Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
31 липня 2012 р. № 2-а- 7914/12/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Волошина Д.А., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується в особі: Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Харківський міжрайонний транспортний прокурор в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується в особі: Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області, з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, в якому просить суд, з урахування уточнень, стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на користь Головної державної автомобільної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету 1700 грн. (Одержувач коштів - УДКСУ в Комінтернівському р-ні. м. Харкова, код УДКСУ - 37999680, р/р 31114106700005, Банк одержувача коштів - ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, код бюджетної класифікації 21081100).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області, під час перевірки 17 січня 2012 року автотранспортного засобу марки FREIGHTLINER, що належить ФОП ОСОБА_3, встановлено порушення водієм вимог абз. 3 ч.1 ст.60 Закону України „Про автомобільний транспорт". За даним фактом державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області 17 січня 2012 року складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, про що ознайомлено водія відповідача. 15 березня 2012 начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області винесено постанову № 143865 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700грн. У строк, встановлений законом, відповідач суму штрафу не сплатив, в зв'язку з чим прокурор просив суд стягнути з відповідача в дохід державного бюджету 1700 грн. фінансових санкцій.
Прокурор в судове засідання не з'явився надав заяву про розгляд справи в письмовому провадженні, позовні вимоги підтримав.
Представник позивача в судове засідання не з'явився про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідач в судове засідання не з'явився , про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, причини неявки суду не повідомив, заперечень та клопотань не надав.
Розглянувши відомості про належне повідомлення сторін про час, дату та місце розгляду справи, заяву прокурора та представника позивача про розгляд справи без їх участі, враховуючи положення ч. 6 ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Законом України "Про автомобільний транспорт" № 2344-III від 05.04.2001 року передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_3 є фізичною особою -підприємцем, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
17 січня 2012 року державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області була проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої був складений акт № 036506, з яким водій ОСОБА_2 був ознайомлений, в поясненнях про причини порушень зазначивши, що забув індивідуальну контрольну книжку дома.
Відповідно до акту перевірки, ОСОБА_2, на автомобілі марки FREIGHTLINER номерний знак НОМЕР_3 який належить Фізичній особі -підприємцю ОСОБА_3, в порушення вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001р. № 2344-III здійснював перевезення вантажів без наявності необхідних документів, а саме: надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів визначених ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме на момент перевірки відсутня індивідуальна контрольна книжка водія, чим порушено вимоги п. 6.3 Наказу Наказ Міністерства транспорту та зв'язку України №340 від 07.06.2010 року "Про затвердження Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів".
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001р. за № 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п. 25 Постанови КМУ "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08.11.2006р. за № 1567 справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Відповідно до п. 26. Постанови КМУ "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08.11.2006р. за № 1567 справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
Позивачем на адресу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 було надіслано повідомлення про час, дату та місце розгляду справи про виявлене актом № 036056 порушення.
За результатами розгляду начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області було винесено постанову №143865 від 15.03.2012 року про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700,00 грн.
Згідно з п. 28 Постанови КМУ "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08.11.2006р. за № 1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Копія Постанови № 143865 від 15.03.2012 була надіслана на адресу відповідача, що підтверджується поштовою квитанцією.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Доказів оскарження зазначеної постанови до суду відповідач не надав, штраф за порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700,00 грн. не сплатив.
За таких обставин, суд знаходить позов обґрунтованим, доведеним і таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується в особі: Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення коштів -задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1 код НОМЕР_2) на користь Головної державної автомобільної інспекції на автомобільному транспорті (01035, м. Київ, пр. Перемоги, 14) 1700.00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.) в дохід Державного бюджету (одержувач коштів - УДКСУ в Комінтернівському р-ні. м. Харкова, код УДКСУ - 37999680, р/р 31114106700005, Банк одержувача коштів - ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, код бюджетної класифікації 21081100).
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Волошин Д.А.