ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 липня 2012 р. № 2а-5614/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд, у складі судді Ланкевича А.З., розглянувши в порядку скороченого провадження в м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби до Благодійного фонду «Допоможіть знедоленим»про стягнення заборгованості, -
встановив:
Позивач звернувся з позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України податковий борг в сумі 3 229,50 грн., який виник внаслідок несплати податкових зобов’язань по податку на прибуток.
Посилається на те, що відповідач з 30.09.2003 року взятий на облік платника податків згідно довідки від 17.04.2012 року за №2784/10/18-2022, є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України і на даний час має заборгованість перед бюджетом.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
З 01 січня 2011 року відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, є органи державної податкової служби.
Відповідно до пункту 14.1.156. статті 14 Податкового кодексу України податкове зобов’язання сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно пункту 14.1.175. статті 14 Податкового кодексу України податковий борг сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.
Як вбачається з довідки позивача №4541/9/19-023/489 від 10.02.2012 року, заборгованість відповідача станом на 10.02.2012 року становить 3 229,50 грн. з податку на прибуток.
На момент виникнення спірних правовідносин спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов’язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовим фондами»№ 2181ІІІ від 21 грудня 2000 року, з наступними змінами і доповненнями (далі Закон № 2181ІІІ).
Відповідно до положень підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону № 2181-ІІІ податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, за винятком випадків його апеляційного чи судового оскарження у визначені законодавством строки.
Державною податковою інспекцією у Залізничному районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби, проведено камеральні перевірки своєчасності подання податкової звітності Благодійним фондом «Допоможіть знедоленим», в ході якої встановлено порушення терміну подачі податкової звітності за 9 місяців 2009 року, 2009 рік, І квартал 2010 року, І півріччя 2010 року, 9 місяців 2010 року, 2010 рік, І квартал 2011 року, ІІ квартал 2011 року, ІІ-ІІІ квартал 2011 року. Результати перевірки оформлено актами від 23.09.2011 року № 2728/15-1/26412421 та від 05.12.2011 року № 4186/15-1/26412421, на підставі яких податковим органом прийнято податкові повідомлення-рішення, якими визначено податкове зобов’язання по податку на прибуток №0009061501 від 23.09.2011 року в розмірі 2210,00 грн. та №00017481501 від 05.12.2011 року в розмірі 1020,00 грн..
Строки сплати податкового зобов’язання визначені статтею 57 Податкового кодексу України, відповідно до пункту 57.3. цієї статті 57 у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження контролюючого органу.
Вказані податкові повідомлення-рішення відповідач в адміністративному та судовому порядку не оскаржував.
Отже, сума податкового зобов’язання відповідача, визначена податковим органом, є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплачена.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов’язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби у відповідності до вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання вказаних положень Податкового кодексу України позивачем надіслало на адресу відповідача податкову вимогу форми «Ю»від 07.10.2011 року № 1120.
Таким чином, виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позов слід задоволити, стягнувши з відповідача в користь Державного бюджету України заборгованість по податку на прибуток у сумі 3 229 грн. 50 коп.
Відповідно до ч.1 ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України, постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження підлягають до негайного виконання.
На підставі ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України із урахуванням того, що рішення ухвалене на користь позивача - суб'єкта владних повноважень, судові витрати здійснені таким не підлягають до компенсації.
Керуючись ст.ст.7-14, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, пп.20.1.18 п.20.1 ст.20, п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, суд,-
постановив:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Благодійного фонду «Допоможіть знедоленим»до Державного бюджету України 3 229 (три тисячі двісті двадцять дев’ять ) грн. 50 коп.
Постанову суду допустити до негайного виконання.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду
Суддя Ланкевич А.З.