ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Адміністративна справа №1915/1643/2012
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2012 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого - судді Вийванко О. М.
при секретарі с/з Жара М. Т.
за участю осіб, які беруть участь в справі:
представник позивача Василенко Н. Д.
відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в місті Тернополі, адміністративну справу за позовом Управління праці та соціальної захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації до ОСОБА_3 про стягнення надмірно отриманої соціальної допомоги, -
ВСТАНОВИВ:
Управління праці та соціальної захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації звернулося в суд з позовом до ОСОБА_3 про стягнення надмірно отриманої соціальної допомоги. Посилаючись на те, що згідно заяви ОСОБА_3 від 18.09.2007 р. їй була призначена допомога на дітей одиноким матерям. Згідно рішення виконавчого комітету Білецької сільської ради Тернопільського району від 25.01.2008 р. дітям ОСОБА_4 та ОСОБА_5 надано статус дітей відібраних у батьків без позбавлення батьківських прав та призначено їм опікуна. Про даний факт відповідач не повідомила управління та продовжувала отримувати кошти на дітей одинокій матері, внаслідок чого незаконно отримала допомогу на дітей одиноким матерям з 01.01.2008 р. по 31.03.2011 р. в розмірі 18606,52 грн. Відділ державних соціальних інспекторів управління провівши перевірку фактів по даній справі, надіслав повідомлення № 20, про повернення надміру виплаченої державної допомоги сім"ям з дітьми, внаслідок неподання інформації про опіку над її дітьми, але на даний час кошти на рахунок не поступили. У зв'язку з цим просить стягнути з ОСОБА_3 на користь держави надмірну отриману соціальну допомогу в розмірі 18 606,52 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів викладених у позовній заяві та просить позов задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні позов не визнав та заперечує проти його задоволення.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно з ч. 1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Судом встановлено, що відповідач 18.09.2007 р. звернувся до позивача про надання соціальної допомоги.
Згідно п. 33 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001р. № 1751 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім"ям з дітьми" ( із змінами та доповненнями) право на допомогу на дітей мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини".
В ході проведеної перевірки, було виявлено, що згідно рішення виконавчого комітету Білецької сільської ради Тернопільського району від 25,01.2008 року дітям ОСОБА_4 та ОСОБА_5 надано статус дітей відібраних у батьків без позбавлення батьківських прав та призначено їм опікуна. Про даний факт відповідач ОСОБА_3 не повідомила управління та продовжувала отримувати кошти на дітей одинокій матері, внаслідок чого отримала допомогу на дітей одиноким матерям з 01.01.2008 р. по 31.03.2011 р. в розмірі 18 606,52 грн.
Відповідно до ст. 46 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. №1751 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім"ям з дітьми" особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний термін, повідомити про це органи праці та соціального захисту населення.
Відповідно до п. 1 Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 року №1098 державні соціальні інспектори наділені повноваженнями із здійснення контролю за правильністю надання державної соціальної допомоги, інших соціальних та компенсаційних виплат, цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на цю мету.
Судом встановлено, що відділ державних соціальних інспекторів управління, провівши перевірку фактів по даній справі, надіслав повідомлення № 20 про повернення надміру виплаченої державної допомоги сім"ям з дітьми внаслідок неподання інформації про опіку над дітьми, ОСОБА_3, яка змінила прізвище на ОСОБА_3, згідно свідоцтва про шлюб, серія НОМЕР_1 від 12 травня 2011 р., виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Тернопільського міського управління юстиції.
Відповідно до ст. 38 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. №1751 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім"ям з дітьми" покриття витрат на виплату допомоги на дітей одиноким матерям здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів.
Відповідно до п. 36 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. №1751 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім"ям з дітьми" виплата допомоги припиняється на підставі поданих обґрунтованих пропозицій органу опіки і піклування чи державного соціального інспектора органу праці та соціального захисту населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
В добровільному порядку відповідач не повернув затрачені кошти.
Таким чином, відповідач зобов'язаний повернути незаконно отриману суму соціальної допомоги з дня виникнення обставин, що впливають на умови отримання такої допомоги у сумі 18 606,52 грн. в користь держави.
Згідно з вимогами ч. 1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем не представлено суду жодних доказів щодо безпідставності позовних вимог позивача.
Керуючись ст.ст.6, 8, 9, 11, 71, 94, 128, 159, 163, 185, 186, 254, 256 КАС України, п. 33, 36, 46 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. №1751 „Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім"ям з дітьми" суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Управління праці та соціальної захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації до ОСОБА_3 про стягнення надмірно отриманої соціальної допомоги - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Управління праці та соціальної захисту населення Тернопільської районної державної адміністрації, яке дії від імені держави на (р\р 35419054000322, банк одержувача головне управління державного казначейства України у Тернопільській області, МФО 838012, код бюджетної класифікації 03195518) надмірну отриману соціальну допомогу в розмірі 18 606,52 грн. (вісімнадцять тисяч шістсот шість гривень 52 копійки).
Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Головуючий -суддя Вийванко О. М.