ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" липня 2012 р. Справа № 2а-2137/12/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Суддя Остап'юк С.В.,
за участі секретаря Озара О.Я.,
представника позивача: Пони В.Д.,
представника відповідача: Шутки Я.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції Івано-Франківської області Державної податкової служби до Публічного акціонерного товариства "Коломийський завод комплексних розподільчих пристроїв" про стягнення податкового боргу в розмірі 332380,43 гривень, -
ВСТАНОВИВ:
20.07.2012 року Коломийська об'єднана державна податкова інспекція Івано-Франківської області Державної податкової служби (далі -позивач) звернулася з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства "Коломийський завод комплексних розподільчих пристроїв" (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу в розмірі 332380,43 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протиправно, в порушення податкового обов'язку встановленого підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16, статтями 36, 57 Податкового кодексу України не сплатив в дохід державного бюджету податковий борг з сплати податку на прибуток, податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, комунального податку, з сплати збору за спеціальне використання води, застосовані штрафні (фінансові) санкції та пеню в загальному розмірі 123660,96 гривень та не сплатив в дохід місцевого бюджету Слобідської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області податковий борг з сплати земельного податку, штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 6 146,41 гривень та в дохід місцевого бюджету Коломийської міської ради Івано-Франківської області податковий борг з сплати земельного податку, штрафних (фінансових) санкцій, пені в розмірі 202 573,06 гривень. Всього відповідачем утворено 332380,43 гривень податкового боргу, який ним не сплачено.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав, суду пояснив, що податковий борг виник за відсутності коштів у відповідача.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що даний адміністративний позов підставний та підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що 03.01.1997 року Виконавчим комітетом Коломийської міської ради Івано-Франківської області здійснено державну реєстрацію юридичної особи -Публічного акціонерного товариства "Коломийський завод комплексних розподільчих пристроїв", що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а. с. 102 -103).
Відповідач перебуває на податковому обліку в Коломийській об'єднаній державній податковій інспекції Івано-Франківської області Державної податкової служби, є платником податку на прибуток, податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, комунального податку, земельного податку та являється платником збору за спеціальне використання води.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно пунктів 6.1, 6.2 статті 6 Податкового кодексу України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу; збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій.
Пунктом 8.2 статті 8 Податкового кодексу України встановлено, що до загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені цим Кодексом і є обов'язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Пунктом 9.1 статті 9 Податкового кодексу України, до загальнодержавних належать такі податки та збори: податок на прибуток підприємств; податок на доходи фізичних осіб; податок на додану вартість; плата за землю; збір за спеціальне використання води.
При цьому суд зазначає, що згідно пункту 14.1.147 статті 14 Податкового кодексу України плата за землю визначена як загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до статті 290 Податкового кодексу України плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.
Статтею 16 Податкового кодексу України визначені обов'язки платника податків, згідно положень якої платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (пункт 16.1.3.), сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (пункт 16.1.4).
Положеннями статті 36 Податкового кодексу України визначено суть податкового обов'язку, згідно положень якої податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (пункт 36.1). Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором (пункт 36.2). Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом (пункт 36.3).
Судом встановлено, що позивач, на підставі акта камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток за №861/151/05755602 від 10.06.2011 року, податковим повідомленням-рішенням за №0000611510 від 17.06.2011 року, за порушення відповідачем підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49, пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України, застосував штрафні санкції в розмірі 1020 гривень (а. с. 6 -8; 9).
На підставі акта камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток за №3588/1510/05755602 від 23.12.2011 року, позивач податковим повідомленням-рішенням за №0002831510 від 29.12.2011 року, за порушення відповідачем підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49, пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України, застосував штрафні санкції в розмірі 1020 гривень (а. с. 12 -14; 17).
Актом камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток за №239/151/05755602 від 25.01.2012 року встановлено порушення термінів сплати самостійно визначених грошових зобов'язань з податку на прибуток, передбачених пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України. Позивач, на підставі вказаного акта перевірки та у відповідності статті 126 Податкового кодексу України, податковим повідомленням-рішенням за №0000401510 від 03.02.2012 року застосував до відповідача штрафні санкції в розмірі 13342,79 гривень (а. с. 19 -21; 24).
Загальна сума несплачених відповідачем штрафних санкцій застосованих позивачем за несвоєчасне подання податкової звітності та за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобов'язань з податку на прибуток становить 15382,79 гривень.
Позивачем, на вказану суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 12878,75 гривень.
23.12.2011 року службовою особою позивача проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість за липень, жовтень, листопад 2011 року, якою встановлено неподання відповідачем податкової звітності з податку на додану вартість за вказаний період. За наслідками вказаної перевірки складено акт за №3583/1600/05755602 від 23.12.2011 року про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість (а. с. 26, 27).
Позивачем за наслідками розгляду вказаного акта від 23.12.2011 року податковим повідомленням-рішенням за №0002111600 від 29.12.2011 року, за порушення відповідачем підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України, визначено збільшення суми грошового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 3060 гривень (а. с. 30).
Актом про результати перевірки своєчасності сплати самостійно визначеного податкового зобов'язання до бюджету від 25.01.2012 року за №240/1600/05755602 встановлено факт порушення граничних строків сплати самостійно визначених відповідачем податкових зобов'язань з податку на додану вартість (а. с. 31 -33).
Позивач, на підставі вказаного акта від 25.01.2012 року, податковим повідомленням-рішенням за №0000101600 від 03.02.2012 року, за затримку відповідачем на 16 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 24870 гривень, на підставі статті 126 Податкового кодексу України застосував штрафні санкції в розмірі 2487 гривень та податковим повідомленням-рішенням за №0000111600 від 03.02.2012 року, за затримку на 651 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 255764,58 гривень, на підставі статті 126 Податкового кодексу України застосував штрафні (фінансові) санкції в розмірі 51152,91 гривень (а. с. 35, 36).
Актом за №368/1600/05755602 від 25.04.2012 року про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на доданку вартість виявлено факт неподання податкової звітності з податку на додану вартість за грудень 2011 року та січень, лютий, березень 2012 року (а. с. 38 -39).
29.05.2012 року позивач податковим повідомленням-рішенням за №0000731600, на підставі акта перевірки від 25.04.2012 року, застосував штрафні (фінансові) санкції в розмірі 4080 гривень (а. с. 41).
На момент звернення позивача до суду сума несплачених відповідачем штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість становить 60779,50 гривень.
Позивач, на суми податкового боргу з податку на додану вартість нараховано пеню в розмірі 224,04 гривень.
Судом встановлено, що за наслідками розгляду акта за №479/231/05755602 від 11.12.2009 року про результати планової виїзної перевірки відповідача з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.07.2008 року до 30.09.2009 року, рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0013792340/0 від 18.12.2009 року, за порушення пункту 2.11 «Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні»до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 8557,92 гривень (а. с. 43 -46; 47).
Також, судом встановлено, що проведеною, службовими особами позивача, перевіркою своєчасності і повноти сплати в бюджет податків, зборів та інших обов'язкових платежів, що мала місце 03.03.2010 року, встановлено факт несвоєчасної сплати відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, несвоєчасного подання в банк платіжного доручення. За наслідками перевірки складено акт за №679 від 03.03.2010 року про результати перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання (а. с. 48).
Позивач податковим повідомленням рішенням за №0003611720/0 від 03.03.2010 року, на підставі акта перевірки за №679 від 03.03.2010 року та на підставі пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами»застосував штрафні санкції в розмірі 1172,67 гривень (а. с. 49).
Крім того, на підставі акта за №3902/1710/5755602 від 11.12.2009 року, податковим повідомленням-рішенням за №13681710/0 від 17.12.2009 року відповідачу визначено суму податкового зобов'язання з податку з доходів найманих працівників в розмірі 12595,39 гривень, а саме: за основним платежем -2295,18 гривень, за штрафними (фінансовими) санкціями -2713,92 гривень та пеню в розмірі 7586,29 гривень (а. с. 54).
На момент звернення позивача до суду сума податкового боргу відповідача з податку на доходи фізичних осіб становить 15324,59 гривень, в тому числі пеня в розмірі 1556,53 гривень.
Також, судом встановлено, що у відповідності до поданого відповідачем позивачу розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2010 рік, сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів становить 3452 гривень (а. с. 55 - 56).
Окрім того, позивач, на підставі акта за №3049 від 29.09.2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань до бюджету, податковими повідомленнями-рішеннями за №№0044871720/0, 0044861720/0 від 15.10.2010 року визначив відповідачу податкові зобов'язання з сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на загальну суму 7002,70 гривень (а. с. 57; 58).
Позивачем нараховано пеню в розмірі 23,73 гривень
На момент звернення позивача до суду сума податкових зобов'язань відповідача з сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів становить та пені становить 8473,38 гривень.
Судом встановлено, що відповідачем не сплачено самостійно задекларований земельний податок в дохід місцевого бюджету Слобідської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області за жовтень, листопад, грудень 2009 року в розмірі 1140 гривень та самостійно задекларований земельний податок за січень -грудень 2010 року 4836,41 гривень.
Крім того, за порушення відповідачем пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України позивачем збільшено суму грошового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 170 гривень.
Суми не виконаних відповідачем грошових зобов'язань з сплати земельного податку визначені позивачем податковими розрахунками земельного податку на 2009, 2010 роки, які подані відповідачем податковому органу 30.01.2009 року та 15.02.2011 року, відповідно (а. с. 60, 61 -62).
Сума штрафних (фінансових) санкцій визначена податковим повідомленням-рішенням за №0001071530 від 15.06.2011 року (а. с. 69).
Також, судом встановлено, що відповідачем не сплачено самостійно задекларований земельний податок в дохід місцевого бюджету Коломийської міської ради Івано-Франківської області за 2010 рік в розмірі 56731,70 гривень, згідно поданого, 15.02.2011 року позивачу податкового розрахунку земельного податку (а. с. 63).
На підставі акта за №3354/153/05755602 від 13.12.2011 року про результати документальної позапланової невиїзної перевірки щодо повноти нарахування та своєчасності сплати земельного податку за 2011 рік, позивач податковим повідомлення-рішенням за №0006611530 від 22.12.2011 року збільшив суму грошового зобов'язання з сплати податку за землю: за основним платежем в розмірі 80587,33 гривень та за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 8064,72 гривень; податковим повідомленням-рішенням за №0006631530 від 22.12.2011 року до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 5425,02 гривень (а. с. 71 -73; 79, 81).
Крім того, на підставі акта за №497/155/05755602 від 14.05.2012 року про результати документальної позапланової невиїзної перевірки щодо повноти нарахування та своєчасності сплати земельного податку за листопад-грудень 2011 року та січень -березень 2012 року, позивач податковим повідомленням-рішенням за №0000221550 від 24.05.2012 року збільшив суму грошового зобов'язання з земельного податку в розмірі 61461,93 гривень: за основним платежем -40294,65 гривень та 21167,28 гривень -за штрафними (фінансовими) санкціями; податковим повідомленням-рішенням за №0000241550 від 24.05.2012 року позивачем застосовано штрафні санкції в розмірі 5902,42 гривень (а. с. 83 -86; 90, 92).
На момент звернення позивача до суду відповідачем не сплачено в дохід місцевого бюджету Слобідської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області податковий борг в розмірі 6 146,41 гривень та в дохід місцевого бюджету Коломийської міської ради Івано-Франківської області в розмірі 202 573, 06 гривень, в тому числі пеня в розмірі 10184,79 гривень.
Як встановлено судом, позивач податковим повідомлення-рішенням за №0006671530 від 29.12.2011 року, на підставі акта за №3590/153/05755602 від 23.12.2011 року про результати камеральної перевірки податкової звітності, визначив відповідачу грошові зобов'язання з сплати комунального податку за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 1020 гривень (а. с. 95 -97; 100).
Також, позивач податковим повідомлення-рішенням за №0006651530 від 29.12.2011 року, на підставі акта за №3590/153/05755602 від 23.12.2011 року про результати камеральної перевірки податкової звітності, визначив відповідачу грошові зобов'язання з сплати збору за спеціальне використання води за платежем - штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1020 гривень (а. с. 95 -97; 101).
Пунктом 31.3 статті 31 Податкового кодексу України встановлено, що строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо.
Пунктом 113.1 статті 113 Податкового кодексу України передбачено, що строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюються у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобов'язань. Суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 54.3 статті 54 Податкового кодексу України встановлені підстави за якими контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством.
Відповідно пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно підпункту 56.17.5 пункту 56.17 статті 56 Податкового кодексу України день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.
Оскільки, відповідачем не була порушена процедура апеляційного узгодження податкових зобов'язань з сплати вищезазначених податків, відповідачем вказані суми не сплачено, то вказані податкові зобов'язання відповідача, у відповідності до підпункту 56.17.5 пункту 56.17 статті 56 Податкового кодексу України, є узгодженими.
Відповідно до пункту 14.1.175 статті 14 Податкового кодексу України сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання утворює податковий борг.
Таким чином, узгоджене грошове зобов'язання з вказаних податків утворює податковий борг відповідача, який ним не сплачено.
Відповідно підпункту 129.1.1. пункту 129.1. статті 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Згідно пункту 129.4. цієї статті даного Кодексу пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Як встановлено судом, позивачем на суму невиконаних відповідачем грошових зобов'язань з сплати податку на прибуток, податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, плати за землю нарахована пеня в загальному розмірі 24867,84 гривень.
Таким чином, 307512,59 гривень несплачених грошових зобов'язань з вказаних податків, зборів та застосованих штрафних (фінансових) санкцій, а також пеня в розмірі 24867,84 гривень утворюють податковий борг в розмірі 332380,43 гривень, який відповідачем не сплачений.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно підпункту 20.1.18. пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно пункту 95.3 статті 95 Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно пункту 95.4. статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Згідно статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що заявлена до стягнення сума є узгодженою та являється податковим боргом відповідача перед бюджетом, який ним не сплачено та підлягає стягненню з рахунків у банках, що обслуговують відповідача та за рахунок готівки, що йому належить в дохід державного в розмірі 123 660,96 гривень, в дохід місцевого бюджету Слобідської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області податковий борг в розмірі 6 146,41 гривень та в дохід місцевого бюджету Коломийської міської ради Івано-Франківської області в розмірі 202 573,06 гривень.
Враховуючи викладене, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують Публічне акціонерне товариство "Коломийський завод комплексних розподільчих пристроїв" (ідентифікаційний код 05755602) та за рахунок готівки, що йому належить в дохід державного бюджету податковий борг в розмірі 123 660 (ста двадцяти трьох тисяч шістсот шестидесяти) гривень 96 копійок, в дохід місцевого бюджету Слобідської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області податковий борг в розмірі 6 146 (шести тисяч ста сорока шести) гривень 41 копійки та в дохід місцевого бюджету Коломийської міської ради Івано-Франківської області в розмірі 202 573 (двісті двох тисяч п'ятисот сімдесяти трьох) гривень 06 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: Остап'юк С.В.
Постанова складена в повному обсязі 03.08.2012 року.