Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2012 р. Справа № 2a-1870/4376/12
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Опімах Л.М.,
за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,
представника позивача - Рижикової Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення допомоги по безробіттю,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Сумський міський центр зайнятості (далі - Сумський МЦЗ), звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_3 (далі - відповідач, ОСОБА_3) - кошти як незаконно отриману допомогу по безробіттю в розмірі 3277,57 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, який надав недостовірні відомості до Сумського міського центру зайнятості, незаконно отримав допомогу по безробіттю, яка підлягає поверненню.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що станом на день розгляду справи сума заборгованості відповідачем залишається не сплаченою.
Відповідач, якому надсилалося повідомлення про дату, час і місце розгляду справи за його останнім відомим місцем реєстрації, у судове засідання не з'явився. Про причини неявки всупереч ч. 2 ст. 40 КАС України суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав. Крім того, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» від 1 березня 1991 року N 803-XII безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Судом встановлено, що відповідач - ОСОБА_3 - 20.07.2010 р. звернувся до Сумського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, де спеціалістом центру зайнятості була заповнена персональна картка НОМЕР_1 й особистим підписом підтверджено достовірність внесених до неї даних (а.с. 5). Крім того, відповідач повідомив, що на момент звернення до центру зайнятості він не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності та трудовою діяльністю не займається - відповідно до його особистої заяви від 27.07.2010 р. (а.с. 6).
Під час перебування на обліку ОСОБА_3 не повідомив спеціаліста про те, що з 15.11.2010 р. по 19.11.2010 р. працював у КВТП "Сумириба", внаслідок чого незаконно отримав допомогу по безробіттю. Відповідно до довідки № 3748 від 20.04.2012 р. допомога по безробіттю відповідачу була виплачена за період з 15 листопада 2010 року по 03 квітня 2011 року в розмірі 3277,57 грн (а.с. 11).
Таким чином відповідач незаконно отримав допомогу по безробіттю в сумі 3277,57 грн, яка підлягає поверненню.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 року N 1533-III (далі - Закон) застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Як вбачається з матеріалів справи, Сумський міський центр зайнятості повідомив відповідача про необхідність повернути на рахунок Сумського МЦЗ суму виплаченого матеріального забезпечення (а.с. 16), проте у встановлений строк кошти не сплачені.
Відповідно до п.п. 6, 8 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 р. N 60/62, постановою правління Пенсійного фонду України від 13 лютого 2009 р. N 7-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2009 р. за N 232/16248, у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. У разі відмови особи чи роботодавця повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
Згідно з абз. 1 пп. 1 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 р. N 219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування.
Факт зайнятості ОСОБА_3 на КТВП "Сумириба" з 15.11.2010 по 19.11.2010 підтверджується копією наказу КТВП "Сумириба" від 15.11.2010 № 79К, копією наказу КТВП "Сумириба" від 19.11.2010 № 83К, копією податкового розрахунку КТВП "Сумириба" за формою №1ДФ за 4 квартал, у якій відображений дохід ОСОБА_3 (а.с. 8, 9, 10).
Про своє працевлаштування на КТВП "Сумириба" з 15.11.2010 відповідач Сумський міський центр зайнятості не повідомив.
04.04.2011 р. відповідачу припинено виплату допомоги по безробіттю у зв'язку з працевлаштуванням відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону та знято з обліку по безробіттю.
Відповідно до ст. 12 Закону функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Невідшкодування цих витрат порушує інтереси держави, яка є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що кошти, отримані як грошова допомога по безробіттю в сумі 3277,57 грн, відповідачем у добровільному порядку не сплачені, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми допомоги по безробіттю є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення допомоги по безробіттю - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, гуртожиток) на користь Сумського міського центру зайнятості (40009, вул. Баумана, 45, р/р 37170001000293 ГУДКСУ в Сумській області м. Суми, МФО 837013, код ЄДРПОУ 13996509) незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 3277 грн 57 коп (три тисячі двісті сімдесят сім грн 57 коп).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Л.М. Опімах
З оригіналом згідно
Суддя Л.М. Опімах