ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"26" червня 2012 р. м. Київ К-28648/10
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого: Маринчак Н.Є.
Суддів: Костенка М.І., Усенко Є.А.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому
на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 лютого 2009р.
та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 серпня 2010р.
у справі №2а-6/09/2270/02
за позовом Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому (надалі -ДПІ у м.Хмельницькому)
до «Закритого акціонерного товариства «Хмельницька макаронна фабрика»(надалі -ЗАТ «Хмельницька макаронна фабрика»)
про стягнення коштів, -
встановив:
У січні 2009р. позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом, в якому поставлено питання про стягнення з ЗАТ «Хмельницька макаронна фабрика»коштів в сумі 1368,00грн., які отримані без встановлених законом підстав.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 лютого 2009р., залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 серпня 2010р., у задоволенні позову було відмовлено.
Не погодившись з висновками попередніх судових інстанцій, позивач звернувся із касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права, ставить питання про скасування постанови суду першої інстанції та ухвали суду апеляційної інстанції та прийняття нового рішення про задоволення позовних вимог.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи наведені у скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено попередніми судовим інстанціями, контролюючим органом було проведено виїзну планову перевірку ЗАТ «Хмельницька макаронна фабрика»за період з 01.07.2006р. по 30.06.2008р., про що складено акт перевірки №9426/23-4/00380511 від 06.10.2008р.
В результаті перевірки встановлено, що 03.04.2007р. відповідач надавав послуги з перевезення вантажів автомобільним транспортом без отримання відповідного дозволу (ліцензії), що призвело до незаконного отримання коштів у сумі 1368грн.
Разом з тим, під час судового розгляду справи було спростовано зазначені висновки податкового органу.
Так, відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з ч.1 ст.8 згаданого Закону Державна податкова адміністрація України здійснює безпосередньо функції, пов'язані зі здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Отже, органи державної податкової служби є уповноваженими державою органами для здійснення функцій, зокрема, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.
Матеріали справи свідчать, що проведеною перевіркою встановлено, що згідно акту виконаних робіт №102 від 03.04.2007р., ЗАТ «Хмельницька макаронна фабрика»надало ТОВ «Українські макарони»транспортні послуги на суму 1368грн. згідно договору про надання транспортних послуг №47 від 21.03.2005р. При чому, Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті відповідачу було видано ліцензію на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом серії АА №846375 терміном дії з 03.04.2004р. по 02.04.2007р. та серії АВ №334290 терміном дії з 04.04.2007р. по 03.04.2012р.
Частиною 1 ст. 908 ЦК України обумовлено, що перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти здійснюється за договором перевезення. За таких обставин, оскільки кошти в розмірі 1368,00грн. відповідач отримав на підставі договору про надання транспортних послуг, то дана правова підстава передбачена законом, в зв'язку з чим доводи позивача щодо незаконного одержання ЗАТ «Хмельницька макаронна фабрика» вказаних коштів є помилковими.
Таким чином, судова колегія касаційної інстанції погоджується із висновками судів попередніх інстанцій, що на час виконання позивачем вказаних транспортних послуг, обумовлених договором №47 від 21.03.2005р., ЗАТ «Хмельницька макаронна фабрика»правомірно одержала кошти за виконані роботи.
Доводи касаційної скарги не спростовують зазначених висновків суду.
Отже, судами першої та апеляційної інстанцій, виконано всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевірено обставини справи, вирішено справу у відповідності з нормами матеріального права, постановлено обґрунтовані рішення, в яких повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в касаційній скарзі не вбачається.
Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому -залишити без задоволення.
Постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 26 лютого 2009 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 серпня 2010 року -залишити без змін.
Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі Верховним Судом України може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст.236-238 КАС України.
Головуючий: ____ Н.Є. Маринчак
Судді: ____ М.І. Костенко
____ Є.А. Усенко
Суддя Н.Є. Маринчак