Ухвала суду № 25314201, 15.06.2012, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
15.06.2012
Номер справи
Номер документу
25314201
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

15 червня 2012 року К/9991/39017/12

Суддя Вищого адміністративного суду України Весельська Т.Ф., перевіривши касаційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 11 квітня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

в с т а н о в и в :

На адресу Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від

11 квітня 2012 року.

Касаційна скарга підлягає залишенню без руху з огляду на таке.

Відповідно до абзацу 1 частини четвертої статті 214 КАС України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому, протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації пропустило строк касаційного оскарження та не звернулось із клопотанням про його поновлення.

Відтак, Управлінню необхідно надати обґрунтовану заяву про поновлення строків касаційного оскарження, підтверджену належними письмовими доказами, що свідчать про поважність його пропуску.

Згідно з абзацом 2 частини четвертої статті 214 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.

Крім того, вивчивши матеріали касаційної скарги приходжу до висновку про їх невідповідність вимогам статті 213 КАС України, оскільки до касаційної скарги не додано належних даних про сплату судового збору.

Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації посилається на те, що органи праці та соціального захисту населення звільняються від такої сплати на підставі пункту 20 статті 5 Закону України «Про судовий збір».

Втім, відповідно до пункту 20 статті 5 Закону України від 6 жовтня 2011 року

№ 3828-VI «Про судовий збір»передбачено звільнення від сплати судового збору органів праці та соціального захисту населення за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених

законодавством. Тобто Управління в усіх інших випадках зобов'язане сплачувати судовий збір.

Судовий збір за подання касаційної скарги необхідно сплатити до відділення державного казначейства у Печерському районі міста Києва, код ЄДРПОУ 38004897, розрахунковий рахунок 31210255700007, одержувач УДК у Печерському районі міста Києва, МФО 820019, КЕКД 22030005.

Управління у касаційній скарзі, вказує, що рішення суду першої інстанції після перегляду його судом апеляційної інстанції залишено без змін, а просить скасувати лише рішення апеляційної інстанції та ухвалити нове, яким відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, не зазначаючи при цьому, яким же остаточно має бути рішення касаційної інстанції стосовно рішення суду першої інстанції.

Виходячи з цього, відповідачу необхідно уточнити касаційні вимоги з врахуванням повноважень суду касаційної інстанції, передбачених статтею 223 КАС України.

За таких обставин, відповідно до частини третьої статті 214 КАС України касаційну скаргу необхідно залишити без руху і надати особі, яка її подає термін для виправлення зазначених недоліків.

Згідно з частиною третьою статті 214 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Керуючись статтями 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -

у х в а л и в :

Касаційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державній адміністрації на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 11 квітня 2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.

Встановити строк протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали для подання обгрунтованої заяви про поновлення строку на касаційне оскарження, підтвердження її доказами та усунення інших недоліків касаційної скарги.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого

адміністративного Т.Ф. Весельська

суду України