Постанова № 25388944, 26.06.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.06.2012
Номер справи
2а-4243/12/1370
Номер документу
25388944
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 червня 2012 р. № 2а-4243/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді: Крутько О.В., за участю секретаря судового засідання: Чернишенко Н.А., прокурора: Клака Ю.Г., представника відповідача: Нагорного І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Прокуратури Шевченківського району м.Львова в інтересах держави в особі ГУ МВСУ у Львівській області в особі Шевченківського РВ ЛМУ ГУ МВСУ у Львівській області до Громадського формування з охорони громадського порядку "Наша безпека" про примусовий розпуск (ліквідацію) громадського формування, -

в с т а н о в и в :

Прокуратура Шевченківського району м. Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Головного управління МВС України у Львівській області в особі Шевченківського районного відділу ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області з адміністративним позовом до Громадського формування з охорони громадського порядку "Наша безпека" та просить суд ліквідувати вказане громадське формування.

Позовні вимоги мотивовані тим, що члени Громадського формування з охорони громадського порядку "Наша безпека" (надалі - Громадське формування) не виконують своїх основних завдань, передбачених статутом, а саме не надають допомоги органам внутрішніх справ у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, не запобігають адміністративним проступкам та злочинам, не інформують органів та підрозділів ОВС про вчинені або ті, що готуються, злочини, місця зосередження злочинних угрупувань, не сприяють ОВС у виявленні та розкритті злочинів, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів держави, підприємств, установ та організацій, громадян від злочинних посягань та не співпрацюють з органами внутрішніх справ.

Зазначив, що відповідно до норм ст. 8 Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" та ст. 32 Закону України "Про об'єднання громадян" у разі порушення громадським формуванням вимог чинного законодавства прокурор вправі звернутись до суду із поданням про розпуск (ліквідацію) такого громадського формування.

Представник прокуратури в судовому засіданні позов підтримав, просив його задоволити.

Представник позивача в судове засідання не з'явився належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника прокуратури та представника відповідача, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Як вбачається з матеріалів справи, Громадське формування з охорони громадського порядку "Наша безпека" зареєстроване 20.05.2008 року, присвоєно код ЄДРПОУ: 35943201.

Судом встановлено, що Громадське формування з охорони громадського порядку "Наша безпека" створене у відповідності до норм Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону", згідно ст. 1 якого громадяни України відповідно до Конституції України мають право створювати в встановленому цим Законом порядку громадські об'єднання для участі в охороні громадського порядку і державного кордону, сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, Державній прикордонній службі України та органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин.

За результатами перевірки, проведеної прокуратурою Шевченківського району м. Львова з приводу законності створення громадських формувань по охороні громадського порядку на території Шевченківського району м. Львова, встановлено, що члени Громадського формування з охорони громадського порядку "Наша безпека" не виконують своїх основних завдань, передбачених статутом, а саме не надають допомоги органам внутрішніх справ у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, не запобігають адміністративним проступкам та злочинам, не інформують органів та підрозділів ОВС про вчинені або ті, що готуються, злочини, місця зосередження злочинних угрупувань, не сприяють ОВС у виявленні та розкритті злочинів, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів держави, підприємств, установ та організацій, громадян від злочинних посягань та не співпрацюють з органами внутрішніх справ. Громадське формування з моменту державної реєстрації самоусунулось від виконання обов'язків, передбачених чинними нормативно-правовими актами та статутом даного громадського формування.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" у разі порушення громадським формуванням вимог чинного законодавства щодо його діяльності за заявою реєструючого органу або прокурора його діяльність може бути заборонена за рішенням суду у встановленому законом порядку.

Статтею 32 Закону України "Про об'єднання громадян" передбачено, що за поданням легалізуючого органу або прокурора рішенням суду об'єднання громадян примусово розпускається (ліквідується) у випадках:

1) вчинення дій, передбачених статтею 4 цього Закону;

2) систематичного або грубого порушення вимог статті 22 цього Закону;

3) продовження протиправної діяльності після накладення стягнень, передбачених цим Законом;

4) зменшення кількості членів політичної партії до числа, коли вона не визнається як така.

Представник відповідача Нагорний І.М., повідомив суд, що є єдиним дійсним членом громадського формування з охорони громадського порядку "Наша безпека". Проте факт виходу інших членів зі складу формування підтвердити не зміг, у зв'язку з втратою правовстановлюючих документів, долучив лист №16-1/3-309 від 25.02.2011 року Шевченківського районного відділу ЛМУ ГУМВС України у Львівській області.

Крім того, зазначив, що жодної діяльності відповідач на даний час не здійснює, просив позов задоволити, ліквідувати Громадське формування з охорони громадського порядку "Наша безпека".

З урахуванням вищенаведеного, беручи до уваги, пояснення представника відповідача та вимоги ст. 32 Закону України "Про об'єднання громадян" , суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 71, 72, 86, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Ліквідувати Громадське формування з охорони громадського порядку "Наша безпека" (ідентифікаційний код: 35943201).

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Крутько О.В.