99, 100, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 207, 212, 254 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу Дочірньої компанії «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»- задовольнити.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 жовтня 2011 року -скасувати.

Винести нову постанову, якою позов Дочірньої компанії «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Державної податкової інспекції у Мостиському районі Львівської області про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення -рішення -задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у Мостиському районі Львівської області №0001561700\0 від 03.06.2011 р.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.

Головуючий суддя Ганечко О.М.

Судді: Коротких А. Ю.

Хрімлі О.Г.