ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 3-1161/11
13 жовтня 2011 року сел. Нижньогірський
Суддя Нижньогірського районного суду АР Крим Чернецька В.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку с. Жданівка Харцизького району Донецької області, громадянку України, в.о. директора комунального підприємства «Михайлівський комбінат житлово-комунального господарства», яка раніше не притягалася до адміністративної відповідальності, проживає за адресою: АДРЕСА_1, за ч. 1 ст. 41КУпАП,
в с т а н о в и л а:
12 серпня 2011 року при проведенні, державним інспектором праці Мішустовим О.В., первісної перевірки додержання законодавства про працю в комунальному підприємстві «Михайлівський комбінат житлово-комунального господарства» було встановлено, що ОСОБА_1 було порушено вимоги трудового законодавства, а саме:
· в порушення вимоги ст. 24 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата виплачувалась до листопаду 2010 року 1 раз в місяць;
· в порушення ст. 33 Закону України «Про оплату праці», Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 06.02.2003 року № 491-ІV, Порядку індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078, порушений порядок індексації заробітної плати працівникам, зокрема не проведена індексація заробітної плати працівникам у березні-жовтні 2009 року;
· в порушення ст. 30 Закону України «Про оплату праці», типової форми первинного обліку, затвердженої наказом Мінстату України від 05.12.2008р. № 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» в табелях робочого часу відбитий не достовірний облік виконуваного робочого часу працівників, зокрема табеля обліку робочого часу не відповідають формі первинного обліку, затвердженої наказом Мінстату України від 05.12.2008р. № 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці»;
· в порушення ст. 110 КЗпП України, при кожній виплаті заробітної плати працівники не повідомляються про загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат, розміри та підстави відрахувань та утримань із заробітної плати, яка заробітна плата належить до виплати;
· в порушення ст. 32 КЗпП України, допускається зміна істотних умов праці, зокрема зміна оплати праці без попередження про таке не пізніше 2-х місяців до їх ведення. Так, працівники були переведені на неповний робочий день, але про зміну умов праці працівники за два місяці попереджені не були (Наказ про переведення №30 від 19.08.2010 року);
· в порушення ст. 11 КЗпП України, ст. 2 Закону України «Про колективні договори і угоди» колективний договір на підприємстві не укладено;
· в порушення ст. 142 КЗпП України, правила внутрішнього трудового розпорядку на підприємстві відсутні;
· в порушення ст. 79 КЗпП України, графік надання щорічних відпусток на 2011 рік відсутній.
Крім того, 20 вересня 2011 року при проведенні, державним інспектором праці Мішустовим О.В., повторної перевірки додержання законодавства про працю в комунальному підприємстві «Михайлівський комбінат житлово-комунального господарства» було встановлено, що ОСОБА_1 було порушено вимоги трудового законодавства, а саме:
· в порушення ст. ст. 21, 115 КЗпП України, ст. 24 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата виплачується нерегулярно і несвоєчасно, заборгованість з виплати заробітної плати працівникам на момент перевірки станом на 01.08.2011 року склала 25,3 тисячі гривень, у тому числі: ОСОБА_3 - 8331,78 грн., ОСОБА_4 - 7415,77 грн., ОСОБА_5 - 2803,62 грн., ОСОБА_6 - 2803,62 грн;
· в порушення ст. 116 КЗпП України, розрахунок зі звільненими працівниками не проводиться в день звільнення, заборгованість з виплати заробітної плати перед звільненими працівниками склала 3,99 тисячі гривень, у тому числі: ОСОБА_7 -1484,13 грн., ОСОБА_8 - 349,88 грн., ОСОБА_9 - 1721,09 грн., ОСОБА_10 - 436,94 грн.;
· в порушення ст. 34 Закону України «Про оплату праці», компенсація працівникам втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати не проводиться. Так не нарахована компенсація при виплаті заборгованості із заробітної плати в лютому, березні, квітні, травні, червні, липні 2011 року;
· в порушення ст. 117 КЗпП України, компенсація звільненим працівникам у зв'язку із затримкою розрахунку при звільненні при погашенні заборгованості проведена не була;
· в порушення ст. 15 Закону України «Про оплату праці» відповідно до якої оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку, всі інші платежі здійснюються в першочерговому порядку, всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов'язань щодо оплати праці, оплата праці працівників здійснюється після сплати інших платежів, так відповідно журналу ордера вдалося встановити що за період з 01.02.2011р. по 01.08.2011р. при наявності грошових коштів в касі підприємства в сумі 18,2 тис. грн. фактично використано на виплату заробітної плати 4,7 тис. грн., у тому числі: в лютому 2011 р. при наявності грошових коштів в касі і на розрахунковому рахунку в сумі 3,2 тис. грн. фактично використано на виплату заробітної плати 0,7 тис. грн. при фонді оплати праці 1,8 тис. грн.; в березні 2011 р. при наявності грошових коштів в касі і на розрахунковому рахунку в сумі 3,0 тис. грн. фактично використано на виплату заробітної плати 0,9 тис. грн. при фонді оплати праці 1,9 тис. грн.; в квітні 2011 р. при наявності грошових коштів в касі і на розрахунковому рахунку в сумі 3,1 тис. грн. фактично використано на виплату заробітної плати 0,8 тис. грн. при фонді оплати праці 2,5 тис. грн.; в травні 2011 р. при наявності грошових коштів в касі і на розрахунковому рахунку в сумі 3,9 тис. грн. фактично використано на виплату заробітної плати 1,2 тис. грн. при фонді оплати праці 2,5 тис. грн.; в червні 2011 р. при наявності грошових коштів в касі і на розрахунковому рахунку в сумі 2,5 тис. грн. фактично використано на виплату заробітної плати 0,4 тис. грн. при фонді оплати праці 2,3 тис. грн.; в липні 2011 р. при наявності грошових коштів в касі і на розрахунковому рахунку в сумі 2,5 тис. грн. фактично використано на виплату заробітної плати 0,7 тис. грн. при фонді оплати праці 2,5 тис. грн.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала в повному обсязі, у вчиненому розкаялася.
Заслухавши ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд вбачає в діях порушника склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується:
- даними протоколів про адміністративні правопорушення №01-20-25/823 від 12.08.2011 року та №01-20-25/976 відповідно до яких ОСОБА_1 допустила вище вказані порушення в трудовому законодавстві та законодавстві про оплату праці /а.с.2,11/;
- актом перевірки № 01-20-25/904 від 04-10 серпня 2011 року /а.с.4,12/.
Аналізуючи дослідженні докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку, про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого диспозицією ст. 41 ч.1 КУпАП.
Відповідно до ст. 34 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, є її щире розкаяння.
Відповідно до ст. 35 КУпАП обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене нею правопорушення, судом не встановлено.
При призначенні міри та виду адміністративного стягнення, суд відповідно до ст.ст. 23, 33-35 КУпАП враховує характер скоєного правопорушення, наявність обставини, яка пом'якшує відповідальність правопорушника, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, особу правопорушника, яка працює та має постійний дохід у вигляді заробітної плати, тому суд вважає за необхідне та достатнє, з метою виховання правопорушника, попередження здійснення нею нових правопорушень, а також з метою належного виконання постанови суду, піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у вигляді штрафу, в мінімальному розмірі передбаченому санкцією ч.1 ст. 41 КУпАП, оскільки такий вид і розмір стягнення, з врахуванням викладених вище обставин, буде достатньою мірою відповідальності за скоєне правопорушення і повною мірою відповідати цілям та меті адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 33-35, 41 ч.1, 283, 284 КУпАП
п о с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП та піддати її адміністративному стягненню у вигляді штрафу в сумі 510 (п'ятсот десять) гривень.
Суму штрафу перерахувати в дохід держави на р/с 31118106700192 в УГК АРК м. Сімферополь МФО: 824026, ЗКПО: 34740615, код платежу: 21081100, одержувач: держбюджет Нижньогірського району.
Роз'яснити правопорушникові, що у разі відмові виплатити штраф добровільно протягом 15 днів з дня отримання копії даної постанови, штраф буде стягнутий в примусовому порядку в подвійному розмірі в сумі 1020 гривень, відповідно до ст. 308 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду АР Крим або на постанову може бути внесений протест прокурора через Нижньогірський районний суд АР Крим протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Суддя В.В. Чернецька