Головуючий у 1 інстанції - Дмитрієв В.С.
Суддя-доповідач - Дяченко С.П.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 липня 2012 року справа №2а/0570/21228/2011 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: Дяченко С.П., Сіваченка І.В. , Шишова О.О. , розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-транспортна компанія "Алтранс" на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 12 червня 2012 року у справі № 2а/0570/21228/2011 за позовом Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-транспортна компанія "Алтранс" про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 700грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач -Донецько-Ясинуватський транспортний прокурор , діючий в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області, в листопаді 2011 року звернувся до суду з позивом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-транспортна компанія "Алтранс" м. Донецьк про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області при проведені перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-транспортна компанія "Алтранс" встановлені порушення чинного законодавства України при наданні послуг вантажного автомобільного транспорту, в результаті чого 28.05.2011 року складений Акт № 222959 про порушення ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт"в частині надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, а саме -на момент перевірки у водія був відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України у разі перевезення вантажів з перевищенням вагових обмежень, що є грубим порушенням вище зазначених вимог нормативного документу.
На підставі Акту перевірки Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області прийнято постанову № 127570 від 20.06.2011 року про застосування до ТОВ "ТТК "Алтранс" фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.
До теперішнього часу відповідачем суму фінансових санкцій у добровільному порядку не сплачено, в зв'язку з чим позивач просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 12.06.2012 року у справі № 2а/0570/21228/2011 позов Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора , задоволений.
Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-транспортна компанія "Алтранс" на користь Державного бюджету України м. Донецька фінансові санкції в сумі 1700 грн.
Відповідач з постановою суду першої інстанції не погодився, подав апеляційну скаргу, в якій посилався на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Просив скасувати постанову суду першої інстанції, у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Сторони в судове засідання суду апеляційної інстанції не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. За приписами п.2 ч.1 ст.197 КАС України розгляд справи колегією суддів здійснюється в письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами.
Судове рішення першої інстанції переглядається в межах апеляційної скарги.
Колегія суддів, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, встановила наступне .
Відповідно до ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Відповідно ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Позивач - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується, та яке в даних правовідносинах реалізує повноваження, надані йому відповідно до Положення "Про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року за №1190.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгово-транспортна компанія "Алтранс" зареєстровано як юридична особа та включено до ЄДРПОУ за №35292565.
Згідно з п. 4 Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно п. 8 Положення Головна державна інспекція на автомобільному транспорті для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністерством транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головної державної інспекції на автомобільному транспорті.
Таким чином, територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті при прийнятті рішення про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій діє як орган державної виконавчої служби у здійсненні управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкт владних повноважень.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області при проведені перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-транспортна компанія"Алтранс" встановлені порушення чинного законодавства України при наданні послуг вантажного автомобільного транспорту.
Як видно з постанови начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області від 20.06.2011 року № 127570 , за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 1700 грн.
При вирішенні вказаної справи суд приймає до уваги те , що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 02.12.2011 року по справі №2а/0570/17534/2011 у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-транспортна компанія "Алтранс" до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України про визнання недійсним Акту перевірки № 222959 від 08.05. 2011 року, на підставі якого по цій справі застосовані фінансові санкції, відмовлено повністю.
Відповідно до ч.4 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, вирок суду в кримінальній справі або постанова суду у справі про адміністративний проступок , які набрали законної сили є обов»язковими для адміністративного суду , що розглядає справу про наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок, або постанова суду , лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинено воно цією особою.
Отже, зазначена постанова має преюдиційне значення для розгляду вказаної справи.
З огляду на наведене , колегія суддів приходить до висновку , що сума фінансових санкцій в розмірі 1700 грн, застосована Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до відповідача , є законною та обґрунтованою.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст .195, 197 , п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ст.211, ст.212, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-транспортна компанія "Алтранс" -залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 12 червня 2012 року у адміністративній справі № 2а/0570/21228/2011 за позовом Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорту Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-транспортна компанія "Алтранс" про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 700грн.-залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили.
Колегія суддів С.П. Дяченко
І.В. Сіваченко
О.О. Шишов