Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 липня 2012 року Справа № 2а/1270/5482/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Чиркіна С.М.
при секретарі: Данилкіній Н.В.
за участю:
представника позивача: Колотової Т.В. ( довіреність від 27.01.12 № 07/06-405),
відповідач: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Краснолуцького міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення суми наданих соціальних послуг - витрат на професійну підготовку у розмірі - 1103,52 грн., -
ВСТАНОВИВ:
16 липня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Краснолуцького міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення суми наданих соціальних послуг - витрат на професійну підготовку у розмірі - 1103,52 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що з 01.12.2011 по 06.03.2012 в Краснолуцькому міському центрі зайнятості відповідно до ЗУ « Про зайнятість населення» перебував на обліку як безробітний громадянин ОСОБА_2
08.12.2011 на підставі заяви від 08.12.2011 відповідачу було надано статус безробітної особи.
З метою сприяння працевлаштування між Краснолуцьким МЦЗ та відповідачем було укладено договір на його професійну підготовку за рахунок коштів державної служби зайнятості. Згідно з зазначеним договором та направленням ОСОБА_2 з 12.12.2011 по 05.03.2012 повинен був проходити професійну підготовку з професій «Машиніст підземних установок» ВП ДП «Антрацит» «Начально- курсовий комбінат».
Згідно табелів відвідування занять слухачами за лютий - березень 2012 року відповідач був відсутній - не відвідував заняття та не проходив практику - 10.02.2012 по 05.03.2012.
Наказом від 05.03.2012 № 12у ОСОБА_2 було відраховано зі складу слухачів навчального закладу, як такого, що не пройшов виробничу практику. Вартість наданих соціальних послуг склала - 1103,52 грн. Відповідачу було направлено претензію ( вих..№ 07/05-1401 від 26.03.2012) щодо добровільного повернення коштів, що були витрачені на його профнавчання, на яку він не відповів, кошти не повернув.
Враховуючи зазначене просив стягнути з відповідача суму вартості наданих соціальних послуг - витрат на професійну підготовку в розмірі 1103,52 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги у повному обсязі, надала пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві, просила задовольнити позов.
Відповідач у судове засідання не прибув, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Відповідно до ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, які містять достатньо даних про права та обов'язки сторін.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, судом прийшов до такого.
08.12.2011 року Краснолуцьким міським центром зайнятості ОСОБА_2 на підставі його заяви від 08.12.2011 про надання статусу безробітної особи наказом № НТ 111208 від 08.12.2011 було надано статус безробітної ( а.с.6 7,12-13).
Для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості.
Відповідно до статті 8 Закону України від 02 березня 2000 року № 1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття " Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (стаття 12 Закону).
Відповідно до статті 2 Закону України від 01 березня 1991 року № 803-XII "Про зайнятість населення " ( далі - ЗУ №803) безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. У разі неможливості надати підходящу роботу безробітному може бути запропоновано пройти професійну перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію.
Статтею 24 ЗУ № 803 передбачено, що професійна підготовка, підвищення кваліфікації і перепідготовка осіб, зареєстрованих у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, безробітних, може провадитись у випадках:
неможливості підібрати підходящу роботу через відсутність у громадянина необхідної професійної кваліфікації;
необхідності змінити кваліфікацію у зв'язку з відсутністю роботи, яка відповідає професійним навикам громадянина;
втрати здатності виконання роботи за попередньою професією;
необхідності підібрати підходящу роботу інваліду, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, відповідно до рекомендацій МСЕК, наявної кваліфікації та з урахуванням його побажань.
Професійна підготовка, підвищення кваліфікації і перепідготовка громадян організуються державною службою зайнятості за її направленням у навчальних закладах, на підприємствах, в установах і організаціях (незалежно від їх підпорядкованості) згідно з укладеними договорами або у спеціально створюваних для цього навчальних закладах державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Порядок відбору навчальних закладів для організації професійної підготовки, підвищення кваліфікації і перепідготовки безробітних за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття затверджується правлінням цього Фонду.
Згідно із статтею 25 цього Закону, держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм такі види компенсацій:
а) надання особливих гарантій працівникам, вивільнюваним з підприємств, установ, організацій;
б) виплата матеріальної допомоги в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;
в) виплата в установленому порядку допомоги по безробіттю.
З метою сприяння працевлаштування 09.12.2011 між Краснолуцьким МЦЗ та відповідачем було укладено договір № 120711120900009 ( а.с.9) на його професійну підготовку за рахунок коштів державної служби зайнятості. Згідно з зазначеним договором та направленням ОСОБА_2 з 12.12.2011 по 05.03.2012 повинен був проходити професійну підготовку з професії «Машиніст підземних установок» ВП ДП «Антрацит» «Начально- курсовий комбінат».
Згідно наказу від 12.12.2011 № 67 у ОСОБА_2 було зараховано до складу слухачів групи для проходження професійного навчання безробітних за напрямком підготовки «Машиніст підземних установок». ( а.с.10).
Згідно табелів відвідування занять слухачами за лютий - березень 2012 року відповідач був відсутній - не відвідував заняття та не проходив практику - 10.02.2012 по 05.03.2012.(а.с.15-16).
Наказом від 05.03.2012 № 12у ОСОБА_2 було відраховано зі складу слухачів навчального закладу, як такого, що не пройшов виробничу практику.( а.с.11).
Вартість наданих соціальних послуг склала - 1103,52 грн. ( а.с.14).
Відповідачу було направлено претензію ( вих..№ 07/05-1401 від 26.03.2012) щодо добровільного повернення коштів, що були витрачені на його профнавчання, на яку він не відповів, кошти не повернув.( а.с.17).
Згідно положень ч.3 статті 36 Закону України від 02 березня 2000 року № 1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття " сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
У разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги, що відповідача було відраховано зі складу слухачів навчального закладу, у зв'язку з не відвідуванням занять, кошти витрачені на професійну підготовку в розмірі 1103,52 грн. підлягають стягненню з відповідача.
За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття " Законом України «Про зайнятість населення ", суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Краснолуцького міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення суми наданих соціальних послуг - витрат на професійну підготовку у розмірі - 1103,52 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії НОМЕР_1, виданий 15.12.2007 Краснолуцьким МВ УМВС України в Луганській обл., мешкає за адресою: 94502, АДРЕСА_1, і.н.НОМЕР_2) на користь Краснолуцького міського центру зайнятості ( 94518, Луганська обл., м.Красний Луч, мікрорайон 4, б.9 «А», держбюджет м.Красний Луч, код 24046797, банк ГУДКСУ м.Луганськ, р/р 37174974900039, код 50040400) суму вартості наданих соціальних послуг - витрат на професійну підготовку у розмірі 1103, 52 грн. ( одна тисяча сто три гривні 52 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили
СуддяС.М. Чиркін