КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-14813/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Федорчук А.Б.
Суддя-доповідач: Кучма А.Ю.
ПОСТАНОВА
Іменем України
"26" липня 2012 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого-судді: Кучми А.Ю.
суддів: Парінова А.Б., Бабенка К.А.,
при секретарі: Козловій І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційну скаргу ДК «Укргазвидобування»НАК Нафтогаз України»в особі філії Газопромислового управління «Полтавагазвидобування»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.11.2011 у справі за адміністративним позовом ДК «Укргазвидобування»НАК Нафтогаз України» в особі філії Газопромислового управління «Полтавагазвидобування»до Державної податкової інспекції в м. Полтаві про визнання дій протиправними, скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И Л А:
18.10.2011 ДК «Укргазвидобування»НАК Нафтогаз України»в особі філії Газопромислового управління «Полтавагазвидобування»звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції в м. Полтаві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000262302 від 16.05.2011.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.11.2011 у задоволенні вищевказаного адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись з судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права, та ухвалити нову, якою позовні вимоги задовольнити повністю.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а оскаржувана постанова суду -скасуванню з наступних підстав.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 198, п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її та ухвалює нове рішення, якщо визнає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Суд першої інстанції дійшов висновку про правомірність винесеного відповідачем податкового повідомлення-рішення № 0000262302 від 16.05.2011, однак колегія суддів не погоджується з такими висновками суду, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що Державною податковою інспекцією у м. Полтаві проведено планову документальну перевірку філії ДК «Укргазвидобування»НАК «Нафтогаз України»газопромисловового управління «Полтавагазвидобування»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2009 по 31.12.2010.
За результатами перевірки складено акт № 3684/23-4/00153100 від 27.04.2011, на підставі висновків якого податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення №0000262302 від 16.05.2011.
Не погоджуючись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням позивачем подано скаргу до Державної податкової служби України, рішенням Державної податкової служби України №585/6/10-215 від 19.09.2011, яким скаргу ГПУ «Полтавагазвидобування»залишена без задоволення, а податкове повідомлення-рішення ДПІ у м. Полтаві №0000262302 від 16.05.2011 без змін.
Перевіркою встановлено, що за період з 01.10.2009 по 31.12.2010 філією ДК «Укргазвидобування»НАК «Нафтогаз України»ГПУ «Полтавагазвидобування»задекларовано податкових зобов'язань зі збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ 2752,32 грн.
Під час перевірки встановлено, що в період з 01.10.2009 по 31.12.2010 філія ДК «Укргазвидобування»НАК «Нафтогаз України»ГПУ «Полтавагазвидобування»згідно балансу фактичного надходження та розподілу природного газу здійснювало використання видобутого газу на власні потреби, а також передачу природного газу власного видобутку філіям ДК «Укргазвидобування»НАК «Нафтогаз України»: ПСГ «Світанок»УОК «Червона рута», Буровому управлінню «Укрбургаз», Управлінню з переробки газу та газового конденсату та Управлінню будівельно-монтажних робіт «Укргазспецбудмонтаж»для власних потреб, як кінцевим споживачам.
Так, Постановою Кабінету Міністрів України № 442 від 11.06.2005 затверджено Порядок внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ.
Порядком визначено механізм внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності.
Платниками є суб'єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, які провадять діяльність з постачання природного газу споживачам на підставі укладених з ними договорів.
Споживачами є такі категорії: населення, бюджетні організації та установи, підприємства комунальної теплоенергетики, теплові електростанції, електроцентралі та котельні суб'єктів господарювання, в тому числі блочні (модульні) котельні, інші суб'єкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, які використовують природний газ для виробництва товарів та надання послуг, на інші власні потреби.
Звітним (податковим) періодом для збору вважається календарний місяць.
Платники подають розрахунок суми збору до органу державної податкової служби за місцем перебування на податковому обліку щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, за формою згідно з додатком.
Сума збору за звітний (податковий) період вноситься платниками до спеціального фонду державного бюджету на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, протягом десяти календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, для подання розрахунку суми збору, згідно з пунктом 3 цього Порядку.
З урахуванням зазначеного, колегія суддів приходить до висновку, що філія ДК «Укргазвидобування»НАК Нафтогаз України»не проводила поставок газу на підставі договорів поставки, передача газу проводилася в межах однієї юридичної особи (її різним підрозділам), а отже в силу Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 442 від 11.06.2005 не може бути постачальником природного газу і відповідно платником збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ.
Філія ДК «Укргазвидобування»НАК Нафтогаз України»не є газопостачальним підприємством, що діє на підставі відповідної ліцензії, а отже не є платниками збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ в розумінні Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 442 від 11.06.2005.
Отже, висновки відповідача, викладені в акті перевірки від 27.04.2011, про порушення позивачем вимог законодавства та обов'язку позивача сплачувати збір у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ є необґрунтованими.
Проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції невірно надана правова оцінка обставинам справи, а тому апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду -скасуванню.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 167, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу ДК «Укргазвидобування»НАК Нафтогаз України»в особі філії Газопромислового управління «Полтавагазвидобування»- задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.11.2011 -скасувати та постановити нову, якою позовні вимоги ДК «Укргазвидобування» НАК Нафтогаз України»в особі філії Газопромислового управління «Полтавагазвидобування»до Державної податкової інспекції в м. Полтаві про визнання дій протиправними, скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Полтаві № 0000262302 від 16.05.2011.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Повний текст виготовлено 31.07.2012.
Головуючий суддя Кучма А.Ю.
Судді: Парінов А.Б.
Бабенко К.А