Категорія №9.4.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 серпня 2012 року Справа № 2а/1270/3858/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Мазура Ю.Ю.,
при секретарі: Лушниковій О.С.,
за участю:
представника позивача: Омелаєвій І.О.,
представник відповідача: не з'явився.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецьке автотранспортне підприємство 10920» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17000,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
18 травня 2012 року Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Позивач) звернулось з вказаним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецьке автотранспортне підприємство 10920» (далі - Відповідач) про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17000,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач порушив вимоги чинного законодавства про цінні папери, а саме: вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 (із змінами та доповненнями). В термін до 30.04.2011 року відповідач не розкрив регулярну річну інформацію за 2010 рік шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі комісії і опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Луганського територіального управління ДКЦПФР в термін до 01.06.2011 року.
У зв'язку з цим, у відношенні товариства уповноваженою особою комісії було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №160-ЛУ від 30.06.2011 року. Згідно цього розпорядження, відповідач повинен був у термін до 30.09.2011 року усунути порушення, розкрити річну інформацію за 2010 рік та проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розродження. Доказів, що підтверджують виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №160-ЛУ від 30.06.2011 року ВАТ «Сєвєродонецьке автотранспортне підприємство 10920» не надано. Отже, розпорядження160-ЛУ від 30.06.2011 року товариством не виконано, що є порушенням.
Факт вчинення зазначеного правопорушення та вини юридичної особи повністю підтверджується актом про правопорушення на ринку цінних паперів №374-ЛУ від 21.10.2011 року. У зв'язку з цим, 03.11.2011 позивачем у відношенні ВАТ Сєвєродонецьке автотранспортне підприємство 10920» була винесена постанова №374-ЛУ про накладення санкцій за порушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000,00 грн. До теперішнього часу суму штрафних санкцій відповідачем сплачено не було, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення штрафних санкцій з відповідача у зазначеній сумі.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеним у позові та просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав на адресу суду заяву про проведення судового засідання без участі представника відповідача та зазначенням того, що відповідач заперечення надані в минулому судовому засіданні підтримує в повному обсязі та просить суд відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши пояснення з'явившихся осіб, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пункт 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» (далі - Закон №3480) регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Згідно з ч.4 ст. 40 Закону №3480 річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ч.1 глави 7 розділу V Положення „Про розкриття інформації емітентами цінних паперів" (далі - Положення) Розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відповідно до п.3 глави 3 розділу 4 Положення обов'язок здійснювати розкриття квартальної інформації в порядку, передбаченому цим Положенням, поширюється на:
- акціонерні товариства, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;
- державні (національні) акціонерні товариства;
- холдингові компанії, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;
- підприємства, пакети акцій (частки, паї) яких передано до статутного капіталу державних (національних) акціонерних товариств та/або холдингових компаній, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення облігацій підприємств;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних облігацій;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних сертифікатів;
- емітентів, які здійснили відкрите розміщення сертифікатів ФОН.
В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 21 жовтня 2011 року Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку склало акт №374-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів, де встановила, що відповідач річну інформацію за 2010 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії в термін, передбачений Законом та Положенням, розмішено не було (а.с.12-13). На підставі акту 24 жовтня 2011 було винесено постанову про розгляд справи №374-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів та призначено розгляд справи на 03.11.2011 (а.с.14). Акт про правопорушення разом з постановою про розгляд справи був направлений на адресу відповідача 24.10.2011, що підтверджується відповідним реєстром відправлення кореспонденції (а.с.15). 03 жовтня 2011 року було винесено постанову №374-ЛУ про застосування штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 17000,00 грн. (а.с.16-17). Копію постанови №374-ЛУ від 24.10.2011 було направлено на адресу відповідача 04.11.2011, що підтверджується реєстром відправлення поштової кореспонденції (а.с.18).
Суму штрафних санкцій необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Держказначейства в Луганській області протягом 15 днів з дня отримання постанови. Копії платіжних документів - направити до ЛТУ ДКЦПФР.
Вищевказану постанову було оскаржено лише до НКЦПФР. Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем у встановлений законодавством порядку в судовому порядку не оскаржувалася, що підтверджує сам позивач у наданих до суду запереченнях. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до ЛТУ ДКЦПФР та до суду не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги - задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецьке автотранспортне підприємство 10920» суму штрафної санкції у розмірі 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок) в дохід Державного бюджету України (р/р 31119106700080 в УДКС у м. Сєвєродонецьку, код 37944909, код бюджетної класифікації 21081100).
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України .
Повний текст постанови складено та підписано 08 серпня 2012 року.
СуддяЮ.Ю. Мазур