Постанова № 25298830, 25.06.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.06.2012
Номер справи
2а-5986/11/2670
Номер документу
25298830
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 червня 2012 року 17:28 № 2а-5986/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Гладії А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВВ Імекс»

до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової служби

про скасування податкового повідомлення-рішення, стягнення бюджетного відшкодування ПДВ

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ВВ Імекс»(надалі -позивач, Товариство) звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової служби (надалі -відповідач, податковий орган), в якому просить із урахуванням уточнень позовних вимог скасувати податкове повідомлення-рішення від 18 травня 2012 року № 0000471530 та стягнути з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України у м. Києві бюджетне відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 7 171,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28 квітня 2011 року відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, та не погоджуючись з висновком податкового органу, вважає що Товариство має право на бюджетне відшкодування ПДВ в розмірі 7 171,00 грн., оскільки суми з цього податку були сплачені в попередніх податкових періодах, а камеральною перевіркою підтверджено відсутність розбіжностей з розрахунку від'ємного значення з ПДВ.

Представник відповідача в судовому засіданні та письмових запереченнях проти позову заперечив, зазначивши, що Товариством в супереч пп. 7.7.1, пп. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»неправомірно заявлені суми з ПДВ, які підлягають бюджетному відшкодуванню, оскільки такі суми були сплачені в поточних податкових періодах, а не попередніх.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, враховуючи заперечення відповідача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову, виходячи з наступного.

Головним державним податковим ревізором-інспектором відділу контролю правомірністю бюджетного відшкодування податку на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб Гіріч Ярославою Володимирівною відповідно до пп.200.10 ст.200 Податкового кодексу України, проведено камеральну перевірку ТОВ «ВВ «Імекс»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 25 410 грн. за липень 2010 року, у розмірі 22 636 грн. за серпень 2010 року, у розмірі 19 038 грн. за вересень 2010 року, у розмірі 20 849 грн. за жовтень 2010 року, які заявлені до відшкодування на поточний рахунок платника у банку.

Перевіркою встановлено порушення вимог пп.7.7.2 п.7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997р. №168/97-ВР із внесеними змінами та доповненнями, які мали місце внаслідок не підтвердження сум бюджетного відшкодування у розмірі 2 087 грн. за липень 2010 року, у розмірі 1 170 грн. за серпень 2010 року, у розмірі 2 541 грн. за вересень 2010 року, розмірі 1 373 грн. за жовтень 2010 року.

Перевіркою підтверджено відображене ТОВ «ВВ Імекс»бюджетне відшкодування у податкових деклараціях: за липень 2010 року у розмірі 23 323 грн., за серпень 2010 року у розмірі 21 466 грн., за вересень 2010 року у розмірі 16 497 грн., за жовтень 2010 року у розмірі 19 476 грн.

За результатами перевірки складено акт від 14.05.2012 року № 1960/15-30/32156999, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення від 18.05.2012 року № 0000471530 про зменшення суми бюджетного відшкодування ПДВ у загальному розмірі 7 171,00 грн.

Підставою для такого зменшення стали заявлені до відшкодування суми ПДВ, які були сплачені позивачем в поточних податкових періодах, а не в попередніх.

Відповідно до пп. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

Таким чином, наприклад, в липні місяці платник податків повинен включати до бюджетного відшкодування лише ті суми, які сплачені в попередньому податковому періоді тобто в червні.

Вважаючи неправомірним спірне рішення позивач звертав увагу на те, що строки проведення камеральної перевірки відповідачем пропущено, таким чином у податкового органу не було підстав для її проведення, а тому рішення, винесені за результатами такої перевірки повинні бути скасовані.

Суд вважає вказані доводи помилковими, оскільки зі змісту ст. 200 Податкового кодексу України вбачається обов'язок податкового органу проведення камеральної перевірки у випадку заявлення платником податків бюджетного відшкодування ПДВ.

При цьому, норми вказаного Кодексу не містять будь-яких виключень чи обмежень щодо проведення такої перевірки, лише вказується термін її проведення, який пропущений не був.

Обґрунтовуючи позовні вимоги представник позивача також вказував, що заявлені до відшкодування суми з ПДВ були сплачені в попередніх податкових періодах, а камеральною перевіркою підтверджено відсутність розбіжностей з розрахунку від'ємного значення з цього податку.

Проте, згідно зведеної таблиці отриманих податкових накладних, супереч пп. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»Товариством було включено до відшкодування суми, які були фактично сплачені в тому ж місяці.

Враховуючи наведене суд приходить до висновку про відсутність права позивача на бюджетне відшкодування ПДВ по заявлених періодах в розмірі 7 141,00 грн.

Судом також досліджено акт камеральної перевірки Товариства від 14.05.2012 року № 1960/15-30/32156999 в наслідок чого встановлено, що у зазначеному акті лише вказано про відсутність розбіжностей згідно інформації бази співставлення розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів. При розрахунку показників розділу III «Розрахунки з бюджетом»декларації з ПДВ за серпень 2010 року порушень не встановлено. Тобто III розділ підприємством заповнений вірно, проте в цьому розділі пунктів «сплата»не передбачено, тому підприємством не вірно заповнений додаток 2 до декларації де стоїть сплата.

Таким чином доводи позивача про підтвердження актом камеральної перевірки усіх заявлених ним сум до бюджетного відшкодування є необґрунтованими.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на викладене суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги позивача не обґрунтовані, а тому не підлягають задоволенню.

Керуючись вимогами статтями 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Вєкуа Н.Г.

постанова складена в повному обсязі 02 липня 2012 року