Головуючий у 1 інстанції - Цицюра О. О.
Суддя-доповідач - Дяченко С.П.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2012 року справа №2а/1270/3062/2012 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: Дяченко С.П., Сіваченка І.В. , Шишова О.О. , розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м.Красний Луч Луганської області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 15 травня 2012 року у справі № 2а/1270/3062/2012 за позовом Державного підприємства "Донбасантрацит" до Державної податкової інспекції в м.Красний Луч Луганської області про скасування податкових повідомлень-рішень від 01.02.2012
ВСТАНОВИВ:
Позивач в квітні 2012 року звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі про скасування податкових повідомлень-рішень від 01.02.2012 №0000331530, №0000351530, №0000291530, №0000301530, №0000261530, №0000251530, №0000241530, №0000231530, №0000221530, №0000211530, №0000201530, №0000191530, №0000391530, №0000371530, №0000361530, №0000401530, №0000341530, №0000411530, №0000321530, №0000311530, №0000181530, №0000171530 про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобовязань.
В обґрунтування позову зазначено, що ДПІ в м. Красному Лучі було здійснено перерозподіл коштів, сплачених ДП «Донбасантрацит» в рахунок погашення узгоджених податкових зобовязань по збору за забруднення навколишнього природного середовища, платі за землю, платі за користування надрами.
Позивач, посилаючись на положення постанови Національного банку України від 21.01.2004 №22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 за №377/8976 "Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті", зазначає, що платник самостійно в платіжному дорученні визначає призначення платежу, крім того змінювати відомості в графі призначення платежу може виключно платник.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 15.05.2012 року у справі № 2а/1270/3062/2012 адміністративний позов Державного підприємства «Донбасантрацит», задоволений частково.
Скасовано частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000251530 від 01.02.2012 у сумі 263 грн.
Скасовано частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі № 0000171530 від 01.02.2012 у сумі 76 131 грн.
Скасовано частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі № 0000181530 від 01.02.2012 у сумі 202 089 грн.
Скасовано повністю податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000331530 від 01.02.2012.
Скасовано частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі № 0000321530 від 01.02.2012 у сумі 5769,15 грн.
Скасовано частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі № 0000401530 від 01.02.2012 у сумі 1159,52 грн.
Скасовано частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі № 0000361530 від 01.02.2012 у сумі 945,11 грн.
Скасовано повністю податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000411530 від 01.02.2012.
Скасовано частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000391530 від 01.02.2012 у сумі 25 397 грн.
Скасовано повністю податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000371530 від 01.02.2012.
Скасовано частково податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000241530 від 01.02.2012 у сумі 6036,59 грн.
Скасовано повністю податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000311530 від 01.02.2012.
Скасовано повністю податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Красному Лучі №0000351530 від 01.02.2012.
В решті позовних вимог відмовлено за необґрунтованістю.
Стягнуто з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Донбасантрацит» судові витрати зі сплати судового збору в сумі 16 грн. 09 коп.
Відповідач з постановою суду першої інстанції не погодився, подав апеляційну скаргу, в якій посилався на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Просив скасувати постанову суду першої інстанції, у задоволенні позовних вимог відмовити.
Сторони в судове засідання суду апеляційної інстанції не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. За приписами п.2 ч.1 ст.197 КАС України розгляд справи колегією суддів здійснюється в письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами.
Судове рішення першої інстанції переглядається в межах апеляційної скарги.
Колегія суддів, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, встановила наступне .
Згідно ст. 3 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади.
Позивач- ДП «Донбасантрацит» є юридичною особою, зареєстрованою у встановленому порядку, перебуває на податковому обліку у відповідача з 19.01.2006 року за № 4
Відповідач- Державна податкова інспекції у м. Красному Лучі Луганської області Державної податкової служби є суб'єктом владних повноважень, якій в даних правовідносинах реалізує повноваження, надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні" та Податковим кодексом України від 02.12.2010 року №2755- VІ із змінами та доповненнями.
Предмету спору у данній справі , є питання щодо строків давності застосування штрафної санкції та розміру застосування штрафної санкції до ДП «Донбасантрацит» за порушення строків сплати узгодженого грошового зобовязання у період з січня 2009 року по січень 2012 року.
У розумінні підпункту 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від 21.12.2000 (в редакції чинній на момент виникнення правовідносин), джерелами самостійної сплати податкових зобовязань або податкового боргу платника податку є будь-які власні кошти такого платника податку. Отже, грошовий платіж є єдиною формою сплати податкових зобовязань і погашення податкового боргу.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який є спеціальним законом з питань оподаткування і установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначено вичерпний перелік заходів, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.
Серед таких заходів немає зміни призначення платежу, самостійно визначеного платником податків.
Таким чином, у разі недотримання платником податків порядку погашення податкового боргу та виконання податкових зобовязань, передбаченого пунктом 7.7 статті 7 Закону №2181-ІІІ, податковий орган не наділений правом чи обовязком змінювати призначення платежу, визначене платником податків.
За таких обставин, самостійне зарахування податковим органом сплачених платником податку сум у рахунок податкового боргу або тих податкових зобовязань, які не вказані в призначенні платежу під час перерахування платником податків коштів до бюджету, у період до набрання чинності Податковим кодексом України, тобто до 01.01.2011, є неправомірним.
Відповідно до пункту 11 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).
Відповідно до пункту 7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня 2011 року по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Відповідно до п.126.1 ст. 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобовязання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобовязання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобовязання, у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Оскільки, на день прийняття податковим органом рішення про застосування до ДП «Донбасантрацит» штрафної санкції є чиним Податковий кодекс України, то штрафна санкція повинна застосовуватися у розмірі, визначеному ст.126 Податкового кодексу України з урахуванням пункту 7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, згідно якого порушення податкового законодавства за період з 1 січня 2011 року по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Стосовно застосування до платника норм ст. 102 Податкового кодексу України суд зазначає, що згідно рішення ВАСУ від 07.12.2010 №К-20077/08 строк давності 1095 днів відраховується не з моменту закінчення граничних строків сплати податкових зобовязань, а з моменту коли борг буде сплачений.
Тобто , застосування штрафних санкцій може бути тільки після того, як податковий борг буде сплачений. Таким чином, строк давності застосування штрафної санкції до ДП «Донбасантрацит» податковим органом не пропущено.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що ДПІ в м. Красному Лучі Луганської області проведено камеральну перевірку податкової звітності ДП «Донбасантрацит» за період з 30.01.2009 по 16.01.2012, за результатами якої складено акт від 16.01.2012 №22/15-214/32446546.
На підставі акту перевірки від 16.01.2012 №22/15-214/32446546 ДПІ в м. Красному Лучі Луганської області прийнято податкові повідомлення-рішення:
-№ 0000241530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти за затримку 173 календарних днів у розмірі 20% що складає 67,58 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» нараховано до сплати за декларацією від 29.04.2011 №9002683089 зобовязання у сумі 337,90 грн., а сплачено із затримкою у кількості 173 календарних днів, відповідно штрафна санкція складає 67,58 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми.
Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції , що податкове повідомлення-рішення № 0000241530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
-№0000231530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти за затримку 116 календарних днів у розмірі 20% що складає 958,01 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» нараховано до сплати за декларацією від 29.04.2011 №9002665782 зобовязання у сумі 4790,05 грн., а сплачено із затримкою більше ніж 30 календарних днів, відповідно штрафна санкція складає 958,01 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми .
Таким чином, податкове повідомлення-рішення №0000231530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
-№0000261530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти за затримку 20 календарних днів у розмірі 10% що складає 16,11 грн. Відповідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно рішення про розстрочення боргу по ст. 100 №13 від 31.08.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 161,10 грн., а сплачено із затримкою до 30 календарних днів, відповідно штрафна санкція складає 16,11 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми .
Відтак, податкове повідомлення-рішення №0000261530 від 01.02.2012 прийнято відповідачем правомірно.
-№0000211530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення за затримку на 173 календарних днів у розмірі 20% що складає 262,66 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно декларації №9002683089 від 29.04.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 1313,15 грн., а сплачено із затримкою більше ніж 30 календарних днів, згідно платіжних доручень від 02.08.2011 №950, від 13.09.2011 №1589, від 09.11.2011 №154, відповідно штрафна санкція складає 262,66 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми .
Таким чином, податкове повідомлення-рішення №0000211530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
-№0000221530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення за затримку на 20 календарних днів у розмірі 10% що складає 62,62 грн. Відповідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно декларації №9002683089 від 29.04.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 626,20 грн., а сплачено із затримкою менше ніж 30 календарних днів, згідно платіжного доручення від 09.11.2011 №154, відповідно штрафна санкція складає 62,62 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми .
Отже, податкове повідомлення-рішення №0000221530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
-№0000191530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення за затримку на 173 календарних днів у розмірі 20% що складає 1266,46 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» нараховано до сплати за декларацією від 29.04.2011 №9002665782 зобовязання у сумі 6332,30 грн., а сплачено із затримкою більше ніж 30 календарних днів, відповідно штрафна санкція складає 1266,46 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми .
Таким чином, податкове повідомлення-рішення №0000191530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
-№0000201530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення за затримку на 20 календарних днів у розмірі 10%, що складає 301,15 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно рішення про розстрочення боргу по ст. 100 №13 нараховано до сплати зобовязання у сумі 3011,50 грн., а сплачено із затримкою менше ніж 30 календарних днів, згідно платіжного доручення від 09.11.2011 №151, відповідно штрафна санкція складає 301,15 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми .
Відтак, податкове повідомлення-рішення №0000201530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
-№0000371530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з екологічного податку, який справляється за утворення радіоактивних відходів за затримку на 173 календарних днів у розмірі 20%, що складає 1622,94 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно декларації №9002665782 від 29.04.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 8114,70 грн., а сплачено із затримкою більше ніж 30 календарних днів, згідно платіжних доручень від 12.08.2011 №1164, від 09.08.2011 №1090, від 13.09.2011 №1586, від 09.11.2011 №157, відповідно штрафна санкція складає 1622,94 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми .
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000371530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
-№ 0000381530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з екологічного податку, який справляється за утворення радіоактивних відходів за затримку на 20 календарних днів у розмірі 10%, що складає 386,22 грн.Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно рішення ОДПС про розстрочення боргу по ст. 100 №13 від 31.08.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 3862,20 грн., а сплачено із затримкою менше ніж 30 календарних днів, згідно платіжного доручення від 09.11.2012 №157, відповідно штрафна санкція складає 386,22 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000381530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
-№ 0000271530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях за затримку на 173 календарних днів у розмірі 20%, що складає 1064,28 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно декларації №9002665782 від 29.04.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 5321,40 грн., а сплачено із затримкою більше ніж 30 календарних днів, згідно платіжних доручень від 02.08.2011 №947, від 13.09.2011 №1587, від 09.11.2011 №156, відповідно штрафна санкція складає 1064,28 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми (а.с.45, зворотній бік)
Відтак, податкове повідомлення-рішення № 0000271530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
-№0000281530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях за затримку на 20 календарних днів у розмірі 10%, що складає 253,74 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно рішення ОДПС про розстрочення боргу по ст. 100 №13 від 31.08.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 2537,74 грн., а сплачено із затримкою менше ніж 30 календарних днів, згідно платіжного доручення від 09.11.2012 №156, відповідно штрафна санкція складає 253,74 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми (а.с.45, зворотній бік)
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000281530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
-№0000291530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях за затримку на 173 календарних днів у розмірі 20%, що складає 161,50 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно декларації №9002683089 від 29.04.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 807,50 грн., а сплачено із затримкою більше ніж 30 календарних днів, згідно платіжних доручень від 02.08.2011 №952, від 13.09.2011 №1591, від 09.11.2011 №152, відповідно штрафна санкція складає 161,50 грн., що дорівнює 20% від сплаченої суми .
Таким чином , податкове повідомлення-рішення № 0000291530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
-№0000301530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях за затримку на 20 календарних днів у розмірі 10%, що складає 38,51 грн.Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» згідно рішення ОДПС про розстрочення боргу по ст. 100 №13 від 31.08.2011 нараховано до сплати зобовязання у сумі 385,10 грн., а сплачено із затримкою менше ніж 30 календарних днів, згідно платіжного доручення від 09.11.2012 №152, відповідно штрафна санкція складає 38,51 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми
Відтак , податкове повідомлення-рішення № 0000301530 від 01.02.2012 прийнято податковим органом правомірно.
Стосовно податкового повідомлення-рішення -№0000251530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти за затримку 20 календарних днів у розмірі 10% що складає 528,11 грн, колегія суддів зазначає , що відповідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням ДП «Донбасантрацит» нараховано до сплати за декларацією від 29.04.2011 №9002665782 зобовязання у сумі 5281,10 грн., а сплачено із затримкою до 30 календарних днів, відповідно штрафна санкція складає 528,11 грн., що дорівнює 10% від сплаченої суми . Сплата податкового зобовязання у сумі 5281,10 грн. здійснювалася за трьома платіжними дорученнями від 31.05.2011 №419 на суму 1804 грн. (штрафна санкція складає 180,40 грн., від 14.06.2011 №466 на суму 856 грн.(штрафна санкція складає 85,60 грн) та від 09.11.2011 №150 на суму 2621,10 грн.(штрафна санкція складає 262,11 грн.)
Отже, враховуючи приписи пункту 7 підрозділу 10 розділу 10 Податкового кодексу України, суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у розмірі 265,11 грн., а саме: 1 грн.+1 грн. +262,11грн.=265,11 грн. Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції , що податкове повідомлення-рішення №0000251530 від 01.02.2012 підлягає скасуванню в частині на суму 263 грн.
-№ 0000171530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення за затримку на 28 календарних днів у розмірі 10%, що складає 108 854,42 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням , суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 32 723 грн., оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з березня 2009 року по березень 2010 року за платіжними дорученнями, вказаними у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.Також з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з березня 2011 року по червень 2011 року.
Відтак, податкове повідомлення-рішення № 0000171530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 76 131 грн.
-№ 0000181530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення за затримку на 194 календарних днів у розмірі 20%, що складає 302 614,03 грн.
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 100 525 грн., оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з квітня 2009 року по грудень 2010 року за платіжними дорученнями, вказаними у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами. Також з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з березня 2011 року по червень 2011 року.
Таким чином , податкове повідомлення-рішення № 0000181530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 202 089 грн.
-№0000331530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання за забруднення навколишнього природного середовища за затримку на 801 календарних днів у розмірі 20%, що складає 38 408,22 грн.Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням суд вважає неправомірним застосування до позивача штрафної санкції, оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з січня 2009 року по грудень 2010 року за платіжними дорученнями, вказаними у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.
Відтак , суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0000331530 від 01.02.2012 підлягає скасуванню повністю.
-№0000321530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 609 календарних днів у розмірі 20%, що складає 7597,78 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням , суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 1828,63 грн., оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з вересня 2009 року по грудень 2010 року за платіжними дорученнями, вказаними у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами. Також з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з січня 2011 року по червень 2011 року.
Отже, податкове повідомлення-рішення № 0000321530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 5769,15 грн.
-№0000401530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 760 календарних днів у розмірі 20%, що складає 1161,52 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням , суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 2,00 грн., оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з травня 2009 року по грудень 2010 року за платіжними дорученнями, вказаними у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.Також з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з січня 2011 року по червень 2011 року.
Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції , що податкове повідомлення-рішення № 0000401530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 1159,52 грн.
-№0000361530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 181 календарних днів у розмірі 20%, що складає 949,11 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 4,00 грн., оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період - травень 2009 року за платіжним дорученням №778 від 28.05.2009, вказаним у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.Також з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з січня 2011 року по червень 2011 року.
Таким чином , податкове повідомлення-рішення № 0000361530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 945,11 грн.
-№0000351530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з інших зборів за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишньої природи за затримку на 464 календарних днів у розмірі 20%, що складає 3829,82 грн.
Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням , суд вважає неправомірним застосування до позивача штрафної санкції, оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у травні 2009 року за платіжним дорученням №774 від 28.05.2009, вказаним у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.
Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції , що податкове повідомлення-рішення №0000351530 від 01.02.2012 підлягає скасуванню повністю.
-№0000411530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 28 календарних днів у розмірі 10%, що складає 129,53 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням , суд вважає неправомірним застосування до позивача штрафної санкції, оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період травень 2009 року за платіжним дорученням №776 від 28.05.2009, вказаним у розрахунку, були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.
Отже, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0000411530 від 01.02.2012 підлягає скасуванню повністю.
-№0000391530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 1252 календарних днів у розмірі 20%, що складає 138 555,56 грн. Відповідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням , суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 113 158,56 грн., оскільки, з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з січня 2011 року по червень 2011 року.
Відтак , суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0000391530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 25 397 грн.
-№0000371530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 30 календарних днів у розмірі 10%, що складає 12362,08 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням суд вважає неправомірним застосування до позивача штрафної санкції, оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з травня 2009 року по грудень 2010 року за платіжними дорученнями, вказаними у розрахунку були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.
Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції , що податкове повідомлення-рішення №0000371530 від 01.02.2012 підлягає скасуванню повністю.
-№0000241530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 728 календарних днів у розмірі 20%, що складає 8357,55 грн. Відповідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у сумі 2320,96 грн., оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період з вересня 2009 року по грудень 2010 року були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.Також з розрахунку штрафної санкції вбачається, що податковим органом не вірно застосовано до позивача штрафні санкції за порушення податкового законодавства у період з січня 2011 року по червень 2011 року.
Отже, висновок суду першої інстанції , що податкове повідомлення-рішення №0000241530 від 01.02.2012 підлягає частковому скасуванню, а саме на суму 6036,59 грн., є правомірним та обґрунтованим .
-№0000311530 від 01.02.2012 за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з земельного податку з юридичних осіб за затримку на 28 календарних днів у розмірі 10%, що складає 899,05 грн. Згідно розрахунку штрафної санкції за вказаним податковим повідомленням-рішенням , суд вважає неправомірним застосування до позивача штрафної санкції, оскільки, суми коштів, сплачених позивачем у період травень 2009 року за платіжним дорученням №777 від 28.05.2009, вказаним у розрахунку, були зараховані податковим органом не у відповідності з призначенням платежу, що підтверджується випискою з картки особового рахунку платника податків та не заперечується сторонами.
Відтак , суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0000311530 від 01.02.2012 підлягає скасуванню повністю.
З огляду на наведене , колегія суддів вважає , що суд першоїі інстанції , вирішуючи справу , правомірно застосував норми законодавства , чинного на момент виникнення спірних правовідносин та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 195, 197 , п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м.Красний Луч Луганської області -залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 15 травня 2012 року у справі № 2а/1270/3062/2012 за позовом Державного підприємства "Донбасантрацит" до Державної податкової інспекції в м.Красний Луч Луганської області про скасування податкових повідомлень-рішень від 01.02.2012-залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили.
Колегія суддів С.П. Дяченко
І.В. Сіваченко
О.О. Шишов