Справа №2а/0528/439/2012
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 липня 2012 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Космачевської Т.В.,
при секретарі Омельченко К.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів, -
В С Т А Н О В И В:
До Краматорського міського суду звернулось Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради із позовом до відповідачки ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 26 серпня 2008 року до них із заявою про призначення допомоги на дитину звернулась відповідачка, оскільки вона є одинокою матір'ю дитини -ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. При зверненні до позивача відповідачкою були надані документи, які підтверджували її статус одинокої матері. Вказана допомога була призначена відповідачці. 7 листопада 2011 року відповідачка звернулась до позивача із заявою про припинення виплат у зв'язку з реєстрацією шлюбу з батьком дитини -ОСОБА_3, шлюб укладений 23.08.2011 року, внаслідок чого виникла переплата бюджетних коштів в сумі 761,40 грн., яку відповідачка сплатила частково в сумі 255,90 грн. Просили стягнути з відповідачки суму переплати бюджетних коштів у вигляді допомоги на дітей одиноким матерям в розмірі 505,50 грн.
Представник позивача Ігнатенко О.М. у судове засідання не з'явилась, але надала заяву про слухання справи у її відсутності, зазначивши, що позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.
У судове засідання відповідачка не з'явилась, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.
Суд, проаналізувавши зібрані в справі докази, вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.
Відповідно до ч. 1 ст.18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Відповідно до ч. 4 ст.18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, від якої вона має дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.
Судом встановлено, що допомога на дитину призначена відповідачці згідно Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми». Відповідно до заяв від 26.08.2008 року та 03.06.2010 року відповідачка зверталась до позивача за призначенням їй допомоги на дитину, як одинокій матері (а.с. 5-8). Згідно свідоцтва про шлюб, відповідачка уклала з ОСОБА_3. шлюб 23.08.2011 року (а.с. 9). Як вбачається із заяви від 07.11.2011 року відповідачка звернулась до позивача із заявою про припинення виплати допомоги (а.с. 10). Розпорядженням УПСЗН м. Краматорська від 09.11.2011 року виплату допомоги відповідачці було припинено (а.с. 11). Відповідно довідки УПСЗН з вересня по листопад 2011 року включно відповідачка отримала допомоги в сумі 761,40 грн. (а.с. 12). Відповідно до протоколу змін від 12.11.2011 року відповідачкою було погашено 255,90 грн., залишок переплати складає 505,50 грн. (а.с. 13).
Аналізуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачка неправомірно отримувала допомогу за період з вересня 2011 року по листопад 2011 року включно, внаслідок чого виникла переплата бюджетних коштів в сумі 505,50 грн., які необхідно з неї стягнути.
Керуючись ст. ст. 6, 11, 14, 71, 128, 181 КАС України,
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на р/рахунок 35410047000804 для Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради у ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 25953617, КЕКВ 1343, призначення платежу «відшкодування переплати допомоги», переплату у сумі 505,50 грн.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана в Донецький апеляційний
адміністративний суд через Краматорський міський суд протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя:
Постанова ухвалена в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.
Суддя: