ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" липня 2012 р. Справа № 2а-2128/12/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Суддя Остап'юк С.В.,
за участю секретаря Озара О.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області до Виробничо-комерційного підприємства "Долинська друкарня" про стягнення заборгованості в розмірі 1641,35 гривень,-
ВСТАНОВИВ:
19.07.2012 року управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області (далі –позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Виробничо-комерційного підприємства "Долинська друкарня" (далі –відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за березень, квітень, травень 2012 року, застосованих фінансових санкцій та нарахованої пені в загальному розмірі 1641,35 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем, в порушення статті 9, пунктів 2, 4 частини 11 статті 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” не сплатив єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за березень, квітень, травень 2012 року в розмірі 1349,91 гривень, застосовані позивачем штрафні санкції в розмірі 255,65 гривень та нараховану пеню в розмірі 35,79 гривень за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. Загальна сума заборгованості становить 1641,35 гривень, яка відповідачем не сплачена.
Позивач в судове засідання не з’явився, суду направив клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.
Відповідач в судове засідання не з’явився, без поважних причин та без повідомлення про причини неприбуття хоча, про дату, час та місце судового розгляду справи був належним чином повідомлений. Правом подання письмового заперечення проти заявленого позову не скористався, а тому, у відповідності до положення частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справу вирішено за відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з таких мотивів.
Судом встановлено, що 25.11.2002 року Долинською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області зареєстровано відповідача, як суб’єкта підприємницької діяльності –юридичну особу. Відповідач являється платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування..
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”(далі по тексту Закон).
Стаття 4 Закону визначає платників єдиного внеску, пунктом 1 частини 1 якої такими платниками визначені роботодавці, а саме підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Таким чином, відповідач, у відповідності до статті 4 Закону є платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Частина друга статті 6 визначає обов’язки платників єдиного внеску, у відповідності до пунктів 1, 4 якої платники, визначені пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Судом встановлено, що відповідачем обов’язок подання звітності до територіального органу Пенсійного фонду виконано та подано звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України, що підлягав сплаті за березень, квітень, травень 2012 року та який відповідачем сплачено частково в розмірі 825,07 гривень. Сума несплаченого відповідачем єдиного внеску за вказаний період становить 1349,91 гривень.
Частиною 8 статті 9 Закону встановлено, що платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Відповідачем обов’язок сплати єдиного внеску в повному обсязі не виконано та суми нарахованого єдиного внеску за березень, квітень, травень 2012 року в розмірі 1349,91 гривень не сплачено.
Пунктом 6 частини 1 статті 1 Закону недоїмка визначена як сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом.
Як наслідок, 1349,91 гривень не сплаченого відповідачем єдиного внеску утворює собою недоїмку в цьому ж розмірі.
Абзацом 5 частини 4 статті 25 Закону встановлено, що у випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Відповідно пунктів 2, 4 статті 11 Закону територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум; за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно частини 10 статті 25 Закону на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідачем обов’язок сплати єдиного внеску не виконано та суми нарахованого єдиного внеску не сплачено, а тому позивач рішенням за №863 від 07.05.2012 року про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, на підставі пункту 4 частини 11 статті 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” застосував штрафні санкції в розмірі 170 гривень (а. с. 16).
Рішенням позивача за №1078 від 08.06.2012 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, на підставі частини 10 та пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 48,50 гривень та нараховано пеню у розмірі 30,59 гривень за період з 20.03.2012 року до 22.05.2012 року (а. с. 17).
Також, рішенням позивача за №1079 від 08.06.2012 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, на підставі частини 10 та пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 37,15 гривень та нараховано пеню у розмірі 5,20 гривень за період з 08.05.2012 року до 22.05.2012 року (а. с. 18).
Виробничо-комерційним підприємством "Долинська друкарня" застосовані штрафні санкції в розмірі 255,65 та нараховану позивачем пеню в розмірі 35,82 гривень не сплачено.
Відповідно частини 14 статті 25 Закону про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Таким чином, здійснення відповідачем несплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, є підставою для нарахування пені та штрафних санкцій у відповідності до вищевказаних норм Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.
За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач зобов’язаний сплатити недоїмку з сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, штрафних санкцій та пені в загальному розмірі 1641,35 гривень, які підлягають сплаті на рахунки управління Пенсійного фонду України Долинському районі Івано-Франківської області, відкритих в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. Наявність такого обов’язку у відповідача є визначальною для вирішення вказаного спору, крім того, даний обов’язок забезпечується Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Виробничо-комерційного підприємства "Долинська друкарня" (ідентифікаційний код 02466837) на користь управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ 20551038) заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за березень, квітень, травень 2012 року, застосованих фінансових санкцій та нараховану пеню в загальному розмірі 1641 (однієї тисячі шістсот сорока однієї) гривні 35 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: Остап'юк С.В.
Постанова складена в повному обсязі 03.08.2012 року.