Ухвала суду № 25377698, 24.07.2012, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.07.2012
Номер справи
2а-1036/11/0970
Номер документу
25377698
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" липня 2012 р. № 61385/11

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Улицького В.З.

суддів: Гулида Р.М., Матковської З.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Промбудсервіс" на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.05.2011 року у справі за позовом прокурора Тлумацького району Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Тлумацькому районі Івано-Франківської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Промбудсервіс" про стягнення заборгованості,-

встановила:

У березні 2011 року позивач звернувся до суду з позовом до приватного підприємства «Промбудсервіс»» про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом, яка виникла у зв'язку з несплатою штрафних санкцій, застосованих за несвоєчасне подання декларації по податку на прибуток і пені та заборгованість по сплаті податкових платежів з податку на додану вартість в розмірі 21123 грн.

19.04.2011 Державною податковою інспекцією в Тлумацькому районі подано заяву про збільшення позовних вимог, так як сума заборгованості відповідача станом на 18.04.2011 становить 57956,7 грн., в тому числі 1920 грн. по орендній платі за землю, 239,06 грн. по податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), 55356,11 грн. по податку на додану вартість (ПДВ) та 440,92 грн. пені.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду позов задоволено повністю. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Промбудсервіс" в дохід Державного бюджету 57 956 грн. 70 коп. заборгованості.

Постанову суду першої інстанції оскаржило ТзОВ "Промбудсервіс". Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального права та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову постанову, якою в позові відмовити повністю.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін,якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Згідно ст. 2 ЗУ «Про плату за землю», із змінами та доповненнями, передбачено, що використання землі в Україні є платними. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Відповідно до ст.17 ЗУ «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем самостійно подано 01.02.2011 податкові декларації з плати за землю(орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності). Таким чином ТОВ «Промбудсервіс» шляхом подачі даної декларації самостійно визначило та узгодило податкове зобов'язання щомісячно в розмірі 2530,34 грн. Станом на 18.04.2011року відповідач був зобов'язаний сплатити 7034,66 грн заборгованості по орендній платі за землю відповідно до поданих декларацій, однак згідно пояснень представників позивача сплатив тільки 5320 грн., тобто допустив заборгованість в сумі 1920 грн., в тому числі 197, 4 грн. штрафних санкцій.

Крім цього за ТОВ «Промбудсервіс» рахується заборгованість з податку на додану вартість відповідно до поданих декларацій в загальному розмірі 55356,11 грн., а саме за грудень-8796грн, січень-12014 грн., лютий - 28109грн. та по штрафних санкціях - 6538,77 грн., нарахованих за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що у відповідності до поданих ТОВ «Промбудсервіс»21.03.2011 податкових декларацій з податку на доходи фізичних осіб за січень та лютий 2011р самостійно визначено суму податкового зобов'язання по ПДФО у розмірі 3636,82 грн. Платником податку самостійно сплачено 3397,76 грн., отже, сума заборгованості становить 239,06 грн. (з 636, 82-3397,76=239,06).

Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків згідно п.п.5.4.1. п.5.4.ст.5 ЗУ «Про порядок погашень зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

З актів перевірки за №66, №67 від 16.03.2011, №0000031630/24678787 від 12.03.2011 щодо своєчасності подання податкової звітності, вбачається, що відповідачем порушено терміни сплати узгоджених сум податкового зобов'язання при проведенні розрахунків з бюджетом по орендній платі за землю з юридичних осіб та при проведенні розрахунків з податку на додану вартість.

Положенням п.5.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації і відповідно до п.п. 5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

У зв'язку з наведеним позивачем прийнято податкові повідомлення-рішення за № 0000231530 та №0000221530 від 16.03.2011 року, якими до відповідача застосовано штрафні санкції по орендній платі за землю-197,4 грн. та податкові повідомлення - рішення за № 0000041630 та № 0000031630 від 12.03.2011, якими застосовано до ТОВ «Промбудсервіс»6539,65 грн. штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань з ПДВ.

Рішення про застосування штрафних санкцій по орендній платі за землю отримані відповідачем, 24.03.2011 року, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією повідомлення про вручення поштового відправлення. Також відповідно рішення про накладення штрафних санкцій по сплаті ПДВ отримані відповідачем в день їх прийняття 12.03.2011, що підтверджується підписом керівника ТОВ «Промбудсервіс» на корінцях даних рішень.

Відповідно до ст.59.5 Податкового кодексу України у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання(вручення) податкової вимоги.

Згідно ст.57.3 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом у випадках, коли платник податків не подає в установлені строки податкову(митну)декларацію( п.п.54.3.1п.54.3ст.54 ), останній зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Однак, в порушення вимог даного Закону ТОВ «Промбудсервіс» не погасило узгоджені суми податкового зобов'язання, рішення податкового органу не оскаржило у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст.16 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» нараховується пеня при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання; при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні.

Згідно даної норми Закону відповідачу було нараховано пеню в розмірі 440,92 грн.

Таким чином, загальна сума заборгованості становить 57956,7 грн., що включає в себе заборгованість по орендній платі за землю-1920грн (в тому числі пеню197,4 грн.), по податку з доходів фізичних осіб-239,06 грн., по податку на додану вартість -55356,11 грн. та пеню в розмірі 440,92 грн.

Враховуючи викладене, колегія суддів не вбачає підстав для скасування постанови суду першої інстанції.

З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -

ухвалила:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Промбудсервіс" залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.05.2011 року у справі №2а-1036/11/0970 - без змін.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В. Улицький

Судді: Р. Гулид

З. Матковська