Постанова № 25577675, 30.07.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.07.2012
Номер справи
2а/0470/7183/12
Номер документу
25577675
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 липня 2012 р. Справа № 2а/0470/7183/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіГолобутовського Р.З. при секретаріВербному Д.С., за участю: прокурора: прокурора: представника позивача: представника відповідача: Матісовій О.В., Ягольник Г.В., Панишко А.О., Лотоцького О.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "АЯКС" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 72711,31 грн.,

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - Фонд) до Товариства з обмеженою відповідальністю "АЯКС" (далі - ТОВ "АЯКС" ) про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі - 59357,56 грн. та пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі - 13353,75 грн., в загальній сумі - 72711,31 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що ТОВ "АЯКС" повинно було в 2008 році працевлаштувати чотирьох інвалідів. Через не працевлаштування ТОВ "АЯКС" повинно сплатити адміністративно-господарських санкцій у розмірі - 59357,56 грн. та пеню - 13353,75 грн.

В запереченнях на адміністративний позов ТОВ "АЯКС" зазначає, що право на стягнення адміністративно-господарських санкцій у Фонду виникло 15.04.2009р. При цьому на дані правовідносини поширюється строк звернення до суду встановлений ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України. Через пропуск строку звернення до суду просить позов прокурора залишити без розгляду.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та проаналізувавши чинне законодавство, суд задовольняє позов виходячи з наступного.

ТОВ "АЯКС" зареєстровано Виконавчим комітетом Самарської районної ради м. Дніпропетровська - 02.03.1999р.

Згідно п. 1 Порядку реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю затвердженого Постановою КМУ №70 від 31.01.2007р. цей Порядок визначає процедуру реєстрації підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, що використовують найману працю, в яких за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб (далі - роботодавці), у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів (далі - відділення Фонду).

Відповідно до п. 2 Порядку роботодавці реєструються у відділеннях Фонду за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців.

Відповідно до п. 3 Порядку для реєстрації роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) відділенню Фонду відповідну заяву за формою, що затверджується Мінпраці, та виписку або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Відповідно до п. 4 Порядку датою реєстрації роботодавця у відділенні Фонду вважається дата подання ним документів, зазначених у пункті 3 цього Порядку, а у разі надсилання їх поштою - дата на поштовому штемпелі.

Судом встановлено, що ТОВ "АЯКС" лише під час проведення перевірки були надані документи для реєстрації у відділенні Фонду на підставі яких 05.03.2012р. ТОВ "АЯКС" зареєстровано у Фонді за №12/101/2844.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

В зв'язку з тим, що ТОВ "АЯКС" з 2008 року по 05.03.2012 року, в супереч вимогам законодавства не було зареєстровано у Фонді, тому суд вважає, що строк звернення для звернення до суду для Фонду обчислюється з дня реєстрації ТОВ "АЯКС" у Фонді (05.03.2012р.), а тому не приймає твердження представника ТОВ "АЯКС" про пропущення строку для звернення до адміністративного суду.

Актом №226 від 12.03.2012р. про результати виїзної планової документальної перевірки стану виконання ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні від 21.03.1992р. №875-XII ТОВ "АЯКС" встановлено не виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Перевіркою встановлено, що середньооблікова кількість штатних працівників у ТОВ "АЯКС" за 2008 рік - 132 особи, а кількість інвалідів, які працювали на підприємстві - 1 особа (132 * 0,04 = 5). Кількість не зайнятих робочих місць - 4 чол. (5-1).

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Середньорічна заробітна плата штатного працівника - 1958800,0 грн. : 132 чол. = 14839,39 грн. Сума адміністративно-господарських санкцій 14839,39 грн. * 4 чол. - 0 = 59357,56 грн. Пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій (59357,56 грн. * 0,02%) * 1125 днів = 13353,75 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

ТОВ "АЯКС" не заперечує проти суми позову, тому суд вважає її визнаною, а тому доведеною Прокурором м. Дніпропетровська.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд вважає позов доведеним належними доказами, а тому стягує з ТОВ "АЯКС" адміністративно-господарські санкції в розмірі - 59357,56 грн. та пеню в розмірі - 13353,75 грн.

Керуючись ст. ст. 11, 14, 69, 70, 71, 72, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "АЯКС" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 72711,31 грн. - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АЯКС" (код ЄДРПОУ 30198309, м. Дніпропетровськ, вул. Автопаркова, буд 5) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (ЄДРПОУ 25005978, МФО 805012 р/р 31214230700010, ГУДКУ у Дніпропетровській області) адміністративно-господарські санкції у розмірі - 59357,56 грн. та пеню у розмірі 13353,75 грн. в загальній сумі - 72711,31 грн.

Постанова суду набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено 30 липня 2012 року

Суддя Р.З. Голобутовський