Постанова № 25497392, 12.07.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.07.2012
Номер справи
2а-8730/11/2670
Номер документу
25497392
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 липня 2012 року 18:43 № 2а-8730/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., при секретарі Грабовському В.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомПідприємства з 100% іноземними інвестиціями «БІЛЛА -Україна» до третя особаДержавної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової служби Окружної державної податкової служби -центрального офісу з обслуговування великих платників податків Державної податкової службипровизнання протиправною позапланову перевірку, скасування рішення від 12.10.2010р.,за участю:

позивача -Зубов Ю.В.

відповідач -Пасулька О.М.

третьої особи - Мороз О.Г.

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 12 липня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Підприємство з 100% іноземними інвестиціями «БІЛЛА -Україна»(далі по тексту - позивач) звернулось з позовом до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової служби (далі по тексту -відповідач), третя особа - Окружна державна податкова служба -центрального офісу з обслуговування великих платників податків Державної податкової служби про визнання протиправною позапланову перевірку, проведену на підставі направлення №292 від 25.09.2010р. та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.10.2010р. №0004022304.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржуване рішення прийнято відповідачем протиправно, а тому підлягає скасуванню.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач проти заявленого позову заперечив, посилаючись на те, що оскаржуване рішення прийнято правомірно.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі м. Києва проведено перевірку супермаркету, автостоянку розташовану за адресою: м. Київ, вул. Гришка, 3 суб'єкта господарської діяльності Підприємства з 100% іноземними інвестиціями «БІЛЛА -Україна»(код ЄДРПОУ 25288083) на підставі направлення №292 від 25.09.2010р. про проведення планової перевірки.

За результатами перевірки відповідачем складено акт від 07.10.2010р. №0553/26/51/23/25288083 перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (далі по тексту -Акт перевірки), яким встановлено, що на автостоянці та супермаркету Підприємства з 100% іноземними інвестиціями «БІЛЛА -Україна»велася роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами та надавалися послуги автостоянки за готівковий розрахунок із використанням РРО. Сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків відповідає сумі готівкових коштів, яка зазначена в денних звітах РРО. СПД не забезпечує зберігання в КОРО №2651006243/Р/1 від 27.03.2009р. двох фіскальних звітних чеків, а саме у вище зазначеній книзі ОРО відсутні фіскальні чеки №1 та №2. СПД не було забезпечено щоденний друк фіскальних звітних чеків, а саме в робочі дні супермаркет та автостоянка коли надавалися послуги та здійснювалася реалізація товарів споживачам за готівку, що підтверджується КОРО «Z»- звітами та контрольними стрічками РРО, не було забезпечено щоденний друк 353 «Z»- звітів. В реалізації супермаркету знаходилась одна пляшка вина (Світ натуральних вин) вмісткістю 1 літер, виробник ВАТ «Коблево», вищезазначена пляшка вина з пошкодженою маркою акцизного збору (марка акцизного збору розірвана навпіл).

Таким чином, відповідачем встановлено порушення п. 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265/95, п. 4 статті 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995р. №481/95.

12 жовтня 2010 року відповідачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №00004022304, яким за порушення п. 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»до позивача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 120 700грн.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Пункт 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлює, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Згідно з статтею 13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002р. №199.

Згідно з додатком до зазначених вимог підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години. Зміна -це період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання «Z»- звіту до виконання наступного «Z»- звіту.

Початок відліку 24 годин починається саме з включення реєстратора розрахункових операцій та проведення реєстрації першої розрахункової операції, що підтверджується також і позицією ДПА України, викладеною у листі №7501/6/2119 від 07.11.2002р.

Таким чином, денні фіскальні чеки роздруковані позивачем:

КОРО №2651006630/Р1 - кількість звітів 3.

за 05.02.2010 року -06.02.2010 року о 00 год. 03 хв. №130

за 10.04.2010 року -11.04.2010 року о 00 год. 06 хв. №194

за 17.07.2010 року -18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №294

КОРО №2651006631/Р1 - кількість звітів 4.

за 14.01.2010 року -15.01.2010 року о 00 год. 34 хв. №116

за 22.01.2010 року -23.01.2010 року о 00 год. 11 хв. №124

за 05.02.2010 року -06.02.2010 року о 00 год. 02 хв. №138

за 17.07.2010 року -18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №302

КОРО №2651006632/Р1 - кількість звітів 6.

за 14.01.2010 року -15.01.2010 року о 00 год. 35хв. №66

за 22.01.2010 року -23.01.2010 року о 00 год. 11 хв. №74

за 05.02.2010 року -06.02.2010 року о 00 год. 03 хв. №88

за 10.04.2010 року -11.04.2010 року о 00 год. 05 хв. №152

за 21.04.2010 року -22.04.2010 року о 00 год. 05 хв. №163

за 17.07.2010 року -18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №252

КОРО №2651006633/Р1 - кількість звітів 7.

за 14.01.2010 року - 15.01.2010 року о 00 год. 34 хв. №116

за 22.01.2010 року - 23.01.2010 року о 00 год. 11 хв. №124

за 05.02.2010 року - 06.02.2010 року о 00 год. 02 хв. №138

за 08.03.2010 року - 09.03.2010 року о 00 год. 10 хв. №169

за 10.04.2010 року - 11.04.2010 року о 00 год. 06 хв. №193

за 21.04.2010 року - 22.04.2010 року о 00 год. 05 хв. №204

за 17.07.2010 року - 18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №293

КОРО №2651006634/Р1 - кількість звітів 2.

за 14.01.2010 року -15.01.2010 року о 00 год. 41 хв. №116.

за 22.01.2010 року -23.01.2010 року о 00 год. 11 хв. №124

КОРО №2651006635/Р1 - кількість звітів 3.

за 05.02.2010 року -06.02.2010 року о 00 год. 02 хв. №138

за 21.04.2010 року -22.04.2010 року о 00 год. 05 хв. №213

за 17.07.2010 року -18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №302

КОРО №2651006636/Р1 - кількість звітів 6.

за 14.01.2010 року -15.01.2010 року о 00 год. 35 хв. №116

за 22.01.2010 року -23.01.2010 року о 00 год. 11 хв. №124

за 05.02.2010 року -06.02.2010 року о 00 год. 03 хв. №138

за 21.04.2010 року -22.04.2010 року о 00 год. 05 хв. №213

за 30.04.2010 року -01.05.2010 року о 00 год. 24 хв. №222

за 17.07.2010 року -18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №302

КОРО №2651006637/Р1 - кількість звітів 3.

за 14.01.2010 року -15.01.2010 року о 00 год. 35 хв. №116

за 22.01.2010 року -23.01.2010 року о 00 год. 12 хв. №124

за 05.02.2010 року -06.02.2010 року о 00 год. 04 хв. №138

КОРО №2651006638/Р1 - кількість звітів 6.

за 14.01.2010 року - 15.01.2010 року о 00 год. 35 хв. №116

за 22.01.2010 року - 23.01.2010 року о 00 год. 11 хв. №124

за 05.02.2010 року - 06.02.2010 року о 00 год. 03 хв. №138

за 10.04.2010 року - 11.04.2010 року о 00 год. 06 хв. №202

за 21.04.2010 року - 22.04.2010 року о 00 год. 04 хв. №213

за 17.07.2010 року - 18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №302

№2651006639/Р1 -кількість звітів 7.

за 14.01.2010 року - 15.01.2010 року о 00 год. 35 хв. №116

за 22.01.2010 року - 23.01.2010 року о 00 год. 11 хв. №124

за 01.02.2010 року - 02.02.2010 року о 00 год. 00 хв. №134

за 05.02.2010 року - 06.02.2010 року о 00 год. 03 хв. №138

за 10.04.2010 року - 11.04.2010 року о 00 год. 05хв. №202

за 21.04.2010 року - 22.04.2010 року о 00 год. 05хв. №213

за 17.07.2010 року - 18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №302

КОРО №2651006640/Р1 - кількість звітів 5.

за 28.10.2009 року -29.10.2009 року о 00 год. 04 хв. №38

за 18.12.2009 року -19.12.2009 року о 00 год. 02 хв. №90

за 14.01.2010 року - 15.01.2010 року о 00 год. 35 хв. №116

за 22.01.2010 року - 23.01.2010 року о 00 год. 11 хв. №124

за 17.07.2010 року - 18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №302

КОРО №2651006641/Р1 - кількість звітів 6.

за 14.01.2010 року -15.01.2010 року о 00 год. 34 хв. №116

за 22.01.2010 року -23.01.2010 року о 00 год. 11 хв. №124

за 05.02.2010 року -06.02.2010 року о 00 год. 03 хв. №138

за 10.04.2010 року - 11.04.2010 року о 00 год. 06 хв. №202

за 21.04.2010 року -22.04.2010 року о 00 год. 05 хв. №213

за 17.07.2010 року -18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №302

КОРО №2651006642/Р1 - кількість звітів 2.

за 14.01.2010 року - 15.01.2010 року о 00 год. 35 хв. №112

за 05.02.2010 року - 06.02.2010 року о 00 год. 02 хв. №134

КОРО №2651006643/Р1 - кількість звітів 5.

за 14.01.2010 року -15.01.2010 року о 00 год. 35 хв. №116

за 22.01.2010 року -23.01.2010 року о 00 год. 11 хв. №124

за 05.02.2010 року -06.02.2010 року о 00 год. 03 хв. №138

за 21.04.2010 року -22.04.2010 року о 00 год. 05 хв. №214

за 17.07.2010 року -18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №303

КОРО №2651006644/Р1 - кількість звітів 6.

за 25.10.2010 року - №375 від 25.10.2010 року

за 18.12.2009 року -19.12.2009 року о 00 год. 02 хв. №90

за 14.01.2010 року -15.01.2010 року о 00 год. 35 хв. №116

за 22.01.2010 року -23.01.2010 року о 00 год. 12 хв. №124

за 05.02.2010 року -06.02.2010 року о 00 год. 03 хв. №138

за 17.07.2010 року -18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №302

КОРО №2651006645/Р1 - кількість звітів 3.

за 10.04.2010 року - 11.04.2010 року о 00 год. 06 хв. №119

за 21.04.2010 року - 22.04.2010 року о 00 год. 05 хв. №130

за 17.07.2010 року - 18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №219

КОРО №2651006646/Р1 - кількість звітів 5.

за 14.01.2010 року -15.01.2010 року о 00 год. 34 хв. №62

за 22.01.2010 року -23.01.2010 року о 00 год. 11 хв. №70

за 05.02.2010 року -06.02.2010 року о 00 год. 03 хв. №84

за 21.04.2010 року -22.04.2010 року о 00 год. 05 хв. №159

за 17.07.2010 року -18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №249

КОРО №2651006647/Р1 - кількість звітів 5.

за 14.01.2010 року -15.01.2010 року о 00 год. 34 хв. №116

за 22.01.2010 року -23.01.2010 року о 00 год. 11 хв. №124

за 10.04.2010 року -11.04.2010 року о 00 год. 06 хв. №162

за 21.04.2010 року -22.04.2010 року о 00 год. 05 хв. №173

за 17.07.2010 року -18.07.2010 року о 00 год. 12 хв. №262.

КОРО №2651006648/Р1 - кількість звітів 2.

за 22.01.2010 року -23.01.2010 року о 00 год. 11 хв. №73

за 05.02.2010 року -06.02.2010 року о 00 год. 03 хв. №87

Друкування позивачем «Z»- звіту після включення касового апарату не перевищує 24 години, а тому суд вважає безпідставним застосування відповідачем до позивача штрафної (фінансових) санкції на суму 29 240грн.

В частині щодо застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 91 460грн. суд вважає їх такими, що прийняті правомірно.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку суду відповідач виконав покладений на нього обов'язок щодо доказування правомірності прийнятого ним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.10.2010р. №0004022304 в розмірі 91 460грн., в частині щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 29 240грн. суд не погоджується з позицією податкового органу, а тому адміністративний позов Підприємства з 100% іноземними інвестиціями «БІЛЛА -Україна»підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Підприємства з 100% іноземними інвестиціями «БІЛЛА -Україна»задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004022304 від 12.10.2010р. в частині суми 29 240 (двадцять дев'ять тисяч двісті сорок)грн.

Судові витрати в сумі 3,40грн. присудити на користь Підприємства з 100% іноземними інвестиціями «БІЛЛА -Україна»(код ЄДРПОУ 25288083) за рахунок Державного бюджету України.

Покласти на відповідний підрозділ Державної казначейської служби України виконання постанови суду в частині стягнення судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Повний текст постанови виготовлений 19.07.2012р.

Суддя В.В. Амельохін