Ухвала суду № 25354027, 11.07.2012, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
11.07.2012
Номер справи
2а-4051/10/1070
Номер документу
25354027
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"11" липня 2012 р. м. Київ К/9991/63881/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

Головуючого Бившевої Л.І.,

суддів: Лосєва А.М., Шипуліної Т.М.,

секретар судового засідання Подолянко Р.О.,

за участю:

представника позивача -Кибальник Я.М.,

представника відповідача-1 - Харченка Р.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області

на постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 березня 2011 року

та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 15 вересня 2011 року

у справі № 2-а-4051/10/1070

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Еколайф»

до 1. Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області,

2. Головного управління Державного казначейства України у Київській області

за участю Прокуратури Київської області

про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И Л А :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Еколайф»(далі -позивач) звернулось до суду з позовом до Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області (далі -відповідач-1), Головного управління Державного казначейства України у Київській області (далі -відповідач-2) про стягнення з Державного бюджету України на користь ТОВ «Еколайф»суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 1597676,77 грн. в редакції пояснень від 21 березня 2011 року за вих. № 21/03-11 -арк. справи 167).

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 23 березня 2011 року позов задоволено. Стягнуто з Державного бюджету України на користь ТОВ «Еколайф»суму податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню за період липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень місяці 2007 року у розмірі 1597676,77 грн. Стягнуто з Державного бюджету на користь ТОВ «Еколайф»судові витрати в розмірі 1700,00 грн.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 15 вересня 2011 року постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 березня 2011 року залишено без змін.

В касаційній скарзі Васильківська ОДПІ Київської області, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 березня 2011 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 15 вересня 2011 року і постановити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Заслухавши доповідь судді - доповідача, пояснення присутніх у судовому засіданні представників позивача та відповідача-1, перевіривши доводи касаційної скарги щодо дотримання правильності застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів, враховуючи межі касаційної скарги, дійшла висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, з наступних підстав.

Судами попередніх інстанцій встановлено наступне.

Васильківська ОДПІ Київської області провела виїзну позапланову перевірку ТОВ «Еколайф»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за період липень, серпень, вересень, жовтень 2007, за результатами якої був складений акт № 3/23-2/31856409 від 08 січня 2007 року.

За результатами проведеної перевірки були підтверджені заявлені ТОВ «Еколайф»суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, у таких розмірах, зокрема: за липень 2007 року у сумі 222287,00 грн., за серпень 2007 року у сумі 199654,00 грн., за вересень 2007 року у сумі 91366,00 грн., за жовтень 2007 року у сумі 103598,00 грн. Також перевіркою було встановлено завищення «Еколайф»суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за вказані періоди на загальну суму 1601952,00 грн.

Васильківська ОДПІ Київської області провела виїзну позапланову перевірку ТОВ «Еколайф»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за листопад 2007 року, за результатами якої був складений акт № 481/23-2/31856409 від 11 березня 2008 року.

За результатами проведеної перевірки була підтверджена заявлена ТОВ «Еколайф»сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад 2007 року у сумі 433357,00 грн. Також перевіркою було встановлено завищення «Еколайф»суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за вказаний період на 1160416,00 грн.

Васильківська ОДПІ Київської області провела виїзну планову перевірку ТОВ «Еколайф»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2005 року по 01 січня 2008 року, за результатами якої був складений акт № 710/23-112/31856409 від 17 квітня 2008 року.

За результатами проведеної перевірки була підтверджена заявлена ТОВ «Еколайф»сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість за грудень 2007 року у розмірі 603955,00 грн. Також перевіркою було встановлено завищення «Еколайф»суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за вказаний період на 1608041,00 грн.

Предметом спору у даній справі є суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, які були підтверджені податковим органом за результатами проведених перевірок. Суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, на які податковим органом були встановлені завищення, не входять до предмету спору у даній справі.

30 серпня 2010 року Васильківська ОДПІ Київської області подала до органу державного казначейства реєстр висновків № 55 на загальну суму 1597675,77 грн. із доданням висновків про суми відшкодування податку на додану вартість за листопад 2007 року у розмірі 133357,00 грн., за жовтень 2007 року у розмірі 103598,00 грн., за вересень 2007 року у розмірі 91366,00 грн., за серпень 2007 року у розмірі 199654,00 грн., за липень 2007 року у розмірі 165746,77 грн., за грудень 2007 року у сумі 603955,00 грн. (арк. справи 129-135). Зазначені висновки та реєстр були отримані органом державного казначейства 30 серпня 2010 року, що підтверджується відміткою канцелярії Васильківського управління Державного казначейства ГУ ДКУ у Київській області на супровідному листі Васильківської ОДПІ Київської області від 30 серпня 2010 року за вих. № 1139/9/19-079 (арк. справи 128).

Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги, з висновками якого погодися суд апеляційної інстанції, виходив з того, що відповідачем-1 у встановленому порядку підтверджена сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню позивачеві за вказані податкові періоди у розмірі 1597676,77 грн.; у сторін відсутній спір щодо правомірності формування та визначення цієї суми; Васильківською ОДПІ Київської області до органу державного казначейства 30 вересня 2010 року були подані необхідні для перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок позивача висновки та реєстр на суму 1597676,77 грн.

Колегія суддів погоджується з висновками судів першої та апеляційної інстанцій, з огляду на наступне.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначені пунктом 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість». Саме нормами зазначеного пункту Закону регулюються всі питання, пов'язані із порядком визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків.

Згідно з положеннями підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 вищезазначеного Закону (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

На підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу (підпункт 7.7.6 пункту 7.7 статті 7 цього ж Закону).

Як встановлено судами попередніх інстанцій, станом на день ухвалення рішень у даній справі бюджетне відшкодування податку на додану вартість у сумі 1597676,77 грн., перераховане позивачу не було, чим були порушені його права.

Посилання податкового органу в обґрунтування вимог касаційної скарги на те, що актами перевірок № 3/23-2/31856409 від 08 січня 2007 року, № 481/23-2/31856409 від 11 березня 2008 року та 710/23-112/31856409 від 17 квітня 2008 року були встановлені факти завищення позивачем сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за спірні податкові періоди, відхиляються судом касаційної інстанції, як безпідставні, оскільки суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, на які за результатами перевірок податковим органом встановлені завищення, не входять до предмету спору у даній справі.

З урахуванням вищевикладеного, суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, дійшли правомірного висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині стягнення з Державного бюджету України на користь позивача належної йому суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 1597676,77 грн.

Доводи касаційної скарги викладеного не спростовують.

Відповідно до частини 1 статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Враховуючи вищевикладене, касаційна скарга Васильківської ОДПІ Київської області підлягає залишенню без задоволення, а постанова Київського окружного адміністративного суду від 23 березня 2011 року та ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 15 вересня 2011 року підлягають залишенню без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 167, 220, 221, 223, 224, 230, 231, ч. 5 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія -

У Х В А Л И Л А :

Касаційну скаргу Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області залишити без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 23 березня 2011 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 15 вересня 2011 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 2391 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий: ______ Л.І. Бившева

Судді: ______ А.М. Лосєв

______ Т.М. Шипуліна

Суддя Л.І. Бившева