Ухвала суду № 25394151, 12.07.2012, Вільногірський міський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
12.07.2012
Номер справи
2-160/11
Номер документу
25394151
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 липня 2012 року. Справа № 2-160/11

п/с № 2/407/78/2012

Вільногірський міський суд Дніпропетровської області

в складі: головуючого судді Шаповала Г.І.

при секретарі Кудіній Н.І.

з участю: позивача ОСОБА_1

представника позивача адвоката Шевчука О.М.

представника відповідача Тогоєвої О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Вільногірську, Дніпропетровської області, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, про захист прав споживача комунальних послуг з холодного водопостачання та водовідведення, визнання незаконним наказу про відключення холодного водопостачання, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення відшкодування за завдані майнову та моральну шкоди, завданими незаконними діями відповідача, третя особа у справі: Виконавчий комітет Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, та за зустрічним позовом Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, до ОСОБА_1, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги, зобов'язання укласти договір та надати доступ до квартири, третя особа у справі: Виконавчий комітет Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області,

У С Т А Н О В И В:

Згідно позову, що надійшов до суду 13.07.2010 року, та змінам до нього від 22.11.2010 р. (а.с. 34-37), від 14.11.2011 р. (а.с.127-131), від 12.06.2012 р. (а.с.182-186), позивач ОСОБА_1 зазначив, що він є власником квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, яка належить йому на праві приватної власності. 01 грудня 2009 року, між ним та відповідачем було укладено договір № 554 про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення, відповідно до якого, він та відповідач взяли на себе певні обов'язки та мали відповідні права.

Сплату за спожиту воду та відповідно водовідведення, він здійснював на підставі показників лічильника холодної води, який встановлено в нього в квартирі, відповідно до правил використання зазначених приладів. Згідно до вимог ст. 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», положення якого мають вищу юридичну силу порівняно з іншими нормативними (підзаконними) актами, що регулюють спірні правовідносини, періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. При цьому, законодавець не визначив будь-яких альтернатив щодо особи, за рахунок якої, проводяться відповідні заходи щодо повірки приладів обліку холодної води, які встановлюються, в тому числі, і у споживача в квартирі.

Після настання терміну чергової повірки лічильника, він звернувся до підприємства відповідача із заявою здійснити повірку лічильника холодної води, який встановлено в нього в квартирі, на що отримав від відповідача незаконну відмову з посиланням на відсутність закладених коштів в тариф на утримання будинку, який затверджено виконкомом Вільногірської міської ради. Однак, зазначений вище Закон «Про метрологію та метрологічну діяльність»не надає право відповідачу, як виконавцю зазначених послуг з холодного водопостачання, відмовитись від проведення повірки за власні кошти з мотивів відсутності зазначеної послуги в тарифі на утримання будинку та прибудинкової території. Зазначені кошти повинен був передбачити у відповідному бюджеті орган місцевого самоврядування при затвердженні тарифу, до якого не було включено зазначену послугу. Тим більше, в зазначеному вище Законі не міститься посилань на те, що кошти на повірку приладів обліку холодної води, повинні формуватися за рахунок відповідного тариф, затвердженого органом місцевого самоврядування. Законодавець в цій частині чітко визначив джерело надходження цих коштів - за рахунок підприємств, що надають послуги з водопостачання. Так само зазначений Закон «Про метрологію та метрологічну діяльність»не передбачає такого обов'язку споживача послуг з водопостачання, проведення повірки приладу обліку холодної води за власний рахунок.

Не зважаючи на всі обставини, перелічені вище, відповідач безпідставно та незаконно, в порушення вимог діючого законодавства, що регулює спірні правовідносини, зобов'язав його за власний рахунок здійснити повірку встановленого в нього в квартирі приладу обліку холодної води, оскільки настав строк такої повірки. При цьому, відповідач, в порушення вимог діючого законодавства України, почав нараховувати йому заборгованість за спожиту холодну воду всупереч встановленій методі. Так, згідно до п. 15 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630, споживач, за час здійснення періодичної повірки засобу обліку спожитої холодної води, оплачує відповідні послуги з централізованого постачання холодної води -згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці. Таким чином, нарахована йому відповідачем неіснуюча заборгованість за послуги з холодного водопостачання в обсягах, які розрахував відповідач, не відповідає дійсності та діючим нормативним актам, а зроблений відповідачем розрахунок заборгованості є незаконним.

Однак, не зважаючи на все, наведене вище, відповідач, з мотивів наявності, начебто в нього заборгованості за послуги, які він насправді не споживав, незаконно надіслав йому попередження від 20.05.2010 р., 02.06.2010 р., 01.07.2010 р. про відключення його квартири від централізованої мережі водопостачання у разі несплати ним боргу, в розмірі, безпідставно нарахованому відповідачем. При цьому, слід зазначити, що оплату відповідачу за спожиті послуги він проводив щомісячно та заборгованості перед відповідачем не мав на той час, та не має по сьогодні. Крім того, така дія, як відключення його квартири від централізованого водопостачання, не передбачена положеннями діючого Закону України «Про питну воду та питне водопостачання». Так само і зазначеним вище договором, який було укладено між ним та відповідачем, такого права, як від'єднання його, як споживача послуг відповідача, від системи централізованого водоностачання, відповідач не мав і фактично перевищив свої повноваження, надані йому діючим законодавством України. При цьому, відповідач посилався на ст. 23 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», в якій визначається право відповідача не відключати від системи водопстачання, а лише дає йому право обмежити і те, тільки для юридичних осіб, споживання питної води до рівня екологічної броні питного водопостачання. При цьому, ст. 48 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», прямо визначає, що всі спори з питань питної води та питного водопостачання розглядаються у судовому порядку. Іншим шляхом вирішення будь-яких спорів зі спірних питань, діюче законодавство України не передбачає, в зв'язку з чим, відповідач, в разі, якщо він вважає що позивачем було порушено його права, повинен був звертатися до суду з відповідним позовом, а не вчиняти самочинно незаконні дії.

Далі, продовжуючи свої незаконні та протиправні дії, відповідачем, незаконно та безпідставно, самовільно, без відповідного рішення суду, 16 червня 2010 р., було проведено відключення його квартири від системи централізованого водопостачання на підставі наказу керівника підприємства відповідача № 173 від 19.05.2010 р.

Оскільки дії відповідача носили явний протиправний та незаконний характер, позивач у відповідності до вимог ст. 19 ЦК України, за власний рахунок та власними силами здійснив під'єднання до мережі централізованного водопостачання. Але, відповідач, продовжуючи свої незаконні та протиправні дії, вже після його підключення до централізлваної системи водопостачання, знову виніс наказ № 237 від 08.07.2010 р. за підписом керівника підприємства відповідача, відповідно до якого, було наказано знову відключити належну позивачу квартиру від централізованої системи водопостачання та зобов'язано структурні підрозділи підприємства відповідача здійснити розрахунок та нарахування шграфних санкцій щодо нього за, начебто, самовільне, на думку відповідача, підключення до ситеми водопостачання.

Позивач вважає, що перелічені вище дії відповідача протирічать вимогам діючого законодавства України як в частині проведення повірки приладу обліку холодної води, встановленого в його квартирі, так і в частині незаконного відключення двічі його квартири від системи централізованого водопостачання з підстав, викладених вище. Крім того, наказ відповідача від 08.07.2010 р. № 237 також є незаконним і не відповідає вимогам діючого законодавства, оскільки грубо порушує його права споживача послуг відповідача, гарантовані йому діючим законодавстов України, переліченим вище, які відповідачем ігноруються та не виконуються.

Крім того, своїми незаконними та протиправними діями, відповідач завдав позивачу майнової щкоди, яка зокрема полягає у витратах, які він поніс в зв'язку із реалізацією ним свого права на замозахист від протиправних дій відповідача та пов'язаними з витратами на проведення за власний рахунок підключення до централізованої системи водопостачання, вартість якого, за розрахунком відповідача, складає 700 (сімсот) гривень.

Також, для усунення протиправних і незаконних дій відповідача, він змушений був самостійно відновлювати в своїй квартирі нормальне функціонування системи водовідведення (каналізації) що потребувало демонтажу (розібрання) унітазу в квартирі та встановлення замість нього нового, на що ним було витрачено кошти в розмірі 235 (двісті тридцять п'ять) грн. 50 коп., що було пов'язано із необхідністю придбання нового унітазу та комплектуючих частин до системи водовідведення (каналізації).

Більш того, своїми незаконними та протиправними діями, переліченими вище, відповідачем було завдано позивачу також і моральної шкоди, яка полягає в наступному. З вини відповідача йому було двічі незаконно відключено від централізованої системи водопостачання, в звязку з чим, він деякий час був позбавлений можливості користуватися питною водою, чого діючим законодавством не передбачається, що завдало йому значних та тривалих незручностей; на самозахист своїх прав від незаконних дій відповідача, він змушений був витрачати значні для себе кошти, що також погіршило його майнове становище; за рахунок власного вільного часу та відпочинку він змушений звертатися за захистом своїх прав та інтересів до суду та з вини відповідача займатися справами, які не є звичними для нього. Перелічені вище обставини значно погіршили звичайний перебіг його життя, що завдає йому додаткових моральних та психологічних страждань та переживань. Завдану йому незаконними діями відповідача моральну шкоду він оцінює на загальну суму 2000 (дві тисячі) гривень.

Крім того, відповідач звернувся до суду з зустрічним позовом до нього та його дружини, в якому просить стягнути з нього та дружини на його користь неіснуючу, на його погляд, заборгованість за послуги, які фактично відповідачем надано не було, та укласти з ним договір про надання відповідачем комунальних послуг згідно із запропонованим відповідачем варіантом договору. Однак, запропонований відповідачем варіант договору не відповідає вимогам діючого законодавства, зокрема постанові КМ України за № 529 від 20 травня 2009 року «Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», яким передбачено, в тому числі й відповідальність відповідача, його обов'язки та права позивача, як споживача, які в запропонованому відповідачем варіантом договору суттєво обмежуються.

На підставі зазначеного вище та відповідно до вимог ст.6, 11, 15, 16, 22, 23, 1166, 1167 ЦК України, ст. 48 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», ст. 16, ч. 2 ст. 21, ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст.4,5,10,19,21-23 Закону України «Про захист прав споживачів», позивач прохає:

1. Визнати незаконним та скасувати з підстав, викладених вище, накази відповідача № 173 від 19.05.2010 року та №237 від 08.07.2010 р.

2. Заборонити відповідачу вчиняти будь-які дії, крім виконання відповідного рішення суду, що набрало законної сили, направленні на відключення належної йому квартири АДРЕСА_1 від централізованої системи водопостачання та водовідведення у будь-який спосіб.

3. Зобов'язати відповідача за власний рахунок, відновити стан інженерного обладнання в будинку - системи водопостачання холодної води та каналізації зі штраби АДРЕСА_1, за допомогою якого забезпечувалось надання в належну йому квартиру холодного водопостачання протягом п'яти робочих днів з моменту набрання рішенням суду законної сили у разі задоволення його позову, а саме, встановити в штрабі під'їзду де розташована його квартира по стояку, з якого заводиться холодна вода в квартиру, трубу, діаметром не менше 50 міліметрів, яку було встановлено з моменту введення будинку в експлуатацію, що відповідає технічним нормам та стандартам постачання холодної води споживачам.

4. Зобов'язати відповідача за власний рахунок здійснити повірку приладу обліку холодної води СГВ 15 № 1483670, який розташовано в належній йому квартирі, відповідно до вимог чинного законодавства України.

5. Зобов'язати відповідача здійснити перерахунок вартості наданих ним йому послуг з холодного водопостачання відповідно до вимог п. 15 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 з урахуванням платежів, які було ним здійснено, в період часу з 18 листопада 2009 р. - по день здійснення державної повірки відповідачем.

6. Стягнути з відповідача на його користь компенсацію за завдану йому майнову шкоду в розмірі 935 (дев'ятсот тридцять п'ять) гривень 50 коп. виходячи з розрахунку, наведеного в позові.

7. Зобов'язати відповідача доповнити запропонований ним до підписання проект дог овору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території наступними положеннями:

- доповнити пп. 4) п. 13 договору наступним реченням: «Перерахунок розміру плати споживачу за ненаданні виконавцем, або надані виконавцем послуги не в повному обсязі та наданні ним послуги із заниженням їх кількісних та якісних показників, проводиться виконавцем не рідше одного разу на квартал (три місяці) шляхом заліку коштів після перерахунку розміру плати на особистий рахунок споживача, який обслуговується виконавцем»;

- доповнити п. 13 договору пунктом 11) наступного змісту: «Один раз на квартал (три місяці) виконавець зобов'язаний надати споживачу на його вимогу всю наявну у виконавця документацію щодо наданих споживачу послуг - акти взаєморозрахунків виконавця із підрядними організаціями; акти виконаних робіт підрядниками; договори виконавця із підрядниками; ліцензійну та дозвільну документацію на право проведення робіт виконавцем або підрядною оргянізацією у разі, якщо такі дозволи та ліцензії є обов'язковими; розрахунки фактичних витрат виконавця по кожній наданій ним у звітний період послузі, якщо така надавалась (згідно до додатку до договору з переліком послуг виконавця)»;

- доповнити п. 13 договору пунктом 12) наступного змісту: «Вимірювання обсягів та якості наданих виконавцем послуг здійснюється шляхом підписання споживачем та виконавцем відповідного акту виконаних робіт, у разі непідписання якого споживачем, виконавець повинен здійснити перерахунок оплати за ненадані або надані ним споживачу неякісні та не в повному обсязі послуги».

8. Стягнути з відповідача на його користь компенсацію за завдану йому незаконними діями відповідача, переліченими вище, моральну шкоду в розмірі 2000 (дві тисячі) гривень.

9. Стягнути з відповідача на його користь всі зазнані ним судові витрати пов'язані з розглядом цієї справи в суді, в тому числі витрати, пов'язані з наданням юридичної допомоги адвокатом.

Відповідач, КП «Жилсервіс», позов не визнав та, в свою чергу, 03.08.2010 року звернувся до відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_4 з позовом (надалі зустрічний позов) (т.2 а.с.2), який був об'єднаний за ухвалою Вільногірського міського суду від 03.11.2010 року (т.1 а.с.32) в одне провадження з попереднім позовом. Згідно зустрічного позову та змін до нього від 18.05.2011 р. (т.1 а.с.86-87), від 17.07.2011 р. (т.1 а.с.114-115), від 11.05.2012 р. (т1 а.с.158-159), від 13.06.2012 р. (т1 а.с.180-181) позивач за зустрічним позовом зазначив, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, володіють на праві приватної власності квартирою АДРЕСА_1

З 01.08.2009 р. виконавцем житлово-комунальних послуг у м. Вільногірську стало КП «Жилсервіс». Договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з КП «Жилсервіс»неодноразово направлявся відповідачам, однак був повернутий не підписаним. У судовому засіданні представником КП «Жилсервіс»була надана копія договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій від 07.12.2009 р. № 2721, який направлявся ОСОБА_1 для підписання у грудні 2009 р.

У ч. З ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»зазначено, що споживач зобов'язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору, та оплачувати послуги у строки, передбачені договором або законом. Обов'язок власника укласти договір на утримання будинку і прибудинкової території встановлено наступними нормативно-правовими актами: ст. 151 Житлового кодексу УРСР, п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. № 572, абзацом 2 роз'яснення Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 01.03.2006 р.

Направлений договір був складений на основі Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 р. № 529, і повністю відповідає чинному законодавству та правовим актам органів місцевого самоврядування. Вартість щомісячного платежу була розрахована на підставі рішення виконавчого комітету Вільногірської міської ради від 02.02.2009 р. № 44 «Про встановлення тарифу на послуги по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Вільногірську».

Відповідно до ч. 1 ст. 649 Цивільного кодексу України розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акту органу державної влади, органу влади Автономної республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.

Згідно з ч. 1 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Таким чином, КП «Жилсервіс» вважає за необхідне звернутися до суду для спонукання ОСОБА_1 до укладення договору.

Відповідачі не сплачують за послуги по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій з грудня 2009 р. по квітень 2012 р., що призвело до виникнення заборгованості на загальну суму 1835,61 грн. Сума заборгованості складається з щомісячної плати за утримання будинку і прибудинкової території, яка визначається на підставі тарифу, встановленого рішенням виконавчого комітету Вільногірської міської ради від 02.02.2009 р. № 44 «Про встановлення тарифу на послуги по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Вільногірську». Даним рішенням встановлено, що власники квартир і квартиронаймачі у буд. АДРЕСА_1 сплачують - 1,4051 грн. з ПДВ за 1 кв.м. квартири.

Відсутність підписаного обома сторонами договору в даному випадку не може бути підставою для неоплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду»встановлено, що власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку.

Згідно з ч. 4 ст. 319 Цивільного кодексу України власність зобов'язує. Ст. 322 цього ж Кодексу встановлено, що власник зобов'язаний утримувати належне йому майно. В даному випадку утримання власності відповідачів здійснюється виконавцем житлово-комунальних послуг - КП «Жилсервіс»- шляхом надання послуг з утримання будинку і прибудинкової території.

Договір про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення № 554 був укладений між КП «Жилсервіс»і ОСОБА_1 01.12.2009 р.

За послуги по забезпеченню холодною водою та водовідведення відповідачі сплачують частково. Заборгованість за ці послуги становить 4412,76 грн.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Вільногірської міської ради депутатів від 01.04.2009 р. № 130 «Про встановлення тарифів за послуги з виробництва та транспортування питної води, прийому та очистки стоків для споживачів м. Вільногірська»тариф на холодну питну воду складає 3,93 грн. за 1 м3, тариф на водовідведення -1,73 грн. за 1 м3.

Статею 22 Закону України «Про питну воду і водопостачання»закріплено обов'язок споживача своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання і водовідведення. П. 1 договору про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення від 01.12.2009 р. № 554 передбачено, що виконавець зобов'язується своєчасно надавати споживачеві послуги з постачання холодної води і водовідведення, а споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених договором. Згідно з п.п. 1 п. 15 цього ж договору споживач зобов'язаний оплачувати послуги в установлений договором строк.

У зв'язку з наявністю заборгованості керівництвом КП «Жилсервіс»було прийнято рішення про відключення квартири АДРЕСА_1 від мережі холодного водопостачання і водовідведення. Про цей намір відповідачі були письмово попереджені 20.05.2010 р. Відключення від мережі водозабезпечення було здійснено 16.06.2010 р., про що складено відповідний акт. 08.07.2010 р. при здійсненні оперативного контролю було виявлено, що абонент ОСОБА_1 самовільно підключився до мережі питного водопостачання. В цей же день було здійснено повторне відключення споживача від мережі комунального водозабезпечення.

П. 3.2. Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Мінжилкомунгоспу від 27.06.2008 р. № 190, встановлено, що водокористування вважається безобліковим, якщо споживач самовільно приєднався до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення або самовільно користується ними. Згідно з п. 3.3. цих же Правил у разі безоблікового водокористування виробник виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при швидкості руху води в ній 2,0 м/сек та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу. Виходячи з цього відповідачам було нараховано витрати води за період з 16.06.2010 р. по 08.07.2010 р. наступним чином: 22,98 м3 х 21 доба х 3,93 грн. = 1896,54 грн., де 22,98 м3/добу - витрати води за пропускною спроможністю труби вводу діаметром 13 мм при швидкості руху води в ній 2,0 м/сек. та дією її повним перерізом протягом 24 годин на добу; 21 доба - період безоблікового водокористування; 3,93 грн. - вартість 1 м холодної води. Таким чином, до сплати у липні 2010 р. відповідачам було виставлено 1896,54 грн.

В судовому засіданні 21.06.2011 р. ОСОБА_1 повідомив, що повторне підключення їхньої квартири до мережі питного водопостачання було здійснено ним 11.07.2010 р., таким чином КП «Жилсервіс»у липні 2011 р. здійснило нарахування за водопостачання починаючи з липня 2010 р. згідно з нормами, встановленими законодавством. Нарахування за період з липня 2010 р. по червень 2011 р. за послуги по водозабезпеченню та водовідведенню становили - 1559,11 грн.

Крім цього, за період з липня 2011 р. по квітень 2012 р. споживачі продовжують оплачувати послуги з централізованого водопостачання і водовідведення не в повному обсязі, що також привело до збільшення їх заборгованості перед КП «Жилсервіс».

Загальний розмір заборгованості за житлово-комунальні послуги перед КП «Жилсервіс»становить 1835,61 грн. + 4412,76 = 6248,37 грн. станом на 01.05.2012 р.

Починаючи з серпня 2010 р. відповідачам не нараховулася плата за подачу питної води та водовідведення, оскільки їх квартира в КП «Жилсервіс»числилася як така, що не отримує послуги з подачі питної води та водовідведення. Однак, відповідачі у своїх виступах в суді зазначали, що самовільно підключилися до мережі водопостачання і водовідведення та отримують ці послуги. У зв'язку з вищевикладеним, КП «Жилсервіс»необхідно обстежити внутрішньоквартирні сантехнічні мережі відповідачів, документально зафіксувати факт підключення до мереж, перевірити правильність і можливість такого самовільного підключення та здійснювати у подальшому нарахування за надані послуги. Добровільно відповідачі працівників КП «Жилсервіс»до квартири не пускають. Таким чином, КП «Жилсервіс»змушене включити вимогу про допуск уповноважених працівників підприємства до квартири, що належить відповідачам, для обстеження мереж.

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 17 та п. 8 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»споживач зобов'язаний забезпечити доступ, а виконавець має право доступу до мережі, арматури, засобів обліку, розподільчих систем представників виконавця/виробника за наявності в них відповідного посвідчення для встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічних та профілактичних оглядів, зняття контрольних показників засобів обліку тощо - згідно з істотними умовами договору.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 151 Житлового кодексу УРСР, ст.ст. 319, 322, 629 Цивільного кодексу України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», ст. 22 Закону України «Про питну воду і питне водопостачання», п.7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою КМУ від 08.10.92 р. № 572, ч. 2 ст.31 Цивільного процесуального кодексу України, позивач прохає:

Зобов'язати ОСОБА_1 та ОСОБА_4 надати уповноваженим працівникам КП «Жилсервіс»доступ до квартири АДРЕСА_1 для проведення технічного огляду внутрішньоквартирних мереж холодного водопостачання та водовідведення з метою перевірки правильності підключення до мереж водопостачання і водовідведення, що було проведено особисто ОСОБА_1 без участі та без узгодження з КП «Жилсервіс».

2. Зобов'язати ОСОБА_1 укласти договір з КП «Жилсервіс»про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, підготовлений КП «Жилсервіс»на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, у редакції аналогічній договору № 2721 від 07.12.2009 р., що направлялася ОСОБА_1 у грудні 2009 р.

3. Стягнути солідарно з відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_4 на користь КП «Жилсервіс»заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг на загальну суму 6248,37 грн., яку перерахувати за наступними банківськими реквізитами: р/р 26002060243574 ДРУ КБ ПАТ «Приватбанк», МФО 305299, ОКПО 36489096.

4. Стягнути солідарно з відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_4 на користь КП «Жилсервіс»30 грн. за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у відповідності із доданим платіжним дорученням.

В судовому засіданні позивач та його представник, за первісним позовом, позовні вимоги та їх обгрунтування, що викладені в позовній заяві та доповненнях до неї, підтримали в повному обсязі, зустрічний позов не визнали в повному обсязі. З їх додаткових пояснень витікає, що КП «Жилсервіс»надавало послуги з водопостачання та водовідведення без наявності у нього на цю діяльність ліцензії, яка, згідно закону, є обов'язковою для цього виду діяльності. Тому підприємство здійснювало до 14.07.2011 року незаконну діяльність і не може вимагати за це оплати. Відповідно до ст.28 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність», відповідно до умов договору, укладеного між КП «Жилсервіс»на ОСОБА_1, однозначно встановлено, що повірка, обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають відповідні послуги. Відповідно до ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання», КП «Жилсервіс»не мало права повністю відключати квартиру від водопостачання, могло зменшити в межах санітарних норм. Окрім того, відповідачу для цього слід було звернутися до суду, оскільки виник спір. Самовільного підключення до мережі не було, оскільки, ОСОБА_1 підключивши свою квартиру до мережі водопостачання, діяв в межах захисту порушених його прав. Оскільки за вини підприємства не було проведено вчасно повірку лічильника питної води, а ОСОБА_1 продовжував сплачувати за воду по показникам лічильника, то ніякої заборгованості за водопостачання та водовідведення немає. Відповідачу слід за весь час, з моменту, коли потрібно було провести повірку лічильника, здійснити перерахунок плати за воду, виходячи з середнього показника споживання води по лічильнику за 3 попередні місяці. Відповідно до законодавства, споживач послуг має право на доповнення та уточнення умов договору на надання житлово-комунальних послуг, тому договір про надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій слід доповнити тими умовами, які зазначені в позові, тільки в цьому випадку можливе укладення договору.Прибудинкова територія, взагалі, не визначена відповідно до вимог закону, тому оплата за неї нараховується також незаконно. Надавати доступ в квартиру ОСОБА_1 працівникам відповідача немає необхідності, оскільки вони мають можливість виконати необхідні їм заходи через штрабу зовні, як вони це робили, коли відключали квартиру від водопостачання. В зв'язку з незаконними діями КП «Жилсервіс» ОСОБА_1 було завдано моральної шкоди.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги, за первісним позовом, не визнала, свій зустрічний позов та його обгрунтування, що викладені в позовній заяві та доповненнях до неї, підтримала в повному обсязі. Додатково пояснила, що водопостачання в м. Вільногірську було забезпечене шляхом укладення договору з філією Вільногірського ГМК ПрАТ «Кримський Титан», яке має відповідні ліцензії та дозволи. в 2011 році КП «Жилсервіс» також отримало ліцензію. Належно оформлених претензій стосовно якості та кількості водопостачання від відповідачів за зустрічним позовом не надходило. Підприємство не має права проводити повірку засобів вимірювання, які є власністю споживачів, тільки тих, які находяться на його балансі. В тариф на оплату водопостачання не закладено витрати на виконання робіт, пов'язаних з повіркою квартирних лічильників, а саме: розпломбування, демонтаж, транспортування, монтаж, опломбування лічильника води. Для цього споживачам слід укладати окремий договір з КП «Жилсервіс», вартість робіт складає 158.28 грн., проте ОСОБА_1 відмовився від укладення цього договору, вважаючи, що це занадто велика сума. Стосовно рівня екологічної броні з постачання води, то ця норма в ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання»стосується лише підприємств і не відноситься до населення, тому повне відключення квартири ОСОБА_1, від мережі водопостачання було здійснене законно. Оплата водопостачання по середньому показнику лічильника можлива лише протягом місяця, поки лічильник води перебуває на повірці. Оскільки відповідачі, за зустрічним позовом, лічильник не надали на повірку, самовільно підключилися до мережі водопостачання, то за цих обставин оплата за водопостачання нараховувалася їм за відповідною формулою, встановленою правовими нормами. Стосовно майнової шкоди, то ОСОБА_1 не надав доказів, що саме ті сантехнічні засоби, які він купив, поставлені замість пошкоджених, також немає доказів того, що пошкодження старих сантехнічних засобів було необхідним при їх демонтажі. Розрахунок КП «Жилсервіс»стосовно виконання подібних робіт не може бути використаний, оскільки там закладено витрати, які ОСОБА_1 не міг понести, зокрема, сума ПДВ. Відповідачі, за зустрічним позовом, безпідставно ухиляються від укладення договору на надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території, фактично користуючись цими послугами, але уникаючи їх оплачувати, згідно тарифу. Вимоги ОСОБА_1 про внесення до типового договору про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території зазначених в позові нових умов є не можливим, оскільки виконання цих додаткових умов потягне за собою необгрунтованих додаткових витрат. Послуги з утримання будинку та прибудинкової території не носять індивідуального характеру, надаються в цілому для всіх жильців будинку, акти виконаних робіт та інші документи стосовно надання цих послуг складають велику кількість, щоб знайомити споживача з цими актами, слід мати для цього додаткову посаду та місце проведення цих дій та відповідні кошти. Тому, згідно закону споживачі мають право складати акти про ті чи інші недоліки з надання житлово-комунальних послуг, а виконавець має можливість здійснювати перерахунок та зменшувати оплату за ненадані чи неякісно надані послуги. Згідно закону власники майна зобов'язані утримувати належне їм майно, це також стосується відповідачів, які повинні приймати участь в утриманні будинку та прибудинкової території відповідно до установлених тарифів, які розраховано стосовно кожного будинку окремо та відповідно до розміру частки у спільному майні. Прибудинкова територія визначена згідно технічних паспортів кожного будинку. Відповідно до укладеного з ОСОБА_1 договору на водопостачання та водовідведення, він взяв на себе зобов'язання надавати доступ до квартири працівникам виконавця послуг для проведення профілактичних оглядів системи водопостачання та водовідведення, проте ці обов'язки безпідставно не виконує.

Третя особа свого представника в судове засідання не направила та надала заяву про розгляд справи за його відсутності.

Згідно копії договору № 554 про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення від 01.12.2009 року, сторонами договору є КП «Жилсервіс»та ОСОБА_1. (а.с. 6-7 т 1, 12-13 т.2)

Згідно копій попереджень -повідомлень від 20.05.2010 року, 02.06.2010 року, 01.07.2010 року, адміністрацією КП «Жилсервіс» ОСОБА_1 повідомляється про наявність у нього заборгованості за житлово-комунальні послуги, та про те, що у разі несплати буде проведено відключення без додаткового попередження. (а.с. 8).

Згідно копії акту від 16.06.2010 року, складеного депутатом Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, Куліковим Ю.М., акт складено по факту відключення квартири ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1, від системи централізованого водопостачання працівниками ПП ОСОБА_7 та ПП «Юмован-Сервіс», що діяли на підставі наказу № 173 від 19.05.2010 р. директора КП «Жилсервіс»Повстіна І.Т. (а.с. 8)

Згідно копії наказу № 237 від 08.07.2010 р. за підписом директора КП «Жилсервіс»Повстіна І.Т., наказано відключити квартиру АДРЕСА_1, від централізованої системи водопостачання, роботи по відключенню виконати з залученням ПП ОСОБА_7 (а.с.10 т.1, а.с.18-19 т.2)

Згідно листа КП «Жилсервіс»на адресу ОСОБА_1 від 09.07.2010 р. вих. № 2234, повідомляється про відключення його квартири від водопостачання 16.06.2010 р., та про складення акту від 08.07.2010 р. про самовільне підключення квартири до мережі централізованого водопроводу, та надається розрахунок оплати за воду згідно пропускної можливості труби діаметром 13 мм. на суму 1896.54 грн. (а.с.11-14)

Згідно копії свідоцтва про право власності на житло від 30.11.1998 р., ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_9 на праві спільної сумісної власності мають квартиру АДРЕСА_1. (а.с.15)

Згідно квитанції від 12.07.2010 р. ОСОБА_1 сплатив адвокату Шевчуку О.М. за надання юридичних послуг 150.00 грн.(а.с. 16)

Згідно ухвали Вільногірського міського суду від 03.11.2010 р., позовні вимоги об'єднані в одне провадження.(а.с.32)

Згідно товарного чека від 16.07.2010 р. магазину «Гранд», приватним підприємцем ОСОБА_10 продано унітаз, гофру, резинку, резинку на загальну суму 235.50 грн. (а.с.38)

Згідно копій квитанцій про сплату житлово-комунальних послуг, ОСОБА_1 оплачував зазначені послуги з вересня 2009 р. по серпень 2010 р. (а.с.66-69)

Згідно копії листа державної житлово-комунальної інспекції у Дніпропетровській області на ім'я ОСОБА_1 від 30.07.2010 р., зазначено, що згідно п.16 постанови Кабінету Міністрів України про Порядок формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, до складу витрат із збуту послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, дозволяється включати витрати із збуту цих послуг, що пов'язані з проведенням періодичної повірки, обслуговування та ремонту (включаючи демонтаж, транспортування та монтаж після повірки) засобів обліку води, якщо зазначені засоби є власністю підприємства. Такі витрати включаються до тарифів лише для тих споживачів, що проживають у будинках, обладнаних будинковими засобами обліку, в тому числі в приватному секторі. Встановлені в квартирі ОСОБА_1 засоби обліку води є його власністю і взяті підприємством-надавачем послуг лише на абонентський облік. Послуга з періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, в тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки включена у склад типового переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій згідно Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою КМ України ввід 20.05.2009 р. № 529. На даний час КП «Жилсервіс»не виконало вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 р. № 529 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». (а.с.70-71)

Згідно листа Вільногірської міської СЕС від 21.04.2011 р., в період з 01.08.2009 р. по 01.08.1010 р. було відібрано 184 проб питної води, із яки х 98.9 % біли нестандартними за фізико-хімічними показниками -вода перевищувала нормативні показники ГОСТу 2874-82 за показником -кольоровість, відбір проб питної води проводиться, як правило, в тупикових точках, де ймовірно питна вода може бути гіршої якості. (а.с.78)

Згідно розрахунку заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 та ОСОБА_4, станом на 01.05.2011 р. загальна сума боргу складала -3152.48 грн. (а.с. 88)

Згідно листа КП «Жилсервіс»від 08.12.09 р. на адресу ОСОБА_1, надається відповідь на його листа від 02.12.2009 р., направляється для підписання договір на надання послуг з постачання холодної води та водовідведення, повідомляється, що відсутність договору про надання послуг з утримання будинку і прибудинкової території та на послуги з водозабезпечення і водовідведення не є підставою для припинення оплати за них, попереджається, що у випадку неоплати житлово-комунальних послуг, буде припинено їх надання (подача питної води, водовідведення). (а.с.89)

Згідно листа КП «Жилсервіс»від 06.01.2010 р. на адресу ОСОБА_1, надається відповідь на його листа від 21.12.2009 р. з приводу зауважень до договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, повідомляється, що набрання чинності постановою КМ України від 20.05.2009 р. № 529 не є підставою для зміни тарифів, які були прийняті під час дії постанови КМ України від 12.07.2005 р. № 560, повідомляється, що в переліку послуг, які надає КП «Жилсервіс»відсутня така послуга, як повірка лічильників води, оскільки відсутній механізм фінансування цієї послуги, наголошено на необхідності укладення договору.(а.с.90)

Згідно копії Звернення ОСОБА_1 від 21.12.20009 р. до директора КП «Жилсервіс»Повстіна І.Т., повідомляється, що надані для підписання договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та надання послуг з постачання холодної води та водовідведення не відповідають вимогам закону, повідомляється, що відповідно до постанови КМ України від 200.05.09 р. № 529, КП «Жилсервіс»зобов'язане було ініціювати процедуру формування нових тарифів з включенням до них усіх нових вимог, що не було проведено громадських слухань з цього питання, за цих та інших недоліків підписання договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є неможливим. (а.с.91)

Згідно копії рішення виконкому Вільногірської міської ради № 3 від 20.01.2010 р. виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій -визнано КП «Жилсервіс»(а.с.92)

Згідно копії рішення виконкому Вільногірської міської ради № 324 від 19.08.2009 р. виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на період проведення конкурсу, з 01.08.2009 р. -визначено КП «Жилсервіс»(а.с.95)

Згідно копії договору № 380/V від 28.04.2010 р. між ОСОБА_1 та КП «Жилсервіс», предметом договору є виконання робіт з розпломбування, демонтажу, транспортування, повірки, монтажу і опломбування квартирних засобів обліку холодної води СГВ-15 заводський номер 1483670, договір не підписаний ОСОБА_1 (а.с.96-97)

Згідно договору № 2721 про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій від 07.12.2009 р. між КП «Жилсервіс»та ОСОБА_1, предметом договору є утримання будинків і споруд та прибудинкових територій відповідно до переліку послуг, затвердженого органом самоврядування, копія якого додається до договору. Договір не підписаний ОСОБА_1 (а.с.98-99)

Згідно копії договору доручення № 944/В від 01.08.2009 р., КП «Жилсервіс»зобов'язалося від імені ЗАТ «Кримський Титан»забезпечити доставку питної води фізичним особам, використовуючи водопровідні мережі, що знаходяться на балансі повіреної особи, без оплати. (а.с.100-101)

Згідно копії рішення виконавчого комітету Вільногірської міської ради № 44 від 02.02.2009 р., встановлено тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій по кожному будинку окремо, з визначення переліку робіт. (102-106)

Згідно копій квитанцій про сплату житлово-комунальних послуг, ОСОБА_1 оплачував зазначені послуги в 2011 р. з лютого по травень, включно, в листопаді, грудні 2010 р., станом на 01.06.11 р. заборгованості немає.(а.с.107-110)

Згідно розрахунку заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг по АДРЕСА_1, станом на липень 2011 р. загальна сума боргу складає 4769.19 грн. (а.с.116)

Згідно розрахунку заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг по АДРЕСА_1, станом на квітень 2011 р. загальна сума боргу складає 6248.37 грн. (а.с.160)

Згідно копії Ліцензії серії АГ № 507527, вона видана 15.07.2011 р. на вид господарської діяльності -централізоване водопостачання та водовідведення КП «Жилсервіс»Вільногірської міської ради Дніпропетровської області за рішенням № 100 від 14.07.2011 р. Дніпропетровської обласної державної адміністрації.(а.с.164)

Згідно заяв та звернень ОСОБА_1 на адресу КП «Жилсервіс»від 30.03.2010 р, від 23.04.2010 р., від 09.03.2010 р., від 02.12.2009 р., від 04.11.2009 р., від 13.10.2009 р., зазначено обгрунтування з посиланням на нормативно-правові акти його заперечень та пропозицій щодо надання житлово-комунальних послуг, укладення стосовно цього договорів. (а.с.165-176)

Згідно довідки абонентного відділу КП «Жилсервіс»від 09.07.2010 р. № 1612 ОСОБА_1, ОСОБА_4, їх син ОСОБА_9 - зареєстровані за адресою АДРЕСА_1. (а.с.3 т.2)

Згідно витягів з особового рахунку ОСОБА_1 станом на 01.07.2010 р. є заборгованість з оплати за утримання будинку та прибудинкової території в сумі 473.97 грн., за водопостачання та водовідведення -611.01 грн. (а.с.4-5 т.2)

Згідно копії наказу № 173 від 19.05.2010 р. за підписом директора КП «Жилсервіс»Повстіна І.Т., на підставі ст. 23 ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання» наказано відключити квартири боржників, (в тому числі кв. АДРЕСА_1,) від централізованої системи водопостачання, роботи по відключенню виконати з залученням ПП ОСОБА_7 та ПП «Юмован-Сервіс»в присутності членів комісії. (а.с.14 т.2)

Згідно копії попередження-повідомлення від 20.05.2010 р. на ім'я ОСОБА_1, запропоновано в 3-денний термін сплатити борг за житлово-комунальні послуги -773.46 грн., попереджено, що квартира підлягає відключенню від послуг водопостачання без додаткового попередження. (а.с.15 т.2)

Згідно копії Акту від 16.06.2010 р., складеного комісійно, проведено відключення квартири ОСОБА_1 від системи комунального водопостачання, борг станом на 01.06.2010 р. складає 934.16 грн. (а.с.16 т.2)

Згідно копії акту від 08.07.2010 р., складеного комісійно, АДРЕСА_1 самовільно підключена до внутрішньо-будинкової водопровідної мережі. (а.с.17 т.2)

Згідно копії Акту від 08.07.2010р., складеного комісійно, проведено відключення квартири ОСОБА_1 від системи комунального водопостачання, борг станом на 01.07.2010 р. складає 1084.98 грн. (а.с.20 т.2)

Згідно копії акту від 08.07.2010 р. про самовільне підключення АДРЕСА_1 до внутрішньо-будинкової водопровідної мережі, надається розрахунок оплати за воду згідно пропускної можливості труби діаметром 13 мм. на суму 1896.54 грн. (а.с.21 т.2)

Згідно квитанції від 13.07.2010 року, позивачем сплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37.00 грн. (а.с.1 т.1)

Згідно квитанції від 12.07.2010 року позивачем сплачено 150 грн. адвокату Шевчуку О.М. за юридичні послуги. (а.с. 16 т.1)

Згідно ст.ст.10,11 ЦПК України, суд розглядає справу в межах заявлених позовних вимог і на підставі доказів сторін, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Суд вважає, що між сторонами виник спір стосовно:

- законності відключення квартири споживача виконавцем послуг від централізованого водопостачання;

- законності відмови виконавцем послуг в проведенні періодичної повірки квартирного приладу обліку спожитої води, в тому числі відповідно до умов договору;

- правильності нарахування розміру оплати за надані житлово-комунальні послуги, в тому числі за водопостачання;

- умов та порядку укладення між сторонами договорів на надання житлово-комунальних послуг;

- законності та підстав для відмови споживачем у наданні можливості доступу в його квартиру для огляду внутрішньоквартирних мереж холодного водопостачання та водовідведення, в тому числі відповідно до умов договору.

Відповідно до пояснень сторін та досліджених в судовому засіданні доказів, суд вважає встановленими наступні факти та відповідні їм правовідносини:

- сторони на час звернення з позовом до суду та по цей час перебувають в фактичних договірних відносинах стосовно надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, при цьому виконавець послуг -КП «Жилсервіс»свої обов'язки виконує повністю, споживачі ОСОБА_1 та ОСОБА_4 свої обов'язки стосовно оплати наданих послуг відповідно до встановлених тарифів не виконують, внаслідок чого виникла заборгованість на суму - 1835.61 грн., при цьому споживачі не надали належним чином оформлених претензій (актів) щодо ненадання цих послуг або надання їх неякісно;

- відповідно до умов договору № 554 від 01.12.2009 р. про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення (а.с.6-7 т.1 а.с.12-13 т.2), сторони перебувають в договірних відносинах стосовно надання зазначених послуг, при цьому, виконавець послуг КП «Жилсервіс», не виконало взятих на себе зобов'язань за договором по проведенню періодичної повірки приладу обліку холодної води в квартирі споживача ОСОБА_1, відповідно до умов договору, зазначених в пунктах: 14 п/п 10; 17 п/п 4,10, 17; 19 п/п 4 - стосовно відповідальності за порушення зобов'язань, установлених законодавством та договором;

- відповідно до умов договору № 554 від 01.12.2009 р. про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення (а.с.6-7 т.1 а.с.12-13 т.2) споживачі послуг ОСОБА_1 та ОСОБА_4 свої обов'язки стосовно надання доступу працівникам виконавця послуг до належної їм квартири не виконали, всупереч умовам договору, зазначеним в п.15 п/п 3, п.16 п/п 5, та п.15 п/п 9 -стосовно ремонту та заміни сантехнічних засобів, пристроїв та обладнання, що вийшло з ладу за вини споживачів, п.18 п/п 4 -стосовно відповідальності за порушення зобов'язань, установлених законодавством та договором;

- споживачі послуг ОСОБА_1 та ОСОБА_4 всупереч вимогам ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»безпідставно ухилилися від укладення з КП «Жилсервіс»договору (на основі типового договору) про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, вимагаючи включення до даного договору таких умов, які не передбачені законодавством та які неможливо виконати з організаційних причин та за необхідності значного їх фінансування;

- КП «Жилсервіс»всупереч умов договору № 554 від 01.12.2009 р. про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення (а.с.6-7 т.1 а.с.12-13 т.2), в яких відсутня умова про вчинення такої дії, як відключення від централізованого водопостачання та водовідведення, і передбачено п.27, що спори щодо задоволення претензій споживачів розв'язуються у суді, незаконно, безпідставно видав два накази № 173 від 19.05.2010 року та № 237 від 08.07.2010 р. про відключення квартири споживача ОСОБА_1 від централізованого водопостачання, після чого двічі, 16.06.2010 р. та 08.07.2010 р., здійснило відключення квартири споживачів ОСОБА_1 та ОСОБА_4 від централізованого водопостачання та водовідведення, чим позивачу ОСОБА_1 було спричинено моральну шкоду;

- в зв'язку з невиконанням КП «Жилсервіс»взятих на себе зобов'язань, в тому числі з періодичної повірки приладу обліку холодної води, ним, в порушення вимог нормативних актів, здійснено неправильне нарахування оплати за надані послуги з водопостачання та водовідведення споживачам ОСОБА_1 та ОСОБА_4, тобто не по середньому показнику лічильника за попередні три місяці;

- споживач послуг ОСОБА_1, поновлюючи двічі постачання холодної води до своєї квартири та водовідведення, діяв відповідно до положень, передбачених ст. 19 ЦК України, з метою самозахисту своїх прав споживача послуг, що не потягло за собою порушення прав інших осіб;

- КП «Жилсервіс»в період до 15.07.2011 року послуги з водопостачання та водовідведення надавало без отримання відповідної ліцензії на ці види господарської діяльності (а.с.164 т.1), проте споживачі ОСОБА_1 та ОСОБА_4 не надали належно оформлених відповідно до пунктів 21-27 договору № 554 від 01.12.2009 р. про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення (а.с.6-7 т.1 а.с.12-13 т.2), претензій (актів) щодо неякісного надання цих послуг, тому вони підлягають оплаті з врахуванням здійсненого перерахунку, відповідно до рішення суду.

Суд вважає, що для вирішення спірних відносин слід керуватися наступними правовими нормами.

Згідно ЗУ Про житлово-комунальні послуги від 24 червня 2004 року N 1875-IV установлено:

Стаття 7. Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг: 1. До повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить: 1) затвердження та реалізація місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, участь у розробленні та реалізації відповідних державних і регіональних програм; 2) встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону; 3) затвердження норм споживання та якості житлово-комунальних послуг, контроль за їх дотриманням; 4) визначення виконавця житлово-комунальних послуг відповідно до цього Закону в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства; 5) управління об'єктами у сфері житлово-комунальних послуг, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації; 6) забезпечення населення житлово-комунальними послугами необхідних рівня та якості; 7) встановлення зручного для населення режиму роботи виробників та виконавців; 8) інформування населення відповідно до законодавства про реалізацію місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, а також щодо відповідності якості житлово-комунальних послуг нормативам, нормам, стандартам та правилам; 9) укладання договорів з підприємствами різних форм власності на вироблення та/або виконання житлово-комунальних послуг; 10) здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг; 11) проведення моніторингу виконання місцевих програм розвитку житлово-комунального господарства; 12) вирішення інших питань у сфері житлово-комунальних послуг відповідно до законів.

Стаття 9. Контроль за дотриманням стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунальних послуг: 1. Контроль за дотриманням стандартів, нормативів, норм, порядків і правил у сфері житлово-комунальних послуг здійснюють центральні органи виконавчої влади та інші спеціально уповноважені на це органи виконавчої влади, а також органи місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень.

Стаття 16. Порядок надання житлово-комунальних послуг:

1. Порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.

2. Перелік житлово-комунальних послуг, що надаються споживачу, залежить від рівня благоустрою відповідного будинку (споруди). 3. Комунальні послуги надаються споживачу безперебійно, за винятком часу перерв на: ......

Стаття 17. Порядок доступу до житла та іншого володіння для ліквідації аварій, проведення оглядів технічного стану, перевірки показань засобів обліку:

1. Споживач зобов'язаний забезпечити доступ до мережі, арматури, засобів обліку, розподільчих систем представників виконавця/виробника за наявності в них відповідного посвідчення: 1) для ліквідації аварій - цілодобово; 2) для встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічних та профілактичних оглядів, зняття контрольних показників засобів обліку тощо - згідно з істотними умовами договору.

2. Працівники виконавця/виробника повинні поважати права споживачів, перебувати (відвідувати) тільки в тих приміщеннях, де розташоване обладнання, перевірка, ремонт, огляд якого відбувається.

3. У невідкладних випадках, пов'язаних з урятуванням життя людей та майна, може бути здійснене проникнення до житла та іншого володіння особи для проведення в них огляду та ліквідації аварій без отримання згоди споживача (несанкціонований доступ) у порядку,встановленому цією статтею.

4. Якщо споживач відсутній і при цьому немає можливості встановити зв'язок з ним з метою його інформування про необхідність негайного прибуття до приміщення або він відмовляється допустити в займані ним приміщення представників виконавця/виробника і при цьому є об'єктивні підстави вважати, що аварія, неполадки, які унеможливлюють надання житлово-комунальних послуг іншим споживачам, відбулися саме в цих приміщеннях, - доступ у приміщення відбувається без отримання згоди споживача (несанкціонований доступ).

5. Представник виконавця/виробника попереджає споживача, який присутній, але відмовляється допустити до житла та іншого володіння, про здійснення несанкціонованого доступу.

6. Під час здійснення несанкціонованого доступу і до повного завершення робіт, визначених частиною сьомою цієї статті, повинні бути присутні: представник виконавця/виробника, представник балансоутримувача/управителя, органів внутрішніх справ, аварійно-ремонтної бригади та споживач з будь-якого із суміжних приміщень.

7. Під час несанкціонованого доступу на аварійно-ремонтну бригаду покладаються такі обов'язки: 1) забезпечення доступу в приміщення шляхом порушення конструктивної цілісності вхідних дверей або вікон у приміщенні після погодження своїх дій з іншими учасниками несанкціонованого доступу; 2) здійснення огляду місця аварії, неполадки, що унеможливлюють надання житлово-комунальних послуг іншим споживачам; 3) проведення ремонтних та відновлювальних робіт; 4) термінове відновлення конструктивної цілісності вхідних дверей, вікон приміщення, що були пошкоджені під час несанкціонованого доступу, і проведення ремонтних та відновлювальних робіт, але не більше ніж протягом доби з часу проведення несанкціонованого доступу; 5) дотримання прав громадян, які проживають у цих приміщеннях, мінімізація негативних наслідків несанкціонованого доступу, зокрема щодо їх майна та обмеження доступу лише приміщеннями, необхідними для проведення робіт.

8. Представник виконавця/виробника складає акти про проведення несанкціонованого доступу та про проведення ремонтних та відновлювальних робіт, які підписуються всіма учасниками несанкціонованого доступу. В актах обов'язково зазначаються: підстави для несанкціонованого доступу, відмітка про попередження споживача із зазначенням часу та осіб, які вели переговори із споживачем, у разі, якщо вони були проведені, причина та місце виникнення аварії, неполадки, перелік виконаних робіт, прізвище,

ім'я, по батькові та посади учасників несанкціонованого доступу. Оригінали складених актів зберігаються у виконавця/виробника, іншим учасникам несанкціонованого доступу видаються копії, завірені печаткою виконавця.

9. Представник виконавця/виробника опечатує відновлені двері, вікна власною печаткою та ставить підпис, час і дату опечатування.

Стаття 18. Оформлення претензій споживачів до виконавців 1. У разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо. 2. Представник виконавця повинен з'явитися на виклик споживача не пізніше строку, визначеного договором. 3. Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі. 4. Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає письмово споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій. 5. Спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді. Споживач має право на досудове вирішення спору шляхом задоволення пред'явленої претензії. 6. У разі встановлення за результатами аналізу факту погіршення нормованих показників якості води, витрати споживача, які він здійснив при оплаті вартості проведення аналізу води, підлягають компенсації за рахунок виконавця/виробника.

Стаття 19. Учасники договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг: 1. Відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних

засадах. 2. Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. 3. Виробник послуг може бути їх виконавцем. 4. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.

Стаття 20. Права та обов'язки споживача:

1. Споживач має право: 1) одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг; 2) одержувати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо; 3) на відшкодування збитків, завданих його майну та/або приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного надання або ненадання житлово-комунальних послуг; 4) на усунення протягом строку, встановленого договором або законодавством, виявлених недоліків у наданні житлово-комунальних послуг; 5) на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством; 6) на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї при відповідному документальному оформленні, а також за період фактичної відсутності житлово-комунальних послуг, визначених договором у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; 7) отримувати від виконавця компенсацію в розмірі, визначеному договором, рішенням суду або законодавством, за перевищення нормативних термінів на проведення аварійно-відновлювальних робіт; 8) на перевірку кількості та якості житлово-комунальних послуг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

2. Споживач має право на укладення договору з виконавцем відповідних послуг на профілактику, повірку, а також заміну або ремонт санітарно-технічних приладів, пристроїв, обладнання та засобів обліку, що вийшли з ладу.

3. Споживач зобов'язаний: 1) укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору; 2) своєчасно вживати заходів щодо усунення виявлених

неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з власної вини; 3) забезпечувати цілісність засобів обліку комунальних послуг та не втручатися в їх роботу; 4) за власний рахунок ремонтувати та міняти санітарно-технічні прилади і пристрої, обладнання, що вийшли з ладу з його вини; 5) оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом; 6) дотримуватися правил пожежної і газової безпеки,санітарних норм; 7) допускати у приміщення, будинки і споруди представників виконавця/виробника в порядку, визначеному законом і договором, для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних і профілактичних оглядів та перевірки показників засобів обліку; 8) дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо здійснення ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг; 9) своєчасно проводити підготовку жилого будинку, помешкання (в якому він проживає або яке належить йому на праві власності) та його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період; 10) у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги сплачувати пеню у встановлених законом чи договором розмірах.

Стаття 21. Права та обов'язки виконавця:

1. Виконавець має право:

1) розробляти і подавати на затвердження розрахунки щодо рівня цін/тарифів на житлово-комунальні послуги першої і другої групи (пункти 1 та 2 частини першої статті 14 цього Закону) в порядку, встановленому законодавством; 2) пропонувати при укладенні договору ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги третьої групи (пункт 3 частини першої статті 14 цього Закону); 3) брати участь у конкурсах на набуття права виконувати житлово-комунальні послуги на певній території відповідно до цього Закону; 4) вимагати від споживача дотримання вимог правил експлуатації жилих приміщень та прибудинкової території, санітарно-гігієнічних і протипожежних правил та інших нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг; 5) вимагати від споживача своєчасного проведення робіт щодо усунення виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з вини споживача, або відшкодування вартості цих робіт; 6) отримувати компенсацію за надані відповідно до закону окремим категоріям громадян пільги та нараховані субсидії з оплати житлово-комунальних послуг і повертати їх у разі ненадання таких послуг чи пільг; 7) на відшкодування втрат у разі затвердження відповідним органом місцевого самоврядування цін/тарифів нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво; 8) доступу в приміщення, будинки і споруди для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних та профілактичних оглядів і перевірки показань засобів обліку в порядку, визначеному законом і договором.

2. Виконавець зобов'язаний: 1) забезпечувати вчасно та відповідної якості надання житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору; 2) здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень; 3) підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором; 4) надавати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру цін/тарифів, норми споживання, режим надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо; 5) своєчасно проводити підготовку жилого будинку і його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період; 6) розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості; 7) утримувати в належному технічному стані, здійснювати технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж, вживати заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій, усунення порушень якості послуг у терміни, встановлені договором та/або законодавством; 8) сплачувати споживачу компенсацію за перевищення встановлених термінів проведення аварійно-відновлювальних робіт у розмірі, визначеному договором або законодавством; 9) вести облік вимог (претензій) споживачів у зв'язку з порушенням порядку надання житлово-комунальних послуг, зміною їх

споживчих властивостей та перевищенням термінів проведення аварійно-відновлювальних робіт; 10) своєчасно за власний рахунок проводити роботи з усунення виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з його вини.

Стаття 26. Істотні умови договору між виконавцем/виробником та споживачем:

1. Істотними умовами договору на надання житлово-комунальних послуг є: 1) найменування сторін; 2) предмет договору; 3) вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг; 4) порядок оплати за спожиті житлово-комунальні послуги; 5) порядок перерахунків розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості; 6) права та обов'язки сторін; 7) порядок контролю та звіту сторін; 8) порядок вимірювання обсягів та визначення якості наданих послуг; 9) визначення точок розподілу, в яких відбувається передача послуг від виконавця/виробника споживачу; 10) порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту); 11) умови доступу в квартиру, будинок, приміщення, на земельну ділянку для усунення аварій, неполадок, огляду мереж, зняття контрольних показників засобів обліку; 12) порядок здійснення ремонту; 13) відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору; 14) порядок вирішення спорів; 15) перелік форс-мажорних обставин; 16) строк дії договору; 17) умови зміни, пролонгації, припинення дії договору; 18) дата і місце укладення договору.

2. Крім істотних договір може містити інші умови за згодою сторін.

3. Договір на надання житлово-комунальних послуг набирає чинності з моменту його укладення.

4. У разі якщо виконавець не є виробником, відносини між ним та виробником регулюються окремим договором, який укладається відповідно до вимог цієї статті.

5. Процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.

6. У разі зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугою виконавця/виробника споживач має право розірвати договір у порядку, встановленому законом.

Стаття 29. Особливості укладання договорів у багатоквартирному будинку:

1. Договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.

2. У разі якщо балансоутримувач не є виконавцем, він укладає договори на надання житлово-комунальних послуг з іншим виконавцем.

3. Процедура погодження умов договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.

Згідно постанови КМ України від 20 травня 2009 р. N 529, затверджено Типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Згідно Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМ України від 21.07.2005 р. № 630, установлено:

- п.8. Послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - договір).

- п.9. У квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії (далі - квартирні засоби обліку) проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача. Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.

- п.10. Оплата послуг за показаннями квартирних засобів обліку провадиться лише у разі здійснення обліку в усіх точках розбору холодної та гарячої води у квартирі незалежно від наявності засобів обліку на вводах у багатоквартирний будинок. Справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абзацом п'ятим пункту 16 цих Правил. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.

- п.15. Засоби обліку води і теплової енергії, встановлені у квартирі (будинку садибного типу) та на вводі у багатоквартирний будинок, підлягають періодичній повірці. Періодична повірка засобів обліку води і теплової енергії проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги у такому порядку: з централізованого постачання холодної та гарячої води - згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці; з централізованого опалення - згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередній опалювальний період. У разі несправності засобів обліку води і теплової енергії, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання.

- п.16. У разі виникнення сумнівів щодо правильності показань квартирних засобів обліку споживач в установленому порядку може проводити їх позачергову повірку за власні кошти, про що інформує виконавця. Якщо виявлена у показаннях помилка виходить за межі, передбачені у паспорті квартирного засобу обліку, виконавець повинен здійснити перерахунок плати за споживання води та/або теплової енергії з дня останньої повірки або встановлення засобу обліку, якщо його повірка не проводилась, шляхом зменшення плати на відсоток, який перевищує встановлені межі точності для цього типу засобу обліку, до моменту виявлення помилки.

- п. 29. Споживач має право на: 1) зменшення розміру плати у разі: надання послуг не в повному обсязі, відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання; тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї на підставі письмової заяви споживача та офіційного документа, що підтверджує його/їх відсутність (довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання); 2) усунення виконавцем виявлених недоліків у наданні послуг; 3) несплату вартості послуг за період тимчасової відсутності споживача і членів його сім'ї (у разі відключення виконавцем холодної та гарячої води і опломбування запірних вентилів у квартирі (будинку садибного типу) та відновлення надання послуг шляхом зняття пломб за свій рахунок протягом доби згідно з письмовою заявою; 4) перевірку кількісних і якісних показників надання послуг (якість і тиск води, температура гарячої води, температура повітря у приміщеннях тощо) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; 5) установлення квартирних засобів обліку та взяття їх на абонентський облік; 6) періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку;

- п. 30. Споживач зобов'язаний: 1) оплачувати послуги в установлені договором строки; 2) забезпечувати доступ до мережі, арматури, квартирних засобів обліку, розподільчих систем представника виконавця за наявності в нього відповідного посвідчення: для ліквідації аварій - цілодобово; для встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічного і профілактичного огляду, зняття контрольних показників квартирних засобів обліку - згідно з умовами договору; 3) дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг; 4) забезпечувати цілісність квартирних засобів обліку та не втручатися в їх роботу; 5) у разі несвоєчасного внесення плати за послуги сплачувати пеню у встановлених законом та договором розмірі; 6) виконувати інші обов'язки відповідно до законодавства.

- п. 31. Виконавець має право: 1) у разі несвоєчасного внесення споживачем платежів за надані послуги нараховувати пеню у розмірі, встановленому законом та договором; 2) вносити за погодженням із споживачем у договір зміни, що впливають на розмір плати за послуги; 3) вимагати від споживача дотримання нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг; 4) доступу, у тому числі несанкціонованого, в приміщення споживача для ліквідації аварій відповідно до встановленого законом порядку. Виконавець має також інші права відповідно до законодавства.

- п. 32. Виконавець зобов'язаний: 1) надавати споживачеві в установленому законодавством порядку інформацію про перелік послуг, їх вартість, загальну суму місячного платежу, структуру тарифів, нормативів (норм) споживання, режиму надання послуг, їх споживчі властивості; 2) контролювати установлені міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж).

Згідно ст. 2 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 11 лютого 1998 року N 113/98-ВР:

Стаття 1. Цей Закон регулює відносини, що виникають у процесі здійснення метрологічної діяльності, і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства (їх об'єднання), установи і організації незалежно від форм власності та виду діяльності, що діють на території України (далі - підприємства і організації), на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності і виробників (експортерів) іноземних держав, що ввозять засоби вимірювальної техніки на територію України (далі - іноземні виробники). 2. Цей Закон також поширюється на фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власників засобів вимірювальної техніки, результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду.

Стаття 11. Застосування, ввезення, виробництво, ремонт, продаж і прокат засобів вимірювальної техніки:

1. Засоби вимірювальної техніки можуть застосовуватися, якщо вони відповідають вимогам щодо точності, встановленим для цих засобів, у певних умовах їх експлуатації.

2. Засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та у продаж і видавати напрокат лише за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.

Стаття 28. Повірка засобів вимірювальної техніки:

1. Засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, випускаються з серійного виробництва, ремонту та у продаж, видаються напрокат, на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають повірці. Повірці також підлягають: вихідні і робочі еталони метрологічних центрів та територіальних органів; вихідні еталони підприємств і організацій; засоби вимірювальної техніки, що застосовуються під час державних випробувань, державної метрологічної атестації та повірки засобів вимірювальної техніки, а також під час калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій та для фізичних осіб.

2. Засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких визначається нормативно-правовим актом ЦОВМ. Підприємства, організації та фізичні особи зобов'язані своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку.

3. Порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

4. Переліки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці, складаються їх користувачами (за винятком фізичних осіб, що не є суб'єктами підприємницької діяльності) і подаються на погодження до відповідного територіального органу.

8. Повірку засобів вимірювальної техніки під час експлуатації та випуску з виробництва і ремонту можуть виконувати повірочні лабораторії підприємств і організацій, уповноважені на її проведення. Повірка проводиться працівниками цих лабораторій, атестованими як повірники у порядку, встановленому нормативно-правовим актом ЦОВМ. За порушення умов і правил проведення повірки засобів вимірювальної техніки керівники та посадові особи відповідних підприємств і організацій несуть відповідальність згідно із законом.

9. Повірка та оформлення її результатів проводяться у порядку, встановленому нормативними документами з метрології ЦОВМ.

10. Місцеві органи виконавчої влади повинні сприяти проведенню повірки засобів вимірювальної техніки на місці їх експлуатації, у тому числі: надавати відповідні приміщення; забезпечувати допоміжним персоналом і транспортом; повідомляти власників і користувачів засобів вимірювальної техніки про час і місце проведення повірки.

Стаття 46. Оплата метрологічних робіт та використання коштів, отриманих за виконання цих робіт і надання метрологічних послуг:

1. Підприємства, організації та фізичні особи оплачують метрологічні роботи, пов'язані із здійсненням на госпрозрахункових засадах усіх видів державного метрологічного контролю, визначених статтею 21, а також послуги, передбачені частиною четвертою статті 15 цього Закону, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання»від 10 січня 2002 року N 2918-III установлено:

Стаття 16. Організація питного водопостачання: Забезпечення споживачів питної води централізованим питним водопостачанням, а також за допомогою пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних) або фасованою питною водою здійснюють підприємства питного водопостачання. Підприємство питного водопостачання провадить свою діяльність на підставі таких документів:

- дозволу на спеціальне водокористування або дозволу на користування надрами (у разі використання підземних вод);

- ліцензії на господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення;

- державного акта на право постійного користування або на право власності на землю;

- технічного проекту на розміщення водопровідних мереж, споруд та устаткування, погодженого і затвердженого в установленому порядку;

- сертифіката відповідності та висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на фасовану питну воду.

У населених пунктах питне водопостачання може здійснюватися як підприємством питного водопостачання, так і самостійно споживачами питної води в цих населених пунктах.

На водні об'єкти, які є джерелами питного водопостачання, повинні бути складені в установленому законодавством порядку паспорти. Перелік показників якості води у паспорті джерела питного водопостачання має відповідати переліку, що визначений державним стандартом на питну воду.

Стаття 16-1. Застосування екологічної броні питного водопостачання:

З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру через припинення питного водопостачання споживачам (крім населення) у разі несплати або внесення не в повному обсязі плати за використану ними питну воду встановлюється екологічна броня питного водопостачання. Оплата питної води, використаної в межах встановленої екологічної броні питного водопостачання, здійснюється за рахунок коштів відповідних споживачів (крім населення). Порядок обмеження та складання переліку споживачів питної води, до яких застосовується обмеження питного водопостачання до рівня екологічної броні питного водопостачання, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Стаття 23. Права та обов'язки підприємств питного водопостачання:

Підприємства питного водопостачання мають право:

- розробляти і подавати на затвердження уповноваженим органам тарифи на послуги централізованого водопостачання і водовідведення з їх обґрунтуванням;

- здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків та споруд, вимагати термінового усунення витоків з водопровідних мереж та обладнання, сприяти впровадженню засобів обліку та регулювання споживання питної води;

- у разі внесення споживачем не в повному обсязі плати за використану питну воду обмежити його питне водопостачання до рівня екологічної броні питного водопостачання;

- видавати дозволи і технічні умови на підключення споживачів до систем централізованого питного водопостачання;

- обмежувати або припиняти роботу об'єктів централізованого питного водопостачання у разі виникнення необхідності оперативного реагування на погіршення якості води в джерелах питного водопостачання і неможливості доведення її до вимог державних стандартів з повідомленням про таке відключення та його причини органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади та органів державного санітарно-епідеміологічного нагляду;

- допускати тимчасове відхилення якості питної води від вимог державного стандарту на питну воду лише за умови наявності дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері стандартизації, виданого на підставі висновку центрального органу виконавчої влади з питань державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

Підприємства питного водопостачання зобов'язані забезпечити:

- виробництво та постачання споживачам питної води відповідно до умов договору;

- подачу води для протипожежних потреб;

- впровадження новітніх технологій виробництва питної води, ресурсозберігаючих технологій та обладнання;

- участь у фінансуванні реконструкції та розвитку об'єктів централізованого питного водопостачання і водовідведення, оснащення їх засобами обліку та регулювання споживання води;

- відшкодування збитків, завданих юридичним і фізичним особам внаслідок порушення вимог законодавства у сфері питної води та питного водопостачання, що сталося з їх вини;

- вжиття заходів щодо забезпечення населення питною водою у випадках порушень функціонування централізованих систем водопостачання (аварійні ситуації);

- вирішення ситуаційних питань, пов'язаних з порушенням функціонування централізованих систем водопостачання (аварійні ситуації) відповідно до плану оперативних дій із забезпечення споживачів питною водою у відповідному населеному пункті (районі).

Стаття 47. Відшкодування шкоди, завданої порушенням законодавства у сфері питної води та питного водопостачання:

Підприємствам питного водопостачання, яким заподіяна шкода юридичними чи фізичними особами внаслідок порушення ними правил користування системами питного водопостачання, пошкодження цих систем, а також внаслідок створення перешкод у проведенні аварійно-відновлювальних робіт, у забезпеченні нормальної експлуатації систем питного водопостачання або забруднення, засмічення чи виснаження джерел питного водопостачання, збитки відшкодовуються відповідно до законів України.

Підприємства питного водопостачання, які порушили законодавство у сфері питної води та питного водопостачання, що призвело до виникнення захворювань, отруєнь, тривалої або тимчасової втрати працездатності, зобов'язані відшкодувати збитки споживачам та компенсувати додаткові витрати органам державного санітарно-епідеміологічного нагляду на проведення санітарних заходів і витрати закладів охорони здоров'я на надання медичної допомоги потерпілим.

Заподіяна споживачеві моральна (немайнова) шкода, якою порушені його законні права, відшкодовується підприємством питного водопостачання у порядку, встановленому законами України.

Стаття 48. Порядок розгляду спорів з питань питної води та питного водопостачання: Спори з питань питної води та питного водопостачання розглядаються у судовому порядку.

Дослідивши та оцінивши надані сторонами докази в їх сукупності та взаємозв'язку, керуючись законом суд доходить висновку про задоволення первісного та зустрічного позову частково, а саме, за первісним позовом позовні вимоги:

1. Визнати незаконним та скасувати накази відповідача № 173 від 19.05.2010 року та №237 від 08.07.2010 р. -задовольнити, оскільки накази суперечать умовам договору № 554 про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення та вимогам ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання», оскільки законодавчо не передбачено самовільного повного від'єднання квартири споживача від централізованого водопостачання та водовідведення при наявності спору щодо надання цих послуг, окрім того, такі дії тягнуть за собою, безумовно, негативні санітарно-гігієнічні наслідки та суперечать моральним засадам суспільства;

2. Заборонити відповідачу вчиняти будь-які дії, крім виконання відповідного рішення суду, що набрало законної сили, направленні на відключення належної йому квартири АДРЕСА_1 від централізованої системи водопостачання та водовідведення у будь-який спосіб -відмовити, оскільки ці вимоги суперечать умовам договору № 554 про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення та вимогам ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання», ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», згідно яких передбачена можливість несанкціонованого доступу в житло навіть без згоди на це споживача послуг;

3. Зобов'язати відповідача за власний рахунок, відновити стан інженерного обладнання в будинку - системи водопостачання холодної води та каналізації зі штраби АДРЕСА_1, за допомогою якого забезпечувалось надання в належну йому квартиру холодного водопостачання протягом п'яти робочих днів з моменту набрання рішенням суду законної сили у разі задоволення його позову, а саме, встановити в штрабі під'їзду де розташована його квартира по стояку, з якого заводиться холодна вода в квартиру, трубу, діаметром не менше 50 міліметрів, яку було встановлено з моменту введення будинку в експлуатацію, що відповідає технічним нормам та стандартам постачання холодної води споживачам -задовольнити частково, визначивши термін виконання в межах розумних строків, відповідно до умов договору № 554 про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення та вимогам ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання», ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», згідно яких виконавець послуг зобов'язаний усунути наслідки щодо ненадання чи неякісного надання послуг, що відбулося за його вини. В даному випадку КП «Жилсервіс»при наявності спору з споживачем мало право звернутися до суду з відповідним позовом для вирішення спору і не здійснювати самовільно відключення квартири споживача від системи водопостачання, що потягло за собою порушення суттєвих прав споживачів;

4. Зобов'язати відповідача за власний рахунок здійснити повірку приладу обліку холодної води СГВ 15 № 1483670, який розташовано в належній йому квартирі, відповідно до вимог чинного законодавства України -задовольнити, оскільки цей обов'язок передбачено ЗУ «Про метрологію і метрологічну діяльність», Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМ України від 21.07.2005 р. № 630, договором між сторонами № 554 про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення, заперечення щодо цього з боку КП «Жилсервіс»суд вважає такими, що суперечать вимогам закону та підзаконних актів;

5. Зобов'язати відповідача здійснити перерахунок вартості наданих ним йому послуг з холодного водопостачання відповідно до вимог п. 15 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 з урахуванням платежів, які було ним здійснено, в період часу з 18 листопада 2009 р. - по день здійснення державної повірки відповідачем -задовольнити, враховуючи, що, саме за вини КП «Жилсервіс»не було своєчасно проведено повірку приладу обліку води в квартирі споживачів ОСОБА_1 та ОСОБА_4, відповідно до умов договору № 554 про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення та вимогам ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання», ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», згідно яких виконавець послуг зобов'язаний усунути причини та наслідки щодо ненадання чи неякісного надання послуг, що відбулося за його вини;

6. Стягнути з відповідача на його користь компенсацію за завдану йому майнову шкоду в розмірі 935 (дев'ятсот тридцять п'ять) гривень 50 коп. виходячи з розрахунку, наведеного в позові -слід відмовити, оскільки позивач ОСОБА_1 не довів, що пошкодження «старого»унітазу відбулося за вини відповідача КП «Жилсервіс», оскільки згідно його пояснень, він власноручно проводив демонтаж унітазу, а не фахівець, що придбаний ним унітаз та інші сантехнічні засоби, дійсно установлені замість пошкоджених, також не надав обґрунтованого розрахунку понесених витрат та збитків, а посилання на розрахунок КП «Жилсервіс»щодо виконання подібних робіт є безпідставним;

7. Зобов'язати відповідача доповнити запропонований ним до підписання проект договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території наступними положеннями:

- доповнити пп. 4) п. 13 договору наступним реченням: «Перерахунок розміру плати споживачу за ненаданні виконавцем, або надані виконавцем послуги не в повному обсязі та наданні ним послуги із заниженням їх кількісних та якісних показників, проводиться виконавцем не рідше одного разу на квартал (три місяці) шляхом заліку коштів після перерахунку розміру плати на особистий рахунок споживача, який обслуговується виконавцем»;

- доповнити п. 13 договору пунктом 11) наступного змісту: «Один раз на квартал (три місяці) виконавець зобов'язаний надати споживачу на його вимогу всю наявну у виконавця документацію щодо наданих споживачу послуг - акти взаєморозрахунків виконавця із підрядними організаціями; акти виконаних робіт підрядниками; договори виконавця із підрядниками; ліцензійну та дозвільну документацію на право проведення робіт виконавцем або підрядною оргянізацією у разі, якщо такі дозволи та ліцензії є обов'язковими; розрахунки фактичних витрат виконавця по кожній наданій ним у звітний період послузі, якщо така надавалась (згідно до додатку до договору з переліком послуг виконавця)»;

- доповнити п. 13 договору пунктом 12) наступного змісту: «Вимірювання обсягів та якості наданих виконавцем послуг здійснюється шляхом підписання споживачем та виконавцем відповідного акту виконаних робіт, у разі непідписання якого споживачем, виконавець повинен здійснити перерахунок оплати за ненадані або надані ним споживачу неякісні та не в повному обсязі послуги» - відмовити в повному обсязі, враховуючи, що ці вимоги суперечать вимогам житлово-комунального законодавства та потребують, залишених без уваги позивачем, ОСОБА_1, значних додаткових організаційних та виробничих витрат.

8. Стягнути з відповідача на його користь компенсацію за завдану йому незаконними діями відповідача, переліченими вище, моральну шкоду в розмірі 2000 (дві тисячі) гривень -задовольнити в повному обсязі, враховуючи, що позивачу ОСОБА_1 внаслідок порушення його прав, передбачених договором № 554 про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення, ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання», ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», згідно яких, у випадку порушення виконавцем послуг законних прав споживача, заподіяна споживачеві моральна (немайнова) шкода, відшкодовується підприємством питного водопостачання у порядку, встановленому законами України, тобто відповідно до ст.ст. 23, 1167 ЦК України, оскільки були порушені суттєві права позивача ОСОБА_1 і він змушений був переносити значні моральні та психологічні страждання внаслідок позбавлення його та його сім'ї можливості користуватися питною водою та водовідведенням;

9. Стягнути з відповідача на його користь всі зазнані ним судові витрати пов'язані з розглядом цієї справи в суді, в тому числі витрати, пов'язані з наданням юридичної допомоги адвокатом. -задовольнити, стягнути з відповідача КП «Жилсервіс»150.00 грн., для відшкодування понесених позивачем судових витрат в виді оплати юридичної допомоги адвоката.

За зустрічним позовом, позовні вимоги:

Зобов'язати ОСОБА_1 та ОСОБА_4 надати уповноваженим працівникам КП «Жилсервіс»доступ до квартири АДРЕСА_1 для проведення технічного огляду внутрішньоквартирних мереж холодного водопостачання та водовідведення з метою перевірки правильності підключення до мереж водопостачання і водовідведення, що було проведено особисто ОСОБА_1 без участі та без узгодження з КП «Жилсервіс» - задовольнити, відповідно до умов договору № 554 про надання послуг з постачання холодної води та водовідведення, та вимог ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання», вимог ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»;

2. Зобов'язати ОСОБА_1 укласти договір з КП «Жилсервіс»про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, підготовлений КП «Жилсервіс»на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, у редакції аналогічній договору № 2721 від 07.12.2009 р., що направлялася ОСОБА_1 у грудні 2009 р. -задовольнити, відповідно до ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання», ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630;

3.Стягнути солідарно з відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_4 на користь КП «Жилсервіс»заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг на загальну суму 6248,37 грн., яку перерахувати за наступними банківськими реквізитами: р/р 26002060243574 ДРУ КБ ПАТ «Приватбанк», МФО 305299, ОКПО 36489096 -задовольнити частково, стягнувши борг з оплати послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкової території, оскільки сторони фактично перебували в договірних відносинах і виконавець послуг ці послуги фактично надав споживачам ОСОБА_1 та ОСОБА_4, від яких не надходило належним чином оформлених претензій (актів) на неякісне надання цих послуг чи ненадання їх взагалі, відповідно до ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», та Правил користування приміщеннями житлових будинків" затвердженими постановою КМ України від 8 жовтня 1992 р. N 572, з наступними змінами; відповідно до вимог

ч. 4 ст. 319, ст. 322 ЦК України, якими встановлено, що власність зобов'язує, і власник зобов'язаний утримувати належне йому майно; відповідно до вимог п.5 ч.3 ст. 20 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»і п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою КМУ від 08.10.1992 № 572, згідно яких споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом; відповідно до ст. 151 ЖК України, якою встановлено, що власники квартир зобов'язані забезпечувати схоронність житла, проводити його поточний і капітальний ремонт, утримувати у порядку прибудинкову територію;

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд, керуючись ст.88, ЗУ «Про судовий збір», дійшов наступного висновку:

за первісним позовом: стягнути з відповідача, Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, на користь позивача, ОСОБА_1, - 150.00 грн., для відшкодування понесених ним судових витрат в виді оплати юридичної допомоги адвоката, та в дохід держави України судовий збір: за задоволені немайнові вимоги (скасування наказів, стягнення моральної шкоди та інші) -107.30 грн.; стягнути з позивача, ОСОБА_1, в дохід держави України судовий збір за майнові вимоги, в задоволенні яких відмовлено (майнова шкода на суму - 935,50 грн.), -214.60 грн; витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 37.00 грн. повернути позивачу, ОСОБА_1, оскільки з 01.11.2011 року законом не передбачено такого виду судових витрат;

за зустрічним позовом: стягнути з відповідачів за зустрічним позовом в солідарному порядку, ОСОБА_1 та ОСОБА_4, в дохід держави України судовий збір за задоволені немайнові вимоги (доступ до житла) -107.30 грн., за задоволені майнові вимоги (стягнення заборгованості) -214.60 грн; витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 30.00 грн. повернути позивачу, Комунальному підприємству "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, оскільки з 01.11.2011 року законом не передбачено такого виду судових витрат.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 88,209 ч.3, 212-215,218,222, 223, 294 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, задовольнити частково:

1.Визнати незаконними та скасувати накази Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, № 173 від 19.05.2010 року та № 237 від 08.07.2010 р.

2.Відмовити у забороні відповідачу, Комунальному підприємству "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, вчиняти будь-які дії, крім виконання відповідного рішення суду, що набрало законної сили, направлені на відключення належної ОСОБА_1, ОСОБА_4 та їх неповнолітньому сину квартири АДРЕСА_1 від централізованої системи водопостачання та водовідведення у будь-який спосіб.

3.Зобов'язати відповідача, Комунальне підприємство "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, за власний рахунок, відновити стан інженерного обладнання в будинку - системи водопостачання холодної води та каналізації зі штраби АДРЕСА_1, за допомогою якого забезпечувалось надання в належну ОСОБА_1, ОСОБА_4 та їх неповнолітньому сину квартиру холодного водопостачання, протягом розумного та необхідного строку, з моменту набрання рішенням суду законної сили, а саме, встановити в штрабі під'їзду, де розташована їх квартира, по стояку, з якого заводиться холодна вода в квартиру, трубу, діаметром, що відповідає технічним нормам та стандартам постачання холодної води споживачам.

4.Зобов'язати відповідача, Комунальне підприємство "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, за власний рахунок здійснити повірку приладу обліку холодної води СГВ 15 № 1483670, який розташовано в належній ОСОБА_1, ОСОБА_4 та їх неповнолітньому сину квартирі, відповідно до вимог чинного законодавства України.

5.Зобов'язати відповідача, Комунальне підприємство "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, здійснити перерахунок вартості наданих ним послуг з холодного водопостачання відповідно до вимог п. 15 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 з урахуванням платежів, які було здійснено позивачем, ОСОБА_1 в період часу з 18 листопада 2009 р. - по день здійснення державної повірки відповідачем.

6.Відмовити у стягненні з відповідача, Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, на користь позивача, ОСОБА_1, компенсації за завдану йому майнову шкоду в розмірі 935,50 грн. (дев'ятсот тридцять п'ять гривень 50 коп.) виходячи з розрахунку, наведеного в позові.

7.Відмовити в зобов'язанні відповідача, Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, доповнити запропонований ним до підписання проект договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території наступними положеннями:

- доповнити пп. 4) п. 13 договору наступним реченням: «Перерахунок розміру плати споживачу за ненадані виконавцем, або надані виконавцем послуги не в повному обсязі та надані ним послуги із заниженням їх кількісних та якісних показників, проводиться виконавцем не рідше одного разу на квартал (три місяці) шляхом заліку коштів після перерахунку розміру плати на особистий рахунок споживача, який обслуговується виконавцем»;

- доповнити п. 13 договору пунктом 11) наступного змісту: «Один раз на квартал (три місяці) виконавець зобов'язаний надати споживачу на його вимогу всю наявну у виконавця документацію щодо наданих споживачу послуг - акти взаєморозрахунків виконавця із підрядними організаціями; акти виконаних робіт підрядниками; договори виконавця із підрядниками; ліцензійну та дозвільну документацію на право проведення робіт виконавцем або підрядною організацією у разі, якщо такі дозволи та ліцензії є обов'язковими; розрахунки фактичних витрат виконавця по кожній наданій ним у звітний період послузі, якщо така надавалась (згідно до додатку до договору з переліком послуг виконавця)»;

- доповнити п. 13 договору пунктом 12) наступного змісту: «Вимірювання обсягів та якості наданих виконавцем послуг здійснюється шляхом підписання споживачем та виконавцем відповідного акту виконаних робіт, у разі непідписання якого споживачем, виконавець повинен здійснити перерахунок оплати за ненадані або надані ним споживачу неякісні та не в повному обсязі послуги».

8.Стягнути з відповідача, Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, юридична адреса: 51700, Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Лен. Комсомолу, 53, банківські реквізити: ОКПО 36489096, р/р 26002060243574, МФО 305299, Вільногірське відділення ДГРУ ПАТ КБ «Приватбанк», на користь позивача, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., уродженця м. Вільногірська, Дніпропетровської області, який мешкає по АДРЕСА_1 компенсацію за завдану йому незаконними діями відповідача, моральну шкоду в розмірі - 2000.00 грн. (дві тисячі гривень 00 коп.).

9.Стягнути з відповідача, Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, на користь позивача, ОСОБА_1, - 150.00 грн., для відшкодування понесених ним судових витрат в виді оплати юридичної допомоги адвоката.

Стягнути з відповідача, Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, в дохід держави України судовий збір: за задоволені немайнові вимоги (скасування наказів, стягнення моральної шкоди та інші) -107.30 грн.

Стягнути з позивача, ОСОБА_1, в дохід держави України судовий збір за майнові вимоги, в задоволенні яких відмовлено (майнова шкода на суму - 935,50 грн.), -214.60 грн.

Витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 37.00 грн. повернути позивачу, ОСОБА_1, через Управління Державної казначейської служби України у м. Вільногірську, Дніпропетровської області, ЄДРПОУ 37996805, надавши йому за його заявою оригінал квитанції від 13.07.2010 р., після набрання рішенням законної сили.

Зустрічний позов Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, до ОСОБА_1, ОСОБА_4 задовольнити частково:

1. Зобов'язати ОСОБА_1 укласти договір з КП «Жилсервіс»про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, підготовлений КП «Жилсервіс»на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, у редакції аналогічній договору № 2721 від 07.12.2009 р., що направлялася ОСОБА_1 у грудні 2009 р.

2. Стягнути солідарно з відповідачів, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., уродженця м. Вільногірська, Дніпропетровської області, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2., уродженки м. Нижній Новгород, які мешкають по АДРЕСА_1 на користь КП «Жилсервіс»заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, на загальну суму -1835.61 грн., яку перерахувати за наступними банківськими реквізитами: р/р 26002060243574 ДРУ КБ ПАТ «Приватбанк», МФО 305299, ОКПО 36489096.

3. Зобов'язати ОСОБА_1 та ОСОБА_4 надати уповноваженим працівникам КП «Жилсервіс»доступ до квартири АДРЕСА_1, для проведення технічного огляду внутрішньоквартирних мереж холодного водопостачання та водовідведення з метою перевірки правильності підключення до мереж водопостачання і водовідведення, що було проведено особисто ОСОБА_1 без участі та без узгодження з КП «Жилсервіс».

4. В стягненні з відповідачів за зустрічним позовом в солідарному порядку, ОСОБА_1 та ОСОБА_4, на користь Комунального підприємства "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, заборгованості з оплати за комунальні послуги з водозабезпечення та водовідведення на суму -4412.76 грн. відмовити.

Стягнути з відповідачів за зустрічним позовом в солідарному порядку, ОСОБА_1 та ОСОБА_4, в дохід держави України судовий збір: за задоволені немайнові вимоги (доступ до житла) -107.30 грн., за задоволені майнові вимоги (стягнення заборгованості) -214.60 грн.

Витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 30.00 грн. повернути позивачу, Комунальному підприємству "Жилсервіс», Вільногірської міської ради, Дніпропетровської області, через Управління Державної казначейської служби України у м. Вільногірську, Дніпропетровської області, ЄДРПОУ 37996805, надавши йому за його заявою оригінал платіжного доручення № 1281 від 30.07.2010 р., після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення через Вільногірський міський суд, Дніпропетровської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Копію рішення, протягом двох днів з часу виготовлення його в повному обсязі, надіслати рекомендованим листом із повідомленням про вручення сторонам та третій особі.

Головуючий суддя Шаповал Г.І.