Постанова № 25330554, 09.07.2012, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.07.2012
Номер справи
2а/1770/2519/2012
Номер документу
25330554
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/2519/2012

09 липня 2012 року

15год. 15хв.

м.Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Свінтозельської К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

представник позивача: не прибув,

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м.Рівному Рівненської області Державної

податкової служби

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся-Ресурс"

про стягнення податкової заборгованості,

ВСТАНОВИВ :

Державна податкова інспекція у м.Рівному Рівненської області Державної податкової служби (далі - ДПІ у м.Рівному Рівненської області Державної податкової служби) звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся-Ресурс" (далі - ТзОВ "Полісся-Ресурс") про стягнення податкової заборгованості зі сплати податку на додану вартість в сумі 10200,00грн.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що станом на 22.05.2011р. за ТзОВ "Полісся-Ресурс" рахується заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 10200,00грн. Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений.

У судове засідання позивач не прибув, у поданому суду клопотанні позовні вимоги підтримав повністю та просив розглянути справу за відсутності представника.

Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду з урахуванням вимог ст.ст.33, 35 КАС України повідомлявся належним чином.

Судом не визнавалася обов’язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин суд вважає за можливе вирішити спір без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.

Повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Полісся-Ресурс" зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Рівненської міської ради 24.01.2008р. та взяте на облік, як платник податків в органі державної податкової служби 25.01.2008р. за №29-23/4562, є платником податку на додану вартість.

Станом на 22.12.2011р. за ТзОВ "Полісся-Ресурс" рахується заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 10200,00грн.

Вказана заборгованість у відповідача виникла на підставі:

- податкового повідомлення-рішення від 19.10.2011р. №0018481541, прийнятого на підставі акта камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності №287/15-200/35658846 від 31.08.2011р., згідно з яким відповідачу за неподання податкової звітності- декларації з податку на додану вартість за лютий, березень, квітень 2011 року в строки, визначені законодавством, нараховані штрафні (фінансові) санкції у сумі 6120,00грн.;

- податкового повідомлення-рішення від 24.01.2012р. №0023281541, прийнятого на підставі акта камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності №374/15-200/35658846 від 01.12.2011р., згідно з яким відповідачу за неподання податкової звітності- декларації з податку на додану вартість за серпень, вересень, жовтень 2011 року в строки, визначені законодавством, нараховані штрафні (фінансові) санкції у сумі 3060,00грн.;

- податкового повідомлення-рішення від 08.02.2012р. №0024061541, прийнятого на підставі акта камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності №476/15-200/35658846 від 24.01.2012р., згідно з яким відповідачу за неподання податкової звітності- декларації з податку на додану вартість за листопад 2011 року в строки, визначені законодавством, нараховані штрафні (фінансові) санкції у сумі 1020,00грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем отримані, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалися.

Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України ДПІ у м.Рівне для ТзОВ "Полісся-Ресурс" було сформовано та надіслано податкову вимогу форми "Ю" від 11.08.2011р. №648 на суму 170,00грн.

Податкова вимога відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржувалася.

Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: розрахунком виникнення податкового боргу згідно з картками особових рахунків станом на 22.05.2012р. (а.с.4), довідкою про стан розрахунків з бюджетом згідно з картками особових рахунків станом на 22.05.2012р. (а.с.5), зворотнім боком облікової картки платника податку (а.а.с.6-7), актом перевірки від 01.12.2011р. №374/15-200/35658846 (а.с.8), податковим повідомленням-рішенням від 24.01.2012р. №0023281541 та корінцем цього податкового повідомлення-рішення (а.с.9), актом перевірки від 24.01.2012р. №476/15-200/35658846 (а.с.10), податковим повідомленням-рішенням від 08.02.2012р. №0024061541 та корінцем цього податкового повідомлення-рішення (а.с.11), актом перевірки від 31.08.2011р. №287/15-200/35658846 (а.с.12), податковим повідомленням-рішенням від 19.10.2011р. №0018481541 та повідомленням про надіслання поштового відправлення відповідачу (а.с.13), довідкою про взяття відповідача на облік як платника податків (а.с.14), корінцем податкової вимоги форми "Ю" від 11.08.2011р. №648 та повідомленням про надіслання поштового відправлення відповідачу (а.с.15), свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.16).14/16-21082812 (а.с.13), копією акта перевірки від 15.11.2011р. №415/16-21082812 (а.с.14).

Згідно зі ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 9 Податкового кодексу України встановлено, що податок на на додану вартість належить до загальнодержавних податків і зборів та справляється на всій території України.

Згідно з п.16.1.4. ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.49.18 ст.18 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Пунктом 202.1 ст.202 Податкового кодексу України встановлено, що звітним (податковим) періодом для податку на додану вартість є один календарний місяць.

Згідно з п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), до суб'єктів госполдарської діяльності застосовується накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - застосовується накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

За змістом п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом з причин, пов'язаних з порушенням податкового законодавства (за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу), платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Оскільки відповідач не оскаржував податкові повідомлення-рішення, податкової вимоги, сума податкової заборгованості є узгодженою і підлягає сплаті.

Відповідно до пп.14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з пп.41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Підпунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України передбачено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990р. встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Підстави для застосування ст.94 КАС України у суду відсутні.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Полісся-Ресурс" до Державного бюджету України податкову заборгованість з податку на додану вартість в сумі 10200,00грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Дудар О.М.