Справа № 2310/723/2012
Номер провадження 2/2310/159/2012
УХВАЛА
07.07.2012 м.Корсунь-Шевченківський
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі:
головуючої - судді Побережної Н.П.,
за участю секретаря судових засідань Могильної І.В.
прокурора Початенко Н.В.,
представника позивача Управління Держкомзему у Корсунь -Шевченківському районі Черкаської області Манчука О.А.,
представника позивача ДП «Лисянське лісове господарство»Побоченко Ю.П.
представника відповідачів та відповідача ОСОБА_5
відповідача ОСОБА_6
розглянувши
позовну заяву прокурора Корсунь -Шевченківського району в інтересах держави в особі: Управління Держкомзему у Корсунь -Шевченківському районі Черкаської області, Державного підприємства «Лисянське лісове господарство» доКорсунь -Шевченківської районної державної адміністрації, ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_5 про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки та повернення землі,суд
ВСТАНОВИВ:
Позивач подав позовну заяву до суду і просить визнати незаконним і скасувати розпорядження голови Корсунь -Шевченківської районної державної адміністрації №92 від 27.03.2006 року «Про виділення земельних часток (паїв) із земель фермерського господарства «Томіленко»в натурі (на місцевості) та видачу їх власникам державних актів на право власності на земельну ділянку», визнати недійсними державні акти на право власності на земельні ділянки від 03.04.2006 року на ім'я ОСОБА_5 -серії ЯА №465269 на земельну ділянку площею 3,5847 га та серії ЯА №465354 на земельну ділянку площею 4,5551 га; на ім'я ОСОБА_8 -серії ЯА №465134 на земельну ділянку площею 6,0273 га; на ім'я ОСОБА_6 -серії ЯА №465321 на земельну ділянку площею 5,7611 га; на ім'я ОСОБА_7 -серії ЯА №465322 на земельну ділянку площею 7,4719 га та скасувати їх державну реєстрацію.
В судовому засіданні прокурор як позивач заявив клопотання про залучення до участі в розгляді справи третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Державну інспекцію сільського господарства України, оскільки до її повноважень віднесені контроль за використанням і охороною земель. Інші представники позивача підтримали дане клопотання.
Представник відповідачів щодо задоволення клопотання заперечував, мотивуючи тим, що позивачами не надані нормативні документи про створення даної інспекції та відношення даного органу до цивільної справи яка розглядається в суді.
З метою повного та всебічного з'ясування обставин справи суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача, виходячи з наступного.
Відповідно до п.1 Указу Президента України від 13.04.2011 року № 459/2011 "Про Державну інспекцію сільського господарства України", затверджене положення про Державну інспекцію сільського господарства України (далі - Держсільгоспінспекція України), яка є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр), входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. Згідгно з пп.1 п.4 даного Указу Президента України Держсільгоспінспекція України відповідно до покладених на неї завдань: організовує та здійснює державний нагляд (контроль) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, в тому числі за:
§ веденням державного обліку і реєстрації земель, достовірністю інформації про наявність та використання земель;
§ дотриманням вимог земельного законодавства при набутті права власності на земельні ділянки за договорами купівлі-продажу, міни, дарування, застави та іншими цивільно-правовими угодами;
§ дотриманням органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю;
§ використанням земельних ділянок відповідно до цільового призначення;
§ дотриманням вимог земельного законодавства органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з питань передачі земель у власність та надання у користування, у тому числі в оренду, зміни цільового призначення, вилучення, викупу, продажу земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань здійснення державного контролю за використанням та охороною земель»від 23.02.2012 року №4444-VI, який набрав чинності 21.03.2012 року, були внесені зміни:
- до ст.15 Земельного кодексу України, ст.14 Закону України «Про землеустрій»щодо повноважень центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин, зокрема зменшені повноваження в частині державного контролю за використанням та охороною земель;
- до Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», зокрема ч.1 ст.5 даного Закону передбачено, що державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі та у п. а) ч.1 ст.6 даного Закону вказано, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, належать: здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині:
§ додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю;
§ виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням;
§ додержання вимог земельного законодавства в процесі укладання цивільно-правових угод, передачі у власність, надання у користування, в тому числі в оренду, вилучення (викупу) земельних ділянок;
§ ведення державного обліку і реєстрації земель, достовірності інформації про земельні ділянки та їх використання.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залучити до розгляду справи третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Державну інспекцію сільського господарства України, в особі Державну інспекцію сільського господарства України в Черкаській області, управління контролю за використанням і охороною земель (18008 м. Черкаси, вул. Смілянська, 120/1).
Керуючись ст.ст. 35-37, 293 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ :
Задовольнити клопотання позивача.
Залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Державну інспекцію сільського господарства України, в особі Державну інспекцію сільського господарства України в Черкаській області, управління контролю за використанням і охороною земель (18008 м. Черкаси, вул. Смілянська, 120/1).
Залученій третій особі роз'яснити, що вона має процесуальні права і обов'язки, передбачені ст.27 ЦПК України. Крім того, має право заявити про свою участю у справі.
Третій особі направити копію ухвали та позовної заяви та повідомити, що розгляд справи відбудеться 17.07.2012 року о 10 годині в приміщення Корсунь -Шевченківського районного суду.
Ухвала оскарженню не підлягає, але заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Побережна Н. П.