Справа № 2а/1570/4597/2011
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2012 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Танцюри К.О.,
за участю секретаря Маковейчук Т.С.,
за участю сторін:
представника позивача -Коваленко Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Одесі справу за адміністративним позовом Державного підприємства «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр»до ДПІ у Приморському районі м.Одеси Одеської області ДПС про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр»звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ДПІ у Приморському районі м.Одеси (з урахуванням уточнень до адміністративного позову від 20.12.2011р., а.с.174-175) про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0006202310 від 06.06.2011р. в частині суми 121359,00грн. (податку у сумі 97 087грн. та 24 272грн. штрафу), податкового повідомлення-рішення №0004491701 від 06.06.2011р. та визнання протиправними і скасування податкового повідомлення-рішення №0006212310 від 06.06.2011р. у сумі 13401грн. (10 721грн. податку та 2 680грн. штрафу).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що вважає безпідставним винесене відповідачем податковим повідомленням-рішенням №0006202310 від 06.06.2011р. в частині визначення йому податкового зобов'язання з податку на прибуток у сумі 121359,00грн. у зв'язку із віднесенням до складу валових витрат земельного податку по земельній ділянці за адресою м.Одеса, Люстдорфська дорога,55 без документального підтвердження використання зазначеної земельної ділянки у власній господарській діяльності. Позивач зазначає, що у нього є відповідні документи, щодо використання цієї земельної ділянки у господарській діяльності ДП«Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр»для забезпечення радіозв'язку та радіомовлення. Також, позивач просить скасувати податкове повідомлення-рішення №0004491701, яким позивачу визначено грошове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб. Так, позивач зазначав, що підприємством надавалась податкова соціальна пільга працівникам, відомості щодо яких про перебування на обліку в державних податкових органах, як фізичні особи-підприємці, підприємство не отримувало. Крім цього, позивач просить скасувати податкове повідомлення-рішення №0006212310 від 06.06.2011р. у сумі 13401грн. (10 721грн. податку та 2 680грн. штрафу) та зазначає, що ним було правомірно сформовано податковий кредит по взаємовідносинам з ПП «Енергоресурс». Представник відповідача зазначала, що підприємство не може контролювати включення контрагентом сум ПДВ до податкового зобов'язання та подачу ним податкових декларацій з ПДВ.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила задовольнити з підстав наведених у адміністративному позові.
Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, але його представник у судове засідання 21.06.2012р. не з`явився. Раніше представником відповідача було подано заперечення, у яких зазначено, ДПІ у Приморському районі м.Одеси була проведена планова виїзна перевірка ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр»з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2009р. по 31.12.2010р., за результатами якої складено акт №3210/23-1/01188477 від 23.05.2011р. Перевіркою встановлено порушення: п.5.1, пп.5.2.5 п.5.2, пп.5.3.9 п.5.3, п.5.9 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»; пп.7.2.3, пп.7.2.6, п.7.2, пп.7.4.1, пп.7.4.4, пп.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «З податку на додану вартість», пп.4.2.1 п.4.2 ст.4 пп.е) 6.3.3, п.6.3 ст.6, пп.8.1.1 п.8.1 ст.8, п.16.1 ст.16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», у зв'язку із чим винесені оскаржені податкові повідомлення - рішення. Представник відповідача зазначала, що оскаржені податкові повідомлення -рішення винесені правомірно та з урахуванням встановлених у ході перевірки обставин.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, проаналізувавши положення законодавства, суд встановив наступне.
На підставі направлень №000596/574 від 23.03.2011р. та №000687/726 від 21.04.2011р. виданого співробітникам ДПІ у Приморському районі м.Одеси згідно із пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.77.1, п.77.4 ст.77, абз.2 п.82.1 ст.82 Податкового кодексу України, відповідно по плану-графіку проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання проведена планова виїзна перевірка ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр», з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2009р. по 31.12.2010р., валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2009р. по 31.12.2010р. відповідно до затвердженого плану перевірки (а.с.77-79). За результатами перевірки складено акт №3210/23-1/01188477 від 23.05.2011р. (а.с.45-76) Перевіркою встановлено порушення:
- п.5.1, пп.5.2.5 п.5.2, пп.5.3.9 п.5.3, п.5.9 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств;
- пп.7.2.3, пп.7.2.6, п.7.2, пп.7.4.1, пп.7.4.4, пп.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «З податку на додану вартість»;
- пп.4.2.1 п.4.2 ст.4 пп. е) 6.3.3, п.6.3 ст.6, пп.8.1.1 п.8.1 ст.8, п.16.1 ст.16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», в результаті чого встановлено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питань щодо правильності утримання та своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету у сумі 2716,43грн., у тому числі: квітень 2009року -90,75грн., травень 2009року -90,74грн., червень 2009року -45,38грн., липень 2009року -45,38грн., серпень 2009року -62,53грн., вересень 2009року -101,98грн., жовтень 2009року - 136,13грн., листопад 2009року -136,14грн., січень 2010року -195,51грн., лютий 2010року -195,51грн., березень 2010року -195,53грн., квітень 2010року -195,52грн., травень 2010року -189,78грн., червень 2010року -130,35грн., липень 2010року -65,17грн., серпень 2010року -130,35грн., вересень 2010року- 188,28грн., жовтень 2010року -195,51грн., листопад 2010року -194,54грн., грудень 2010року -130,35грн.
На підставі висновків зазначених в акті №3210/23-1/01188477 від 23.05.2011р. за порушення п.5.1, пп.5.2.5 п.5.2, пп.5.3.9 п.5.3, п.5.9 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»було прийняте податкове повідомлення-рішення №0006202310 від 06.06.2011р., яким визначено позивачу суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток підприємств та організацій, що перебувають у державній власності 109017грн. та штрафні (фінансові) санкції у сумі 27254грн. (а.с.13)
У зв'язку із встановленими порушеннями позивачем пп.7.2.3, пп.7.2.6, п.7.2, пп.7.4.1, пп.7.4.4, пп.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податк на додану вартість»було прийняте податкове повідомлення-рішення №006212310 від 06.06.2011р., яким визначено позивачу суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість у сумі 14609грн. та штрафні (фінансові) санкції у сумі 3652грн. (а.с.11)
У зв'язку із встановленими порушеннями позивачем пп.4.2.1 п.4.2 ст.4 пп. е) 6.3.3, п.6.3 ст.6, пп.8.1.1 п.8.1 ст.8, п.16.1 ст.16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»було прийняте податкове повідомлення-рішення №0004491701 від 06.06.2011р., яким визначено позивачу суму грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб у сумі 2716,43грн. та штрафні (фінансові) санкції у сумі 679,15грн. (а.с.12)
Як вбачається з акту перевірки, висновок відповідача про заниження податку на прибуток у сумі 97 087грн., ґрунтується на тому, що ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр» віднесено до складу валових витрат нарахування земельного податку по земельній ділянці площею 6,657456га за адресою: м.Одеса, Люстдорфська дорога, 55 без документального підтвердження використання зазначеної земельної ділянки у власній господарській діяльності, чим відповідно завищено валові витрати.
При цьому, відповідно до п.5.1. ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»(який був чинний на час зазначених правовідносин та втратив чинність 01.01.2011р.) валові витрати виробництва та обігу - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
п.5.1, пп.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»встановлено, що не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.
Судом встановлено, що ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр» є фактичним користувачем зазначеної земельної ділянки та у зв'язку із цим сплачує земельний податок. Земельна ділянка за адресою: м.Одеса, Люстдорфська дорога, 55 використовується підприємством для забезпечення радіотелевізійним мовленням м.Одесу та Одеську області.
При цьому, як свідчать матеріали справи, рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради депутатів трудящих №1110 від 28.09.1944р. було вирішено закріпити за приймально - передавальним радіоцентром колишньої території передавальної радіостанції РВ -13 для розміщення мачт на антенном полі (а.с.195)
Також, згідно з протоколом №2 наради від 19.10.2004р. щодо виділення Одеському обласному радіотелевізійному центру земельної ділянки для будівництва нової радіотелевізійної вежі у м.Одесі, затвердженого головою Одеської обласної державної адміністрації було вирішено на виконання п.3 окремого доручення Прем'єр-міністра України №40751/0/1-04 від 15.09.2004р. побудувати нову телевізійну вежу у м. Одесі на території Одеського обласного радіотелевізійного передавального центру за адресою: вул.Люстдорфська дорога,55 та прийняти черговій сесії рішення про закріплення за Одеським обласним радіотелевізійним передавальним центром земельної ділянки площею 8га. для будівництва телевізійної вежі за адресою вул.Люстдорфська дорога,55 (а.с.196-197)
За адресою вул.Люстдорфська дорога,55, також знаходяться будівлі ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр», що підтверджується Свідоцтвом про право власності від 22.07.2009р. (а.с.155)
Відповідно до ст.2 Закону України «Про плату за землю»використання землі в Україні є платним.
Крім того, у ході перевірки відповідачем не було встановлено заниження чи завищення з боку ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр» податкових зобов'язань по сплаті земельного податку.
Таким чином, суд вважає, що відповідачем помилково зроблений висновок про заниження позивачем податку на прибуток у сумі 97 087грн. у зв'язку із сплатою ДП«Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр» податку за фактичне користування земельною ділянкою за адресою вул. Люстдорфська дорога, 55 та віднесення цих сум до валових витрат. За таких обставин, суд вважає, що винесене ДПІ у Приморському районі м.Одеси податкове повідомлення -рішення №0006202310 від 06.06.2011р. підлягає скасуванню у сумі 97087грн.- визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток та у сумі 24 272грн. штрафу, а всього у сумі 121359,00грн.
Також, на підставі вищезазначеного акту перевірки ДПІ у Приморському районі м.Одеси у зв'язку з встановленими порушеннями Закону України «Про податок на додану вартість»було винесене податкове повідомлення - рішення №0006212310 від 06.06.2011р., яким ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр» визначено грошове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 14 609грн. -за основним платежем та 3 652грн. -штрафних санкцій. Позивач не погоджується з цим податковим повідомленням -рішенням в частині визначення йому грошового зобов'язання у сумі 10 721грн. та застосування штрафу у сумі 2 680грн., всього у сумі 13 401,00грн. по взаємовідносинам з ПП«Енергоресурс».
Так, ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр»у перевіряємий період було включено до складу податкового кредиту суми ПДВ згідно отриманих від ПП«Енергоресурс»податкових накладних №36 від 11.06.2010р. -сума ПДВ 3326,40грн., №47 від 23.07.2010р. -сума ПДВ 1697грн., №60 від 12.08.2010р. - сума ПДВ 2500грн. та №88 від 05.10.2010р. - сума ПДВ 3198,40грн.
Відповідно до акту перевірки у результаті опрацювання відхилення між сумами податкового кредиту по податку на додану вартість ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр»та податкових зобов'язань ПП «Енергоресурс» у Системі автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА встановлено розбіжності, а саме, ПП «Енергоресурс»не звітував до податкового органу з податку на додану вартість у червні, липні, серпні та жовтні 2010 року і відповідно не включав вказані суми ПДВ по взаємовідносинам з ДП«Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр»до складу своїх зобов'язань з податку на прибуток.
Відповідно до ч.1.3, 1.7 та 1.8 статті 1 Закону України «Про податок на додану вартість» (який був дійсний на момент виникнення зазначених правовідносин та втратив чинність 01.01.2011р.) платник податку - особа, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України. Податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.
Підпунктом 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 вказаного Закону встановлено, що податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; - придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Згідно з пп.7.2.6 п. 7.2. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» (який був дійсний на момент виникнення зазначених правовідносин та втратив чинність 01.01.2011р.) податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту.
Відповідно до п.п. 7.4.5 п. 7.4. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).
Згідно з п.п.7.2.3 п.7.2 ст.7 цього ж Закону податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом.
Так, суд вважає, що відповідачем необґрунтовано зроблено висновок про зменшення ДП«Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр»податкового кредиту з податку на додану вартість по взаємовідносинам з ПП «Енергоресурс»у зв'язку із неврахуванням цих сум зазначеним контрагентом позивача у складі податкових зобов'язань оскільки відповідальність юридичної особи щодо виконання податкових зобов'язань має індивідуальний характер. Тобто, у разі невиконання контрагентом своїх зобов'язань по сплаті податку до бюджету, це тягне відповідальність та негативні наслідки саме для цієї особи.
За таких обставин, суд вважає, що податкове повідомлення - рішення №0006212310 від 06.06.2011р. винесене ДПІ у Приморському районі м.Одеси про визначення ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр»грошового зобов'язання з податку на додану вартість підлягає скасуванню в частині визначення грошового зобов'язання за основним платежем у сумі 10 721грн. та штрафу - у сумі 2 680грн., всього у сумі 13 401,00грн.
При цьому, суд погоджується з висновками акту перевірки, щодо порушення позивачем пп.4.2.1 п.4.2 ст.4, пп. е) 6.3.3 п.6.3 ст.6, пп.8.1.1 п.8.1 ст.8, п.16.1 ст.16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», виходячи з наступного.
Відповідно до пп.4.2.1. п. 4.2. ст. 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»(який діяв на час зазначених правовідносин та втратив чинність з 01.01.2011р.) до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.
Відповідно до п.п. е) 6.3.3 п.6.3 ст.6 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»податкова соціальна пільга не може бути застосована до інших доходів платника податку, якщо він отримує протягом звітного податкового місяця одночасно такі доходи, як доходи самозайнятої особи від підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.
Згідно п.п.6.5.2 п.6.5 ст.6 зазначеного Закону працедавець платника податку за місцем застосування податкової соціальної пільги здійснює перерахунок сум доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також сум наданих податкових соціальних пільг: за наслідками кожного звітного податкового року; під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги при зміні місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених у підпункті 6.3.3 пункту 6.3 цієї статті; під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким працедавцем.
П.п.6.5.3 п.6.5 ст.6 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»було визначено, що якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата цього податку, то така сума стягується працедавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а при недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати. Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з працедавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається до складу податкового зобов'язання платника податку за наслідками звітного податкового року.
Згідно п.п. 6.5.4 п.6.5 ст.6 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»якщо працедавець з будь-яких причин не здійснює перерахунки, зазначені у підпункті 6.5.2 пункту 6.5 цієї статті, та/або не утримує суму недоплати чи її частину (крім випадку, зазначеного в абзаці другому підпункту 6.5.3 цього пункту) у встановлені цим пунктом строки, то така сума стягується податковим органом за рахунок такого працедавця і не включається до складу його валових витрат.
Відповідно до п.п. 8.1.1 п.8.1 ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.
Згідно п.п.20.3.2 п.20.3 ст. 20 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента.
Під час перевірки було встановлено надання ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр»податкової соціальної пільги працівникам підприємства, які перебували на обліку у державних податкових органах Одеської області як фізичні особи -підприємці: Автовська М.В., Влаєва Л.К., Волкова Г.В., Грабовецька Н.В., що не спростовано у хаді судового розгляду справи.
Так, у порушення зазначених норм Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр»не утримано та не перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб за період 01.04.2009р. -31.12.2010р. у сумі 2716,43грн.
За таких обставин, суд вважає, що податкове повідомлення -рішення №0004491701 від 06.06.2011р., яким позивачу визначено грошове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у сумі 2 716,43грн. та штрафні санкції у сумі 679,15грн. винесено ДПІ у Приморському районі м.Одеси правомірно та скасуванню не підлягає.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр»підлягає задоволенню частково шляхом скасування податкового повідомлення -рішення ДПІ у Приморському районі м.Одеси №0006202310 від 06.06.2011р. у сумі 121359,00грн. та податкового повідомлення -рішення №0006212310 від 06.06.2011р. у сумі 13401,00грн. В іншій частині адміністративний позов ДП «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр» задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст.158-163,167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державного підприємства «Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр» до ДПІ у Приморському районі м.Одеси Одеської області ДПС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0006202310 від 06.06.2011р. у сумі 121359,00грн. податкових повідомленнь-рішень №0004491701 та №0006212310 від 06.06.2011р. -задовольнити частково.
Скасувати податкове повідомлення -рішення №0006202310 від 06.06.2011р. ДПІ у Приморському районі м.Одеси у сумі 121 359,00грн.
Скасувати податкове повідомлення -рішення ДПІ у Приморському районі м.Одеси №0006212310 від 06.06.2011р. у сумі 13 401,00грн.
У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дна отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 25 червня 2012 року
Суддя К.О. Танцюра
.